DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 04. 2007.   #201
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Члан 107.
Обвезник који остварује зараде и друге приходе у или из друге државе, код дипломатског или конзуларног представништва стране државе, односно међународне организације или код представника и службеника таквог представништва, односно организације, дужан је да сам обрачуна и уплати порез по одбитку по одредбама овог закона, ако порез не обрачуна и не уплати исплатилац прихода.
Обавезу обрачуна и плаћања пореза у складу са ставом 1. овог члана, обвезник пореза има и у случају ако порез по одбитку не обрачуна и не уплати други исплатилац, као и ако приход оствари од лица које није обвезник обрачунавања и плаћања пореза по одбитку.
У случају из ст. 1. и 2. овог члана, обвезник је дужан да сам обрачуна и уплати порез и да надлежном пореском органу достави пореску пријаву о обрачунатом и плаћеном порезу најкасније у року од 15 дана од дана када је примио зараду или друге приходе.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2007.   #202
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

To je ako plaćaš porez po odbitku (pogledaj u vezi čega je taj Član), znači ako plaćaš porez posle svakog obavljenog posla (pa od zarade odmah odbiješ porez, npr. odmah obračunaš i isplatiš državi tvoj profit minus porez). Onda koliko ja vidim ne plaćaš ništa više. Dok je za freelancere ja mislim relevantno ovo što navodim ispod:

Citat:
Порези по решењу
. . .
Годишњи порез на доходак грађана
. . .
Доспелост пореза
Члан 118.
Порези који се утврђују решењем пореског органа плаћају се у року од:
. . .
3) 15 дана од дана достављања решења о утврђивању пореза - на годишњи порез на доходак грађана, на капиталне добитке и на друге приходе који се остварују повремено.
Ne vidim ja tu da piše da plaćaš i jedno i drugo i treće, već samo obračunavaš porez po JEDNOM osnovu - za godišnji porez 1x godišnje, a ne svaki čas.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2007.   #203
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

da malo razbijem ovu diskusiju
jel ima neko ko prima 1000e i vise mesecno i da li je nesto do sada zvanicno platio? ako da molim da objasni proceduru. isto ako ima neko ko uzima ispod 1000e i platio je nesto molim da objasni sta i kome
hvala.
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2007.   #204
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao raindog
jel ima neko ko prima 1000e i vise mesecno i da li je nesto do sada zvanicno platio?
Mislis da bi bilo pametno to javno objavljivati? Hm... recimo da su glasine da do sad niko nije imao problema.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2007.   #205
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Gargoyle
Ne vidim ja tu da piše da plaćaš i jedno i drugo i treće, već samo obračunavaš porez po JEDNOM osnovu - za godišnji porez 1x godišnje, a ne svaki čas.
Plasim se da ipak nije tako. Godisnji porez placas samo ako predjes odredjenu granicu na sve PRIJAVLJENE prihode. To je sekundarni porez koji mozda i ne placas ako nisi presao granicu. Primarni porez se placa kad se prijavljuje prihod, tj. do 15 dana od priliva. To sve kad se sabere ne bude 40% vec mozda 25%, jer se ekstra porez placa samo na ono sto je preko granice.

To je teorija, a praksa je da se svevidece oko drzave za sad jos nije usmerilo u tom pravcu.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2007.   #206
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

Gargoyle, tumaci zakon kako ti odgovara, i srecno.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2007.   #207
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

znaci sve u svemu niko tacno ne zna sta treba da se radi....
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 04. 2007.   #208
Gargoyle
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 372
Hvala: 139
70 "Hvala" u 43 poruka
Gargoyle će postati "faca" uskoro
Default

Konsultovaću advokata, pa ću vam javiti koji odgovor sam dobio.
Gargoyle je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 06. 2010.   #209
IgorBGD
novi član
 
Datum učlanjenja: 19.06.2010
Poruke: 1
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
IgorBGD is on a distinguished road
Default

Nadjoh ovaj forum, kao i ovu temu, Googlajuci, pa se izvinjavam sto istu dizem iz mrtvih.
Otvorio bih novu, ali mislim da je ista jos uvek akuelna, i koliko vidim nista se posebno nije promenilo.

Zanima me sledece - da li mi neko moze reci, moze i na PM, koja bi mi bila najpametnija opcija pri navodjenju svrhe deviznih priliva na moj devizni racun, znaci kao fizicko lice koje novac prima od pravnih lica?
Do sada sam stavljao kao svrhu uplate "honorar", ali pomislih da mozda ima neka pravna caka koju ne znam.

Ja inace radim kao 3D freelancer, u zadnje vreme stize mi malo vise wire uplata, pa bih na vreme da se osiguram od eventualnih neprijatnosti uzrokovanih neinformisanoscu.

I ako moze samo neko da potvrdi zakljucak, donet nakon nekoliko dana citanja svih mogucih foruma, da sam na svaku deviznu uplatu, kao fizicko lice, duzan da uplatim oko 20% kao porez, a svake godine sam takodje duzan da platim eventualni ekstraprofit ako iznos predje kojih milion i po dinara na godisnjem nivou?

I hvala puno svima unapred na odgovorima! Koliko vidim, citajuci neke teme, forum je stvarno kvalitetan, pa cu se potruditi da doprinesem koliko mogu.
IgorBGD je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 06. 2010.   #210
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao IgorBGD Pogledajte poruku
Do sada sam stavljao kao svrhu uplate "honorar", ali pomislih da mozda ima neka pravna caka koju ne znam.
Koliko su meni rekli ne mozes nista drugo ni da zaokruzis, primetio sam pre neki dan da se pojavila i nova stavka na formularu, tipa fotografisanje bla bla, tako nesto ako neko moze da kaze nesto vise o ovoj promeni bilo bi ql.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Naplata Adsense - vaše uplate su trenutno zadržane! ljtruba Sva početnička pitanja 8 07. 09. 2010. 11:03
Gde se Placa Porez buksula e-Business 1 06. 03. 2010. 13:22
Zakup servera u EU i porez? LiquidBrain Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 9 16. 01. 2010. 21:50
porez - ugovor o posredovanju dali83 e-Business 4 16. 08. 2009. 20:25
Affilate i porez. Ima li ko konkretan odgovor? markos e-Business 18 15. 08. 2009. 18:57


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 19:02.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.