Pogledajte određenu poruku
Staro 26. 02. 2010.   #176
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić Pogledajte poruku
Čekaj dacho, ti možda znaš čime su se ljudi bavili, ja ne znam - osim saopštenja a tamo se pominje neko "posredništvo u vidu uplata za treća lica", pa bi bilo dobro da se javiš kao svedok u istrazi i tako pomogneš.
A zašto ne znaš, pa odi na sajt i pogledaj ima li tamo negde bilo kakva mogućnost da njima uplatiš novac pa da se oni za tebe klade. Kako su oni to koristili sajt za "uplata za treća lica" a na sajtu o tome nema ni reči. Kako bi se ti prijavio kod njih da im budeš klijent, kako bi uopšte znao da to rade?

Ako su to radili ovako, da kažem od usta do usta, kakve veze onda sajtovi imaju sa time? Naravno da nisu, jer bi mi iz Kragujevca sigurno to znali, pa ko bi se uopšte kod njih kladio ako niko ne zna za to.

Nije tačno da se u saopštenju nigde ne pominje affiliate marketing, pominje se u suštinskom delu koji opisuje zločin, samo ne tim nazivom već jasnim opisomž:
Citat:
Kladioničari su, preko linkova na ovim sajtovima, otvarali naloge na različitim internet kladionicama, a nakon toga vršili uplatu depozita pomoću kojih su se kladili na sportska dešavanja koja su u ponudi internet kladionica.

Nakon uplate depozita, kladioničar koji je kreirao nalog na internet kladionici, vršio je odabir sportskih događaja na koje je želeo da se kladi i polagao opkladu sa svog depozita koji je ostavio na svom nalogu, a potom bi na njegov nalog bio uplaćivan novac ukoliko je "pogodio rezultat" sportskog događaja.
Poštujem tvoje pravo da apriori veruješ kome ti želiš, ali teško mi je da razumem da radije veruješ našoj očigledno neukoj policiji, spremnoj da izvali toliko gluposti na jednom mestu, pre nego da zdravorazumski sagledaš situaciju i sam doneseš zaključak.

Poslednja izmena od dacha : 26. 02. 2010. u 01:37.
dacha je offline   Odgovorite uz citat