DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 12. 2006.   #71
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Pozdrav svima.

Iz licnog i mnogih drugih primera porodica koje znam, sva 'sudbina' deteta se odredjuje u porodici. Nema te lose uciteljice koja ne moze biti zamenjena premestanjem deteta u drugu skolu, cak i ako to zahteva dodatni napor roditelja i deteta. Ako dete oseca sigurnost i poverenje u porodici, nece ga mnogo povrediti omalovazavanje ucitelja u skoli, tako cest oblik psihickog zlostavljanja u obrazovanju o kojem se tako malo govori.

Sto se tice privatnih skola u ovoj zemlji, mislim da bi morao da se zesce udarim u glavu pa i da pomislim da saljem dete u privatnu skolu. Ako to ima ikakve veze sa nekom selekcijom ili elitizmom u ovom drustvu, kao pasivni ali prilicno zadovoljan posmatrac sveta oko nas, mislim da bih samo naudio svom detetu. Naravno, moje iskustvo je ograniceno posto sam isao u seosku skolu, a potom, posto sam bio izbacen iz osnovne skole u kojoj i danas rade moji roditelji, umesto u sabacku Gimnaziju, za kaznu, isao sam u tehnicku skolu u Obrenovac, jer u Obrenovac iz mog sela niko pre mene nije isao, ali, bez obzira na to, ne mislim da bih prosao bolje nego sto jesam, da sam isao u priznate skole u Beogradu ili Novom Sadu.

Mislim da je najvaznije vratiti igru u skolska dvorista, malo smeha, naivne decje trke, dreke, gurkanja, sakrivanja (dodaj po zelji). Ako se ovako nastavi, bice vise zivotne radosti u nama sa 50-60 nego u nasoj deci sa 20-30.

I da dodam, niko nije pomenuo elemenat srece na putu institucionalnog obrazovanja. Uz malo srece, par okolnosti koje se lepo poklope, dete moze lepo da napreduje i u sasvim obicnoj skoli.
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2006.   #72
dark_mark
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 134
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dark_mark is on a distinguished road
Default

Škole bitno utiču na formiranje društva u kome ćemo živeti. Prema tome na prvom mestu decu treba podučiti da poštuju i primenjuju osnovne ljudske vrednosti. Kao roditelju osnovni cilj mi je da dete sačuvam od današnjih devijacija društva.

Neko je u životu manje neko više uspešan, što opet ne zavisi od njegovog IQ-a već od toga u kom pravcu je usmerio svoj IQ. Jako je bitno da decu usmeravamo prema njihovim sklonostima. U tom smislu škole nemaju dobro izgrađen sistem detekcije interesovanja i usmeravanja dece u „najboljem „ pravcu. Ako klinka ima 1. iz fizike, možda je ona buduća prima balerina ( postoji video, ako pronađem link , imaćete priliku da pogledate)

Školstvo treba da je fleksibilno , jer pedagog koji se zaposlio recimo ’98 (zaslugom političkog angažovanja), ne može da edukuje decu ako nije promenio način razmišljanja. Ko će testirati kvalifikacije svih tih pedagoga i ko će im reći da ne rade dobro i ko će ih razuveriti da se svet ipak menja i da i oni ceo život moraju da uče.
Mislim da škole za decu VIP roditelja nikako nisu dobre. To je vrsta geta gde se na život gleda jednostrano. Iz tog ugla, deca sa tako razvijanim predrasudama o životu, nikako neće razumeti da se svet ne okreće zbog njih. (nisam siguran da je drugačije u takvim školama, ali ispravite me ako grešim).

Opet povelje UN i kojekakva zagarantovana ljudska prava i prava deteta danas samo stoje na papiru. Svet se zasniva na interesima i u toj igri je sve dozvoljeno. Ne treba decu učiti da će ih neki papir spasiti od svega. Moraju bit borci, ali ako se budu pridržavali lekcija o ljudskim vrednostima, verujem u buduće generacije.

Bravo za predhodni post.

Poslednja izmena od bluesman : 15. 12. 2006. u 14:16.
dark_mark je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2006.   #73
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Citat:
Neko je u životu manje neko više uspešan, što opet ne zavisi od njegovog IQ-a već od toga u kom pravcu je usmerio svoj IQ. Jako je bitno da decu usmeravamo prema njihovim sklonostima. U tom smislu škole nemaju dobro izgrađen sistem detekcije interesovanja i usmeravanja dece u „najboljem „ pravcu. Ako klinka ima 1. iz fizike, možda je ona buduća prima balerina ( postoji video, ako pronađem link , imaćete priliku da pogledate)
Bas tako, a mozda je buduci Heisenberg ;-) Izvini, na osnovu onoga sto se u sedmom, osmom razredu osnovne pokaze, ne moze se niko usmeravati. Osnovna je tu da stvori radne navike, pre svega, a tek se kasnije, u srednjoj, mogu videti pravi afiniteti, jer je gradivo slozenije. Ko ono bese imao keca iz matematike, Tesla? I da, Markoni je dobio Nobelovu za radio, mada je kasnije, nakon dodele, ustanovljeno da je Tesla napravio prvi radio.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2006.   #74
dark_mark
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 134
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
dark_mark is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Bas tako, a mozda je buduci Heisenberg ;-) Izvini, na osnovu onoga sto se u sedmom, osmom razredu osnovne pokaze, ne moze se niko usmeravati. Osnovna je tu da stvori radne navike, pre svega, a tek se kasnije, u srednjoj, mogu videti pravi afiniteti, jer je gradivo slozenije. Ko ono bese imao keca iz matematike, Tesla? I da, Markoni je dobio Nobelovu za radio, mada je kasnije, nakon dodele, ustanovljeno da je Tesla napravio prvi radio.
Slažem se. Usmeravanje ne znači pitati dete šta bi voleo da bude kad poraste u 8 razredu pa mu preko veze omogućiti upis u tu i tu srednju školu. Tokom odrastanja i obrazovanja deci treba omogućiti da sami pronalaze svoje afinitete. Škole trebaju da pružaju mogućnosti, a deca kroz motivaciju da pronalaze svoj put.


out of our minds: learning to be creative
dark_mark je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2006.   #75
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao oksite
Mislim da je najvaznije vratiti igru u skolska dvorista, malo smeha, naivne decje trke, dreke, gurkanja, sakrivanja (dodaj po zelji). Ako se ovako nastavi, bice vise zivotne radosti u nama sa 50-60 nego u nasoj deci sa 20-30.

I da dodam, niko nije pomenuo elemenat srece na putu institucionalnog obrazovanja. Uz malo srece, par okolnosti koje se lepo poklope, dete moze lepo da napreduje i u sasvim obicnoj skoli.
Potpisujem ovo Damirovo, deci treba više igre, a manje obaveza, kad-tad naučiće šta im bude trebalo (ko bude hteo, naravno). Roditelji često kroz svoju decu pokušavaju da leče i ižive svoje neostvarene ambicije, što nema smisla i što je najčešće izvor generacijskih konfrontacija.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2006.   #76
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Malo ste se zakacili za neke Bluesmanove navode koje je mozda malo nesrecno sroscio, ali defitivno ne kapiram da je govorio o toliko raslojavanju na glupe i pametne, koliko na tome da razlicitim ucenicima treba pruziti paznju da svoje talente razviju. Ipak mislim da je ideja sama po sebi na ovom mestu i u ovo vreme prilicno utopisticka.

Ajde da kazem da dolazim iz tog sveta...zavrsio sam skolu za profesora matematike, roditelji su mi prosvetni radnici, kao i dobar deo njihovih prijatelja. Tako da sam probleme u obrazovanju sagledavao iz vise uglova i na kraju zakljucio da nam nema pomoci. Jednostavno, ovo drustvo je toliko sjebano da prilicno sumnjam da mu ima pomoci.

Prvi problem u obrazovanju je prosvetni kadar. Nastavnici su prilicno old-school i zatvoreni u svoj sistem. Njih ne zanima modernizacija, pri cemu ne pricam o racunarima, oni su najmanji problem. Pricam o samom sistemu nastave, o njihovim predavanjima koja se u vecini slucajeva svode na suvoparno prenosenje informacija koje su deci naravno totalno bezvredne i koji ih uce samo jer moraju. Setite se sami broja profesora u osnovnoj, srednjoj i na faksu cija ste predavanja slusali sa paznjom, da su vam bila zanimljiva, saberite i izracunajte procenat. Jel imao neo preko 10% takvih? Aj' u 100 evra da nije. Problem je sto nema nade da ce ti nastavnici biti zamenjeni novim. Prvo, jer je manje dece u skolama pa se broj odoljenja smanjuje, samim tim i fond casova. To na drugoj strani utice na to da se svrseni srednjoskolci ne opredeljuju previse za prosvetu, a i ako se opredele to obicno nije taj kvalitet. Kako sam sam bio na faksu tog tipa mogu da vam kazem da je ekipa koja je na kraju otisla u prosvetu prilicno tanka. Skolovana je od old-school profesora i tesko je da ocekujes da bude new-school varijanta. Dodaj na to prilicno niske zarade u prethodnom periodu (sad je taj deo bolji jer profani pocetnici dolaze do 30k sto je za njihov posao u ovakvoj zemlji prilicno OK).

Drugi problem je kucno vaspitanje dece. Roditelje u vecini slucajeva boli *****. Samim tim i decu zabole, a i nastavnike jos vise. Oni roditelji koje zanima su u manjini i dzaba im. Decu zabole jer vide sistem u kom zive. Nisu pali s Marsa, nego ne vide da je skola neka prednost u zivotu, kao sto smo mi nekad videli i bili vaspitavani. Jbga, kad sam ja bio mali, ujutru nisam na TV gledao svet plus, grand show i velikog brata, nego bio opstanak, kockica... Sistem vrednosti u zemlji je sjeban. Prvi korak u popravljanju prosvete je promena sistema vrednosti koja treba dovesti do toga da obrazovanje bude ponovo vazno. Znaci, da na TV-u gledas ljude koji su svojim znanjem napravili nesto, i koji od toga lepo zive, njihove price i primere, njihove uspehe, a ne jane i cane i njihove menadzere.

Dalje, zakoni su nam jadni. Pretpostavimo da Bluesmana postave za direktora skole. I Bluesman ima ideje kako da napravi od te skole bolje mesto. I sta sad. Ima 50 nastavnika, od kojih 5 valja necemu, i 45 udju u odeljenje i krenu da diktiraju. Bluesman po zakonu ne moze da otpusti tih 45. tj, moze, ali ce sud da ih vrati na posao. Bluesman sve i da nadje nacin da ih otpusti, mora da primi visak iz druge skole koji tamo nema pun fond, a koji je u 99% slucajeva isti kao i ovaj sto ga je otpustio. Znaci, mozes da napravis neku kozmeticku promenu, da sredis kabinet za informatiku, da ako imas srece da imas par profana koji su modernijih shvatanja i radni, makar decu naucis necemu na njihovim predmetima. Ali, opet je to kozmetika. I zato kazem da je problem neresiv. Makar u narednih 20 godina.

A specijalna odeljenja postoje. Kao sto postoji sportska gimnazija, postoji i matematicka. Postoje specijalna odeljenja manje vise po svim gradovima. Mozes da napravis neke parametre na osnovu kojih primas decu tu. Problem sa srednjim skolama je druge prirode. Nepostojanje prakse pre svega. Deca uce teoriju sa kojom mogu da obrisu dupe, uce koliko se psenice proizvede u Brazilu i koliko ribe upeca na Islandu,...U ugostiteljskoj skoli uce trigonometriju, ali zato nemaju pojma dve reci da kazu na engleskom ili ne daj Boze na nemackom.

Ali to je srednja skola. U osnovnoj jedino sto moze da se uradi je obnavljanje rada sekcija u skoli. Ali je preduslov da imas profesora koji bi hteo sa tim da se bakce i da ima sta da pruzi, sto je retkost jer je van radnog vremena i ne placa se posebno. Osnovno obrazovanje je obavezno i dete ne moze da bude izbaceno iz skole. Ako je dete bezobrazno, ako su roditelji bezobrazni i znaju za to, mozes bukvalno kao direktor da sedis i places. Imate primer silovanja od pre neki dan. I nista. Nema leka. Tj lek je da sam radis sa svojim detetom i da probas da mu pomognes da svoje talente razvije. Lek je da probas da se raspitas o tome gde koji profesor radi, pa da dete ubacis u skolu u kojoj radi neki prof koji moze da razvije odredjeni talenat tvog deteta. A krivu drinu da ispravis ne mozes. Lepo ti zena kaze. Sta ***** ne mozes, sedi kuci i da vidis kako moze.
djoca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2006.   #77
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao degojs
I za kraj od mene jedno pitanje za bluesmana: ako bi se na nekom testu pokazalo da njegov sin ima IQ npr. 150, a on i supruga npr. 110, da li bi bilo OK da im se dete oduzme, jer ga zaglupljuju?
Rumenka, preterano .... opet nisi popio one ljubičaste pilule Daj bre ne zajebavaj

Inače, totalno si pogrešno shvatio onu priči o odeljenju za napredne, to ne treba da bude obično odeljenje, već grupa dece, troje, petoro , petnaestoro... sa kojima bi se drugačije, brže i više radilo.

To nikako ne znači da su ostali glupi, već su normalni i normalno pohađaju školu, šta si se zalepo za priču "glupi - pametni". Glupi i ne idu u normalne škole. Nego, ne znam da li ti možeš uopšte da zamisliš situaciju i kako to može da funkcioniše. Deca se upisuju u školu kao i sada, pohađaju nastavu kao i sada, samo tokom školovanja nastavnici prepoznaju one naprednije u razredu i preporučuju ih za posebno odeljenje da se ne bi smarali i rasipali talenat zbog onih koji zaostaju. I nema šta ko da se buni jer mu dete nije u tom odeljenju - neka pokažu kvalitet i ući će i oni. Ja stvarno ne razumem šta te toliko zbunjuje u toj priči. Kakvi "glupi"? Ko spominje "glupe" (osim tebe)?

Ko ne veruje šta se radi, mogu da iskeniram radne sveske iz srpskog i matematike. Oko 10% zadataka ni mi ni učiteljica ne ume ni da rastumači šta se od dece traži, ili su nejasni ili su dvosmisleni. Ima još jedno 5% zadataka koji su pre za neki MENSA test nego za dete od 6.5 ili 7 godina. Ja sam siguran da će biti 90% ljudi na ovom forumu koji niće uspeti da reše neke zadatke (i ja među njima).
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2006.   #78
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao djoca
Dalje, zakoni su nam jadni. Pretpostavimo da Bluesmana postave za direktora skole. I Bluesman ima ideje kako da napravi od te skole bolje mesto. I sta sad. Ima 50 nastavnika, od kojih 5 valja necemu, i 45 udju u odeljenje i krenu da diktiraju. Bluesman po zakonu ne moze da otpusti tih 45. tj, moze, ali ce sud da ih vrati na posao. Bluesman sve i da nadje nacin da ih otpusti, mora da primi visak iz druge skole koji tamo nema pun fond, a koji je u 99% slucajeva isti kao i ovaj sto ga je otpustio. Znaci, mozes da napravis neku kozmeticku promenu, da sredis kabinet za informatiku, da ako imas srece da imas par profana koji su modernijih shvatanja i radni, makar decu naucis necemu na njihovim predmetima. Ali, opet je to kozmetika. I zato kazem da je problem neresiv. Makar u narednih 20 godina.
Sve je to tačno što se stanja tiče osim što kod mene na primer ne bi mogao da radi čovek protiv koga je podnete krivična prijava zbog pedofilije. Pa da vidim koji će to sud da ga vrati do završetka sudskog procesa.

Evo još jedna situacija: rekoh da sam se nekoliko puta dogovarao sa nekim nastavnikom tehničkog koji me svaki put ispali. I pretposlednji put odem kod direktorke i kažem "nećete nikada dobiti internet ako se taj čovek bar jednom ne pojavi". Odemo i nađemo ga (začudo) na času i dogovorimo se da se nađemu sutra (znači ne kroz 20 dana nego sutradan) u 5 popodne. Direktorka kaže "dobro, biću i ja tu sutra u 5". I šta se dešava sutra u 5? Dođem ja, dođe direktorka, nema ovoga. Ona pošalje dežurnog učenika da ga nađe i na kraju sazna od tetkice da ovaj nije ni bio u školi ?!!?! Znači on ceo dan nije držao nastavu, a ona za to nije ni znala, nije se nikome ni javio a kada ga je pozvala telefonom rekao joj je da je imao "privatnog posla" pa nije mogao da dođe, na šta je ona rekla "dobro" ?!?!?!?! Pa jel' to može da se toleriše?

Postoji prekršaj "povreda radne discipline" pa se pokrene disciplinski postupak, pa ako ništa drugo dobije po džepu ... pa neka radi privatne poslove.

Dalje, školski psiholog je alkoholičarka koji nije za poslednjih 5 godina primila ni jednog učenika, bilo na zahtev nastavnika, roditelja ili učenika. Jednostavno kada se neko pojavi ona kaže "dođite neki drugi put" i taj drugi put se nikada ne desi.

Školski pedagog nikada nije u školi i objašnjenje je da radi u više škola + tezgari pa nema vremena da dođe. Navodno dođe na 15 minuta i odmah zapali. A direktorka neće da se zamera jer je uskoro reizbor direktora.

Nego šta nego bih rasčistio to sve pa makar im toliko nalupao kazni (sve po zakonu) da im se jedino isplati da daju otkaz. A oni koji rade savesno i kvalitetno (ima ih dovoljno za početak, a ostali bi se uklopili) bi dobijali sve što mogu da dobiju.

Problem je rešiv sam kada bi bilo više rada a manje politikanstva u školi.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2006.   #79
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Bluesman, uvidjas ti dobro de je problem, ali ne i gde je resenje. Ono postoji i institucionalizovano je u celom svetu i kod nas - inspekcija. Ko je vec u 30-tim mozda se i seca kako je to izgledalo kada je u nase osnovne skole dolazio inspektor. Tada su za inspektore birani najbolji, uz ogradu da je vecina ipak bila u KP. U vreme Milosevica inspektori su postali vredna 'alatka' za pritisak na direktore i nastavnike i tu pocinje propast inspekcije, kao sto nam se to dogodilo i u gradjevinarstvu, trgovini, pravosudju (opet, dodaj po zelji).

Da zakljucim, deci treba pomoci da se izraze i nadju interesovanja koja ce vremenom slabiti i najcesce nestajati, bivajuci zamenjena novim interesovanjima. Evo, moji roditelji kao pedagozi su smatrali za ispravnu teoriju da deca ne treba da uce slova pre osnovne skole, tako da bih danas verovatno bio najveci debil u prvom osnovne. To je bio i razlog da su otkrili da imam astigmatizam tek u prvom osnovne Ali, zahvaljujuci tom divnom vremenu provedenom u igri sa SVOM drugom decom i na sportu ili gledajuci sport sa ocem, ne sam, sa ocem, koji je imao vremena za mene, sa 4 godine sam znao da pratim rezultat u kosarci. I tad su deca volela sport, a ne PC i PS igrice, nismo mi bili Jankovic / Tipsarevic / Babovic generacija, sport radi uspeha, nego sport radi druzenja, uzbudjenja, identifikacije sa uspehom grupe, sa uspehom pojedinca kao sportiste, ne pojedinca kao sluzbenika politike i ideologije. Evo Ivanisevica, nedavno sam procitao da je jedan od navijaca WBA. Znaci, idem ja u skolu, imam i drugare, treniram tenis, radim sta vec radim, ali mora i red da se zna - izvoli, dete, biraj, WBA, Forest, 'liberalnija' deca i za HSV. Tada su se deca IZJASNJAVALA i branila svoje izbore, danas bi takvi klinci izgledali kao najvece 'paljevine' medju 'cool' decom, koja su, znate, odmerena, ne pale se na gluposti, citaju SK ili idu na balet, najcesce mrmljaju kad treba da govore i govore kad ih niko ne pita, itd. Tada je kao nesto nestvarno, kao legenda, opisivana igra 'kamenih lica'. Kad pogledas socijalnu artikulaciju danasnje dece, 'kamena lica' su za decju olimpijadu 21. veka, nesto softcore, benigno.
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2006.   #80
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Kakvi "glupi"? Ko spominje "glupe" (osim tebe)?
Zar ti vidiš samo moje poruke? Pa i drugi su primetili/shvatili/komentarisali otprilike isto što i ja (a još i pre nego sam se javio)..

Whatever
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Stanje online tržišta fit Marketing i SEO 10 10. 09. 2007. 10:56
Stanje srpskih web prezentacija bluesman e-Business 31 12. 10. 2006. 16:52
Pratiti "stanje" ? [nq] Marketing i SEO 8 10. 09. 2005. 18:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 04:12.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.