DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 08. 2008.   #11
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

jasmanac je pitao za firmu, dakle za pravno lice.
a za fizicka i pravna lica - usluge banke mogu da variraju itekako.

recimo, za firmu - raiffeisen je zlo.
ukratko - deru.

procredit je ok kao banka, ok su za kredite, ali im je "VISA bussiness" kartica gotovo beskorisna [trebas prvo da prebacis pare na neki podracun, pa tek onda mozes da ih dignes], plus ti uzmu 3% na bankomatu.
nemaju mastercard, niti VISA internet.

intesa je po meni najbolja od ove prethodne dve, cak i manje uzimaju za odrzavanje racuna od procredit.
imaju sve kartice...
ne uzimaju proviziju na bankomatu... i mozes direktno sa racuna firme da dizes pare na bankomatu.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 18. 08. 2008. u 19:59.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2008.   #12
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

@Dragan Babić Mogu devize da stoje na računu, samo ne ide kamata. BTW, postoji li neka banka koja pravnim licima plaća bar neku minimalnu kamatu za novac koji leži na računu, dinare ili devize, whatever?

Nego jel može sigurno u Intezi da se devize "prodaju banci" preko e-bankinga? Meni je dečko koji je instalirao softver rekao da to kao može ali opet treba da se overi nalog u banci pa je onda lakše da se to uradi u banci, i ja magarac od onda to nisam ni pokušavao, već u banci dam nalog da se devize prodaju ?

Poslednja izmena od mileusna : 18. 08. 2008. u 20:17.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2008.   #13
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
jasmanac je pitao za firmu, dakle za pravno lice.
a za fizicka i pravna lica - usluge banke mogu da variraju itekako.

recimo, za firmu - raiffeisen je zlo.
ukratko - deru.
Moguce za firmu. Kao fizicko lice ja placam 150 din mesecno za odrzavanje racuna i to mi je vise nego povoljno. Recimo trosak za vizu virtuon (s kojom sam se naplacao) je 20 din/mesecno, sto je isto ok(plati se jednokratno kad se podize(obnavlja) kartica. Visa elektron je 600 din za dve godine i to je to. Kad se setim samo kako je zena mesecima placala skoro 500 din za odrzavanje racuna u SocGen banci ni za sta. I jos im je trebalo 3 meseca da joj zatvore racun jer je problem u nekih 8 dinara koji su joj bili na racunu
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2008.   #14
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Default

Cini mi se da svaka banka daje neku kamatu na novac koji lezi na racunu. Samo je to nesto bas sitno, sto je i razumljivo ako ga nisi orocio, tj. banka ne zna kad ces da povuces novac.
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2008.   #15
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Mnogo smo otisli off topic, jos neko prica o racunima za fizicka, neko o racunima za pravna lica.

Ajde da jasmanac kaze sta mu treba, pa da zavrsimo sa ovom temom.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2008.   #16
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Default

Inace, za placanje ka inostranstvu moras da odneses nalog u banku( ne moze iz fotelje) kao sto to mozes da uradis kao fizicko lice. Onda, tu je i devizno knjigovodstvo (sto je rekao bih subspecijalizacija=ne znaju ga mnooge knjigovodje).
Radovao bih se i bio mu vecno zahvalan ko bi me uputio na dobrog knjigovodju. Dobar knjigovodja je zlata vredan ali je mnogo redji
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2008.   #17
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Milija Veljovic Pogledajte poruku
Moguce za firmu. Kao fizicko lice ja placam 150 din mesecno za odrzavanje racuna i to mi je vise nego povoljno. Recimo trosak za vizu virtuon (s kojom sam se naplacao) je 20 din/mesecno, sto je isto ok(plati se jednokratno kad se podize(obnavlja) kartica. Visa elektron je 600 din za dve godine i to je to. Kad se setim samo kako je zena mesecima placala skoro 500 din za odrzavanje racuna u SocGen banci ni za sta. I jos im je trebalo 3 meseca da joj zatvore racun jer je problem u nekih 8 dinara koji su joj bili na racunu
sve to stoji za fizicko lice.
ali za pravno..... [svi koji imaju racune firmi tamo - kukaju zbog dranja]

btw, sve sto nudi raiffeisen za fizicka lica - sve to sad imas i u intesi.
visa internet karticu, online banking [sa placanjem], itd...
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 18. 08. 2008. u 21:11.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2008.   #18
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

@McCrack - Jok, radim kao agencija, mada sada otvaramo d.o.o. jer sam nasao partnera, zakuvavaju se neke druge stvari i te finte.

Jebem li ga, ja nemam problema sa Rajfom, jos sam vremenom upoznao sve u toj ekspozituri pa i sve obavljam prilicno brzo. Ja ga znaj...
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2008.   #19
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
btw, sve sto nudi raiffeisen za fizicka lica - sve to sad imas i u intesi. visa internet karticu, online banking [sa placanjem], itd...
Ali vidiš recimo (fizička lica), Inteza ti ne plaća mesečnu kamatu na iznos na tekućem računu, dok recimo Rf i Komercijalna plaćaju. Ok, nećeš se obogatiti od tih para, osim ako nemaš baš veliki iznos na računu, može malo da ti ublaži cenu održavanja, ali mi je to malo prevarantski, da ti neke banke plaćaju tu kamatu, a druge se prave lude.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2008.   #20
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
Nego jel može sigurno u Intezi da se devize "prodaju banci" preko e-bankinga? Meni je dečko koji je instalirao softver rekao da to kao može ali opet treba da se overi nalog u banci pa je onda lakše da se to uradi u banci, i ja magarac od onda to nisam ni pokušavao, već u banci dam nalog da se devize prodaju ?
Mogu, ali ponekad se desi da potraje i nekoliko dana dok te pare i vidis na racunu. Jedno vreme sam onda prilikom svakog veceg priliva isao u banku da im dam nalog za otkup, dok se jednom nije desilo da im je i tako kasnilo 3,4 dana ... sto je bilo onda kada su se preselili na novu lokaciju (bivsi Mek) i naravno novi kadar je nesto gadno zabrljao. Od tada ponovo koristim ebanking i nisam imao vece probleme
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!

Poslednja izmena od dinke : 18. 08. 2008. u 22:23.
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kurs u bankama - vasa iskustva alfaunits e-Business 0 05. 07. 2010. 05:16
Najviše šansi za privatni biznis u elektronskom poslovanju Dragan Varagić e-Business 0 13. 08. 2008. 07:06
Stipendija iz Menadzmenta u e-poslovanju Miloje Sekulic e-Business 3 04. 10. 2007. 19:47
Prvi put u jugoistočnoj Srbiji - Seminar posvećen Internet poslovanju (16-17 Oktobar) Aleksandar.Ilic Linkovi 268 11. 03. 2007. 22:03
O e-poslovanju u Srbiji 05/06 Dragan Varagić e-Business 2 18. 12. 2005. 14:56


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:23.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.