DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 09. 2006.   #121
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Jablane, odlično sumirano. Paradoks u programerskoj industriji da su npr. dobri u odnosu na prosječne plaćeni možda samo 2x više, a da su produktivnije 10-20x.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2006.   #122
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Paradoks u programerskoj industriji da su npr. dobri u odnosu na prosječne plaćeni možda samo 2x više, a da su produktivnije 10-20x.
Mislim da razlog za ovo dobro opisuje Pol Grejem (Paul Graham) u eseju Veliki hakeri (Great Hackers).
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2006.   #123
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

mislim da je najveci problem upravo u efikasnosti i pozudanosti, a ne toliko znanju. Ima dosta ljudi koji znaju puno, znaju neke stvari za koje ja nikad nisam ni cuo, ali nisu u stanju da odrade posao kako treba, probijaju rokove, kazu da rade, a zajebavaju se i slicno..

Tako da je po meni prava razlika izmedju profi i prosecnog upravo u tome koliko brzo, efikasno i KONCENTRISANO moze da radi, i koliko je ozbiljan povodom postovanja preuzetih poslova. Za vecinu poslova ipak nije bitno neko enormno znanje koliko da se postuju deadline-i, jer je to ono sto klijenti vise primete na kraju...

vecina programera koji znaju stvarno puno pati pomalo od difuzne paznje (ali ujedno to je i razlog zasto znaju toliko, jer ih sve zanima..), i nedostatka radnih navika..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2006.   #124
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Default

Moram da naglasim da se slazem sa vecinom postova pod ovim topic-om, ali mora da se pogleda i druga strana. Pricam iz licnog iskustva, iako imam tek dvadeset i jednu godinu, sa svojih osamnaest sam vec potrazio neki realan posao (stalan posao, fiksna plata, itd...). Na zalost nisam naishao na neki veliki odziv poslodavaca, iako bez iskustva, skoro svi nisu hteli ni da uzmu u razmatranje moju prijavau za posao, jer su u fazonu, vidi ga balavac hoce da radi neshto na odgovornoj poziciji. to su sudili samo na osnovu godishta!!! Iako sam nashao posao, to se svelo na iskorishcavanje. Neredovna plata, ili mozda neshto mizerno, probni rad koji traje po vishe meseci uz pokushaj ne placanja istog... I naravno poshto sam josh uvek mlad i bez skoro bez referenci, naglashavam skoro, nisam uspeo josh uvek da pronadjem posao u firmi koja bi mene isposhtovala kao radnika. Inace nisam trazio nishta specijalno, mozda shansu, u oblastima koje poznajem. Tako da sam poceo da jurim freelance poslove, iz cistog prezivljavanja, ipak je glupo da me matorci izdrzavaju, ako mogu bar koliko toliko da zaradim za sebe. Mozda za mlade entuzijaste ce doci bolje vreme, mozda i ne, a do tada freelancing je za mene izgleda jedina opcija

PS. Sve napisano je iz licnog iskustva, nisam zeleo da uopshtavam i da vredjam. Ipak mozda ima poslodavaca koji se tako ne ponashaju i tako ne misle.
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2006.   #125
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Citat:
Na zalost nisam naishao na neki veliki odziv poslodavaca, iako bez iskustva, skoro svi nisu hteli ni da uzmu u razmatranje moju prijavau za posao, jer su u fazonu, vidi ga balavac hoce da radi neshto na odgovornoj poziciji. to su sudili samo na osnovu godishta!!! Iako sam nashao posao, to se svelo na iskorishcavanje. Neredovna plata, ili mozda neshto mizerno, probni rad koji traje po vishe meseci uz pokushaj ne placanja istog... I naravno poshto sam josh uvek mlad i bez skoro bez referenci, naglashavam skoro, nisam uspeo josh uvek da pronadjem posao u firmi koja bi mene isposhtovala kao radnika. Inace nisam trazio nishta specijalno, mozda shansu, u oblastima koje poznajem.
Pazi, to je standardna procedura u većini profesija i u većini država (ekonomija). Tako da, većina ljudi sa ovog foruma je prošla sve to. Moguće je da postoje iznimke koje potvrđuju pravilo, ali suština je da svi moramo proći kroz takav proces. Samo naprijed!
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2006.   #126
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Webdev posao je u jednu ruku posao kao i bilo koji drugi, ili zanat ako vise volite. Razlika je u tome sto za razliku od mnogih drugih poslova, ne treba ti mnogo toga (osim vremena i zelje) da bi sam mogao da predjes sa stepena pocetnik na neki drugi stepen. Pitanje je samo da li te to zanima i da li imas zelju da se time bavis (a posto si ovdje na forumu, vjerovatno imas )

Ako je odgovor da, onda nema razloga da budes pocetnik. Instaliraj razvojno okruzenje, i radi. Sta? Bilo sta, samo radi. Uzmi neki gotovi softver i rasturi ga, probaj da dodas neku funkcionalnost, da nesto izmijenis... Gledaj (citaj, probaj) tudji kod. Napravi sajt o necemu sto te zanima. Dakle, bilo sta sto ces ti sam napraviti. Literature, uputstava, svega na netu ima u izobilju. Pitanje je samo da li te to zanima i da li zelis da se time bavis kao poslom.

Nisu reference samo projekti koje uradis za neku firmu za novac, referenca je i tvoj sajt ili blog i bugfix ili modul za neki opensource projekat i sve drugo.

A onda ne apliciras za posao kao pocetnik, vec kao neko sa iskustvom. Niko ne zna sve (ja svaki dan kopam po netu kad mi nesto zatreba sto ne znam napamet).

Vece dev firme mogu sebi da priuste pocetnike koji ce se polako uciti kroz rad. Manje firme (a takvih je mnogo vise) nemaju resursa za takvo nesto.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2006.   #127
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao mungos
Pazi, to je standardna procedura u većini profesija i u većini država (ekonomija). Tako da, većina ljudi sa ovog foruma je prošla sve to. Moguće je da postoje iznimke koje potvrđuju pravilo, ali suština je da svi moramo proći kroz takav proces. Samo naprijed!
Ovo je ziva istina, moj prvi pravi posao je bio kao operater u RCUB-u, na ugovor o delu(znaci bez ikakvih beneficija), za mizerne pare i radilo se nocu + svaki drugi vikend smena od 12 sati. A ja sam tad vec znao dosta, i programirao u Delphiju ozbiljno 4-5 godina, odradio par sitnih poslova, nisam bio skroz pocetnik. Ali meni je taj posao bio fenomenalan, prvo sto sam naucio puno, drugo sto sam upoznao gomilu ljudi koji su bukvalno uveli internet u Srbiju i prilicne su face u poslu, stvorio neke kontakte, dobio neke poslove...

tako to ide, a ako radis dobro to se vrlo brzo procuje i onda nemas problema... pogotovo u srbiji jer smo mi ovde generalno jedna vrlo mala zajednica, skoro pa sekta, znamo se manje vise svi medjusobno..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2006.   #128
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
Ovo je ziva istina, moj prvi pravi posao je bio kao operater u RCUB-u, na ugovor o delu(znaci bez ikakvih beneficija), za mizerne pare i radilo se nocu + svaki drugi vikend smena od 12 sati ...
Hehehe, ja sam jos gori, kada sam dosao na faks morao sam odmah da nadjem neki posao jer nisam imao love, a radio sam kao nocni cuvar u jednoj firmi... koja je imala par PC-a... i sa kojih se nisam skidao po 12 sati
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2006.   #129
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
pogotovo u srbiji jer smo mi ovde generalno jedna vrlo mala zajednica, skoro pa sekta, znamo se manje vise svi medjusobno..
ovo je tako velika istina
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 17. 09. 2006.   #130
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao zira
kada sam dosao na faks morao sam odmah da nadjem neki posao jer nisam imao love, a radio sam kao nocni cuvar u jednoj firmi... koja je imala par PC-a... i sa kojih se nisam skidao po 12 sati
Podsetio si me na jednu pričicu, ne znam da li je istinita, čak se i ne sećam svih detalja.

Reč je upravo o nekom noćnom čuvaru u nekoj IT firmi, kome je noću (normalno) bilo dosadno, i čovek uhvatio prvu knjigu koja mu došla pod ruku, to bilo nešto iz VB-a, čovek krenuo da čita, malo zatim uzeo i na kompu da isprobava i čačka, i kroz par meseci zaposlio se u istoj toj firmi kao junior developer. Morali ljudi da traže novog čuvara...
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
znacaj dobrog copy-ja ivanhoe e-Business 15 16. 12. 2010. 12:58
VPS ili Shared? Koliko je teško održavati VPS? Veki Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 16 16. 09. 2010. 15:22
A gde ima? (Novi blog posvećen stvarima i uslugama koje je teško pronaći) chux Linkovi 4 04. 02. 2008. 08:15
Da nam pozivis jos toliko! boccio Opušteno 23 02. 11. 2006. 05:00
Primeri dobrog programiranja kodi Programiranje 6 17. 07. 2006. 01:12


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 02:04.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.