DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 02. 2006.   #31
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
NIje tacno, za dve godine na visoj Poslovnoj Skoli u NS-u imas 17 ispita. Raspitaj se koliko ima na Ekonomiji u BGD-u. A to ciji je i koji fakultet laksi ili tezi je cista demegogija.
Eh, pa nece bas biti... mozes ti da imas 50 ispita na 2 godine, moze cak i gradivo koje se obradjuje da bude izuzetno obimno, to nista ne znaci ako su kriterijumi za polaganje ispita niski... pomagao sam pre nekih 4-5 godina oko matematike momku koji je zavrsio Visu Poslovnu u Bgd (hteo covek da upise MBA u americi) i on ladno nije umeo da skrati razlomak... covek sa "visokim" obrazovanjem...alo, pa to znaju deca u osnovoj da urade, a ja sam morao da mu objasnjavam sta je najveci zajednicki delilac.....a on je uredno sve zavrsio u roku, i to nije kupovao ispite, nego ih uredno ispolagao...

i sad ces ti da mi tvrdis da da su moja Analiza na ETF ili jos gore ljudima sa PMF-a isto toliko teska kao njegova jer u programu pise da se radi isto gradivo ??? Ma daj...

I nije takva situacija samo na visim skolama, ista ti je prica i Niskim i Cacanskim fakultetom, a Pristinski da ne spominjemo.. cak i unutar Beogradskog Univerziteta su velike razlike u tezini ispita, i nije uopste svejedno da li npr matematiku polazes na ETF-u ili na Fonu ili na Saobracajnom.. nema to nikakve veze sa demagogijom, zadaci su zadaci, moze vrlo precizno da se uporedi koliko je koji tezak, i koji su uslovi da se prodje ispit i da li ti je profan ok lik, ili je isfrustrirani psihopata...

a najcrnje od svega je sto je kod nas diploma diploma, i sto na kraju, u sadasnjoj situaciji, ispada da treba biti budala pa upisati tezi fakultet jer ces samo da se vise namucis i duze studiras, nista drugo...

U US lepo postoji zvanicna rang lista Univerziteta i tacno se zna koliko je koji cenjen i pre nego sto ga upises znas tacno koliku platu mozes da ocekujes po zavrsetku...nazalost mi smo jos prilicno daleko od takvog sistema...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 13. 02. 2006. u 00:26.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2006.   #32
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Vidim pominješ USA ... neću da ulazim u raspravu ko je fax jači ... reći ću samo ovo .. u USA nije kristalisan obrazovni profil tek na fax-u .. već se oni razdvajaju od 6 razreda osnovne ... e sad .. normalno da će neko da ide na MIT a neko da ide na klasičan državni univerzitet ... i nakon toga da je normalno da oni imaju po svojim procenama odgovarajući posao ...

Druga stvar .. za razliku od naših univerziteta gde tebi profa dođe i kaže ...

"Vi ste svi kreteni .. ko je vas pustio dovde kolega "..i slično .. .u usa .. a vala i na još nekim obrazovnim modelima ,ljudi uzimaju 200 % iz studenta i guraju ga da ide dalje koliko god da je to u njegovoj mentalnoj moći ,i želji .....

Generalno ne možeš da kažeš ako neko na ETF-u ima jaku matematiku da je bolji od tog koji je završio VETS ....

Ja sam imao slučaj da diplomiraini student telekomonikacija sa Beogradskog Etf-a je bio moj kolega na jednom poslu i devojka lagano nije znala šta se dešava u računaru ... kako staviti modem u računar .. a da ne pominjem pravljenje rutera od računara ( upisala je CISCO kurs pa je znala to ..ali više od puste teorije ne ).Opet je sve to nije smetalo da lako predje sve te stvari i sada radi u Mobtelu na nekom hi tech delu ...

Srpski način školovanja ovakakv kakav jeste je totalno pogrešan IMHO!
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2006.   #33
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao nixa
"Vi ste svi kreteni .. ko je vas pustio dovde kolega "..i slično
Tra la la.

Opet mesamo babe i zabe, zaista ne mozes cak porediti ni ispite na istom fakultetu a sa razlicitih smerova a kamoli nesto drugo...
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2006.   #34
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao nixa
Generalno ne možeš da kažeš ako neko na ETF-u ima jaku matematiku da je bolji od tog koji je završio VETS ....
ne kazem ja da je bolji, samo kazem da bolje zna matematiku

jer prica je bila o tome koliko je ko pripremljen i sto bi englezi rekli "is intitled" na specijalisticke studije... ne mislim ja da sam pametniji ili bilo sta tako, ali sam apsolutno siguran da sam temeljnije i opsirnije morao da predjem to gradivo, nego neko sa Vise Poslovne u Blacima...

a to ko je bolji, pametniji, sposobniji, to je stvar licnosti, i nema veze sa fakultetom, tu se pretpostavljam svi slazemo...


realno jedina razlika u obrazovanju koje pruza fax (bar kod nas) je sto te natera da stvari ucis redom i metodicno, dok kad ucis na svoju ruku, "u hodu", ostaju ti poprilicne rupe u znanju, razne sitnice u koje te mrzelo ili nisi imao vremena da se udubis. I naravno postoji po neki svetli primer profesora koji moze i hoce da ti iz prve ruke prenese svoje iskustvo, sto je isto jako korisno i ne postoji nacin da do toga drugacije dodjes (sem mozda da obilazis kafane u okolini faxa ), ali kod nas, bar na mom faxu, je to izuzetno retka pojava... A ovo da kupis neciju knjigu i zbirku, iskopiras vezbe i rokove i to shvatis i provezbas dovoljno da namaknes 51 poen (a na to se nazalost svodi polaganje ispita kod nas), to ako hoces mozes i sam kod kuce da radis umesto gledanja tv-a...

A to da nasi fakulteti imaju tragicno slabu praxu to se slazem skroz, kad pogledas samo sta sve ljudi na Berkley-u ili MIT rade, koliko tu projekata ima koje su radili studenti, skroz fenomenalno...prakticno komplet OpenSource pokret su izgradili studenti i postdiplomci radeci projekte za fax...to nama mnogo fali...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 13. 02. 2006. u 03:00.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2006.   #35
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Kako ne .. imam drugara kome su nudili da bude profesor na MIT-u ,ima 26 godina i doktor je nauka sa Berkley.

Kao doktorski rad je spremao rad za G klasu wireless-a, u vidu teorije čipa.

Pre nego što je otišao u USA nije se mnogo razlikovao od regularnih učenjaka ...

Šta bi bilo sa njim da je ostao ovde ...

a to da bolje zna matematiku da,e sad daj mi ti statisticki ... koliko im ta matematika sa etf-a stvarno potrebna osim ako nece da se bavi nekim istrazivackim radom ili da predaje negde ( zasta opet treba da ide na doskolovavanje ).

Recimo meni je ideja da idem na http://www.rider.edu/ ovaj fax na Master's ,ali nikako iz Computer Sci vec iz Bussines-a,sto je opet neki moj put ..ali sta bi onda meni ta matematika dala tu ... jedno veliko NISTA.Cela moja orgocenost je u tome da ne prate nasu viziju profesori , nemamo tutore u vidu starijih profesora ,a da ne pominjem sindrom privatnih skola koji se ogleda u svakoj zemlji u tranziciji ... pogledajte recimo Češku ... šta se njima desilo sa fakultetima kad se red nakon tranzicije uspostavio ....jedno veliko NIŠTA.

No da ne duljim više i ne smaram temu ..

@[nq] : Ne mesam babe i zabe .. daj mi fax /visu koja nema nekog skota od profesora koji moze da radi sta hoce jer je on neki K u nekoj partiji ili je njegov rodjak u nekoj partiji .. ili je pustio da prodje na ispitu sina nekog u nekoj partiji ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive

Poslednja izmena od nixa : 13. 02. 2006. u 03:10.
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 02. 2006.   #36
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

@nixa
Pogresno si me shvatio ja se slazem sa tobom. Sto dalji moj tekst potvrdjuje.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #37
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
moze cak i gradivo koje se obradjuje da bude izuzetno obimno, to nista ne znaci ako su kriterijumi za polaganje ispita niski...
Da li po ovoj analogiji onda znaci da ako imas profesora koji je svoje obrazovanje stekao u jednopartijskom socializmu koji se temeljio na samoupravljanju i koji je iz ko zna kog razloga odlucio da se izivljava nad studentima garant dobrog obrazovanja?


Citat:
i sad ces ti da mi tvrdis da da su moja Analiza na ETF ili jos gore ljudima sa PMF-a isto toliko teska kao njegova jer u programu pise da se radi isto gradivo ???
Naravno da je ista, isto je gradivo, znaci da onaj koji zeli da ga savlada i koji zeli da ga zna moze sa mnogo manje stresova i nerviranja to ucini. To sto su ti profesori takvi kakvi jesu i sto traze mnogo vise stvari je nebitno jer ne mogu traziti vise od onoga sto je u gradivu.

Citat:
I nije takva situacija samo na visim skolama, ista ti je prica i Niskim i Cacanskim fakultetom, a Pristinski da ne spominjemo.. cak i unutar Beogradskog Univerziteta su velike razlike u tezini ispita, i nije uopste svejedno da li npr matematiku polazes na ETF-u ili na Fonu ili na Saobracajnom.. nema to nikakve veze sa demagogijom, zadaci su zadaci, moze vrlo precizno da se uporedi koliko je koji tezak, i koji su uslovi da se prodje ispit i da li ti je profan ok lik, ili je isfrustrirani psihopata...
Hoces da kazes da ako ti je profesor, kako ti kazes, psihopata, da ces onda bolje nesto nauciti? Smesno... Naucices onoliko koliko zelis da naucis, ono sto moras da naucis pod dejstvom takvih psiho profesora ces garantovano sve zaboraviti u jako kratkom roku.


Citat:
U US lepo postoji zvanicna rang lista Univerziteta i tacno se zna koliko je koji cenjen i pre nego sto ga upises znas tacno koliku platu mozes da ocekujes po zavrsetku...nazalost mi smo jos prilicno daleko od takvog sistema...
Ovo je najobicnija LAŽ, takva lista NEPOSTOJI! Cisto srbovanje...
Ako mi pokažes tu listu, kako ti kazes ZVANICNU, javno cu da se izvinim.

Citat:
Meni se čini da je ovde problem što oni koji su završili dvogodišnje više škole osećaju se gadno prevareni.
Naravno da nije tako. Cak sta vise, osecaju se jako dobro jer su oni koji su isli u trogodisnje vise skole ustvari ti koji su prevareni. Dobili su diplomu cisi je stepen strucne spreme isti kao i na dvogodisnjim visim skolama a te sarene laže direktora i profesora takvih skola me samo zasmejavaju iz prostog razloga sto zakon o visokom obrazovanju NECE i NE MOŽE biti primenjivan retroaktivno.

Uopste mi nije jasno kako ovde neki ljudi mogu da prihvate neke stvari kao sto su davanje novca, koji uzgred receno nije mali, za nesto sto jos nije ozvaniceno nijednim dokumentom. Takodje mi nije jasno gde je to FTN potrcao i zaleteo se. Da li je toliki problem sacekati da se dobije akreditacija? Strasno...samo u Srbiji mozete prodavati nesto za sta nemate nijednu garanciju da je ono zasta se prodaje.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #38
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Stella, molim te da navedeš koga citiraš kako bi mogli da nađemo iz kog konteksta je to vađeno ... bez Ctrl + F.
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #39
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Poslednji citat je Varagićev a ostali su od ivanhoe-a.

P.S. Nisu izvadjeni iz konteksta.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 02. 2006.   #40
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
Naravno da je ista, isto je gradivo, znaci da onaj koji zeli da ga savlada i koji zeli da ga zna moze sa mnogo manje stresova i nerviranja to ucini. To sto su ti profesori takvi kakvi jesu i sto traze mnogo vise stvari je nebitno jer ne mogu traziti vise od onoga sto je u gradivu.
Stellanova (ako sam dobro shvatio, Mišković Slobodan) bilo bi lepo ovom prilikom ako hoćete da ovi vaši postovi ne izgledaju kao čisti flame, da objasnite iz kojih sve akademskih institucija vi imate iskustva koja ovde iznosite?

Evo nekoliko ilustracija:
Case: Isto gradivo - Spremao sam svojevremeno ispit iz Mat. II na FTN-u i nije mi bio jasan jedan deo rešavanja nekih diferencijalnih jednačina. Slučajno sam saznao da prijateljica sa Tehnološkog fakulteta ima knjigu iz iste matematike za ovaj fakultet, i uzeo sam je s mišlju da ću ovde naći bolje objašnjenje, jer im je jednostavnija matematika. Našao sam taj tip jednačina i ispostavilo se da deo koji meni nije jasan oni uopšte ne rade, već dobiju deo rešenja koje implementiraju pri kraju... Drugim rečima, jeste isto gradivo, ali ni blizu...

Case: Poznavanje materije - Na jednom privatnom fakultetu u NS-u držao sam gostujuće predavanje na temu E-marketinga, i rečeno mi je da će me slušati studenti koji su prošli predmet marketing. U toku predavanja sam postavio pitanje šta je 4P i AIDA...Muk... Nakon predavanja vlasnik fakulteta je skočio na mene sa optužbama kako oni ne rade po tom principu i kako ja ne smem da šikaniram studente svojim bezveznim pitanjima...

Case: Više škole VETŠ BG i VEŠ VA - U obe škole predajem duže vreme i imam prilike da vidim svojim očima da tamo ima izuzetno talentovanih osoba, ali i onih koji bi samo "preko 'leba pogaču". U svim akademskim institucijama postoje i jedni i drugi, ali je veoma bitno ko i šta po predmetima predaje (prof. i na višim školama i na fakultetima imaju pravo sami da formiraju strukturu svog predmeta). Drugim rečima, isti predmeti se veoma razlikuju od profesora do profesora, a onaj ko je samouk (a takvih je malo) taj može nezavisno da nauči ono što ga interesuje o čemu priča Stellanova. Ali se ovde ne priča o takvima, jer nema potrebe...

Iz e-poslovanja skoro svi oni koji dosta znaju, to znanje imaju kao neformalno, a pitanje je vremena kada će se krenuti u formalizovanje znanja jer postoji potreba...

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
Naravno da nije tako. Cak sta vise, osecaju se jako dobro jer su oni koji su isli u trogodisnje vise skole ustvari ti koji su prevareni. Dobili su diplomu cisi je stepen strucne spreme isti kao i na dvogodisnjim visim skolama a te sarene laže direktora i profesora takvih skola me samo zasmejavaju iz prostog razloga sto zakon o visokom obrazovanju NECE i NE MOŽE biti primenjivan retroaktivno.
Tačno, ne može biti retroaktivno primenjen, ali buduće Visoke stručne škole koje dobiju akreditaciju propisaće pravila po kojima će priznati trogodišnje diplome koje su ranije izdavale. Svi oni koji se budu eventualno našli u nekom "glibu" zbog promene Zakona sigurno će naći svoje rešenje, ako budu aktivni. Kada se "kola na ovakav način prelamaju", studenti uvek prosperiraju... Videćete.

Citat:
Originalno napisao STELLANOVA
Uopste mi nije jasno kako ovde neki ljudi mogu da prihvate neke stvari kao sto su davanje novca, koji uzgred receno nije mali, za nesto sto jos nije ozvaniceno nijednim dokumentom. Takodje mi nije jasno gde je to FTN potrcao i zaleteo se. Da li je toliki problem sacekati da se dobije akreditacija? Strasno...samo u Srbiji mozete prodavati nesto za sta nemate nijednu garanciju da je ono zasta se prodaje.
Šta nije ozvaničeno ni jednim dokumentom? Specijalističke studije? To sam objasnio u ranijim postovima (Specijalističke studije imate i u prethodnom i u aktuelnom Zakonu).

Da li vi "legalistički" pokušavate da osporite kredibilitet Nastavno-naučnog veća FTN-a koji je na regularan način formirao Specijalističke studije iz E-poslovanja?

Ili je to opet priča o studentima sa trogodišnjih studija koji mogu da upišu Specijalističke? To sam objasnio ranije...
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
E-start: Udruženje za razvoj e-poslovanja i Internet preduzetništva Dragan Varagić e-Business 79 05. 09. 2013. 22:09
Kontrola deviznog poslovanja jasmanac e-Business 140 22. 10. 2009. 22:47
Etičnost online poslovanja firmi i pojedinaca u Srbiji Dragan Varagić e-Business 34 04. 10. 2007. 19:56
Studije u inostranstvu, od kuće Ilija Studen Opušteno 15 07. 02. 2006. 20:03


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:12.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.