DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 09. 2007.   #1
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Što se tiče imena:
- Start <> Startup
- U Srbiji, ozbiljnija primena e-poslovanja u firmama je tek počela.
- Ako pročitate ciljeve organizacije, videćete da se tamo pominje pomoć pri osnivanju drugih srodnih udruženja, kao i podrška pokretanju bitnih projekata za razvoj domaćeg Weba.
- Organizacija će imati u svom delovanju i podršku startup projektima.
- Puno ime strukovne organizacije određuje polje delovanja.

Što se tiče rada u sklopu DIS:
- Zašto bi bio problem da postoji više strukovnih organizacija.
- Ovo je Internet related priča, a DIS se bavi mnogo širom tematikom.
- Kada prođe određeno vreme, i kada se vide neke aktivnosti E-start-a, videće se razlika u načinu delovanja ove dve strukovne organizacije.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 09. 2007.   #2
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

U Srbiji postoji jedna izreka kako Srbin Srbinu ne prasta uspeh. Ako cemo posteno, to je nesto, manje-vise, univerzalno za svaki narod. Verovatno je deo prirode coveka.

Ono po cemu smo mi "drugaciji" od nekih, uslovno receno, srecnijih naroda je u tome sto Srbin Srbinu bez ikakvih problema prasta neuspeh. Tako je u politici, tako je i u zivotu, vise prijatelja imas kad si u nekom problemu nego kada dobijes na lutriji.

Elem, da li ce Udruzenje primati i sve one "profesionalce" koji su bili inicijatori i/ili osnivaci kojekakvih "udruzenja" prethodnih 10 godina? Da li ce clan udruzenja moci da postane onaj koji ima 20 zasluga i jednu mrlju za zatvor, dok pocetnici sa dve zasluge i cista obraza moraju da cekaju evaluaciju od ovih gore pomenutih?

Ipak, sa srecom.
__________________
dooConsult

Poslednja izmena od Miloje Sekulic : 07. 09. 2007. u 20:33. Razlog: poruka moderisana zbog prigovora posetilaca foruma a da bi se iybegao još jedan flame koji nam zaista ne treba ovih dana
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 09. 2007.   #3
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Koliko sam ja svhatio, cekamo Dragana da objavi "sledeci korak"... mada moguce da sam "preskocio" nesto.

Ja nisam mogao da sednem sa njima jer sam bio u 'mashini" tako da nisam ni cuo pricu do kraja u onom "separeu", bilo bi lepo da nam neko od onih koji su sedeli tamo preprica, ako je bilo jos dodatnih informacija, dogovora, predloga... čisto for the record.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 09. 2007.   #4
presretach
profesionalac
Qualified
 
Avatar presretach
 
Datum učlanjenja: 03.01.2006
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 132
Hvala: 7
9 "Hvala" u 6 poruka
presretach is on a distinguished road
Default

Ko je uopste predsednik udruzenje, nigde ne pise?
__________________
http://www.vlami.com
Cash for trash. People love it.
presretach je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 09. 2007.   #5
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Nije to takva vrsta organizacije da je prvo bitno ko je predsednik.


Nego, ak je jos uvek u opiji da se uzme neko inspirativnije ime evo moj rpedlog:

Savez Experata za Internet Tehnologije, skraceno SexIT
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 09. 2007.   #6
jmtg
novi član
 
Datum učlanjenja: 16.09.2007
Poruke: 1
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
jmtg is on a distinguished road
Default Asocijacija - udruzenje -druzenje

Nazalost nisam bio u mogucnosti da prisustvujem skupu asocijacije u nastanku, ali iz svih najava teksotva i podataka koje sam uspeo da pogledam ovih dana dobijam utsak da ideja je vrlo slicna ideji koju sam iznosio u udruzenju e-trgovina u PKS pre otprilike godinu dana. Ideja koju sam predlozio i DIS-u. Naime CUTI - Udruzenje za napredjenje trgovine na Internetu je osnovano krajem prosle godine bas sa ciljem uvodjenja reda u nasem kutku Internet sveta. I svaki put kada sam sa clanovima pokusaovao da se "proguram tu ideju" nesto je kocilo. Nazalost i pored toga sto se kroz asocijaciju pokusava proklamovati mogucnost resavanja nekih zivotno vaznih pitanja u pravilnicima zakonodavstvu i uvodjenju reda u poslovanju na Internetu kod nas, bojim se da je to jos jedan, nadam se poslednji pousaj da "stvar" ostane u rukama jednog uzeg kruga ljudi. Prethodni pokusaj toga bio je jako ocito brzinsko formiranje Grupacije za elektronsku trgovinu koje je cini mi se ispalo samo ustvari brzopleto jer je formirana grupacija sa ciljevima koji nisu realno mogli biti ostvareni jer bi se tada dogodilo da e-prodavci sami sebi izdaju dozvoje za rad, sto ocigledno ne bi proslo nigde izvan granica. Kada sam na sastanku sa predstavnicima tog udruzenja (da li je asocijacija ustvari sononim?) i kada smo im pokusali objasniti i na kojim principima se moze zasnivati sve to oni su smatrali da im strukovna organizacija kao sto je CUTI za to ne treba jer boze moj oni ce sami raditi verifikaciju. Zanimljivo je da je tom sastanku prisustvovao i predstavnik DIS iako nije bi ni najavljen u dogovorima za taj sastanak.
Toliko o istorijatu. CUTI je nevladino, neprofitno udruzenje gradjana, koje je formirano na osnovu izucavanja teorije upravljanja nastupom na Internetu i sa ciljem da se uspostavi sistem verifikacije sajtova pre svega e-prodavaca. Ova verifikacija treba da ima dvostruki efekat: stvaranjem sistema verifikacije onlajn trgovina kod nas da se uvede red u celokupnom e-poslovanju (prvo), a samim tim da se kupcima obezbede uslovi za kupovinu sa svim bezbednosnim, privatnim i drugim uslovima koje prihvata ostali svet (drugo). Osnovu za ovo i ovakvo razmatranje videli smo u Strategiji razvoja IT Srbije koju je izradilo Ministarstvo za nauku i tehnologiju. Ovo ministarstvo, koje je u to vreme jos uvek bilo nosilac delatnosti IT-a u okviru Vlade, je naslo razumevanje za nasu ideju i pokretanje projekta u toj oblasti.
Da skratim - asocijacija da svakako (ogranicavam svoja razmisljanja samo na deo za koji mislim da mogu nesto da kazem a to je e-trgovina), ali mislim da treba da postoji malo drugaciji put nastajanja - odnosno da do formiranja asocijacije ima jos nekoliko koraka koji moraju da budu realizovani. Voleo bih da i CUTI, koliko je u nasoj moci, da svoj doprinos u radu odgovarajuce grupacije asocijacije (eto ustvari prijavljujemo se) i da ona saznanja do kojih smo dosli i koja su jednim delom prikazana na nasem sajtu (www.cuti.org.yu) doprinesu ukupnom napretku stanja u formalizaciji situacije na Internetu kod nas. Uostalom to je bio razlog zasto smo se formirali. Nadam se da ce ovaj tekst biti dovoljan povod za dalji razgovor.
za CUTI
Predsednik upravnog odbora
mr. Miroslav Jovanovic, dipl. inz.

QUOTE]
jmtg je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 09. 2007.   #7
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Evo ishoda sa DPT skupa, u vezi sa E-startom:

http://blog.e-start.org/preporuke-i-...zenja-e-start/

P.S. Da li je neko video ovo pre nego što ću ovde postaviti info?
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 09. 2007.   #8
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dragan Varagić Pogledajte poruku
P.S. Da li je neko video ovo pre nego što ću ovde postaviti info?
Ne.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 09. 2007.   #9
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Bilo je na Blogotku Sad ce taman Bluesman da kaze kako je ovo primjer zasto treba da postoji RSS forum
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 09. 2007.   #10
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ovo je primjer zasto treba da postoji RSS forum

(samo sto blogodak jos nema feed)
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
U PRIVREDNOJ KOMORI SRBIJE JUČE je osnovano Udruženje e-razvoj Aleksandar.Ilic e-Business 38 12. 04. 2010. 10:33
Kontrola deviznog poslovanja jasmanac e-Business 140 22. 10. 2009. 22:47
Specijalističke studije iz E-poslovanja, FTN, Novi Sad Dragan Varagić e-Business 120 30. 09. 2008. 00:36
Etičnost online poslovanja firmi i pojedinaca u Srbiji Dragan Varagić e-Business 34 04. 10. 2007. 19:56
Izrada softvera i prodaja u inostranstvu. Optimalno resenje poslovanja? rex e-Business 20 24. 01. 2006. 13:34


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:04.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.