DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 04. 05. 2007.   #71
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Kao preduzetnicka radnja to MOZES da dizes i sa racuna na salteru. Razlika je sto sa karticom neces dizati odjednom velike kolicine gotovine sto je jedini razlog da bi navukao neku bedu na vrat (problem sa inspekcijama je sto kad dodju, bez obzira sto sve radis po propisu oni nesto smisle da ti naplate)

Karticom mozes da platis vecinu stvari koju bi platio i gotovinom (osim gudre, qrvi i mita ali to nije veliki udeo
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 05. 2007.   #72
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken
Kao preduzetnicka radnja to MOZES da dizes i sa racuna na salteru. Razlika je sto sa karticom neces dizati odjednom velike kolicine gotovine sto je jedini razlog da bi navukao neku bedu na vrat (problem sa inspekcijama je sto kad dodju, bez obzira sto sve radis po propisu oni nesto smisle da ti naplate)

Karticom mozes da platis vecinu stvari koju bi platio i gotovinom (osim gudre, qrvi i mita ali to nije veliki udeo
thx na savetu ja bih ipak vecinu novca dizao i cuvao u obliku stranih valuta negde sa strane. posto se jos nisam navukao na gudru, qrve mi ne trebaju, mito ne znam ni kome da dam pa vecinu novca necu potrositi nego bih da stedim bar dok ne pocnem sa navedene 3 stvari da se bavim
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 04. 05. 2007.   #73
McKracken
Siva eminencija
Grand Master
 
Avatar McKracken
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Lokacija: Belgrade
Poruke: 930
Hvala: 192
259 "Hvala" u 129 poruka
McKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auruMcKracken ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za McKracken
Default

Free advice: Vreme slamarice je proslo, ako zelis da stedis "turi" u banku da ne bi gubio na vrednosti novca (u najgorem slucaju).

Ali to je neka druga tema...
McKracken je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 05. 2007.   #74
poreskisavetnik
novi član
 
Datum učlanjenja: 28.04.2007
Poruke: 8
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
poreskisavetnik is on a distinguished road
Default

Ima li neko povratnu informaciju o paušalcima?

I još jedna korisna inf. za sve iz NS - PU, Bul M. Pupina 14, 3. sprat, soba 9.

Ako hoćete da se registrujete kao paušalci, manji ćete porez plaćati ako se registrujete kao agencija za "konsalting i menadžment" i uzmete takvu šifru delatnosti iz Zakona o klasifikaciji delatnosti, nego da se registrujete za obavljanje "računarskih" ili "informatičkih" poslova ili "održavanje baze podataka" i sl.

Visina poreza koji plaćaju paušalci zavisi od toga u kojoj ste grupi paušala, a to reguliše Uredba o uslovima za paušalno oporezivanje (Sl. gl. 65/01...31/05).

poreskisavetnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 05. 2007.   #75
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao McKracken Pogledajte poruku
Free advice: Vreme slamarice je proslo, ako zelis da stedis "turi" u banku da ne bi gubio na vrednosti novca (u najgorem slucaju).
Off Topic:
U zemlji u kojoj boravim, svake godine placas porez na 'imovinu' kao i na 'ustedjevinu'. Ako je drzis u banci, dobijas 'ispis na kraju godine' za 'prijavu poreza' i gdje pishe koliko imas para. Kamata u banci nije toliko jaka koliko je 'jak' porez na taj novac. Znaci iz godine u godinu placas porez na jedan te isti novac.
A ako je taj novac u slamarici.....
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 05. 2007.   #76
Gruja
Dejan Grujic
Professional
 
Datum učlanjenja: 29.09.2005
Poruke: 380
Hvala: 9
64 "Hvala" u 40 poruka
Gruja is on a distinguished road
Default

Upravo su me zvali iz Rajfajzena, da dodjem da potpisem izjavu o deviznom prilivu, od firme ka fizickom licu. Tako da su i oni poceli kao i druge banke.
Gruja je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 05. 2007.   #77
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Gruja Pogledajte poruku
Upravo su me zvali iz Rajfajzena, da dodjem da potpisem izjavu o deviznom prilivu, od firme ka fizickom licu. Tako da su i oni poceli kao i druge banke.
da i ja sam bio pre neki dan. stim za razliku od Intese gde pises izjavu ko u policiji u RF su bar napravili neki formular pa samo stavis X
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 05. 2007.   #78
rex
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 30.12.2005
Poruke: 54
Hvala: 5
2 "Hvala" u 2 poruka
rex is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao raindog Pogledajte poruku
da i ja sam bio pre neki dan. stim za razliku od Intese gde pises izjavu ko u policiji u RF su bar napravili neki formular pa samo stavis X
Sta si izabrao od ponudjenog? Tj, sta je najbolje izabrati? Ako je u doznaci vec naznacen razlog uplate koja je svrha ovih formulara? Mogu da pretpostavim, ali da li neko ima konkretne informacije? Kako ovaj formular izgleda u Intesi?
rex je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 05. 2007.   #79
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao rex Pogledajte poruku
Sta si izabrao od ponudjenog? Tj, sta je najbolje izabrati? Ako je u doznaci vec naznacen razlog uplate koja je svrha ovih formulara? Mogu da pretpostavim, ali da li neko ima konkretne informacije? Kako ovaj formular izgleda u Intesi?
sta god da stavis treba ako cemo po zakonu da platis porez na to i sam prijavis u roku od 15 dana poreskoj upravi.(sad to sto za sada vecina ljudi coolira ovo to ne znam dokle ce moci ja prelazim na neke alternativne nacine placanja pre nego sto bude belaja) ja sam mislim stavio kao zarada za Usluge. kod intese nemas formular ili bar nije bilo kad sam ja bio nego pises rukom sve. stim da ako napises da ocekujes primanja po slicnom osnovu i u buduce onda te vise iz intese ne zovu. e sad ne znam dal i RF zovu svaki put kad stigne posto mi jos nije stiglo dva puta od kako su uveli ovo sa formularom
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 05. 2007.   #80
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Bila je ta fora za redovne prilive i u RF - kao jednom potpises i cao, ali ce morati da se potpisuje svaki put, tako su mi danas rekli.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
E-start: Udruženje za razvoj e-poslovanja i Internet preduzetništva Dragan Varagić e-Business 79 05. 09. 2013. 22:09
Kontrola pristupa fileu blackshtef Sva početnička pitanja 20 21. 08. 2010. 23:06
Predlog za .RS registra? (kontrola nad DNS) DejanVesic Domain Name Service (DNS) 16 06. 02. 2009. 19:52
Specijalističke studije iz E-poslovanja, FTN, Novi Sad Dragan Varagić e-Business 120 30. 09. 2008. 00:36
Autocomplete SelectBox kontrola ppavlovic (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 2 27. 11. 2007. 12:15


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:38.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.