Tema: phpWordPress
Pogledajte određenu poruku
Staro 12. 05. 2006.   #10
boccio
šegrt
Professional
 
Avatar boccio
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: nbgd
Poruke: 427
Hvala: 27
14 "Hvala" u 8 poruka
boccio is on a distinguished road
Default

Eh, evo i mene napokon

da, u pitanju je moj proizvod, a ovo sa Bob Krstovic je interna sala jednog naturalizovanog singapurca na moj racun

Citat:
interesantna ideja da se ovakvim imenom dodje do publike koja u stvari trazi wordpress.. jel radi ?
Citat:
Koliko ja znam iz priče sa čovekom, on je prvi dao ime WordPress, pre nego što se pojavio WordPress. Ili sam ga ja pogrešno razumeo.
Citat:
Meni je isto rekao da je u pitanju slučajna podudarnost kada je bio u NS posle Palića. Ali pitao sam ga namerno za to jer sam i ja pomislio da je marketinški trik.
Elem, ideja datira iz 2004.te, kada sam negde u leto registrovao domen word-press.net, iako sam znao za postojanje wordpress.org-a. Ime je bilo slobodno i svidelo mi se, nije me posebno brinula slicnost (mislim da je wordpress.org 'stariji' mozda pola godine), jer nisam u to vreme mislio da cu jace da zagrizem i pravim zabunu sa imenom, koja mi realno donosi vise stete nego koristi. Nije mi cilj da hvatam 'typos' i pravim zabunu ljudima koji hoce wordpress blog, cak sam i stavio disclaimer u footeru sajta. Sad me vec cela prica poprilicno nervira, i u planu je promena kompletnog branda za sledeci major release (negde oko septembra). To ce biti pipavo prilicno, ali mora... Sumnjam da ce Ryan Boren i Matt Mullenweg hteti da menjaju ime wordpressu

Citat:
Kako ide prodaja, ako nije poslovna tajna? Vredi li saopstenje za javnost preko PRWeb?
Prodaja ide jako dobro, PRWeb radi fenomenalan posao. Za ovaj release sam dao contribution $80, i za te pare bolje promocije nema za ovakvu vrstu proizvoda. Probavao sam i PRLeap, i jos neke, ali ovo je definitivno najbolje. Evo statistika koga interesuje. Za 4 dana:
Reads 28,022
Estimated Pickup 618 (number of times your press release was picked up by a media outlet.)
Prints 5
Forwards 1
PDF Downloads 40

Sto je najlepse u prici, posete i pre-sales questions koje dobijam su izuzetno solidnog kvaliteta, a da ne spominjem back-linkove od medija (sajtovi, blogovi) koji preuzimaju sadrzaj (thx Dejane )

Mogu samo da zamislim kako radi posao contribution od $200, uz koji moze da se da i podcast interview...
__________________
Vivvo CMS
Samo za male pare se mnogo radi.

Poslednja izmena od boccio : 12. 05. 2006. u 15:25.
boccio je offline   Odgovorite uz citat