DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 07. 2008.   #21
MorenoArdohain
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar MorenoArdohain
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.437
Hvala: 37
131 "Hvala" u 82 poruka
MorenoArdohain će postati "faca" uskoroMorenoArdohain će postati "faca" uskoro
Default

^ Verovatno zato sto je ulozio i vreme i novac da bi dosao do svih potrebnih informacija.
__________________
Năo quero mais seguir um só caminho
MorenoArdohain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 07. 2008.   #22
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

^ sad zvucim kao onaj klinac iz Uzicke republike kada pite Petra Prlickog (aka Pera pekar): "Ciko, a jeli sav ovaj lebac tvoj?"

Edit: sad si mi se uvali izmedju. Pa to ja sve vreme i pitam, ako nece da kaze - nije frka, ali neka kaze "necu da kazem" a ne da zavirujem k'o ludi milojko svaki cas da vidim da li je napisao nesto.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 07. 2008.   #23
filmil
хардвераш
Qualified
 
Datum učlanjenja: 04.01.2007
Lokacija: Маунтин Вју, САД
Poruke: 117
Hvala: 4
25 "Hvala" u 10 poruka
filmil is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Edit: sad si mi se uvali izmedju. Pa to ja sve vreme i pitam, ako nece da kaze - nije frka, ali neka kaze "necu da kazem" a ne da zavirujem k'o ludi milojko svaki cas da vidim da li je napisao nesto.
Зар је могуће да нико није сконтао како је Зак то извео?!

Што се тиче завиривања, има овај форум и РСС довод (RSS feed) па не мораш стално да учитаваш страну.

ф
__________________
Рад је створио човека. Рад ће га и уништити.
filmil je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 07. 2008.   #24
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

E, aj stvarno da se ne zezamo vise... da lepo zatvorimo ovu temu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 07. 2008.   #25
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Za pocetak otvorite Nevada korporaciju (iz drugih razloga su moje bazirane na Floridi). To kosta oko $1200. Nadjete CPA (preporuka http://www.certifiedtaxexpertsinc.com - zanemarite kako izgleda sajt ) Ako nemate adresu, PO box moze da zavrsi posao ili uzmete neki servis koji radi vrtuall office, ima ih jako dobrih a link cu postaviti kad se setim posto tu uslugu ne koristim.

Za merch acc nazovite +1 888 504 12 12 (pa da to resimo)

Paypal nalog mozete da otvorite kao biznis i to je prilicno trivijalno.
1-8xx broj se dobija prilicno lako pedesetak dolara (trivijalno)

Naravno, mnogo bolje resenje je da se cela struktura uradi koristeci Nevis. Otvaranje racuna u banci se relativno lako organizuje. PrepaidLegal daje prilicnojeftino flat-rate legal services i u principu imas sve

Ako nekome ko ozbiljno zeli da otvara firmu u US ili UK, nek posalje privatnu poruku da mu dam neke telefone i kontakte, ali ne zelim da to javno objavljujem da ne bi svako kome padne na pamet zvao i trosio vreme ljudima sa kojima saradjujem.

Takodje, imam telefone proverenih i ozbiljnih advokatskih kuca ali racunajte da neki od njih naplacuju $400/h za konsultacije.

E sad, porezi moraju da se placaju, tako da je idealna konstrukcija da vlasnik firme u US bude DOO iz Srbije, na taj nacin sav profit koji bi bio oporezovan preneses na DOO u Srbiji i platis porez ovde (koji je samo 10%) osim ako ne investirate u Nevis kada je to takoreci tax-free.
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
5 članova zahvaljuje McKracken za poruku:
Staro 09. 07. 2008.   #26
Berislav Lopac
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 18.11.2006
Poruke: 140
Hvala: 0
16 "Hvala" u 10 poruka
Berislav Lopac is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku
Zemanta je prilično specifičan slučaj - izuzetak. Plus je Slovenija u EU što im olakšava mnogo štošta i otvara vrata skoro gde god da se pojave.
Upravo sam zato i uzeo njih kao primjer -- iako Slovenija već jest u Uniji, investitori su inzistirali da se napravi flip (otvori firma u Londonu i na nju prenese vlasništvo na slovenskoj firmi) kako bi im bilo lakše kontrolirati tvrtku.
__________________
softwave.info
cromotion.net
Berislav Lopac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 08. 2008.   #27
miloshz
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 26.12.2007
Lokacija: juzno od ekvatora
Poruke: 91
Hvala: 2
4 "Hvala" u 3 poruka
miloshz is on a distinguished road
Default

varijanta prebacivanja vlasnistva je normala... ja imam slucaj na liniji san francisko-london.

kad smo kod zemante... iako sam bio na promociji, nisam provalio da su slovenci, dok nisam procitao na markovom blogu.

inace, u britaniji ltd. firma ima iste mogucnosti/prava/obaveze neovisno o tome da li je vlasnik rezident ili ne. zapravo, nerezidentima je to super... briti kao nerezidenti imaju prednosti oko poreza i NI a non-EU stranci sto tako ipak mogu legalizovati svoje poslovanje, pa cak i regulisati boravak u UK ako firma ozbiljno posluje i ako znas prave ljude na pravim mestima.

edit: ako vam treba otvaranje firme u UK, imam super knjigovodju... ne... nije reklama, tip mi je ortak i zaista super radi poveren mu posao... pri tom je maher za ''mutjkanje, ali u skladu s propisi''.

Poslednja izmena od miloshz : 24. 08. 2008. u 03:30.
miloshz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 08. 2008.   #28
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Iz nekoliko izvora koji za Srbiju rešavaju problem isplata honorara dobio sam preporuku da je za nas Gibraltar najefikasniji za kreiranje IT-related offshore kompanija.

Mislim da će na BlogOpen-u i BizBuzz-u biti prisutna osoba s kojom vas mogu upoznati (tamo mi se javite, ako i dalje ne budete rešili problem), pa da direktno saznate potrebne detalje...
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 08. 2008.   #29
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Zašto Gilbratar ?

Koji su benefiti istog ?
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 08. 2008.   #30
miloshz
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 26.12.2007
Lokacija: juzno od ekvatora
Poruke: 91
Hvala: 2
4 "Hvala" u 3 poruka
miloshz is on a distinguished road
Default

gibraltar jeste ok offshore jurisdikcija... cesto ga koriste briti koji zive u spaniji.

benefits? recimo ''UK, a nije''.

ja sam vise godina sljakao na panamski offshore... no, sad hocu da establish a proper business tako da radim preko firme u londonu, kako sam preselio tamo.

offshore je prolazna faza u ucenju i razvoju... u jednoj tacki shvatite da za ozbiljni posao morate imati jaku lokalnu osnovu i jaku lokalnu ekonomiju [citaj: london, moskva, nju jork].
miloshz je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Osnivanje hosting kompanije viktors e-Business 50 23. 07. 2010. 15:15
Omiljene Internet kompanije Dejan Bizinger Opušteno 12 06. 07. 2010. 10:54
CSS3 i browser specifične mogućnosti, danas... Dragan Babić Web design, Layout, User Interface 34 04. 03. 2008. 16:31
MySQL i mogućnosti koje developeri retko koriste dinke SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 3 20. 01. 2006. 23:25


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 18:02.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.