DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 03. 07. 2010.   #21
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
@vidak Koliko sam ja čitao, a čitao sam sve do skora kad je već postalo zamorno, nigde se nije pominjala utaja poreza, naprotiv ja sam shvatio da čovek hoće sve legalno da radi i sve poruke su bile usmerene ka tome.
Pa jesam smor malo verovatno sto previse brinem da ce google da me banuje ako promenim payee name.Hvala za sve odgovore.

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
A lepo sam ti napisao da staviš SZR ispred... http://www.devprotalk.com/showpost.p...7&postcount=26
Pa nije da nisam razmatrao da stavim SZR ili da stavim skraceno poslovno ime (iako ga nemam lako cu da ga nabavim). Samo mi sa tim skracenim poslovnim imenom deluje mnogo bolje sigurnije jer ako se desi da nece da mi unovce ako dodam SZR onda cu da izgubim poprilicnu svoticu.

Sa druge strane problem je i sto nemam potpunu adresu (tj nemam broj - prijavljen na neko selo koje je nema ulice,bb) tako da kada bih imao neki naziv koji ne lici na moje ime - onda bih imao problema da dobijem postu.

Tako da je meni (redom):
1) Najbolje da nekako nadjem nacin da unovcavam cekove na ovaj nacin (posto ja tu ne vidim nista nezakonito) a da ne moram da diram nista adsense.
2) Da stavim skraceno ime a) ako je ikako moguce da skraceno ime bude = naziv ~= moje ime - to je isto ko 1).
3) Da stavim skraceno ime koje je slicno nazivu - Adsense Zeka Peka - u tom slucaju moze da se desi da me dhl ponekada promasi - ili da me google banuje zbog promene imena ... mada bi i mozda situacija sa dhl-om mogla da se sredi.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 07. 2010.   #22
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

@mileusna

Preduzetnik jeste pravno lice i ima sve obaveze pred zakonom koje proizilaze iz njegovog statusa pod kojim je registrovao svoju detalnost te i zato odgovara svom svojom imovinom kao što si i sam rekao.

Sistem koji on želi da sprovede je krajnje jednostavan. Unovčavanjem čeka na račun agencije izbegava plaćanje poreza na dohodak građanja i eventualno godišnji porez. Ono zašta njemu treba agencija jeste da čim mu novac legne na račun, podigne keš i time zatvori krug.

Znaš kako... kada se pogledaju svi ovi postovi ispadne da su i u banci glupi, i u poreskoj upravi glupi... i još kojekude...

...

Poslednja izmena od vidak : 03. 07. 2010. u 02:53.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 07. 2010.   #23
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

@buksula (bez reda)
1) Ako se zoveš Pera Perić a ček glasi na "SZR Pera Perić" koliki treba da bude IQ poštara da bi znao da je pošiljka za tebe?

2) Za adresu na AdSensu imaš par linija teksta da uneseš. Ako u prvi red staviš "SZR Moja Firma" a u drugi staviš Pera Perić, koliki treba da bude IQ poštara da bi ukapirao da je pošiljka za tebe? U treći red staviš adresu...

3) Zar DHL ne zove telefonom pre nego ti donesu pošiljku? Koliki treba da vam bude IQ da se telefonom dogovorite gde preuzimaš pošiljku.

4) Što bi Google dozvoljavao promenu Payee name ako će posle da te banuje zbog toga?!

Jednom sam ti u šali rekao da ćemo da te banujemo ako nastaviš da daviš, ali sad ću postati ozbiljan.

Poslednja izmena od mileusna : 03. 07. 2010. u 02:49.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 07. 2010.   #24
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao vidak
Preduzetnik jeste pravno lice i ima sve obaveze pred zakonom koje
Preduzetnik nije pravno lice. Tačka. Kakve su mu obaveze pred zakonom je druga stvar, slične su kao i obaveze pravnih lica, ali sam preduzetnik nije pravno lice već fizičko lice koje obavlja neku delatnost u cilju sticanja, bla, bla... Tačnu definiciju možeš pronaći u zakonima...

I ovo je jedan odgovor previše, nema potrebe dalje da pričamo jer si otišao u neki samo tebi znani offtopic. Onkologija?! WTF? Jesu radili AdSense?

Poslednja izmena od mileusna : 03. 07. 2010. u 02:51.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 07. 2010.   #25
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

@mileusna

Nisu radili AdSense.
Da li ti je kao preduzetniku u banci račun otvoren kao pravno ili fizičko lice?
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 07. 2010.   #26
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

@vidak Kao preduzetniku, a preduzetnik je fizičko lice koji obavlja delatnost u cilju sticanja...

To kako te interno banka vodi u svom softveru nema ama baš nikakve veze sa zakonima, banka nije ni knjigovođa ni poreska uprava. U banci može od tetke iz Nemačke da ti legne 5.000 EUR na privatni račun, nije njihova stvar da se mešaju u to da li si ti platio porez ili ne.

S obzirom da je poslovanje preduzeća i preduzetnika isto, barem deo koji se tiče banke, sve se radi kroz isti softver, ali to ni na koji način ne utiče na tvoj pravni status pred zakonom. Bolje pitaj knjigovođu kako te vodi, kao DOO ili preduzetnika? A da, preduzetnicima paušalcima čak i ne treba knjgovođa...

Poslednja izmena od mileusna : 03. 07. 2010. u 03:05.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 07. 2010.   #27
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
@mileusna
Preduzetnik jeste pravno lice i ima sve obaveze pred zakonom koje proizilaze iz njegovog statusa pod kojim je registrovao svoju detalnost te i zato odgovara svom svojom imovinom kao što si i sam rekao.

Sistem koji on želi da sprovede je krajnje jednostavan. Unovčavanjem čeka na račun agencije izbegava plaćanje poreza na dohodak građanja i eventualno godišnji porez. Ono zašta njemu treba agencija jeste da čim mu novac legne na račun, podigne keš i time zatvori krug.
Ne preduzetnik nije pravno lice.

Valjda ja znam bolje sta zelim da uradim. Da bez otvaranja novog adsense accounta (tj bespotrebne muke - i google kaze da su oba oblika ista + imas nebrojeno mnogo firmi koji nemaju busssines/personal account ko sto kaze Mile) i dalje radim na povecavanju izvoza zemlje da placam normalan porez a da ne budem opljackan sa npr 50% poreza.

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
Znaš kako... kada se pogledaju svi ovi postovi ispadne da su i u banci glupi, i u poreskoj upravi glupi... i još kojekude...
Ne najpametniji ljudi rade u bankama.Stiven Hoking bi radio u banci samo da moze.

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
Tako je mislio i Nenad Borojević, načelnik onkologije. Igrom slučaja radio sam software za obračun naknada po autorskim i ugovorima o delu za jednu od farmaceutskih firmi koje se pojavljuju u ovom slučaju. I one su tako sve pametno smislile da se pokriju pred zakonom... čak što više, u njihovom slučaju plaćali su sve poreze i doprinose i ništa nisu izbegavali .... a kad ono međutim...
Jel njih neko tuzio za utaju poreza ili tako nesto?
Cini mi se da me poredis sa lekarom sto mi se uopste ne svidja. Ali ne ti me ne poredis samo sa lekarom - nego me poredis me sa masovnim trovacem... ljudi zena dece.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 07. 2010.   #28
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

@mileusna

1. Ok. prihvatam tvoje objašnjenje za preduzetnika.
2. Ono za tetku i 5.000eura - oko toga se nismo ni sporili.
3. Ostaje pitanje da li je sistem koji je buksula pokušava da sprovede poreska utaja ili ne?
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 07. 2010.   #29
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao buksula Pogledajte poruku
Cini mi se da me poredis sa lekarom sto mi se uopste ne svidja. Ali ne ti me ne poredis samo sa lekarom - nego me poredis me sa masovnim trovacem... ljudi zena dece.
Vidi... smisao naplate poreza jeste da država vrši transfer dohotka ka grupama koje nisu profitno orijentisane, kao što su vojska, policija, lekari, učitelji...

Što više ima onih koji izbegavaju plaćanje poreza tako sve manje para ima za nabrojane grupe. Što manje para ima za nabrojane grupe to više ima takvih lekara...
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 03. 07. 2010.   #30
buksula
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 03.05.2007
Poruke: 568
Hvala: 40
51 "Hvala" u 30 poruka
buksula is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
@buksula (bez reda)
1) Ako se zoveš Pera Perić a ček glasi na "SZR Pera Perić" koliki treba da bude IQ poštara da bi znao da je pošiljka za tebe?

2) Za adresu na AdSensu imaš par linija teksta da uneseš. Ako u prvi red staviš "SZR Moja Firma" a u drugi staviš Pera Perić, koliki treba da bude IQ poštara da bi ukapirao da je pošiljka za tebe? U treći red staviš adresu...

3) Zar DHL ne zove telefonom pre nego ti donesu pošiljku? Koliki treba da vam bude IQ da se telefonom dogovorite gde preuzimaš pošiljku.
Znam bas puno i o dhl-u i o posti i sa postom i postarom nema problema - sa dhl kurirom moze da ima (ponekada ne zove telefonom ali pretpostavljam da uvek mogu da pokupim u npr bg-u ili licno sa resenjem iz APR-a.) Znaci slazem se da je 100% izvodljivo.

Citat:
Originalno napisao mileusna Pogledajte poruku
4) Što bi Google dozvoljavao promenu Payee name ako će posle da te banuje zbog toga?!

Jednom sam ti u šali rekao da ćemo da te banujemo ako nastaviš da daviš, ali sad ću postati ozbiljan.
Najverovatnije nece ali svakako to je jedan od nacina na koji se dize red flag. A ovaj adsense account koji sada imam mi se jako svidja i lepo napreduje bilo bi mi jako zao da ga banuju - ali kako meni tako svima.
buksula je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Commision Junction (CJ) - Da li iko od njih dobija cekove buksula Marketing i SEO 4 26. 10. 2010. 18:20
Gde unovciti TLA cekove? dinke Opušteno 18 01. 08. 2009. 08:12
Naziv igrice, ako se neko seća... Vokic Opušteno 14 04. 12. 2006. 12:50
Naziv firme jasmanac e-Business 23 14. 06. 2006. 10:07
Oglas za posao... samo prave kandidate primaju bluesman Opušteno 4 25. 01. 2006. 19:38


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:14.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.