DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 04. 2010.   #11
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

ja sam strogo protiv toga

to je bruka za moju struku!
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 04. 2010.   #12
ljtruba
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.10.2006
Poruke: 460
Hvala: 39
17 "Hvala" u 14 poruka
ljtruba is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao webgazda Pogledajte poruku
A sto se onda ne izdaju fiskalni racuni za pretplate na casopisima?!

Imam druga koji radi u jednoj izdavackoj kuci i upravo mi prica da njima klijenti (fizicka lica) uplacuju na tekuci racun firme i samo im se salje racun pece i potpis.... bez fiskalnog....

razumem da telekomunikacije ne moraju mozda zbog posebnog odobrenja ratela...

ali nase/moje usluge ne mogu da se "racunaju" u telekomunikacije!?
Nemoj javno da kazes koji je casopis u pitanje da drugara ne dovedes u problem.

Fiskalni racuni za pretplate na casopis moraju da se kucaju kroz kasu, i to kao "uplata cekom" ili kako to vec ko zove.
Da li ces i poslati racun, to je vec druga stvar, ne verujem da ce neko da te druka, uvek mozes da kazes da si fiskalni poslao, a da nije stigao.

Ali, bottom line je da sve mora da prodje kroz kasu.
ljtruba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 04. 2010.   #13
mangia
Pukovnik u penziji
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 11.10.2006
Lokacija: Banjaluka, BiH
Poruke: 941
Hvala: 209
585 "Hvala" u 137 poruka
mangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoromangia će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za mangia Pošaljite poruku preko Skype™ za mangia
Default

Citat:
Originalno napisao Ivalex Pogledajte poruku
Ja bi uzeo pare na ruke, drzava me ne bi ni videla.
To mi deluje onako najlogicnije i prakticnije.
Siva ekonomija je i dalje jaka ovde, da ne kazem povoljna.
to je moguće kada radiš sa fizičkim licima ili sa modernim biznismenima čobanima kako ih ja nazivam... prave firme posluju preko računa, na osnovu tvoje fakture skidaju svoj izlazni PDV, pravdaju ulaganja... itd..

Inače web usluge ne spadaju u telekom. djelatnosti. ali zato kome je telekomunikaciona primarna djelatnost ima jako puno dodatnih nameta (u BiH imamo licence, republičke i državne takse od par hiljada evra, itd...)
__________________
mangiaphoto | BLOGERAJBLOG | ServerAdminBlog
mangia je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 04. 2010.   #14
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Originalno napisao ljtruba Pogledajte poruku
Nemoj javno da kazes koji je casopis u pitanje da drugara ne dovedes u problem.

Fiskalni racuni za pretplate na casopis moraju da se kucaju kroz kasu, i to kao "uplata cekom" ili kako to vec ko zove.
Da li ces i poslati racun, to je vec druga stvar, ne verujem da ce neko da te druka, uvek mozes da kazes da si fiskalni poslao, a da nije stigao.

Ali, bottom line je da sve mora da prodje kroz kasu.
Netacno. Vec se pricalo o ovome bar deset puta na forumu.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 04. 2010.   #15
webgazda
Zepter Digital Media
Professional
 
Avatar webgazda
 
Datum učlanjenja: 13.01.2009
Poruke: 229
Hvala: 10
6 "Hvala" u 5 poruka
webgazda is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Netacno. Vec se pricalo o ovome bar deset puta na forumu.
Sta od toga nije tacno?
__________________
Zepter Digital Media -- WebGazda -- ITBOX.RS - IT Magazin -- me@Twitter -- ZepterADS.rs
webgazda je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 04. 2010.   #16
ljtruba
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.10.2006
Poruke: 460
Hvala: 39
17 "Hvala" u 14 poruka
ljtruba is on a distinguished road
Default

Kada cete da shvatite da ova drzava vise ne prihvata izgovore, jbg tako je.
ljtruba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 04. 2010.   #17
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

@ljtruba: Procitaj zakon, trazi misljenje ministrastva pa vidi.

(been there, done that)
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 04. 2010.   #18
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

@McKracken. Na sta se pozivas za oslobadjanje od izdavanja fiskalnog racuna? Ajde izjasni se molim te tacno, da ne spekulisemo. Neke delatnosti su izuzete iz obaveze, ali njih je sve manje. Poslednje je ova obaveza uvaljena taksistima i advokatima. Izgleda da se ide na to da ce uskoro svi morati da imaju fiskalnu kasu u maloprodaji.

Inace svi ostali imaju obavezu izdavanja fiskalnih racuna u maloprodaji i radu sa fizickim licima bez obzira na nacin primanja uplate. Za web dizajn i sve usluge uopste, moraju se izdavati fiskalni, nikad i nije bilo drugacije.

I pratite aktuelan zakon, a ne praksu raznoraznih firmi. Svasta se radi, sto ne znaci da je to legalno.

Evo primer, izvesna arena u glavnom gradu , kupio kartu VISA karticom koja se vodi po EUR, charge-ovali mi iznos u EUR, stigla karta kurirskom sluzbom, racuna nema (samo email potvrda). Zivo me interesuje na sta se pozivaju a da je to legalno? A radi se kao sto vidite.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 04. 2010.   #19
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Misljenje minstarstva:

Citat:
Prema tome, s obzirom da je delatnost 52610 (Trgovina na malo u prodavnicama koje poštom dostavljaju naručenu robu) izuzeta od obaveze evidentiranja prometa preko fiskalne kase, navedenom Uredbom, promet koji privredni subjekt ostvari prometom dobara (kancelarijski i školski pribor) na malo putem interneta, pri čemu se preuzimanje vrši pouzećem, nije dužan da evidentira preko fiskalne kase.
Pri tome, napominjemo da, u konkretnom slučaju, privrednisubjekt koji vrši prodaju dobara putem interneta, pri čemu se preuzimanje dobara vrši pouzećem, a naplata pri preuzimanju dobara direktnom uplatom na račun isporučioca ili kreditnom karticom, pre otpočinjanja delatnosti, pored odluke o početku obavljalja pomenute delatnosti, mora u svom osnivačkom aktu imati upisanu šifru delatnosti 52610 (Trgovina na malo u prodavnicama koje poštom dostavljaju naručenu robu).
A mozes i da im sam trazis misljenje, nije skupo a sprecava mlacenje prazne slame po forumima.

Citat:
Poreski obveznik ima pravo da od Poreske uprave besplatno dobije informacije o poreskim propisima iz kojih proizilazi njegova poreska obaveza, a ako je neuk, i osnovnu pravnu pomoć, što omogućuje da prijavi i plati porez, obračuna i plati sporedna poreska davanja, u skladu sa propisima.

Međutim, za zahtev za davanje mišljenja o primeni republičkih propisa u skladu sa Zakonom o republičkim administrativnim taksama i Tarifom republičkih administrativnih taksi kao sastavnim delom Zakona, plaća se republička administrativna taksa u iznosu od 1.000,00 dinara.

Ako netaksiran ili nedovoljno taksiran zahtev ili podnesak, odnosno drugi spis stigne poštom (što znači i putem elektronske pošte), odgovorno lice organa nadležnog za odlučivanje o zahtevu, odnosno podnesku pozvaće obveznika pismenom opomenom da, u roku od deset dana od dana prijema opomene, plati propisanu taksu i taksu za opomenu i upozoriti ga na posledice neplaćanja takse.

Taksa za opomenu kojom se obveznik poziva da plati taksu iznosi 150,00 dinara. Taksa se uplaćuje na propisani uplatni račun javnih prihoda.
Broj računa je: 840-742221843-57, model 97, poziv na broj: kontrolni broj + šifra (primer: opština Savski venac 50-016), svrha uplate republička administrativna taksa. Primalac sredstava je budžet Republike Srbije.

Za dobijanje stručnog mišljenja Ministarstva finansija potrebno je da zahtev za mišljenje u pisanoj formi uputite na adresu

Ministarstvo finansija
Kneza Miloša 20
11000 Beograd

Uz zahtev potrebno je dostaviti i fotokopiju uplatnice kao dokaz o uplaćenoj administrativnoj taksi.
1000 din i miran si

Poslednja izmena od McKracken : 28. 04. 2010. u 17:03.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje McKracken za poruku:
Staro 28. 04. 2010.   #20
Ivalex
profesionalac
Qualified
 
Avatar Ivalex
 
Datum učlanjenja: 01.11.2008
Lokacija: Belgrade, Serbia
Poruke: 124
Hvala: 47
9 "Hvala" u 7 poruka
Ivalex is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Ivalex
Default

Citat:
Originalno napisao mangia Pogledajte poruku
to je moguće kada radiš sa fizičkim licima ili sa modernim biznismenima čobanima kako ih ja nazivam... prave firme posluju preko računa, na osnovu tvoje fakture skidaju svoj izlazni PDV, pravdaju ulaganja... itd..
Znam ja o cemu pricam.
Pre bih uzeo pare na ruke za website nego da izdajem fiskalni racun. (cak i ako nisam u pdv-u).
Firmu sam otvorio zato sto sam morao, ne zato sto sam hteo.
Ivalex je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
j***** racun za fiksni telefon xippi Opušteno 20 18. 05. 2010. 14:58
Placanje poreza na dohodak u vidu inostranih priliva na devizni racun techcode e-Business 45 26. 11. 2009. 12:55
Placanje na ziro racun kompanije u inostranstvu? Protos Sva početnička pitanja 3 12. 07. 2009. 12:08
Devizni racun u hrvatskoj ili bih i prilivi iz inostranstva raindog e-Business 25 29. 01. 2009. 19:27
Klijent trazi racun ? WTF :) [nq] Planiranje i usability 6 30. 03. 2006. 22:01


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:05.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.