Tema: [MySQL] -
Pogledajte određenu poruku
Staro 10. 02. 2008.   #6
mb_sa
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 19.05.2007
Poruke: 123
Hvala: 13
3 "Hvala" u 3 poruka
mb_sa is on a distinguished road
Default

Ljudi, hvala na odgovrima!

Prvobitno sam se i ja sjetio rješenja koje predlaže Mrlja, ali sam ga odbacio, da bi sada ustvari shvatio da je to najpametnije.

Pošto će za kratak rok recimo biti 15.000 vijesti, a svakodnevno će se unositi po 50-60 vijesti, bilo mi je glupo da se 50-60 puta na dan radi update tabele od 15.000+ redova (da se postavi pririetet na 0), jer sam mislio (tačnije nisam uopće mislio ) da će trebati to uraditi. Nisam uopće razmišljo kako da zaobidjem taj problem, nego sam krenuo preko gore navedenog rješenja.

Ovako sada default vrijednost 'priorteta' postavim na 0, u admin panelu za jednu ili 4 sve vijesti odredim pozicije. Sutra, kada admin bude htio da promijeni vijest na poziciji 3, uradiće se samo update 2 vijesti, tj. onu vijest koja ima poziciju(prioritet) 3 - postavimo ga na 0 i vijest koju želimo da pridružimo poziciji 3 - postavimo prioritet na 3. Dakle, ukupno 2 UPDATE uputa. Jeli tako? .

Hvala svima na odgovorima, bilo je od pomoći!

@Dejan Topalovic: Da, tabela pozicije je mogla imati maximlano 4 unosa, jer su 4 pozicije bile predviđene. Oko ovog se 'cimam' prevenstveno zato što sam želio da uštedim jedan query viška, jer će se ove pozicije vrtiti na indexu stranice, biće fino posjećeno, pa prvenstveno zbog brzine i performansi.

Poslednja izmena od mb_sa : 10. 02. 2008. u 09:37.
mb_sa je offline   Odgovorite uz citat