DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 01. 2007.   #31
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

I http://soscentar.uzice.net/ je pogodjen ovim Telekomovim potezom. Ne znam sta da kazem, hajde da oni imaju neku jednostavno ijasnu proceduru za ove humanitarne brojeve, ali da samo tako zabrane jer im se moze a da ljudi koji su ocekivali da preko ovakvog servisa prikupe neke priloge ostanu da zivise.. to je smesno.

Dejane, ako saznas nesto konkretno ili bar neki broj telefona na koji mozemo da dobijemo informacije u Telekomu sta da radimo - javi. Ja ne mogu ljudima u SOSCentru da kazem da treba naslepo da poslaju zahtev na neki tamo faks u Telekomu, a da pre toga ne znam detalje cele procedure, kao i obaveze koje slede.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 01. 2007.   #32
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

EVo pola sata pokusavam da saznam nesto o ovom problemu. Ni na jedan jedini broj MTS se nik ne javlja. Probao sam a zovem sve poslovnice, centralu u BG, cak i Korisnicki servis, nista ne radi, telefoni ili zvone u prazno ili centrala izbaci. Je l' to Telekom puko?
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 01. 2007.   #33
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Proradio im je sistem pa sam najzad uspeo da dobijem neki broj. Jedino sto sam uspeo da saznam to je da ne mozemo sa MTS da komuniciramo drugacije osim preko poslovnica i Korisnickog servisa.

U pololvnicama znaju samo ono sto se tice prodaje brojeva, telefona i dopuna tako da je jedino gde se moze zvati korsinicki servis (789). Medjutim ni oni nista ne znaju i jedino sto daju kao infrmaiju to je da se posalje faks na 011 33 40 789. To je njihova marketing sluzba. U zahtevu treba da se navede za sta treba proj i sta se njime zeli postici i dostaviti kontakt podatke tako da ce oni da se jave sa ponudom.
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 01. 2007.   #34
dark_mark
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 134
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dark_mark is on a distinguished road
Default

Na stranu što Telekom nosi zlatna jaja i na stranu politiku. Ne razumem kako inventivnim stručnjacima u Telekomu nije stalo do pozitivnog mišljenja njihovih korisnika. Servisi koje nudi Telekom u razvijenim zemljama su odavno prevaziđeni, kao i sam način poslovanja. 3g inprovizacija je puštena više iz razloga da se stvori imidž i ostavi utisak prima operatera nego što to stvarno funkcioniše. Nadam se da će Telenor i Mobikom zaoštriti situaciju na tržištu u korist svih nas. Proaktivne SMS usluge u razvijenim zemljama zamenjuje EMS (exchangeMS) koji otvara mnogo više mogućnosti. Razvija se bradcast kao još jedan kanal komunikacije. Mi kao da smo osuđeni ili ubeđeni da ako je nešto postoji preko, kod nas treba da stigne za 10 godina. Samo pitam zašto ?
dark_mark je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 01. 2007.   #35
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
Ne razumem kako inventivnim stručnjacima u Telekomu nije stalo do pozitivnog mišljenja njihovih korisnika.
Zato sto ih ne interesuje misljenje korisnika jer im se moze posto su monopolisti...

Moze im se jer se problemi koji su ovde izneseni ticu 0.01% ukupnog broja njihovih korisnika tako da ih boli patka za iste...
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 01. 2007.   #36
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

^ To je tacno ona logika "take it or leave it".

To je najveci problem kod monopola, sta ces drugo? Kod koga ces da odes ako nemas alternativu?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 01. 2007.   #37
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nego danas sam pričao sa Slavkom, rekao mi je neke stvari koje me nisu iznenadile ali ne bih bio korektan kada bih prećutao. Naime, bilo je puno zloupotreba i pokušaja zloupotreba humanitarnih servisa - zato je telekom toliko "oprezan". To ih opet ne opravdava da bez provere jednostavno ukinu sve, ali u takvoj smo državi gde kad ti neko kaže "dobar dan", moraš da pogledaš kroz prozor da proveriš da li je dan ili noć.

Kaže mi da je imao dosta "ponuda" u fazonu: "hajde brate da napravimo nešto u fazonu 'za decu kosova' pa da otimamo pare ovcama". Koliko god sam se nagledao i naslusao svega, opet mi je jako tesko da poverujem da neko toliko moze da padne. Znaci upotreba dva od tri najizlizanija srpska keyworda (Kosovo, deca, penzioneri) da se "šišaju ovce".

Pored toga, on naime tvrdi da bi telekom, u slučaju legitimne humanitarne akcije, dao poseban broj i čak bi se odrekao svoje provizije. Za to moram da mu verujem na reč, ali na kraju zašto da ne, kada neko ima gozbu na trpezi svaki dan sigurno neće da obrati pažnju ako neko "čapne" par mrvica sa stola.

Moram da priznam da u slučaju Telekoma nisam ni malo objektivan jer ih mrzim iz dna duše. Mrzim zbog neposlovnosti, inertnosti, zatucanost i najviše zbog nerada, zato sam toliko protiv njihovog monopola, nama će biti bolje čim ih neko natera da moraju da zarade i ono što uzimaju a ne da "sede na rukama" i uzimaju samo zato što mi nemamo kome drugom ni da ponudimo. Lako je u takvim uslovima biti "velika firma".
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 01. 2007.   #38
Pedja
Predrag Supurović
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 24.01.2006
Lokacija: Užice
Poruke: 791
Hvala: 3
200 "Hvala" u 12 poruka
Pedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished roadPedja is on a distinguished road
Default

Bluesmane pa zar zato i ne postoje ugovori, da ne moze da se zloupotrebljava servis? Razumem da recimo iskljuce servis nekome ko to radi na divlje, bez neke organizacije koja stoji iza akcije, ali ako servis koristi registrovana organizacija kojoj je delatnost upravo humanitarna, ne vidim sto bi se tu Telekom cimao.

Doduse, ako bi Telekom omogucio servsi i to sa manjom ili cak bez svoje provizije to bi bilo jos bolje, ali bi najosnovniji red bio da to sto imaju lepo izloze a ne ovako, nemas koga da pitas.

Mi smo podneli zahtev TElekomu na onaj famozni faks i sad cekamo da vidimo sta ce od toga d abude. Mene u principu sad najvise brine tehnicka realziacija cele price, jer ako to ne moze da ide preko tebe, to znaci da moramo da pravimo sve isto sto ti vec imas, da bi smo mogli da imamo komunikaciju sa Telekomovim SMS servisom
Pedja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 01. 2007.   #39
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Meni telekom ide na zivce bas zbog te inertnosti, i zbog toga sto ne obracaju paznju na onaj mali deo njihovog trzista (neko rece 0.1%) kojima trebaju dodatne usluge.

Naime, tehnologija za slanje custom MMS sadrzaja korisnicima na zahtev, dostupna je samo za usluge tipa slicice za mobilne telefone i tome slicno, a cak i to funkcionise na jako sabanskom principu (posaljem im gomilu slicica, oni ih salju, naplacuju korisnicima i meni daju procenat). Da ja sam saljem korisnicima custom MMS sadrzaje - Boze sacuvaj, to kriju kao zmija noge. Najvise sto moze da se postigne (koliko je meni poznato, that is) je slanje custom SMS sadrzaja.

Spomenucu ovom prilikom neki random strani servis (eto npr Clickatell), preko kog moze da se salje SMS, EMS, WAP Push, MMS, za koje postoje SDKovi za nekoliko jezika, a da ne spominjem SDK za distribuciju 3GP audio i video sadrzaja (opet, putem MMS). Telekom moze da radi SVE od gore navedenog, a zasto nece? Ko zna. Na Clickatellu je potrebno samo da se pojavim sa ispravnom kreditnom karticom, i mogu da radim sta god hocu od pomenutog.

Daleko je sunce... (opet citiram )
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams

Poslednja izmena od zextra : 20. 01. 2007. u 14:09.
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 01. 2007.   #40
dark_mark
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 134
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dark_mark is on a distinguished road
Default

Klikatel ima ugovore sa 170 operatera WW. Ko je njima jedan Telekom. Možeš da radiš šta ti je volja, ali je pitanje dali tvoj operater ima platformu da ti pruži napredniju uslugu od SMS-a. Znači prkeo klikatela za Srbiju furaju samo SMS poruke, za neke druge operatere, koje su čuli i za druge mogućnosti može mnogo toga.

@bluesman

Što se tiče humanitaraca...da ponovim...može ako ispadne da je Telekom human...jbg njihov je resurs...provajderi, ljudi sa idejom i ostali humanitarci neka poklanjaju svoje... Samo sam probao da rekonstruišem njihov način razmišljanja. A ljudi kojima je stvarno potrebna pomoć, neka se ne oslanjaju previše na Telekom. Ipak je Zdravku Čoliću novac potrebniji. Gde je lova tu je i muvanje i zloupotreba i prevara. Sve "humane" akcije imaju predviđen procenat za akcionare. Skoro je bia tema o pro bono u IT. Sve što sam uradio na tom polju nije urađeno niti za procenat niti da bi o tome negde pisao. To je jednostavno osećaj ljudske potrebe da se pomogne čoveku u nevolji. Za procente tu nema mesta.
dark_mark je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:27.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.