DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 30. 11. 2009.   #1
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

moj PP njemu:
Citat:
Originalno napisao Peca
Cao sefe,
posalji mi baner dimenzija 110x110 - za bilo koji tvoj sajt koji zelis da oglasavas.
zelim da ti 2 meseca besplatno postavim baner na mycity [500.000 unique visitors mesecno]
njegov odgovor:
Citat:
Originalno napisao metaphysic
Hvala druze, bas sam i hteo da te pitam da li ono vazi, nadam se da nece biti problema da ti se javim, kad zavrsim anti.virus.rs, jer bih voleo da probam sa time,
ako nije problem, jer rece da i vi imate sajt na tu temu.
moj odgovor:
Citat:
Originalno napisao Peca
nije problem - kad god zavrsis sajt - imas 2 meseca banera na svim stranama mycity-ja.
zaista sam razmisljao da ti vratim domen i da se resim bede koju sam nakacio sebi na ledja [mada sam uradio samo ono sto su mi rekli da uradim] - ali - budimo realni - osim sto bih se resio tog 'tereta' - nista drugo ne bih uradio jer ti zaista ne bi mogao da koristis taj domen... ne bi dobio prakticno nista... izgubio bi i ti, i ja, i Singi, totalno kontraproduktivno za sve.
ovako ces imati barem reklamu, bar eto neko da izvuce nesto pozitivno iz ovoga.
btw, kaspersky.rs ne pokazuje belu stranu jer se bela strana zahteva samo u slucaju da KasperskyLab nema nikakvu 'kontrolu' nad domenom, pa onda jednostavno traze da domen "ne funkcionise" uopste.
ovde to nije slucaj, Singi ima kontrolu nad domenom - ugovorom sam vezan za njih - pa je stvar potpuno jasna - domen funkcionise onako kako Singi zeli - redirektuje na kaspersky.co.rs
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 30. 11. 2009. u 17:57.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2009.   #2
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Ja se ne bunim vise, jer imamo tu istinu da ni ja niti bilo ko drugi
osim kasperskog ili singija, ne moze da upotrebljava domen.

Kada sam objavio to , da sam porucio ( bio sam iskren, mozda sam mogao da kazem da sam registrovao,
pa mozda niko ne bi proveravao) navedeni domen na ovom forumu, to sam uradio da bih cuo misljenja ljudi koji se time bave ozbiljno,
jer mi se desavala da na ostalim forumima,
koji mozda nemaju reputaciju kao ovaj, pokrenem temu,tipa sta mislite o imenudomena.com, pa onda neko kaze dobar, los.......

a mene je zatekla vest: e cvrc, nije tvoj dan..,, pa onda rasprava, kao
ma pusti ga , smesan je, ko ga hebe, ja mu nebi dao nista itd... sto je mene malo "pogodilo", pa onda naucice on kako to ide.. (iako sam pre nekoliko godina registrovao domene iz prepaid acc sa e-goldom, ako se neko njega seca), hocu da kazem da mi nije bila potrebna takva pridika, jer sam imao pojma o cemu se radi. Ne mogu, u provom postu da kazem sve
e znate sta ja ima vukovu diplamu iz osnovne, i gimnazije, posetio sam 1753 sajta, citao to to to i to..

pratio sam temu Ime PRojekta brainstorm, da u momentu kada bude par ljudi reklo da im se svidja ime domena intoserbia, registrujem odmah taj domen, i kazem, e jbg nije vise slobodan ( .com mogu da registrujem kad hocu, a .rs porucujem ) pa onda kazem salime se vracam domen, samo sam hteo da pokazem kada uradite nesto, ocekujete jedno.. a ono vas zatekne sasvim treca vest, taj domen ne bih vratio nego bih poklonio, j#bes 9$)

hvala jos jednom, stecko covek je bio stvarno dobronameran,
ja sam malo bio prebrz, ali ako "imate" domen velikibrat, pa vas onda neku "tesi" sa supershow

editovacu post, da kazem jos nesto, jer malo zurim,
krivo mi je sto niko posle toga od "ozbiljnijih"
nije nista rekao na temu virus.rs tj. anti.virus.rs
stekao sam utisak da je to namerno
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 12. 2009.   #3
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

dakle: Peca je odrzao rec, tj. bar je rekao da ce
jos uvek nisam odlucio koji banner da mu posaljem,

prica je krenula u takvom smeru, zbog Pecinog prvog posta,
ja sam se iznervirao, ostali kudili i hvalili
jedni Pecu, drugi mene.....
domen ne mozemo da upotrebaljavamo ni ja ni Peca.

opet sam se zaleteo kako konj, da pokusam da objasnim sve svima
nesto sam mnogo emotivan po pitanju ove time

uglavnom, idemo dalje
dokazujmo se ko koliko moze
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 11. 2009.   #4
dacha
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.06.2005
Poruke: 196
Hvala: 35
35 "Hvala" u 30 poruka
dacha is on a distinguished road
Default

Iako član od samog nastanka ovog foruma pored mog imena i dalje stoji "novi član" Hoću reći da retko pišem ali ovog puta želim...

Prvi Pecin post bio je velika greška sam po sebi, kao i način na koji je napisan. Iako mi je jasno da je proistekao iz potpuno drugačijeg shvatanja poslovnog aspekta interneta od strane jednog profesionalca i starne ljudi koji još uvek traže svoje mesto na internetu, i kod mene je ipak izazvao negativnu reakciju (ne sam postupak već njegovo objavljivanje).

Posle cele priče, mislim da se Peca poneo veoma racionalno i veoma korektno. S obzirom na situaciju (da domen realno ne bi mogao biti iskorišćen za iznetu ideju, niti bilo koju legalnu), njegov gest poklona ili nadoknade u vidu reklamiranja je sasvim dovoljan da pokaže da se ne radi o nekom "bezobzirnom pro..." itd. kako neki rekoše. Što se mene tiče, Pecin ugledd je ponovo na svom mestu.
dacha je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 12. 2009.   #5
AG.RS
Banned
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 182
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
AG.RS is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za AG.RS Pošaljite poruku preko MSN za AG.RS Pošaljite poruku preko Yahoo za AG.RS Pošaljite poruku preko Skype™ za AG.RS
Default

ja sam svojevremeno registrovao dva tri domena građevinskih firmi i to u zadnji čas, jer znam ljude iz tih firmi, i propustili su rok u septembru. Regovao sam na njihova imena pa su oni slali papire.

Ja bih verovatno uradio kao i Peca da neko hoće pokupiti npr. cri.rs jer znam Aleksića, ili bilo koju adresu gde znam da treba vlasniku koji ima brend ili firmu tog imena.

E jedino se Peca ovde baš ishvalio da je ispao genije, i navukao lošu reklamu na svoja leđa.

Ajde ko ne bi uradio isto, da mu je pera drug ili partner, a neko se hvali poručio sam www.pera.rs?
AG.RS je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 12. 2009.   #6
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

lose sam reagovao sto se tice "pisanja" u toj temi...
reagovao sam na prvu loptu, sa pogresnom pretpostavkom da metaphisic preprodaje domene [jer je ranije nudio prodaju bingo.in.rs domena ako se ne varam].
ponasao sam se pomalo i uciteljski [a i sam ne volim kad se neko tako ponasa].
dobio sam osudu polovine foruma, i jednu veliku lekciju.
metaphisicu sam se izvinio na PP zbog svega toga.

sto se tice registrovanja domena - reagovao sam kako je Singi zahtevao u tom trenutku.
i tu ne vidim gresku, jer on zasigurno ne bi mogao da koristi taj domen... a bojali smo se i da neko treci uzme domen.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2009.   #7
stecko
stara koska :)
Professional
 
Avatar stecko
 
Datum učlanjenja: 24.10.2008
Lokacija: Ćuprija
Poruke: 230
Hvala: 32
44 "Hvala" u 21 poruka
stecko is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za stecko Pošaljite poruku preko Skype™ za stecko
Default

Ponovo se prica svodi na blah blah.... Moze i ovde jedno lock na temu !
__________________
SteCom.rs | HostingServis.com
stecko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2009.   #8
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Ja htedoh da stavim lock odmah, nego rekoše mi da će da bude nešto novo.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2009.   #9
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Rešen spor, ide se dalje, lock ili ne lock, svejedno.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 02. 12. 2009.   #10
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao nixa Pogledajte poruku
Ja htedoh da stavim lock odmah, nego rekoše mi da će da bude nešto novo.
sto se mene tice - ja cu otvoriti zaseban topic kada [i ako] bude trebalo... za sada nista nemam novo da kazem

a ne znam sto ljudi traze lock... mislim, kome smeta tema?
btw, pokretac ove teme nije trazio lock... mozda covek hoce jos nesto od ove teme...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
linux: cp ima problema da kopira fajlove sa non-ascii karakterima u imenu ivanhoe Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 5 31. 03. 2009. 08:02
Par CSS/browser optimizing problema bokey (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 6 14. 05. 2007. 00:28
15. rok resenja problema HITNO Baic Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 16 18. 11. 2006. 04:23
Pitanje o administraciji foruma (ne DPT, vec generalno) Milos Vukotic Opušteno 25 08. 02. 2006. 22:06


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:44.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.