DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 19. 08. 2008.   #31
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Otidji i pokusaj da dobijes bilo kakvu ozbiljniju saradju od strane banke pa ces se iznenaditi koliko preuzetnike smatraju "firmom". Ne pricam napamet, a ako mi ne verujes, jbg

(btw, redovno pijem kafu u bankama preko kojih radim )
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2008.   #32
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
ne bih rekao.
sta onda radi onaj 'savetnik za malu privredu', koji me primi i maltene me ponudi i kafom...
banka te gleda kao firmu, troskovi racuna su posebni [kao za svaku firmu], daju ti biznis kredite, biznis kartice... daju ti onaj FX klijent [koji fizicka lica ne dobijaju]...

razlika je verovatno sto te 'savetnik za veliku privredu' zaista ponudi kafom.

ako gresim, hajde bas bi voleo da saznam gde.
Preduzetnik je registrovano fizicko lice ali ipak, fizicko

Off Topic: A dete ne mora da zna Frojda, ali moze da ga pocepa

Poslednja izmena od Milija Veljovic : 19. 08. 2008. u 02:37.
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2008.   #33
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Pomoglo bi kada bi definisao pojam "ozbiljnija saradnja"? Po pitanju svakodnevnog poslovanja tipa nalozi za prenos, prijem doznaka nema nikakve razlike, verovatno za neke stvari i ima. Nije da ti ja ne verujem, samo me zanima o čemu pričamo. Meni i da sam doo ne bi bila potrebna nikakva "ozbiljnija saradnja" sa bankom od ove trenutne.

Da li te oni subjektivno gledaju ovako ili onako to je jedno pitanje, ne gledaju te isto i ako na računu imaš 50.000 ili 5.000.000 dinara. Ali u tehničkom delu te vode kroz isti softver kao i doo.

Nema nikakve sličnosti sa računom fizičkog lica, mada bi tako generalno bilo i pravilnije.

Citat:
@Milija Veljović Preduzetnik je registrovano fizicko lice ali ipak, fizicko
Pročitaj ceo thread. Ne dovodi se u pitanju taj zakonski aspekt preduzetnika kao fizičkog lica nego to kako banka gleda na te tvoje račune otvorene kod njih.

Poslednja izmena od mileusna : 19. 08. 2008. u 02:53.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2008.   #34
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Milija Veljovic Pogledajte poruku
Preduzetnik je registrovano fizicko lice ali ipak, fizicko

Off Topic: A dete ne mora da zna Frojda, ali moze da ga pocepa
ne razumem iz koje si ti to moje recenice izvukao da ja mislim da je preduzetnik pravno lice?
to niko ovde ni ne tvrdi, svi znamo da su preduzetnici po pravnoj osnovi fizicka lica.
ovde polemisemo o odnosu banke prema fizickom licu vs preduzetniku vs pravnom licu.

i moram se sloziti sa kolegom Mileusnicem, ne znam kakva bi to ozbiljna saradnja bila potrebna meni... ja nemam 50 zaposljenih, meni banka treba za uobicajne stvari... placanje i podizanje para...
ok, mozda nekom i treba nesto vise, ali to onda zaista vise i nije 'malo preduzetnistvo'.
ono sto sam hteo da kazem je da smo po pitanju kartica/kredita/provizije/ebanking-a... itd... jednaki sa pravnim licima.
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa

Poslednja izmena od Peca : 19. 08. 2008. u 03:05.
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2008.   #35
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Peca Pogledajte poruku
ne razumem iz koje si ti to moje recenice izvukao da ja mislim da je preduzetnik pravno lice?
to niko ovde ni ne tvrdi, svi znamo da su preduzetnici po pravnoj osnovi fizicka lica.
ovde polemisemo o odnosu banke prema fizickom licu vs preduzetniku vs pravnom licu.

i moram se sloziti sa kolegom Mileusnicem, ne znam kakva bi to ozbiljna saradnja bila potrebna meni... ja nemam 50 zaposljenih, meni banka treba za uobicajne stvari... placanje i podizanje para...
ok, mozda nekom treba, ali to onda zaista vise nije 'malo preduzetnistvo'.
ono sto sam hteo da kazem je da smo po pitanju kartica/kredita/provizije/ebanking-a... itd... jednaki sa pravnim licima.
@Peca
Pogresno sam upotrebio citat. Nije se odnosilo eksplicitno na tebe iako je tako ispalo. Sorry.
Drago mi je sto svi znamo da su preduzetnici po pravnoj osnovi fizicka lica.

Poslednja izmena od Milija Veljovic : 19. 08. 2008. u 03:12.
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2008.   #36
Dragan Varagić
Moderator
Master
 
Datum učlanjenja: 07.08.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 631
Hvala: 25
76 "Hvala" u 50 poruka
Dragan Varagić će postati "faca" uskoro
Default

Tema su iskustva i preporuke za određene banke pri poslovanju pravnih lica (može i agencija, verovatno). Ovde su praktično pominjane 3-5 banaka, od kojih dominantno Intesa i RF.

Ja imam sa obe banke veoma negativna iskustva (redovi, čekanje, neljubaznost...). Račune imam u NLB Continental (prave problem da se napravi devizni račun i mora se ručno prebacivati sredstva, ali su za dinarska plaćanja OK). Najbolja iskustva imam sa UniCredit (ex HVB) - imaju ubedljivo najstabilniji e-banking (pogledati teme o ovome na ES-u), plaćanja u inostranstvu su ekspresna, nema apsolutno nikakvih problema u konverziji sredstava - EUR/DIN/$US... (naročito kada se koriste kartice). Posebno je interesantno da većina osoba koje znam, a koji koriste UniCredit kao jednu banku, ili kao jednu od banaka imaju samo reči hvale (nisu mi klijent, da ne bude zabune).

Ipak, kao što je ovde više puta rečeno, odgovor na samo pitanje o bankama zavisi od konkretne potrebe. Ako je potrebno uzimati kredit od banke za firmu, ili ako je potrebno na bilo koji način zaposlenima omogućiti uzimanje kredita (ovo zna biti strašno problematično) - idite u bilo koju banku kao Agencija (szr), pa vidite koliko tu problema postoji. Sa druge strane, kao d.o.o. situacija po tom pitanju je sasvim drugačija, naročito ako su prometi firme veliki - što su veći prometi, pokušavaju da vam uvale što više nekih kredita za firmu, zaposlene, lizing...

Vidi se da ovde ne diskutuju oni koji uzimaju kredite za firmu, jer takvi imaju račune u najmanje 5 banaka - i oni mogu najadekvatnije da pričaju o iskustvima sa domaćim bankarskim sistemom.
Dragan Varagić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2008.   #37
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Da pojasnim posto vidim da je doslo do zabune. Kao sto sam naveo potrebna su mi iskustva u radu sa bankama kao pravno lice (d.o.o.).

Ono sto meni treba jeste sledece:

- Besprekorno i pouzdano elektronsko bankarstvo (po mogustvu da radi i pod OS X ali ovo nije primarni uslov)
- Uvid u sve racune preko e-bankinga (kako dinarske tako i devizne)
- Placanje naloga putem e-bankinga (u srbiji i prema inostranstvu)
- Platne kartice
- Povoljni uslovi kreditiranja

Eto to je ono u kratkim crtama sto mi je najvaznije.

Svaki savet i preporuka je dobrodosla.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2008.   #38
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Talking

Citat:
Originalno napisao jasmanac Pogledajte poruku

Ono sto meni treba jeste sledece:

- Besprekorno i pouzdano elektronsko bankarstvo (po mogustvu da radi i pod OS X ali ovo nije primarni uslov)
- Uvid u sve racune preko e-bankinga (kako dinarske tako i devizne)
- Placanje naloga putem e-bankinga (u srbiji i prema inostranstvu)
- Platne kartice
- Povoljni uslovi kreditiranja

Eto to je ono u kratkim crtama sto mi je najvaznije.

Svaki savet i preporuka je dobrodosla.
Ja to nisam našao u jednoj banci. Kao kad vas prijatelji jure (i dalje) da im preporučite računar pa vam kažu da im treba samo za divx(jedan od misterijoznijih formata), internet i za dete, za igrice, a dete bi odmah Crysis
Odlično je što ih ima mnogo(banaka) pa možes da izabereš. Ili beše to više nije prednost?

Poslednja izmena od Milija Veljovic : 19. 08. 2008. u 10:08.
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2008.   #39
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Naša iskustva sa Raiffeisen bankom, kao doo:

- Besprekorno i pouzdano elektronsko bankarstvo (po mogustvu da radi i pod OS X ali ovo nije primarni uslov)

Pexim. Radi posao. Treba ti čitač kartica da bi se logovao, kao uostalom za svaki firmin račun (isto važi i za agenciju i za preduzeće). Čitač možeš da dobiješ u paketu kada otvaraš ebanking, ali se zasebno plaća.

Pexim radi samo na IE6, ali zato je tu Fusion (ili Parallels, zavisi šta voleš).

- Uvid u sve racune preko e-bankinga (kako dinarske tako i devizne)

Može. Pregled, istorija plaćanja, filtriranje...

- Placanje naloga putem e-bankinga (u srbiji i prema inostranstvu)

Može.

Lepa stvar kod dinarskih je da možeš da naslažeš naloge iako nemaš dinare na računu. Kada isti budu dostupni nalozi će se automatski pustiti. Problem je što se zahtev za zamenu deviza ručno odobrava tako da se nekad mora čekati. Kada nemamo dinara, ali imamo eura pustimo zahtev za konverziju i samo naslažemo naloge. Čim konverzija bude izvršena nalozi idu automatski. Nema potrebe da čučiš pred računarom i čekaš kada će konverzija biti urađena da možeš da poplaćaš račune.

Plaćanje ka inostranstvu isto ide kroz ebanking. Popuniš nalog, a kao prilog pošalješ invoice njima na email. Čim je zahtev poslat na email i poštu dobijaš podatke o transakciji koje možeš da pošalješ partnerima na uvid. Ovako plaćamo reklame tako da je sve već uhodano i pouzdano radi posao.

- Platne kartice

Dinarska, biznis, debitna i kreditna. Doduše, mi radimo samo sa dinarskim debitnim karticama. Nešto će opasno morati poći po qrcu da bih uzeo kreditnu

Što se Virtuona za biznis tiče - ništa od toga koliko znam. Tu moraš ići ličnom karticom, pa pravdati računima kao trošak, ali se sa ovim nisam previše cimao.

- Povoljni uslovi kreditiranja

Nemamo iskustva sa ovim.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 19. 08. 2008. u 11:09.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 19. 08. 2008.   #40
Milija Veljovic
član
Certified
 
Avatar Milija Veljovic
 
Datum učlanjenja: 01.09.2007
Poruke: 96
Hvala: 76
4 "Hvala" u 4 poruka
Milija Veljovic is on a distinguished road
Talking

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku


- Platne kartice

Dinarska, biznis, debitna i kreditna. Doduše, mi radimo samo sa dinarskim debitnim karticama. Nešto će opasno morati poći po qrcu da bih uzeo kreditnu
Off Topic: Neko je, u šali, predložio da patentira proizvod koji oslobadja dužničkog ropstva. Makaze za kreditne kartice
[/quote]
Milija Veljovic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Kurs u bankama - vasa iskustva alfaunits e-Business 0 05. 07. 2010. 05:16
Najviše šansi za privatni biznis u elektronskom poslovanju Dragan Varagić e-Business 0 13. 08. 2008. 07:06
Stipendija iz Menadzmenta u e-poslovanju Miloje Sekulic e-Business 3 04. 10. 2007. 19:47
Prvi put u jugoistočnoj Srbiji - Seminar posvećen Internet poslovanju (16-17 Oktobar) Aleksandar.Ilic Linkovi 268 11. 03. 2007. 22:03
O e-poslovanju u Srbiji 05/06 Dragan Varagić e-Business 2 18. 12. 2005. 14:56


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 12:09.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.