DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 03. 2006.   #11
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Nik Cubrilovic je sigurno mislio da velika ulaganja i velike kupovine ne-americkih kompanija nisu cesta. To ne znaci da ljudi iz USA ne investiraju u kompanije u Evropi. Znam za jednu vrlo poznatu osobu u Internet krugovima koja vrlo cesto investira u ne-americke kompanije, sa posebnim fokusom na Istocnu Evropu i Rusiju. Recimo, ona je bila jedan od investitora u Flickr i del.icio.us Takodje, USA investitori sve vise ulazu u kompanije u Indiji i Kini.

Ono sto sam hocu posebno da naglasim je koliko je zapravo Internet neverovatan za poslovanje. Nedavno je Fox Interactive kupila startup kompaniju Newroo za kako kazu nesto manje od 10 miliona dolara. Kompanija je kako se moze procitati real-time agregator vesti koji omogucava korisnicima da kreiraju za sebe prilagodjene stranice sa vestima i sadrzajima. Nista ne bi bilo cudno u ovoj transakciji, pogotovo ne sto ih je kupio Fox Interactive koji je vlasnik o MySpace-a da nije cinjenice da kompanije jos nije lansirala svoj servis! Znaci, 10 miliona dolara za nesto sto jos nije lansirano. Treba naglasiti da je za njih bio zainteresovan i Yahoo!

Zanimljivo je bilo koliko se buzz-a, pre svega na blogovima, napravio kada je predstavnik Fox-a na jednoj konferenciji izjavio:"Kupili smo nekoga u ovoj prostoriji".

Vise informacija na TechCrunch-u.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 03. 2006.   #12
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Da, a sa obzirom na MySpace biznis koji imaju, Newroo se uklapa u sliku. Ipak, kupiti servis koji jos ne postoji?
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 03. 2006.   #13
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

pa sta je to chudno, ustedeli su vreme (i pare) za razvoj, plus se resili konkurencije...

neko tako velik kao Fox ne mora da kupuje poznat servis, cini mi se sasvim razumnim da oni racunaju da mogu da ucine poznatim sta god da uzmu, pa su verovatno gledali da uzmu dobar proizvod...

a naravno da im koristi i prica koja se digla oko toga...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 03. 2006.   #14
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Vidjeću da u dogledno vrijeme pročitam bar jedan od gornja dva naslova. Da li si čitao možda "Made in Japan", koju je napisao legendarni CEO kompanije Sony?

Iskoristiću priliku da te pitam kakvo je tvoje mišljenje koliko je TPS primjenjiv za poslovna okruženja van automazivane serijske proizvodnje? Konkretno mislim na manje IT timove gdje se čitav proizvodni proces zavisi od malog broja zaposlenih ljudi, gdje su upravo od presudnog značaja menadžerske vještine rada sa ljudima.

------------------------
Citat:
Dejan Bizinger:
Slazem se da bi kompanija trebala imati coveka u USA ako zeli da napravi neki globalni servis ali to i ne mora biti Silikonska Dolina.
Citat:
bojan_bozovic:
Ali, ne kosi li se to sa "common sense"? To znaci da startera nece kupiti Amerikanci zato sto je iz Kanade ili Evrope, a ne zato sto nije perspektivan, uz favorizovanje firmi iz USA (naustrb kvaliteta)? Znam da su Ameri prilicni sovinisti kada se radi o proizvodima i firmama van USA, ali sam se nadao da se to ne proteze van kafane. Kad se o parama radi, bar sam mislio, samo su pare vazne, a ne i to je li firma u USA ili Japanu.
Mada kada se govori o start-upima to njima i nisu prvo Bog zna šta neke pare, zbog kojih bi se oni cimali sa van US investicijama. Papirologija, komplikovana pravna pozadina, cimanje sa nekim tamo nikad-čuo klincima iz neka tamo prvi-put-čujeme banana republike uz nadobudni US patriotizam i istorijsku činjenicu da je Amerika samo-proklamovana obećana zemlja za biznis, po njima nije vrijedno cimanja i zato se po automatizmu odbijaju takve investicije. Imaju lovu i može im se, uz to tu je i stav da je USA vodeća u R&D i onda se komotno postavljaju tako da ti ako želiš da uspiješ i oni investiraju u tebe, moraš prvo da odeš kod njih. Po onoj izreci -- Ako neće Muhamed brdu, doće brdo do Muhameda...

Što se tiče drugih lokacija van Silikonske doline, možda samo u slučaju nekih zona koje su poznate po akumuliranom komšiluku investicijskog kapitala. Ali ako ti kao anonimus pališ iz Srbije, mislim da jedina prava opcija da direktno zapališ u centar IT svijeta, to jeste direktno u Silicijsku dolinu. Opet da se vratim investitorima, mislim ko će da se cima sa tamo nekim evropljanima, u situaciji kada samo danas deset ljudi ispred njegove kancelarije u Palo Altou čeka na razgovor s njim...

Citat:
bojan_bozovic:
Mi smo potpuno van globalnih trendova. Nece odavde biti ni Microsofta ni del.icio.us, a ako eventualno bude, sigurno ce biti vani, pa samim tim i irelevantno za domaci IT, s obzirom da ce se raditi o stranoj firmi okrenutoj kvalitetnijem trzistu od nasega, makar sa Srbima u njoj. Sem malo satisfakcije u crnilu koje nas okruzuje koje neko moze izvuci za sebe zato sto je Pera Peric uspeo u svetu, nista time ne dobijamo, kako god da se okrene.
Pa da. To je ono kada gledam Formulu 1 u Monte Carlu i treba da mi bude drago što je na svakom ćešku zastave Zepter reklama
Evo recimo primjer tog novog centra što je ComTrade napravio skoro. Udarna vijest u svim novinama je bila da je došao baja iz Microsofta i rekao kako su sada Srbi napravili zgradu gdje su uslovi za rad bolji nego kod njih tamo. Ejs! I kao usputno će oni tamo da zaposle neke programere, bio sam kod njih na sajtu, jedino što sam vidio tada bile su fotke nove zgrade. Ček šta će ti ljudi da rade tamo, da prave knjigovodstveni i POS softver? Da li je menadžment tog sektora poslao nekog u izvidnicu da vidi šta se to piše i radi po domaćim forumima, da li tu ima talentovanih ljudi sa dobrim idejama, itd.?

Citat:
Dejan Bizinger:
To ne znaci da ljudi iz USA ne investiraju u kompanije u Evropi. Znam za jednu vrlo poznatu osobu u Internet krugovima koja vrlo cesto investira u ne-americke kompanije, sa posebnim fokusom na Istocnu Evropu i Rusiju. Recimo, ona je bila jedan od investitora u Flickr i del.icio.us Takodje, USA investitori sve vise ulazu u kompanije u Indiji i Kini.
Naravno da postoje iznimke, i sa druge strane da US investitori ulažu u nova jaka tržišta kao što su Indija i Kina, ali mislim da pričamo o generalnoj investicionoj klimi.
Što se tiče tih investitora koji investiraju u Istočnu Evropu i Rusiju, bilo bi vrlo važno napraviti spisak tih nekoliko ljudi i stupiti u kontakt s njima.

Citat:
Dejan Bizinger:
Ono sto sam hocu posebno da naglasim je koliko je zapravo Internet neverovatan za poslovanje. Nedavno je Fox Interactive kupila startup kompaniju Newroo za kako kazu nesto manje od 10 miliona dolara. Kompanija je kako se moze procitati real-time agregator vesti koji omogucava korisnicima da kreiraju za sebe prilagodjene stranice sa vestima i sadrzajima. Nista ne bi bilo cudno u ovoj transakciji, pogotovo ne sto ih je kupio Fox Interactive koji je vlasnik o MySpace-a da nije cinjenice da kompanije jos nije lansirala svoj servis! Znaci, 10 miliona dolara za nesto sto jos nije lansirano. Treba naglasiti da je za njih bio zainteresovan i Yahoo!
Sve zavisi od toga kakav su prototip imali. Tog lika što im je prodao to treba dovesti u Beograd i dočekati ga kao cara sa svim počastima!

Rupert Murdoch je totalno odlijepio pod ove staračke dane i opasno se naložio na Web 2.0 servise. Ali prije će biti da on zna nešto što mi ne znamo, ili tek krajičkom oka naziremo. Rupert u suštini posjeduje ogroman broj medija, s druge strane Internet je još zvanično medijski nesređen prostor. Rupert može da kontroliše online izdanja svojih medija, ali sve vijesti na mreži defintivno ne. Ako pogledamo koja je trenutno najbliža tehnologija ovoj mogućnosti, onda je News agregacija sigurno otišla najviše. Sa današnje tačke je nezahvalno bilo šta reći, ali sigurno je da će u budućnosti onaj koji bude kontrolisao neku dosta napredniju verziju News agregatora od ovih današnjih, koji bude ima otržišnu dominaciju na Internetu (kao Google na pretraživanje i informacije danas), kontrolisati i sve online svjetske vijesti na svim mogućim jezicima. Prema tome, 10 miliona dolara za neviđenu aplikaciju je smješna para.

Ajde da kažem da sam negdje tamo krajem decembra '05 razvio jedan prototip News agregator servisa, koji čisto sumnjam da vrijedi 10M dolara, ali svakako vrijedi. Realizacija zbog obaveza i nedostatka para kasni, nadam se da će krenuti tokom ljeta, btw. Ilija je vidio prototip osnovnog interfejsa ;-)
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 03. 2006.   #15
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger
Nedavno je Fox Interactive kupila startup kompaniju Newroo za kako kazu nesto manje od 10 miliona dolara. Kompanija je kako se moze procitati real-time agregator vesti koji omogucava korisnicima da kreiraju za sebe prilagodjene stranice sa vestima i sadrzajima. Nista ne bi bilo cudno u ovoj transakciji, pogotovo ne sto ih je kupio Fox Interactive koji je vlasnik o MySpace-a da nije cinjenice da kompanije jos nije lansirala svoj servis! Znaci, 10 miliona dolara za nesto sto jos nije lansirano. Treba naglasiti da je za njih bio zainteresovan i Yahoo!
Kako s vremena na vreme radim i radio sam sa određenim brojem firmi iz različitih razvijenih država, uključujući i SAD, mogu reći da je u potpunosti tačan podatak da npr. Nemci, Englezi i Ameri vole da kupuju svoje proizvode i servise. Prvi put sam to osetio pri kupovini hosting servisa. U svim slučajevima za različite države izričiti uslov je bio da se uzme hosting servis iz domicilne zemlje. Meni je to bilo čudno, obzirom da me interesuje najbolji servis, a ne odakle je. Zatim sam dosta toga video o kupovinama i prodajama u SAd, gde se praktično sve završava samo sa domaćim firmama. Ako na sajtu ne postoji adresa i telefon (bez 1-800 varijante), jednostavno neće ni da gledaju servis.

Što se tiče citirane priče o kupovini, trebalo bi da proverite da li ta "no-name" firma ima kojim slučajem neki patent iz ove oblasti. U poslednjih 6-7 godina najunosniji posao u SAD je kreiranje (smislenih) patenata. Dovoljan je podatak da je potrebno 8 (!) godina da se prijavljeni patent sa pending statusa prebaci u legalan status (što ne sprečava trgovinu, jer je praktično patent zaštićen samim ulaskom u pedning status).

Znači, to što se možda na prvi pogled ne vidi zašto je neki servis interesantan i pre njegovog puštanja u rad znači samo da neko ima više informacija od onih koji to komentarišu (uvek postoji razlog zašto se nešto dešava - u ovom slučaju kupovina i zainteresovanost Yahoo-a).
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
facebook i promovisanje vaseg biznisa miloshz e-Business 50 01. 10. 2008. 16:45
Start novog sajta,servisa... Veljko Marketing i SEO 15 24. 01. 2008. 18:54
Radno vrijeme: dokle više? mungos Opušteno 27 14. 12. 2006. 10:13
pravna strana e-biznisa? LiquidBrain e-Business 3 28. 10. 2006. 02:19


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 06:14.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.