DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 20. 10. 2006.   #11
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Druže Miloja, kao što te pitah na seminaru (hvala na savetu), treba mi neki servis koji će mi napisati Press Release i da se taj Press Release dostavi što većem broju novinara i zainteresovanih ljudi (neka se to integrise u newslettere sa Tenderi.com, ekapija.com i drugima). Beta OTS koliko mogu da vidim ima press release od samo par firmi, a pojavljuju se u razmacima od po nedelju dana. To mi izgleda kao ne previše živo, a pitanje je i koliko ga ljudi koristi (da ne bude ono "bačene pare").
Uglavnom, poenta je da servis bude brz, korišćen od strane oglašavača i novinara. Nešto kao prweb.com je ono što bih voleo da postoji na našim prostorima.
Mislim da je vaša zamisao sa ovim servisom super stvar jer je rana informacija vrlo bitna (najviše što mrzim je da jednog dana u novini pročitam nešto, a onda narednog u drugoj novini pročitam to isto, ponekad identično od slova do slova).
Odgovor na pitanje kako da toliko identičnih servisa postoje na ovom jako malom tržištu je: uzmi 20 komercijalista koji će da grizu kao buldozi (ovo sam naučio od mr Dragana Varagića). Ako biznis krene nizbrdo, povećaj cene i dodaj još komercijalista.
Elem, linkovi na reklame u PDF futeru su linkovani na lokalni fajl sistem. Ispravite to.
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2006.   #12
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao ppavlovic
treba mi neki servis koji će mi napisati Press Release i da se taj Press Release dostavi što većem broju novinara i zainteresovanih ljudi (neka se to integrise u newslettere sa Tenderi.com, ekapija.com i drugima).
Za Press Release moraš se sam potruditi, a za distribuciju može poslužiti virtuelni press centar http://www.e-presscentre.com/
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2006.   #13
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
Za Press Release moraš se sam potruditi, a za distribuciju može poslužiti virtuelni press centar http://www.e-presscentre.com/
Lepo je sto ovako nesto postoji, ali mi ne uliva poverenje. Zadnje azuriranje je bilo juna meseca, 90% stranica nema nista osim "stranica u pripremi". Jedini podatak koji se trudi malo da to popravi je 9387 korisnika.

Za ovo je dovoljno da se stavi na Home tipa "mi saljemo vase vesti novinarima", a onda ispod navedes "Nasi partneri:" pa onda izredjas banere Blica, Novosti, Politike, E-magazin, Kurira, etc...

P.S. Previse sam poceo da kritikujem otkad sam se vratio sa konferencije. Necu vise, casna "pionirska".
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 10. 2006.   #14
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default kao na pojilo

Citat:
Originalno napisao ppavlovic
Za ovo je dovoljno da se stavi na Home tipa "mi saljemo vase vesti novinarima", a onda ispod navedes "Nasi partneri:" pa onda izredjas banere Blica, Novosti, Politike, E-magazin, Kurira, etc...
Nije suština ovakvih servisa da šalju obaveštenja novinarima nego da naviknu novinare da sami dolaze i vide ima li šta novo. Ovo je naravno pojednostavljeno rečeno, vidim da će biti implementirani razni sistemi obaveštavanaj novinara (SMS, mejl) implementiran RSS i WAP deo sajta.

Što se slanja vesti novinarima tiče interesantan je ovaj servis
www.ots-beta.com

off topic: Hvala što se setiš E-magazina uz dnevne novine, Što bi rekao moj drug Mile "to je snaga brenda"

Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2006.   #15
Aleksandar Marković
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Poruke: 95
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Aleksandar Marković je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

Web verzija Media Adresara koji na jednom mestu sabira osnovne podatke o 300 štampanih medija, 21 radio i 15 TV stanica

http://www.asmedi.org/

via
__________________
http://www.akcenat.info
Aleksandar Marković je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 12. 2006.   #16
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Miloje,

Kako vidis Ekonomist (www.ekonomist.co.yu), s obzirom da i oni nude nekih 10-15 dnevnih vesti, iz vise izvora.

Pozdrav,
--Damir
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 01. 2007.   #17
tesliana
novi član
Na probnom radu
 
Avatar tesliana
 
Datum učlanjenja: 07.01.2007
Lokacija: Niagara
Poruke: 23
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
tesliana is on a distinguished road
Default One On One Services

Hristos se rodi, Miloje:

>> off topic: Interesantno je koliko, za uslove naše nejake ekonomije, ovakvih servisa egzistra. Šta mislite šta je uzrok tome?

Ja licno mislim da je najveci razlog "easy money" i evo da objasnim.

Ta me cinjenica podseca na citavi ajmo reci "Web 1" gde je za vreme "dot-com" bila velika navala na bacanje servera na oblake i serviranje bilo kakvih gluposti u sto vecim kolicinama sto vecem broju naroda. Ta vrsta servisa su bili naj jednostavniji zapoceti pa ako ispali onda ima sansu da ispali sa vecim kolicinama dobiti.

Tako i ti nasi razliciti biznis servisi, jedni kopiraju od drugih i sto pre rade jedno te isto najverovatnije za zeljom da mogu i oni u tome da uspiju. Koliko ja licno primecujem, cak nam se i citava domaca web industrija (ako se moze tako zvati) vrti najvise oko domaceg prilagodjivanja vec postojecih stranih uspjeha.

Eto ja se direktno nebavim sa webom ali sam vec primetio mnogobrojne trendove i ponekad i nesto sta se moze nazvati kao neka novina. U Ovoj, ajmo je zvati "web 2" fazi, sve se vise stvari krecu prema nekim specificnostima ili kroz neke vrtikale ili geografsko prilagodjivanje.

To znaci da se prelazi sa onog "one server fits all" na veci broj servera sa vecim brojem specijalizacija.

Ako uzmemo u obzir samo www.myspace.com iz toga mozemo da izvucemo vrednosti "licnosti" pa cak i njihovih profila a tek onda da se mislimo o razlicitim preokretima koji bi se mogli zbog toga da dese.

Ja licno mislim da ce buduci "internet vladari" da postanu upravo oni koji kroz neku caku uspiju da sakupe sto veci broj sto boljih profila o svojim korisnicima. Vidite koliku moc je samo Google sakupio i to kroz nekavo cak donekle i blesavo reklamiranje koje se vrti oko sadrzaja koji se cita na search i na email.

Jer mozete da zamislite ogromnu moc preciznog ciljanja reklamiranja kroz upotrebe necijeg profila kroz koji se zna necija i profesija i skolovanje a i geografski parametri?

Takva vrsta ciljanja i reklamiranja bi bila mnogo, mnogo korisnija a sa tim i skuplja. Evo, mene licno cudi da do toga jos nismo dostigli i to bas zato sto se sve kroz internet vodi kroz "jedan na jedan" kanal a ne kroz masovnu distribuciju kao sto su recimo klasicne novine, radio i televizija.

Vec kad smo na ovoj temi, da li si ti licno ikad zamisljo da pokrenes nesto slicno u tvojoj oblasti ?

Kad tebe vidim na forumu cesto se sjetim par knjiga koje sam ispravljo za vreme njihovih pisanja i koliko je vremena uzelo od ispisane knjige do njenog izlaska u knjizarama i kako bi to sve moglo da bude tako reci "instant" a o novinskim poslovima da se i ne prica.

I ako neki manji pokusaji vec postoje, prosto me cudi da niko nije vec pokreno citavu novu vrstu ekonomije gde su snabdjevaci kontenta i korisnici sajtova jedni te isti. Umjesto da se primaju ogromni brojevi radnika kao sto radi cak i Google, zasto da se neprime korisnici i zasto da im se neplati dio bruto ili neto zarade?

Recimo sto da novine imaju i jednog dopisnika kad dopisnici mogu da budu velike mase sirom sveta? OK mozda bi bilo potrebno neko kvalifikovanje istih pa da izdanja nebi licila na Wikipediju gde u dosta slucajeva prolaze netacna pisanja. Ali i to se da ispraviti.

Eto, ja to primecujem ali koliko vidim dobar broj nasih domacih strucnjaka bi radje da se o tome prepucavaju, cak i kad neko proba da ih uvuce u takve vrste ORIGINALNOG razmisljanja.
__________________
Svi smo mi zarobljenici našeg ličnog iskustva.
We are all prisoners of our own experiences.

Poslednja izmena od tesliana : 07. 01. 2007. u 14:01.
tesliana je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 01. 2007.   #18
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Thumbs up internet prisustvo Ekonomist magazina

Citat:
Originalno napisao oksite
Miloje,

Kako vidis Ekonomist (www.ekonomist.co.yu)
Meni se veoma dopada kako Ekonomist koristi svoj web sajt da podrzi osnovni proizvod - nedeljni magazin. Lepo su "uvezali" razne poslovne aktivnosti sa sajtom. Pretplatnici na Hard Copy dobijaju pristup sajtu a on je i poligon za oglasavanje konferencija koje su znacajan izvor prihoda i reputacije.

Citat:
Originalno napisao oksite
s obzirom da i oni nude nekih 10-15 dnevnih vesti, iz vise izvora.

Pozdrav,
--Damir
Mislim da samo prenosenje vesti nije toliko bitno za celu pricu. Mnogo mi se vise dopada i mislim da je znacajnije za internet prisustvo Ekonomista to sto se veoma ozbiljni i zanimljivi sadrzaji generisu iskljucivo za potrebe sajta. U magazinu postoji i najava sadrzaja koji ce biti predstavljeni samo na sajtu a ako se ne varam i dani kada ce biti objavljivani. Koliki znacaj Ekonomist pridaje svom internet prisustvu govori i cinejenica da se o njemu brine odlican novinar srednje generacije Rade Repija.

Miloje
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 04. 2007.   #19
crews_adder
old school
Professional
 
Avatar crews_adder
 
Datum učlanjenja: 29.06.2005
Poruke: 368
Hvala: 9
24 "Hvala" u 15 poruka
crews_adder is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za crews_adder
Default BizMe SpamMe

Moram reci: WOW! Uz svo duzno postovanje, zasluzeno ili ne, zahtevam da prestanete da me spamujete! BizMe Me Ne Interesuje, a nisam se ni prijavio, a za sada sam primetio da mi svakodnevno spamujete (da, spamujete, saljete nezeljenu postu, a nemate ni famozni link za "odjavu", pa cak ni forme radi) dve e-mail adrese. Ukoliko ne prestanete, moracu da vas prijavim, a vi (i vi i beta i meken) gledajte sta cete.

Ogorcen sam samo tako...
__________________
RetroJunk.com
crews_adder je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 04. 2007.   #20
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default U pitanju je neka greška

Moje poštovanje,

Citat:
zahtevam da prestanete da me spamujete
Biz me bilten se ne šalje kao spam. Jednostavno preskup je da bi ga olako besplatno slali okolo.

Citat:
nemate ni famozni link za "odjavu", pa cak ni forme radi
Nije potreban jer je Biz Me proizvod koji se naručuje i plaća. Zašto bi se korisnici odjavljivali od nečega što su naručili i platili? ukoliko iz bilo kog razloga žele da promene adresu na koju ga primaju ili da ga, eventualno, više ne primaju postoji dovoljno kontakata preko kojih možemo da komuniciramo.

Citat:
Ogorcen sam samo tako...
Veoma mi je žao zbog ovoga. Nemam pojam kako je do navodnog neželjenog slanja Biz Me biltena na dve vaše e-mejl adrese moglo da dođe ali, ponavljam, niti je praksa da se on šalje kao spam niti bi to radili jer bi time umanjivali njegovu vrednost.

Citat:
Ukoliko ne prestanete, moracu da vas prijavim,
Siguran sam da postoji civilizovan način da se ovaj problem reši. Jednostavno mi na pp pošaljite vaše e-mejl adrese na koje navodno dobijate Biz Me kao spam i proslediću ih sa molbom da se baza pregleda i ukoliko su tamo uklone. Uz izvinjenje, naravno.

srdačan pozdrav
Miloje Sekulić
Miloje Sekulic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Proglaseno 8 najboljih sajtova u Srbiji, Ovih 8 sajtova ce reprezentovati nasu zemlju Miloje Sekulic Linkovi 3 10. 08. 2007. 11:08
Kakva glupost Pedja (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 1 04. 08. 2007. 04:03
kakva je razlika izmedju "intenzivne saradnje" i "full-time posla"? leoc02 Poslovne ponude i zapošljavanje 8 14. 03. 2007. 14:01
e-Gold, kakva su iskustva? Pedja e-Business 0 15. 09. 2006. 08:08


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:52.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.