Pogledajte određenu poruku
Staro 25. 12. 2005.   #81
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa dobro, i pitanje oko "zaštite korisnika" je ono po čemu mene Microsoft mnogo nervira. Ja recimo nemam instaliran XP baš zbog gomile takvih stvari. Setite se samo outlook express i koliko puta ste morali da objašnjavate onome kome pošaljete mail da ste poslali ok, međutim njihov outlook express blokira attachemnte po defaultu.

Pravo pitanje je koliko softver treba da se "pravi pametan" oko ovih stvari. Po meni je prirodnije da prolaze svi attachmenti, ništa ne može biti executed (neki script ili bilo šta) a uz svaki potencijalno opasan attachment da ide 1, 2 ... 5 upozorenja korisniku, pre nego onemogućiti attachment u potpunosti.

Nego, skrećemo sa teme (ko sada zna bez gledanja, koja je bila originalna tema, ima pivo od mene ). Napisao sam odgovor na ovu temu još jutros i ne znam da li da pošaljem ili ne... ipak ću napisati samo uvodni paragraf da ne bih dalje širio flame, mada ne mogu da se suzdržim da ne napišem ovo:

Ilija, tvoje nepoznavanje ove materije ne začuđuje koliko začuđuje što si toliko tvrdoglav oko stvari u koje se očigledno ne razumeš dovoljno. Ili to, ili jednostavno kontriraš zbog kontre, re-kontre, sup-kontre... Ne mogu da zamislim treće objašnjenje ovoga što pišeš.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat