Pogledajte određenu poruku
Staro 11. 12. 2009.   #12
Vladimir Markovic
novi član
 
Datum učlanjenja: 03.09.2007
Poruke: 6
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Vladimir Markovic is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Vladimir Markovic
Default

Citat:
Originalno napisao kai Pogledajte poruku
Iz ovog razloga sam i postavio pitanje gore. Ukoliko uplatis 1000 dinara a na racunu dobijes samo 820, onda je ok - jer ti je naplacen PDV. Ako uplatis 1000 dinara a dobijes svih 1000 dinara, onda me zanima kako je to pravno regulisano? Da li mozes da prikupljas finansijska sredstva i vodis racune korisnika ukoliko nisi finansijska institucija?

Kada korisnik uplati tj. bolje receno kupi QVoucher dopunu od 1000 dinara on dobija QVouchere u vrednosti od 1000 dinara i u tom trenutku se ne placa PDV.

Jedan od najtezih zadataka je bio osmisljavanje sistema koji se uklapa u pravne okvire. Verujte mi na rec pravno je moguce, PDV se placa samo jednom i to u onom trenutku kada korisnik QVoucher-ima placa robu na nekom od sajtova na kom kupuje.

Svi smo svesni da QVoucher ima svoje prednosti ali i mane. Mana je svakako to sto mora da se ode do trafike da bi se kupila QVoucher dopuna, ali ovo se resava kupovinom malo vece dopune od na primer 2000 dinara koja se po potrebi kasnije trosi.

Kao sto je jedan od korisnika napisao da se isti efekat postize kada on ode u banku ili postu i izvrsi uplatu nije sasvim tacna.

Prvo banke ili poste ne rade 24 sata i velika vecina ne radi vikendom sto nije slucaj sa trafikama na kojima se kupuje QVoucher dopuna.

Drugo. Kada se nesto uplati u banci ili posti uplata ne moze da se detektuje odmah, da budem malo precizniji jako je tesko postici da se uplata detektuje u realnom vremenu nego je to moguce u vecem vremenskom razmaku koliko ja znam banka salje izvod u XML formatu tek za prethodni dan. Tako da ako je neko kupio uslugu kao sto je software ili pristup sajtu mora da ceka. Sto kod QVoucher-a nije slucaj jel je u pitanju pre-paid sistem i sajt trgovca odmah dobija poruku o statusu transakcije.

Poslednja izmena od Vladimir Markovic : 11. 12. 2009. u 17:33.
Vladimir Markovic je offline   Odgovorite uz citat