DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 12. 2009.   #1
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Lekari, svi od reda, govore pacijentima da ne treba da se vakcinisu a pogotovo ne malu decu. Tako su rekli nama, tako su rekli i osobama koje poznajemo ili ih poznaju nasi prijatelji. Da ne bune zabune - to nije slucaj samo u Srbiji, vec je provereno i u Nemackoj. To opet ne znaci da su oni apsolutno u pravu.

Treba, takodje, uzeti u obzir da nisu sve vakcine iste. Pa tako npr. vakcina koja se daje u USA ne sadrzi boostere i skvalen jer FDA nije odobrila upotrebu skvalena u vakcinama. Postavlja se pitanje zasto, ako je sve to apsolutno sigurno. Nije lose da procitate povezanost vakcine sa skvalenom i sindromom zalivskog rata. Povezanost nije zvanicno dokazana kao sto nikad niko od zvanicnika verovatno nece zvanicno potrvrditi mogucnost pojave autizma kod dece zbog odredjenih supstanci ali je cinjenica su niko nije zalivski sindrom ko nije imao pomenuta antitela koje su bile prisutne u vakcini.

Koliko je meni poznato, skvalen se i inace ubacuje u vakcinu kao booster da poveca imuni odgovor vakcine kako se ne bi moralo ubaciti ceo virus sto neko kaze da je bolje jer su manje reakcije a neko kaze da nije dobro. Neko kaze da je to dobro za proizvodjace lekova jer sa manjim utroskom virusa prave vise vakcina i to po ubrzanoj proceduri.

U Hrvatskoj je nedavno nastao nacionalni skandal kada je clan nadzornog odbora HR imunoloskog zavoda imunolog Srecko Sladoljev dobio suspenziju jer izneo svoj stav oko nabavke vakcine, bila je i emisija kod njihove jako popularne voditeljke gospodje Hloverke u emisiji Otvoreno.

Preporucujem da procitate ovaj tekst objavljen u Slobodnoj Dalmaciji. On nije jedini iz medicinske struke koji govori o tome javno, pretpostavljam da su mnogi vec videli govor poljske ministarke zdravlja.

Deo izjave imunologa dr. sci Srecka Sladoljeva, cija je, kako je navedeno, upravo reakcija na vakcine i druge imunoloske bolesti specijalnost:

Citat:
- Cjepivo nije potencijalno već sigurno opasno zbog kombinacije snažnog imunostimulatora (skvalen) u cjepivu i prirode samog virusa. H1N1 je izrazito imunogeničan. Ako cjepivo k tome primi zdravi, mladi organizam, koji je imunološki superioran virusu, postoji dokazana opasnost od kasnijeg nastanka teških autoimunih bolesti - spomenut ću multiplu sklerozu, lupus, reumatoidni artritis i amnijsku lateralnu sklerozu.

Te bolesti počet će se kod nekih razvijati s vremenskim odmakom i isprva napredovati sporo. Prve simptome oboljeli će osjetiti tek nakon više godina - upozoravao je Sladoljev.
U tekstu mozete procitati i antrfile u vezi onoga sto smo i ovde spomenuli zasto bebi i stokilasu dati istu dozu, sto nikad pre nije bio slucaj.

Velika je oprecnost u stavovima, problem je kada medicinski delatnici nemaju isti stva, kako onda nama gradjanima da bude lako da donesemo odluku.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 07. 12. 2009. u 12:58.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 12. 2009.   #2
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
Velika je oprecnost u stavovima, problem je kada medicinski delatnici nemaju isti stva, kako onda nama gradjanima da bude lako da donesemo odluku.
Ja sam letos otišao u NS kod oftalmologa dr.Džinića na Telepu jer je imao najveću reklamu u "Telefonoteci". Trebale su mi neke kapi za crvenilo očiju. On je malo gledao, pitao šta radim čime se bavim (poznata fora saobraćajne policije) i onda me stavio na neke testove i ladno dao dijagnozu GLAUCOMA, i čak predložio neke preventivne operacije na mrežnjači.

Nakon toga sam sam išao na drugo mišljenje i treće mišljenje u "Sveti Vid" u BG, na CT i gomilu drugih pregleda... što me je sve koštalo brdo para i gomilu živaca i raširenih zenica... bluesmanu od stresa zuji u ušima, a meni od tada kao da je neko pojačao "brightness" u glavi (za cyberhondre ključna reč "sensitivity to light"). Citat: "kolegina dijagnoza je kompletna budalaština i vid vam je savršen". Nije mi jasno šta se dešava sa onima koji nemaju para da proveravaju dijagnoze dr.Mengelea iz Vršačke koji namerno ili slučajno testira pogrešno: vidno polje na pogrešan način, bez radjenja pahimetrije i sl.

Poenta ove pričice: nemojte po defaultu 100% verovati lekarima, kako ovima koji vam kažu da je dobro vakcinisati se, ali i ovima koji kažu da nije dobro. Radi prema osećaju i neće te boleti glava.

Ako kažu A) niko nije umro od posledica vakcine, B) bolje da ne dobiješ grip nego da dobiješ... onda moja logika kaže vakcina nije loša.

Ako gledaš od čega sve možeš da umreš, onda prodjite kroz albume sa Facebooka i sva ta letovanja i sunčanja. Veće su ti šanse da dobiješ melanom nego da ti se imuni sistem pod uticajem vakcine prebaci u "self-destruct mode"
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 12. 2009.   #3
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao srdjan Pogledajte poruku
Poenta ove pričice: nemojte po defaultu 100% verovati lekarima,
Ovo sam i ja hteo da napišem. Naš čovek ima običaj da idealizuje lekare (a bogami i još poneke profesije). Oni su ljudi od krvi i mesa, vrlo često prošli fakultet na bubanje i bez udubljivanja u materiju. Ja lično sve što mi govore lekari uzimam sa dobrom dozom skepse, a ponekad se i otvoreno konfrontiram, posebno ako vidim da im moja pitanja vređaju sujetu i ako krenu sa pričom "ma šta ti znaš". Hoću da kažem da ne treba slepo slušati savet lekara, osim ako zaista nemate puno poverenje u njega.

Što se tiče vakcinacije, ni ja nisam načisto. Ja se verovatno neću vakcinisati, kao što se ne vakcinišem ni protiv sezonskog gripa. Za dete ćemo već videti.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:58.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.