DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 10. 2006.   #21
Aleksandar Marković
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Poruke: 95
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Aleksandar Marković je za sada nepoznatih kvaliteta
Default

Citat:
Originalno napisao jablan
Hmm... "Sutra smak sveta"?
duhovito

prica o tabloidima, novinama kod nas, etici i moralu novinara, novinarskim stilovima, globalnoj biznis strategija investitora, dss-u, losem dizjanu, burazer ekonomiji i/ili ... nisu bili moj cilj pri pokretanju ove teme - tim pre sto ja nisam postovao celi clanak vec dve, tri recenice iz celog teksta koje samo oslikavaju mogucnosti posedovanja vebsajta i uticaj istog na poslovanje. tacka. Ko hoce da diskutuje o tabloidima... slobodan je da takve teme pokrene u forumu opusteno osim ako bluesman nema nista protiv.

ponovicu...Ovde je samo reč o tome da je neko napravo sajt, i da je taj sajt uspeo da podigne awareness odnosno da je U OVOM SLUCAJU primećen od investitora koji je pobedio na tenderu privatizacije te fabrike. Sve ostalo je cisto filozofiranje
__________________
http://www.akcenat.info

Poslednja izmena od Aleksandar Marković : 30. 10. 2006. u 14:07.
Aleksandar Marković je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #22
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao jablan
Hmmm... Slučajno sam iz Kruševca i znam da je "Dušan Petronijević" malo previše velika firma da bi je kupio neko ko eto tako surfa vebom, naleti na prezentaciju, oduševi se () i pojuri da je pazari... Nije to knjiga sa Amazona.
Ja to nisam rekao. Nisam napisao da je neko "slucajno" naleteo na sajt i kao "'aj da kupimo ovo". To je po meni kao kupovina bilo čega drugog, imaš ideju šta hoćeš, imaš plan, kreneš u potragu za relevantnim informacijama, naiđeš na sajt (bez koga ne bi ni znao da to postoji) i svrstaš to što nađeš u neki svoj uži izbor. Onda ostaješ sa par stvari u izboru, a tada odlučuju detalji. Dakle, stvarno mislim da je ovde sajt pomogao da ta firma uopšte uđe u izbor, bez njega - kupac bi mnogo teže saznao da ta firma postoji.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #23
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Dakle, stvarno mislim da je ovde sajt pomogao da ta firma uopšte uđe u izbor, bez njega - kupac bi mnogo teže saznao da ta firma postoji.
Koliko se ja razumem u privatizaciju (a moram da priznam da se ne razumem preterano), većina informacija ide preko Agencije za privatizaciju. Ja jednostavno ne mogu da poverujem da je vebsajt bilo
1) obavestio kupca o postojanju dotične firme
2) odlučio da li će kupac odrešiti kesu
Ako se stavite u poziciju kupca koji treba da iskešira milione za socijalističkog giganta za proizvodnju papirne ambalaže, morate priznati da niti bi Google bio bolji izvor primarnih informacija od gorepomenute Agencije, niti bi vebsajt firme bio prilično visoko na listi kriterijuma za kupovinu...

Poslednja izmena od jablan : 26. 10. 2006. u 12:53.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #24
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Aj' sad, ko je tvrdoglaviji, ja ili ti? Pricamo o razlicitm stvarima

Nece oni da koriste sajt kao "kriterijum za kupovinu" kako kazes, niko to ne govori. Naravno da nisu kupili firmu ZBOG sajta. Ne kupujes ti knjigu ZBOG korice, ali ce ti sigurno korica privuci paznju. Ne kupujes nista (samo) ZBOG reklame (zato sto je lepa ili ko zna sta), ali ce ti reklama privuci paznju.

Off Topic: Stu ruzno deluje rec "ZBOG", bas mi je nesto gadna
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #25
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
J To je po meni kao kupovina bilo čega drugog, imaš ideju šta hoćeš, imaš plan, kreneš u potragu za relevantnim informacijama, naiđeš na sajt (bez koga ne bi ni znao da to postoji) i svrstaš to što nađeš u neki svoj uži izbor.
Pa ne baš. Ako hoćeš da kupiš preduzeće koje se privatizuje odeš na sajt agencije za privatizaciju i vidiš šta se sve nudi. Posle toga možeš da pogledaš sajt dotičnog preduzeća, ali šta god na njemu stajalo o kupovini nećeš da razmišljaš dok jedno nedelju dana ne provedeš "na terenu" - obilazeći pogone i listajući dokumentaciju.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #26
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Aj' sad, ko je tvrdoglaviji, ja ili ti?
Pa dosta sam zeznut na tu temu...
Citat:
Ne kupujes nista (samo) ZBOG reklame (zato sto je lepa ili ko zna sta), ali ce ti reklama privuci paznju.
Cenim da pojam "privlačenja pažnje" baš i ne fukcioniše kod privatizacije firmi, ili barem ne na isti način kao što funkcioniše kod prodaje piva ili Modričinog motornog ulja...

Ako malo prosurfate sajtom agencije za privatizaciju, naći ćete tizer o Dušanu Petronijeviću, pdf od svojih 2 i kusur megabajta koji nudi značajno više informacija o firmi nego njen sopstveni sajt.

Na kraju krajeva, rekoh da se stavite u poziciju potencijalnog kupca - od njegove ideje da pazari istočnoevropsku fabriku hartije do realizacije. Da li stvarno mislite da se u tom procesu igde nalazi odlazak na Google i pretragu na "cardboard manufacturing serbia" (koja, BTW i ne vraća dotični sajt)?
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 10. 2006.   #27
phatsa
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 11.07.2006
Poruke: 84
Hvala: 1
2 "Hvala" u 2 poruka
phatsa is on a distinguished road
Default

Ovde piše nešto o tome:

http://www.krusevac.net/forums/index...ndpost&p=37188

Tema je tamo malo odvukla u stranu, ali ima par interesantnih komentara, kao što je ovaj što sam citirao.
phatsa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 27. 10. 2006.   #28
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Uh bre...bukvalisti...

Tesko da neko odlucuje o kupovini firme tako sto ode na sajt agencije za privatizaciju Srbije, pa onda pogleda sta ima zanimljivo za kupovinu. Logicnije mi je (ili ajde, ja bih tako radio na njihovom mestu) da ako ja imam fabriku recimo proizvoda A, i sad sam resio da ulozim u proizvodnju proizvoda B (koji je bilo samostalni proizvod bilo deo proizvoda A), onda cu lepo da se malo raspitam koje su mi opcije. Obicno pod 1, gradnja nove ili pod 2, kupovina postojece firme. Onda malo pogledas po netu kako stoji konkurencija, koje su mi opcije...i pri tome tesko mozes doci uopste do Agencije za privatizaciju. Pre dolazis do sajta neke firme iz Srbije, pa kad skapiras da su u procesu privatizacije onda odes do recimo sajta agencije koja tu firmu prodaje. Elem, kakav god da je mucenicki sajt, ako se situacija ovako dogodila onda je posluzio svrsi. A i ako nije, opet je dobra prica za sve iz biznisa, ukoliko ima onih koji se jos nadaju da ce se u Srbiji 'leba najesti od svog zanata.
djoca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #29
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Samo da se nadovožem na prethodni post i potvrdim konstataciju u ovoj temi, novim "biserom" Blica - "Hakeri - Jedan klik i rat može da počne"
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 30. 10. 2006.   #30
Krojacica
novi član
 
Avatar Krojacica
 
Datum učlanjenja: 30.10.2006
Lokacija: Zemun
Poruke: 3
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Krojacica is on a distinguished road
Default Ako je!

Iskreno, ja bih gurala ovakav senzacionalisticki naslov sve dok nasi preduzetnici ne shvate vaznost internet prezentacija.

Jos uvek ne mogu da dodjem sebi (vazda trubim po forumima o ovome) kada je u pitanju cinjenica da vecina nasih marketinskih agencija ima prezentacije koje su nedopustivo lose odradjene. Ili se ucitavaju u beskraj, ili su neazurirane, ili pogresni podaci, ili su jos uvek "u izradi". A, upravo agencije imaju priliku da ukazu na znacaj interneta i na tome dobro profitiraju.

No... Izgleda da nece parice.
__________________
Cini li odelo coveka?
www.krojac.com
Krojacica je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:09.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.