DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 03. 2008.   #11
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Ako imaš para na računu za plaćanje kola, ako očekuješ konstantno prilive para na tvoj račun, i ako hoćeš da imaš sredstva i za druge stvari, najbolje ti je da uzmeš kola na operativni lizing - na nekom domaćem placu. Operativni lizing se računa kao trošak firme (manje ćeš prijaviti prihod na kraju godine), imaš više sredstava na računu za druge stvari - jedino što će te kola koštati malo više.

Svakako, najjednostavnije (i najjeftinije) je da preko računa kupiš kola na nekom placu, jer će te vađenje keša koštati puno (mene je vađenje keša koštalo 1.000 dodatnih EUR svojevremeno kada sam kupovao kola u kešu).

Jedino, ako nisi u kategoriji onih koji hoće da iskoriste odlazak u inostranstvo - za kupovinu kola (i ovo sam čuo). Onda je bolje da kupiš kola ovde, a da ti knjigovođa napravi naloge za poslovno putovanje (dnevnice, troškovi), pa da preko firme odeš negde da se odmaraš, a ne da kupuješ kola.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 03. 2008.   #12
godza
Goran Radulović
Professional
 
Avatar godza
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 259
Hvala: 8
3 "Hvala" u 2 poruka
godza is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za godza Pošaljite poruku preko MSN za godza
Default

@STELLANOVA
Citat:
Ovo je inace i najcesci i najnormalniji nacin placanja automobila u DE na placu. Pustice ti racun i sve podatke za placanje i to je to.
Ima smisla skroz, ali mi je nekako delovalo nemoguce. Raspitacu se kod moje banke u vezi deviznih placanja.

@boccio
Znam da je prica sa nasim autoplacevima najjednostavnija opcija, al mi je njihova cena nekorektna, jer je cena na placevima duplo veca nego shto je cena kola u Nemackoj, a iz iskustva ljudi koji su kupili vozilo u inostranstvu kao fizicko lice, znam da je ukupna cena (sa porezom i carinom i ostalim troskovima) oko 160% cene automobila u nemackoj, a kada se radi o malo skupljim polovnim automobilima (bar za moja shvatanja), ta usteda nije zanemarljiva.

@Misko
Isplati mi se jer ne moram da izvlacim pare iz firme kako bi placao troskove posedovanja automobile (gorivo, popravke, registracija ...). Shto se tice putnih naloga, znam da ne treba da se pisu ako se vozilo krece unutar grada u kom je registrovana firma, a shto se tice puteva van, to mi nije preterano tesko da pisem nalog, poshto ne idem cesto van grada.

@Dragan Varagić
Generalno, ne svidja mi se princip lizingovanja, shto iz nekih mojih principa, shto iz cinjenice da imam neki trosak o kome moram da vodim racuna svaki mesec. Jednostavno u ovom momentu, mislim da mi je pametnije da kupim polovno vozilo nego novo.

Citat:
Svakako, najjednostavnije (i najjeftinije) je da preko računa kupiš kola na nekom placu, jer će te vađenje keša koštati puno (mene je vađenje keša koštalo 1.000 dodatnih EUR svojevremeno kada sam kupovao kola u kešu).
Razumem te (vas), zato me i zanima da li moze nekako preko racuna da se kupi vozilo u inostranstvu, i da se to vodi kao pravdani trosak. Sa informacijama koje mi je stellanova dao (tj da je ova operacija moguca) otici cu kod knjigovodja pa cu prodiskutovati koliko je realno da se obavi ova kupovina.

Ukoliko josh neko ima neki koristan savet, ili informaciju, slobodno neka se nadoveze na diskusiju.
__________________
Never show weakness, the only pain that matters is the pain you inflict.
godza je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 03. 2008.   #13
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Javi kako si prošao i šta si doznao.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2008.   #14
godza
Goran Radulović
Professional
 
Avatar godza
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 259
Hvala: 8
3 "Hvala" u 2 poruka
godza is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za godza Pošaljite poruku preko MSN za godza
Default

Evo mene posle duze vremena.

Najzad smo kupili kola (firma).

Posle svhi muljaza, kalkulacija, proracuna i 10tina sati provedenih na telefonu sa inostranstvom, skontao sam da auto koji ja zelim da kupim ne vredi uvoziti i bakcati se sa svim procedurama oko carinjenja/poreza/placanja preko racuna.

Ovako je tekla moja kupovina:
1. zvao sam drugara da se raspita za AudiA3 2004godiste (min) 2.0 Tdi,

2. drugar me sutradan zove i rekao da je nasao jedan, da mi broj telefona coveka koji ce mi pokazati auto,

3. nazovem coveka i dogovorimo se da se nadjemo u Sabcu sutradan,

4. povedem drugara koji se koliko/toliko razume u kola, odemo za Sabac, vidimo auto provozam se njime, pogledam generalno stanje i sve je ok. Izvadim laptop, platim po predracunu preko ebankinga, dobijem fakturu koja je ujedno i kupoprodajni ugovor na kome imam garanciju da je vozilo legalno. Platim probne tablice, stavim ih u kola i zapalim sa kolima u Novi Sad.

5. Ujutru odem u jedan servis koji se bavi tehnickim pregledima i registracijom, dam im sve dokumente koje sam dobio iz Sabca u jednoj foliji, oni mi pregledaju kola i daju 6-7 naloga za prenos, koje je Ilija pustio u banci. Vratim im potvrdu da sam platio, i oni mi kazu da sad idu u SUP umesto mene da mi registruju kola, i da dodjem poslepodne. Dolazim poslepodne i daju mi tablice i saobracajnu dozvolu.

I to je to, za 4 dana sam imao registrovan auto za 300-400 eur skuplje nego da sam ga uvozio iz inostranstva i petljao se sa shpediterima/carinicima/i ostalim birokratama.

Shto se tice kupovine u inostranstvu skontao sam jednu stvar, a to je da ste bili u pravu. Placa se iskljucivo preko racuna, na osnovu profakture koju ti izdaje autoplac, ili na racun fizickog lica, uz ubavezan kupoprodajni ugovor.
__________________
Never show weakness, the only pain that matters is the pain you inflict.
godza je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2008.   #15
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao godza Pogledajte poruku
Izvadim laptop, platim po predracunu preko ebankinga, dobijem fakturu koja je ujedno i kupoprodajni ugovor na kome imam garanciju da je vozilo legalno. Platim probne tablice, stavim ih u kola i zapalim sa kolima u Novi Sad.
Kola ste predpostavljam kupili na auto-placu?
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2008.   #16
godza
Goran Radulović
Professional
 
Avatar godza
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 259
Hvala: 8
3 "Hvala" u 2 poruka
godza is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za godza Pošaljite poruku preko MSN za godza
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Kola ste predpostavljam kupili na auto-placu?
Da zaboravio sam da napomenem, u pitanju je Auto Plac "Auto Italija". Plac je ozbiljan i ima vishe od 50 automobila, od kojih imaju i extra luksuzne, dakle ozbiljni su, i ne verujem da previshe muljaju (osim uobicajenog podizanja kilometraze radi jeftinijeg carinjenja a samim time njihove vece marze).
__________________
Never show weakness, the only pain that matters is the pain you inflict.
godza je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2008.   #17
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Cestitam, nek te dugo sluzi.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2008.   #18
godza
Goran Radulović
Professional
 
Avatar godza
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 259
Hvala: 8
3 "Hvala" u 2 poruka
godza is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za godza Pošaljite poruku preko MSN za godza
Default

Zahvaljujem Moram hitno da sredim kasko osiguranje (sa dodatnom zastitom protiv kradje).

Ima li neko preporuku gde da to uradim, i shta mi je potrebno za to?
__________________
Never show weakness, the only pain that matters is the pain you inflict.
godza je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2008.   #19
skaarj
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 15.09.2006
Lokacija: Zemlja cuda
Poruke: 114
Hvala: 11
3 "Hvala" u 3 poruka
skaarj is on a distinguished road
Default

Posto si auto kupio u Sapcu (inace poznatom kao crna rupa za vozila u Evropi) odmah odradi zamenu svih fluida u kolima kao i veliki servis. Prvo nazovi da te malo ne iznenade cene.
Model auta i motor su lepa kombinacija i nadam se da ce te lepo sluziti narednih godina (i puno kilometara).

p.s. Svi autoplacevi muljaju, ali apsolutno SVI. Kilometraza je samo jedan segment tih mucki, najcesci ali nikako i jedini.
skaarj je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2008.   #20
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

A onaj drugi gori je recimo promena godine proizvodnje tj ne promena nego prikrivanje. Vec dobro poznat fazon za otkrivanje godista je da pogledas na svakom staklu na onoj maloj oznaci stakla imaju neke tackice i broj izmedju njih npr . . 4 . i ovo ti je oznaka za 2004 godise, mislim moglo bi biti i za 1994 ali taj model se nije prozivodio.

Ako nemas ni na jednom staklu takvu oznaku nesto je muljano sa godistem, drugo time mozes da utvrdis da li je koje staklo razbijano ili su sva original. Ako su ti sumnjivi ti brojevi na staklima znaci ako nisu pravilni pronadji na netu gde jos na tom autu ima obelezje godista. Najcesce ispod prednje pepeljare i na pojasevima na onim etiketama.

Vrlo je bitno da te nisu presli za godiste jer, moj prijatelj je napravio takvu gresku sa rumljanima pa je dobio auto koji je 1995 godiste a njemu su ga registrovali kao da je 2000, a to je razlika od 1500-2000 evra u nekim slucajevima.

Kao sto Skaarj rece sa Sapcom i Rumom moras biti vrlo oprezan.
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Izrada sajta za pretragu + sajt za prodaju automobila kodi Poslovne ponude i zapošljavanje 0 16. 01. 2008. 20:31
Kupovina software-a iz inostranstva godza e-Business 4 06. 12. 2007. 23:51
Problemi sa poteškoćama - uplata iz inostranstva pcigre Marketing i SEO 12 02. 04. 2007. 13:42
Alianware i sl... uvoz u srbiju.. postoji li to ovde ? cvele Opušteno 22 04. 11. 2005. 12:27


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:13.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.