Pogledajte određenu poruku
Staro 28. 09. 2009.   #6
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Meni probode oči ono "bookmarkse". Koji je to jezik? Šta je to?

Nisam od onih koji insistiraju da se koriste srpske reči po svaku cenu, neke reči je teško prevesti ili prevedene zvuče tupavo, ali nisam ni za to da se na sajtu koriste ovakve reči - nisu ni engleski ni srpski ni neki drugi jezik.

A što se tiče servisa, ne bih komentarisao jer ja nisam čak ni potencijalni korisnik ovakvih servisa, čak ne mogu ni da razumem kome je ovo potrebno pa je onda glupo i da komentarišem ideju. Ne bih ni da komentarišem kao nixa, to nije ni bilo pitanje a i nije moje da o tome mislim. Kapiram da je neki delicious/like clone.
Ja sam od onih koji bas ne koriste strane reci pa zato kazem "korist" a ne "benefit", "sadrzaj" a ne "content". Razmisljali smo sta da stavimo umesto bookmarksa i nismo nasli odgovorajuce ime. Nadamo se da cemo odomaciti to ime barem slicno koliko se "domaca" rec "linkovi" odomacila.

Mnogi znaju sta znaci social bookmarking sajt a oni koji ne znaju sta je to ne bi znali ni da napisemo na srpskom a tada verujem da mnogi i od onih koji znaju sta je social bookmarking sajt ne bi znali o cemu je rec.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat