Pogledajte određenu poruku
Staro 19. 02. 2011.   #6
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Da, naravno da imam deviznu partiju za karticu i prebacio sam devize koje od priliva, tako da taj deo nije problem.
@mile, kolike su provizije za devizne transakcije na netu? U tarifama nigde ne stoji da ima provizija osim za podizanje gotovoine, sto me ne zanima; ali na sajtu, bash gde pise o biz karticama stoji da su "manje tarife za 40%" - po cemu moze ispasti da bi se vise isplatila biz kreditna


Probao sam u Moskvi da koristim na free shopu i javila je "Nedovoljno sredstava" (da, bash tako :P) iako je radila u restoranu posle, za vecu sumu.
Razlog zasto sam isao na biz electron je da ne bih morao da menjam evre u dinare, pa dinare u evre i onda tako koristim MC za fizicka lica (em sto bi kostala ta "legalna pljacka", em mi treba vremena za istu).
Koliko sam gledao (do sada sam koristio nekolicinu kreditnih, ovo je prva debitna koju koristim), izgleda da neka mesta pokusavaju da prvo provere da li kartica ima sredstava pa tek onda da naplate, sto ne prolazi kod veceg broja Visa Electron kartica? Mozda je tu fora za Intesinu.
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat