DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Zatvorena tema
 
Alati teme Način prikaza
Staro 29. 06. 2007.   #21
goxy17
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 29.06.2007
Poruke: 12
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
goxy17 is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao benjamin Pogledajte poruku
inače autor je poznat po tome što puno piše na svom mnogočitanom blogu i malo radi u stvarnom životu
Ono sto sam ja hteo da objasnim sa nekoliko hiljada slova, ti si uspeo jednom recenicom
__________________
Tekstovi pesama
goxy17 je offline  
Staro 29. 06. 2007.   #22
Miloje Sekulic
smetalo blebetalo
Master
 
Avatar Miloje Sekulic
 
Datum učlanjenja: 04.09.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 723
Hvala: 48
60 "Hvala" u 39 poruka
Miloje Sekulic će postati "faca" uskoro
Default

Nije li i pisanje rad?
Miloje Sekulic je offline  
Staro 29. 06. 2007.   #23
goxy17
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 29.06.2007
Poruke: 12
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
goxy17 is on a distinguished road
Default

Ako od toga zivis onda jeste, ako pises samo zbog licne promocije a nemas nikakvu drugu korist od toga onda je prodavanje magle
__________________
Tekstovi pesama
goxy17 je offline  
Staro 29. 06. 2007.   #24
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Svega par činjenica:

1. Marko Bijelić je sa svojih 19 godina dobio i uspješno odradio niz poslova za kompaniju iz Silicon Valley. Rječ je o kompaniji Vast.com sa 50-ak zaposlenih i prema glasinama sa $5,000,000 VC kapitala na bankovnom računu. Samim tim od tada niti radim za reference, niti polažem bilo kome svoje račune.

Imao sam tu čast da tamo zajedno radim sa dva vrhunska inžinjera (jedan od njih je kolega sa ovog foruma koji je ujedno mene doveo u Vast) gdje smo u roku od mjesec dana rješili problem koji je stajao dvije godine. Ilustracije radi, radi se o zadatku koji su menadžeri davali svim novajlijama koji bi su se pobunili protiv rutinskih poslova i tražili neki izazovniji problem da se dokažu. Naravno, niko od njih se nije maknuo ni pedlja dalje od početka. Kad je došlo vrijeme da se napokon taj problem rješi, zna se koga se zvali da to uradi

2. Biznisblog nije nikakva prodavnica, ne znam odakle ti takva ideja? Jedine informacije koje se nalaze na Biznisblogu o meni su sledeće:

Citat:
Biznisblog je dnevna destinacija posvećena elektronskom poslovanju, interfejs dizajnu i onlajn brendingu. Izgradnja srpskog i regionalnog e-biznis tržista je izazov koga dio si i ti.

Marko Bijelić, autor Biznisbloga, je interfejs dizajner i konsultant za elektronsko poslovanje, baziran u Banjaluci.
Nisam nikad na Biznisblog okačio niti spisak mojih usluga, niti spisak mojih referenci. Samim tim, ideje o meni kao o nekom "prodavcu" su samo plod isključivo tvoje mašte i mašte tebi sličnih.

Čak je i moja email adresa duboko zakopana u samom footeru sajta i treba minut da se skroluje da se dođe do nje.

3. I najzad, dečko, ti si iz nekog razloga opsjednut sa mnom. Ostavljaš mi razne anonimne komentare na mom blogu, pišeš mi mailove u kojima se lažno predstavljaš, registrovao si se na DPT s istim ciljem i najzad registrovao si čak 9 lažnih profila na startupshow.ning.com gdje si bukvalno ukrao moj identitet lažno se predstavljajući mojom fotografijom, mojim punim imenom i prezimenom, adresom mog sajta i države u kojoj živim.

Provjeri na Internetu koliko se dobije godina za krađu identiteta. Ali nije mi namjera da te jurim, ja se prosto sažalim na ljudi kao što si ti, koji će čitav život patiti zbog tog što su anonimusi. Šta ću takav sam čovjek, suosjećajan...
mungos je offline  
Staro 29. 06. 2007.   #25
benjamin
omladinac
Certified
 
Datum učlanjenja: 03.09.2006
Lokacija: beograd
Poruke: 78
Hvala: 17
4 "Hvala" u 4 poruka
benjamin is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za benjamin
Default

Citat:
Originalno napisao goxy17 Pogledajte poruku
Ono sto sam ja hteo da objasnim sa nekoliko hiljada slova, ti si uspeo jednom recenicom
u quote me u pay me :P to je konsalting u neku ruku bwe

to što sam napisao nije hejt prema Marku niti bilo kome, već pravi pravcati najčistiji respect prema Vladimiru Živaljeviću, i njegovom delu.
benjamin je offline  
Staro 29. 06. 2007.   #26
goxy17
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 29.06.2007
Poruke: 12
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
goxy17 is on a distinguished road
Default

@mungos: ne znam da li se poruka iznad odnosila na mene Ako jeste, onda si me ozbiljno pomesao sa nekim tajnim obozavaocem
__________________
Tekstovi pesama
goxy17 je offline  
Staro 29. 06. 2007.   #27
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Za početak, sa email adrese site_belgrado@yahoo.com kojom si se registrovao kao goxy17 na DPT si mi poslao sledeći mail 4. juna 2007:

Citat:
Rasto Djordjevic <site_belgrado@yahoo.com>
hide details Jun 4
to marko.bijelic@gmail.com
date Jun 4, 2007 3:46 PM
subject Posao
signed-by yahoo.com
mailed-by yahoo.com

Postovanje gospodine Marko,
Zeleo sam da vam ponudim jedan posao a posto nisam na vasem blogu nasao link do portfolia odustao sam jer znate kakva je danas situacija, ljudi se retko odlucuju za nesto nepoznato. Danas sam video da ste jednom citatelju rekli da se za reference moze obratiti preko ovog emaila pa sam bio slobodan da to uradim i ja.

Da li bih mogao i ja da dobijem neke linkove jer sam sigurno vise zaintresovan nego onaj citatelj koji provocira.

Srdacan pozdrav i hvala unapred, Rasto Djordjevic
mungos je offline  
Staro 29. 06. 2007.   #28
Goran Cirkovic
profesionalac
Professional
 
Avatar Goran Cirkovic
 
Datum učlanjenja: 16.06.2007
Lokacija: Beograd
Poruke: 223
Hvala: 0
6 "Hvala" u 5 poruka
Goran Cirkovic is on a distinguished road
Default

Niko nije dužan da tebi polaže račune. S druge strane, zašto sam ne napraviš nešto bolje, iz svog profesionalnog iskustva a ne da prozivaš kako Marko prevodi strane blogove? Mnogima su zanimljive teme na blogu i rado i opušteno čitaju iste...
Goran Cirkovic je offline  
Staro 29. 06. 2007.   #29
goxy17
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 29.06.2007
Poruke: 12
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
goxy17 is on a distinguished road
Thumbs down

Hm, vidim da na ovom forumu administratori prodaju email adrese i podatke svojih korisnika .

@Goran C: neki od mojih sajtova su u ovom nasem malom regionu medju posecenijima.
__________________
Tekstovi pesama

Poslednja izmena od goxy17 : 29. 06. 2007. u 17:35.
goxy17 je offline  
Staro 29. 06. 2007.   #30
benjamin
omladinac
Certified
 
Datum učlanjenja: 03.09.2006
Lokacija: beograd
Poruke: 78
Hvala: 17
4 "Hvala" u 4 poruka
benjamin is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za benjamin
Default

Citat:
Originalno napisao goxy17 Pogledajte poruku
Hm, vidim da na ovom forumu administratori prodaju email adrese i podatke svojih korisnika .

@Goran C: neki od mojih sajtova su u ovom nasem malom regionu medju posecenijima.
...

nego pošto ste komšije, da se vas dvojca lepo nadjete negde, spremite neku dobru priču, obogatite se i onda oboje imate šta da pišete po bologovima ... e da i obavezno postujte fotku gde ste zagrljeni u DPT majicama

...
benjamin je offline  
Zatvorena tema



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
ajaxian RSS feed hacked ivanhoe Opušteno 3 06. 11. 2007. 01:26
Vas stav prema hacked domenima Dzordz Opušteno 5 02. 07. 2006. 12:17
Naslovi.net hacked borstale Opušteno 7 29. 05. 2006. 16:17


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 16:34.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.