Pogledajte određenu poruku
Staro 09. 07. 2007.   #23
Ivan
Psychedelictrance freak
Wrote a book
 
Avatar Ivan
 
Datum učlanjenja: 04.06.2006
Lokacija: Srbija, Beograd
Poruke: 1.008
Hvala: 325
933 "Hvala" u 34 poruka
Ivan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoroIvan će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivan
Default

@dinke

Pitanje koji si postavio sam i ocekivao od tebe I donekle si u pravu kada kazes zasto bih to radio ...

Ali, pomenuo sam vec da imam ceste susrete sa ovim jezicima ali ih ne znam dovoljno dobro, zato i zelim da jedan "savladam". Ono sto radim sa njima moze i u PHP-u (u kojem i radim vecinu stvari) ali jednostavno mislim da nije stvoren za neke stvari koje se ticu administracije i siguran sam da postoje delovi web aplikacija koje bi mnogo bolje (stabilnije) radile u Perl-u/Python-u (neko iskusniji ce ovo verovatno da detaljnije objasni).

Sa druge strane ucenjem jos jednog jezika, prosiricu spektar svojih mogucnosti a i ujedno mogu da naucim neke nove stvari. Iskreno, jeste da trenutno sa PHP-om (pored security-a) zaradjujem novac i da mi je u njemu sve mnogo lakse napraviti ali mi se cini da je kao neka igracka ... previse brzo se uci i sve je dozvoljeno (jbg poceo sam sa C-om).
Btw, mnogo sam mlad ... mogu da isprobavam jos puno (usput kad imam vremena programiram i u C#)

Da se vratimo na moj problem ...

Sintaksa Pythona mi se sve vise ne svidja, nervira me sto ce da menjaju mnogo toga u v3, sve varijable su iste (nema prefiksa kao kod Perl-a), Perl-ov kod je kraci i prihvata exibizicije, konzola mi i nije previse potrebna, nije mi potreban visual, ... izgleda da Perl vodi

Razmislicu jos malo pa vam javljam sta sam odlucio ...
Ivan je offline   Odgovorite uz citat