DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 17. 05. 2007.   #101
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

ovo sa madjarskom bankom mi je narocito zanimljivo. Videcu da se raspitam ovih dana pa cu da napisem sta kazu.

Ja imam dodatno pitanje vezano za merchand account. Naime, u drugoj temi se spominje da sada i mi mozemo da ga otvaramo.
Kako tek ulazim u te vode, zanima me da li i kako se to oporezuje?
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 05. 2007.   #102
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Taj merchant provider ti svu zaradu salje wire transferom na racun, sto znaci da bi ga trebalo tretirati kao i ostale devizne prilive, tj podneses prijavu poreskoj, kao sto je navedeno u gornjim postovima.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 05. 2007.   #103
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Off Topic:
da li ste dizali cene usluga zbog ovog poreza i za koliko %?
naravno pitanje se odnosi na one koji placaju taj porez.
kako klijenti reaguju na povecanje ukoliko ga ima?
__________________
HomeOfWeb | BLOG: (hrk)pljuc.com
conica je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 05. 2007.   #104
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao conica Pogledajte poruku
Off Topic:
da li ste dizali cene usluga zbog ovog poreza i za koliko %?
naravno pitanje se odnosi na one koji placaju taj porez.
kako klijenti reaguju na povecanje ukoliko ga ima?
mozes podici cene ali nije bas pametno njima da kazes da je zbog toga sto moras da placas porez jer se to podrazumeva u svetu da si i pre vec placao...

tako da jedino da im kazes neki drugi razlog tipa dobro radis, dugo si kod njih iobjasnis zasto zasluzujes povecanje
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 05. 2007.   #105
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

Citat:
Originalno napisao raindog Pogledajte poruku
onda treba da se pozovoes na taj zakon o sprecavanju dvostrukog oporezivanja pa ce te osloboditi placanja poreza ovde ali opet si obavezan kod nas da prijavis daj priliv u madjarskoj.

i naravno ako probijes limit za extra porez da ga platis na kraju godine
hm
recimo
radim ja u madjarskoj i zivim tamo
dobijam pare tamo
trosim pare tamo
osiguravam se tamo

i onda NBS oce da ja pri nekim uslovima dajem pare njima?




P.S. jel moze koji link (linkowi) ka zakonima koji treba da se procitaju na ovu temu
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 05. 2007.   #106
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao robi-bobi Pogledajte poruku
hm
recimo
radim ja u madjarskoj i zivim tamo
dobijam pare tamo
trosim pare tamo
osiguravam se tamo

i onda NBS oce da ja pri nekim uslovima dajem pare njima?




P.S. jel moze koji link (linkowi) ka zakonima koji treba da se procitaju na ovu temu
imas u predhodmin postovima linkove ka zakonima...evo ti jedan od najvaznijih
http://www.poreskauprava.sr.gov.yu/s...NaDohodak2.pdf

a sto se tice placanja da treba da platis. sve dok si gradjanin ove drzave podlozan si tim porezima... e sad dal oni to prate proveravaju to je druga prica... isto kao recimo nevezano sto si napolju ti si obavezan da sluzis vojni rok jer imas nase drzavljanstvo itd...
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 05. 2007.   #107
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Koliko sam ja pročitao, ako doneseš potvrdu o plaćenom porezu preko, onda ili ne moraš da platiš ili tu se umanjuje. Znam da postoji takva neka odredba, ali se ne sećam detalja. Ja sam pre nekoliko godina imao situaciju sa duplim oporezivanjem, posle svog mog "buntovništva" tip mi je na kraju rekao "šta nas interesuje da li si ti platio tamo porez, ti plaćaš ove i gotovo".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 05. 2007.   #108
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Koliko sam ja pročitao, ako doneseš potvrdu o plaćenom porezu preko, onda ili ne moraš da platiš ili tu se umanjuje. Znam da postoji takva neka odredba, ali se ne sećam detalja. Ja sam pre nekoliko godina imao situaciju sa duplim oporezivanjem, posle svog mog "buntovništva" tip mi je na kraju rekao "šta nas interesuje da li si ti platio tamo porez, ti plaćaš ove i gotovo".
da to stoji jedino ne znam ako si tamo platio porez ne placas ovde to je sigurno za ovaj obican porez. ali ne znam sta se desava ako probijes onaj za extra porez. dal onda posto si sve placao tamo gleda se taj u ovom slucaju madjarski limit za extra porez ili se naplacuje nas. malo je to sve konfuzno
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 05. 2007.   #109
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Sad sam pricao sa tipom koji ima firmu u Madjarskoj.
Ogradjuje se i on i ja posto nije pravnik niti bankar ali ovo je iz njegovog iskustva.
Fizicko lice moze da otvori racun i unovcava pare bez placanja poreza.
Prilikom unosenja para u Srbiju mora iste da prijavi.
*Naravno ako imate karticu mozete ovde dizati koliko hocete ili trositi bez da prijavljujete.

Ajde ako jos neko nadje neke informacije neka javi
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 05. 2007.   #110
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

A sto lepo ne otvoriti agenciju, odvojiti 150e mesecno, i ne placati porez na prilive?
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
E-start: Udruženje za razvoj e-poslovanja i Internet preduzetništva Dragan Varagić e-Business 79 05. 09. 2013. 22:09
Kontrola pristupa fileu blackshtef Sva početnička pitanja 20 21. 08. 2010. 23:06
Predlog za .RS registra? (kontrola nad DNS) DejanVesic Domain Name Service (DNS) 16 06. 02. 2009. 19:52
Specijalističke studije iz E-poslovanja, FTN, Novi Sad Dragan Varagić e-Business 120 30. 09. 2008. 00:36
Autocomplete SelectBox kontrola ppavlovic (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 2 27. 11. 2007. 12:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:45.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.