DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 14. 12. 2006.   #41
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Citat:
A što se škole u tom smislu socijalizacije tiče, ima to neku svoju logiku, ali to je sasvim druga stvar. Iskreno, ja se ne bih toliko socijalizovao sa ispod prosečnima, možda sam elitista?
[sarkazam]
zavisi... mnogi od tih ispod prosjecnih ce sutra biti vodeci ljudi u velikim firmama i drzavi, mnogo dobro kada su ti skolski drugovi
[/sarkazam]
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #42
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Ovaj forum nije elitisticki nego STRUCAN ! A i pracenje tog strucnog (sam si i rekao) foruma nije dostupno ljudima ne zato sto je elitan nego jednostavno zato sto je strucan.

Kada pricam o elitnoj fori skoncetrisao sam se bio uglavnom na edukaciju (o cemu smo i razgovarali, zar ne?) Dokaz da je elitizam u edukaciji totalno prevazidjen mozes da vidis time sto su prvo skole koje su delile muskarce i devojke nestale, a isto tako je i religija proterana iz istih (osim po nekim privatnim skolama kao i u Srbiji gde je vracena ??!!) I uopsteno cela edukacija se danas u zpadnoj evropi svodi UPRAVO na jednakosti.. Koliko se to nekome ovde svidjalo ili ne. To su jednostavno cinjenice..

Sto se razloga mog odlaska u fra. tice, to je totalni off-topic i zadrzao bi se na temi koja je sama po sebi dosta komplikovana.. (naravno neki drug put mogu i o tome)

A o ideologiji koja je izmislila povelju i propala krajem proslog veka Stvarno mi je smesna izjava O cemu ti to .. o evropskoj levici ?? (btw koja je na vlasti u pola evrope) Mozda nije to? Mozda si mislio nesto drugo ? U stvari zasto je uopste Srbija potpisala tu povelju, zasto uopste hocemo u evropsku zajednicu (po zadnjoj statistici oko 70-80% stanovnika Srbije) ?? Posto si sam rekao da je ovaj forum strucan, voleo bih da kada tvrdis nesto i argumentujes, nije tako tesko ?

Strasno je koliko su ljudi puni sebe i misle svi da su nad prosecni. Pa da li mislis da postoji neko iznad tvog proseka i da zbog toga treba da ima vise sanse od tebe ?? I sta je to uopste prosek i ko si ti, ja ili ko god da to odredjuje ?? Koju kvalifikaciju imas da tvrdis tako nesto ?

Na kraju bi' se slozio sa tobom oko definicje elite, na zalost to nema blage veze sa edukacijom dece.

Mislim da sa razlicitom decom treba da postoje razliciti nacini rada i to je sve. I o kakvom mi elitizmu u Srbiji pricamo ?? U cemu smo mi tako dobri osim nekim tamo sportovima kada treba misice da pokazemo...
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #43
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Ne bih voleo da se ova, do sad izuzetno plodna rasprava pretvori u nadripolitički flejm... Zato samo par napomena:

Peđo, politička svest u Srbiji još nije dovoljno zrela da bi se hladne glave moglo raspravljati o ideologijama - većina ljudi levicu još uvek posmatra iz "četničko - partizanske" vizure, između ostalog i zato što nam je obrazovanje bilo jako loše u toj sferi.

Drugo, jednakost treba tačnije definisati da se rasprava ne bi rasplinjala. U onom evropskom smislu ona podrazumeva podjednake šanse i uslove za sve. U tom smislu mislim da razdvajanje odeljenja na ona manje i više napredna ne bi ugrozila jednakost đaka, sve dok oni imaju mogućnost da prelaze iz jednih u druga.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #44
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao borstale
Ne više, nego drugačije.
^ To je ono sto ja pokusavam da kazem.

I da, elita društva treba da budu skolovani ljudi, intelektualci, a ne pevaljke, kriminalci i političari.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #45
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Jablane : u pravu si, ideologiju treba da stavimo po strani u ovom postu. Ali jednostavno ne mozemo i povelju iz razloga sto je na njoj utemeljeno svako civilizacijsko drustvo danas, zar ne ?

Citat:
I da, elita društva treba da budu skolovani ljudi, intelektualci, a ne pevaljke, kriminalci i političari.
Ovo potpisujem milion puta Bluesman, mislim da se to medju nama ovde i podrazumeva ?
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #46
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Pedjaa
Mislim da sa razlicitom decom treba da postoje razliciti nacini rada i to je sve. I o kakvom mi elitizmu u Srbiji pricamo ?? U cemu smo mi tako dobri osim nekim tamo sportovima kada treba misice da pokazemo...
Pa o cemu mi pricamo ovde? Sve vreme govorim(o) da treba drugačije da se radi. A to što osim u sportu nemamo drugih vrhunskih dostignuća je pitanje za tebe, da razmisliš o tome što pišeš. Pa da se opet zapitaš da li je dobro ovako kako je sada?

A baš u tom sportu postoji ono za šta se ja zalažem: najbolji idu gore, najlošiji idu dole, gde ideš zavisi od tvog talenta, rada i onoga šta su ulaže u razvoj tvog talenta. Mnogi su sportisti propali jer su bili u sredinama koje nisu mogle da im obezbede vrhunske uslove. Hajde da obezbedimo vrhunske uslove svima koji se ističu.

A tu je ta jednakost o kojoj pričaš: nema predodređenih, može da se ističe i Pera iz Beograda i Đoka iz Besnog Foka - svi imaju istu šansu da uđu - ali će samo oni koji se istaknu dobiti najbolje uslove. Ja stvarno ne vidim problem u ovoj logici, na istoj je zasnovan ceo zapadni svet na koji se pozivaš.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #47
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

OK, dogovorili smo se sta je elita. E sad, imate privatnu skolu u Srbiji. Da li mislite da ce vase dijete ici u skolu samo sa elitom, ili ce tu biti i djeca politicara, grand zvijezda? Ili kriminalaca, sto da ne - ima se, moze se, "kad su mene maltretirali u skoli, tebe nece, ja cu da platim!"
?
Cisto pitam, moji klinci su jos mali, ali - da znam
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #48
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao Pedjaa
u pravu si, ideologiju treba da stavimo po strani u ovom postu. Ali jednostavno ne mozemo i povelju iz razloga sto je na njoj utemeljeno svako civilizacijsko drustvo danas, zar ne ?
Za one sa jeftinijim ulaznicama: http://en.wikisource.org/wiki/Univer...f_Human_Rights

Povelja, koliko kapiram, propisuje to da obrazovanje treba da bude dostupno svima, kao i da ono osnovno treba da bude besplatno. Ne vidim kako bi se ona kršila uvođenjem posebnih odeljenja. Ako je uopšte o tome reč, malo sam se pogubio...
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #49
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Ma Gorane ako pogledas moj prvi post, medju prvim recima ces videti da sam rekao da se 100% slazem sa tobom u konstataciji problema. Ono gde se nisam slozio je pristup resenju problema. naravno da nije dobro ovako, daleko od toga, jedino mislim da nije resenje to sto cemo deliti decu.

A edukaciju ne mozemo porediti sa profesionalnim sportom, jednostavno nisu iste stvari. Sportista je tu (citaj placen) da bude prvi, dete u skoli i ako ne bude prvi, pa cak i zadnji moze da bude srecno u zivotu kasnije i da ima neki posao koje ce ga ispunjavati.

*****

Ono sto kaze Povelja o ljudskim pravima

Član 26.
1. Svako ima pravo na školovanje. Školovanje treba da bude besplatno bar u osnovnim i nižim školama. Osnovna nastava je obavezna. Tehnička i stručna nastava treba da bude opšte dostupna, a viša nastava treba da bude svima podjednako pristupačna na osnovu utvrdjenih kriterijuma.
2. Školovanje treba da bude usmereno punom razvoju ljudske ličnosti i jačanju poštovanja ljudskih prava i osnovnih sloboda. Ono treba da unapredjuje razumevanje, trpeljivost i prijateljstvo medju svim narodima, rasnim i verskim grupacijama, kao i delatnost Ujedinjenih nacija za održavanje mira.
3. Roditelji imaju prvenstveno pravo da biraju vrstu školovanja za svoju decu

******

A postoji posebno i povelja o Decijim pravima (Srbija potpisnica)

Član 1:
Dete Uživa sva prava navedena u ovoj Povelji. Sva deca bez ikakvog izuzetka, bez razlike ili diskriminacije na osnovu rase, boje kože, pola, jezika, religije, političkih ili bilo kojih drugih ubeđenja, nacionalnog ili socijalnog porekla, imovinskog stanja, rođenja ili nečeg drugog imaju pravo na ova prava.

Član 2:
Dete uživa posebnu zaštitu, te mu se zakonski ili nekim drugim sredstvima daju šanse i olakšice, da bi se moglo u slobodi i sa dostojanstvom razvijati telesno, duhovno, moralno, društveno zdravo i normalno. Pri uvođenju zakona u ovu svrhu, interesi deteta su odlučujući.

Član 7:
Dete ima pravo na neizostavnu obaveznu nastavu, bar osnovni stepen. Ono se odgaja tako da se unapređuje i podržava njegovo opšte obrazovanje, te mu se po osnovu jednakih šansi za sve, daje mogućnost da razvija svoje sposobnosti, mogućnost ličnog prosuđivanja, razvija se njegov smisao za moralno, te njegova socijalna odgovornost, s ciljem da ono postane koristan član zajednice. Interesi deteta su obaveza za sve, koji su odgovorni za njegov odgoj i usmeravanje; ovu odgovornost u prvoj liniji imaju roditelji. Dete ima potpunu mogućnost za igru i odmor, a sve sa istim ciljem; društvo i javne ustanove trude se da osiguraju poštovanja ovog prava.

Član 10:
Dete je zaštićeno od delovanja koje bi moglo podržavati rasističku, religioznu ili neku drugu formu diskriminacije. Ono se odgaja u duhu razumevanja, tolerancije, prijateljstva među narodima, mira i bratstva, kao i sa punom svešću o tome da i ono treba da svoje snage i sposobnosti stavi u službu ljudi sa kojima živi.
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #50
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Ne znam zašto potežete ljudska prava? Kakve to beze ima sa ovom pričom? Nikome se ne uskraćuje školovanje već se priča o tome da oni koji mogu više i bolje dobiju više i bolje od drugih - ostali se školuju normalno.

@zira: pa to jeste jedan od strana medalje, ali to je priča o plaćanju kvalitetnog obrazovanja što je dostupno onima koji imaju to da plate. Toga ima svuda u svetu, ako imaš i možeš - šalješ decu u takvu školu. One ne moraju nužno da označavaju "bolje" obrazovanje ali su deca tamo "skockana", imaju sve što im je potrebno i imaju bezbednost. Da li znate da se u osnovnim školama po hodnicima muvaju dileri koji skoro nesmetano diluju travu pa čak i ozbiljnije narkotike. Da li možete da verujete da u školi nema kreda za pisanje? Koliko košta pakovanje tih kreda? 100 dinara. Ali pošto je škola takva kakva je, takva postaju i deca - prepuštena na nemilost neke tetkice koju mrzi da kupi krede ili neke sekretarice koja ne da novac za kupovinu. Pa to je bre da poludiš i prebiješ nekoga tamo.

Domar protiv koga je podneta krivična prijava od strane školskog policajca zbog pedofilije radi najnormalnije u školi još 2 meseca dok roditelji nisu zapretili da će da zovu beogradsku hroniku i celokupne medije.... tek onda su ga suspendovali uz izvinjenje istom (kasnije sam čuo da većini profesora popravlja po kući, pa su se verovatno osećali "dužni"). To bre nije normalno... više se plaše novinara nego pedofila u školi. Da bi neko podneo krivičnu prijavu mora da ima jako dobre dokaze, to su bre ozbiljne stvari.

Znači pričamo o ukupnom stanju u školi, ne samo o obrazovanju.

BTW, Ja sam predložio da se u postojećim osnovim školama formira (o trošku države, koji i nije neki poseban trošak) recimo posebno odeljenje u svakom razredu za napredniju decu sa kojom bi se posebno radilo.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Stanje online tržišta fit Marketing i SEO 10 10. 09. 2007. 10:56
Stanje srpskih web prezentacija bluesman e-Business 31 12. 10. 2006. 16:52
Pratiti "stanje" ? [nq] Marketing i SEO 8 10. 09. 2005. 18:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 17:39.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.