DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 06. 2010.   #211
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

znam da neki ljudi stavljaju i poklon, ako uplata ide od privatnog lica, posto ima ta neka varijanta da rodbina moze da ti salje pare sto se drugacije oporezuje, ali mi je to nekako malo naivno da tvrdim da mi je tamo neki John Smith rodbina, pa ja nisam hteo da se igram sa tim..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 06. 2010.   #212
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Off Topic: jbg, svaki dinar, ups evro/dolar, koji nam oni posalju je prakticno poklon jer prosecan 25god gradjanin ove drzave nema sanse da nadje pristojan posao iznad 20k din, desetine mojih drugara/kolega/koleginica itd, ne moze da nadje posao i vise na birou. A i kad nadju, uglavnom ni ne dobiju tih 20k
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 06. 2010.   #213
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

Postoji gomila sifara i osnova primanja ali realno se dele na "zaradu" i "poklon" (pozajmice, pokloni, bla bla bla...).
Ako ti salje fizicko lice nije to problem... fizicko lice ima pravo da ti pokloni novac, isto koliko i rodbina.

E sad ako hoces da gledas sa leganle strane, ima gomila vec tema ovde, i sve se svode na "otvori pausalnu radnju". Fixni godisnji troskovi, najmanje sto mozes ocekivati, nema papirologije velike, jednostavno je.

Pretrazi da ponavljam vec iznete stavke
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" alfaunits za poruku:
Staro 19. 06. 2010.   #214
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao IgorBGD Pogledajte poruku
Nadjoh ovaj forum, kao i ovu temu, Googlajuci, pa se izvinjavam sto istu dizem iz mrtvih.
Otvorio bih novu, ali mislim da je ista jos uvek akuelna, i koliko vidim nista se posebno nije promenilo.

Zanima me sledece - da li mi neko moze reci, moze i na PM, koja bi mi bila najpametnija opcija pri navodjenju svrhe deviznih priliva na moj devizni racun, znaci kao fizicko lice koje novac prima od pravnih lica?
Do sada sam stavljao kao svrhu uplate "honorar", ali pomislih da mozda ima neka pravna caka koju ne znam.

Ja inace radim kao 3D freelancer, u zadnje vreme stize mi malo vise wire uplata, pa bih na vreme da se osiguram od eventualnih neprijatnosti uzrokovanih neinformisanoscu.

I ako moze samo neko da potvrdi zakljucak, donet nakon nekoliko dana citanja svih mogucih foruma, da sam na svaku deviznu uplatu, kao fizicko lice, duzan da uplatim oko 20% kao porez, a svake godine sam takodje duzan da platim eventualni ekstraprofit ako iznos predje kojih milion i po dinara na godisnjem nivou?

I hvala puno svima unapred na odgovorima! Koliko vidim, citajuci neke teme, forum je stvarno kvalitetan, pa cu se potruditi da doprinesem koliko mogu.
20% porez + doprinosi + mozda i zdravstveno - najverovatnije bi ukupno trebalo da bude 36% sto je po mom ukusu daleko previse.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 06. 2010.   #215
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

^^ samo porez na dohodak, tih 20-tak % i eventualno porez na extra dohodak... ovo ostalo fizicko lice ne placa ako je u radnom odnosu... ako nije onda nisam siguran, ima onaj sajt gde je to sve lepo napisano, pogledajte po forumu linkove...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 06. 2010.   #216
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
^^ samo porez na dohodak, tih 20-tak % i eventualno porez na extra dohodak... ovo ostalo fizicko lice ne placa ako je u radnom odnosu... ako nije onda nisam siguran, ima onaj sajt gde je to sve lepo napisano, pogledajte po forumu linkove...
Pitao sam u poreskoj sigurno se placaju i ti doprinosi svejedno da li si ili nisi u radnom odnosu. Mozda se jedino zdravstveno ne placa.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 06. 2010.   #217
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Pitao sam u poreskoj sigurno se placaju i ti doprinosi svejedno da li si ili nisi u radnom odnosu. Mozda se jedino zdravstveno ne placa.
Po N-ti put:

Ako si u radnom odnosu, doprinosi su placeni i NE placaju se dodatno.

U poreskoj ce ti reci da treba da platis porez za sta god da ih pitas, MORAS da znas sta su ti prava jer ako ne znas, nikada neces uspeti da zaradis dovoljno da platis sve sto kreteni koji rade po lokalnim kancelarijama misle da treba da platis.

Jedna od vecih zabluda je da ces u poreskoj dobiti bilo kakvu korisnu informaciju. To je gomila nesposobnih lenstina koje milse da im je posao da smisle kako da ti naplate sto vise, bez obzira da li je to po zakonu ili nije. NE ocekujte nikakvu saradnju od njih, jer je nece ni biti.

Sa njima MORA da se ratuje!

Poslednja izmena od McKracken : 19. 06. 2010. u 19:24.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" McKracken za poruku:
Staro 19. 06. 2010.   #218
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

I glavna fora, ako platis duplo, ne mogu da ti vrate pare, ili makar da ti broje duplo, ili prebace za sledeci mesec ili vec nesto, nego moras da se odlucis koja od uplata da se broji, a drugu si im poklonio...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 06. 2010.   #219
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Po N-ti put:

Ako si u radnom odnosu, doprinosi su placeni i NE placaju se dodatno.

U poreskoj ce ti reci da treba da platis porez za sta god da ih pitas, MORAS da znas sta su ti prava jer ako ne znas, nikada neces uspeti da zaradis dovoljno da platis sve sto kreteni koji rade po lokalnim kancelarijama misle da treba da platis.
Ovo sam pitao u opstini zvezdara - kod vuka. Jesi li siguran ti potpuno u to?
Mnogo vise verujem clanovima foruma nego poreskim organima - ali ova mi je dala po kom zakonu i po kom clanu zakona je tako (al sam izgubio papiric koji mi je dala sa tim podacima).Takodje je naglasila da ako neko ima jedan posao i radi jos jedan mora da placa i doprinose za oba (sto jeste glupo).

Tako da nam molim te navedi (ako nije problem) po kom clanu zakona (pretpostavljam zakon o porezu na dohodak gradjana) kaze da je tako?


Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Jedna od vecih zabluda je da ces u poreskoj dobiti bilo kakvu korisnu informaciju. To je gomila nesposobnih lenstina koje milse da im je posao da smisle kako da ti naplate sto vise, bez obzira da li je to po zakonu ili nije. NE ocekujte nikakvu saradnju od njih, jer je nece ni biti.

Sa njima MORA da se ratuje!
Znas kako u mojoj opstini je potpuno drugacije. Dakle poreski inspektor je zmaj od coveka - on misli da mu je cilj da pomogne ljudima koliko god moze ... a oko naplate poreza misli da mu je cilj da naplati sto manje. Npr meni je stavio minimum minimuma za pausalni porez - i ispricao mi tacno sta treba da radim ako posao ne ide kako treba.

Ali forum i citanje zakona je korisnije.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 06. 2010.   #220
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

PIO placa svako, hteo to ili ne - jedino nisam siguran da li penzioneri placaju.
PIO je nemoguce izbeci za rad - pogledajte koji obrasci postoje za prijavu i bice vam jasno. SVE ima PIO.
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Naplata Adsense - vaše uplate su trenutno zadržane! ljtruba Sva početnička pitanja 8 07. 09. 2010. 11:03
Gde se Placa Porez buksula e-Business 1 06. 03. 2010. 13:22
Zakup servera u EU i porez? LiquidBrain Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 9 16. 01. 2010. 21:50
porez - ugovor o posredovanju dali83 e-Business 4 16. 08. 2009. 20:25
Affilate i porez. Ima li ko konkretan odgovor? markos e-Business 18 15. 08. 2009. 18:57


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:12.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.