DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 15. 12. 2006.   #81
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Naravno... samo tvoje poruke gledam

Ti si nekako bio najkonkretniji cak si mi i direktno pitanje postavio.

A ovi drugi, nesto mi tesko da citam kada spice ceo post od 5000 karaktera u jedan paragraf... izgubim nit u citanju i smorim se.... lupite neki enter ponekad
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 15. 12. 2006.   #82
oliver78
profesionalac
Professional
 
Avatar oliver78
 
Datum učlanjenja: 03.09.2005
Lokacija: Glogonj, Pančevo
Poruke: 250
Hvala: 2
2 "Hvala" u 2 poruka
oliver78 is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver78
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman
Nego šta nego bih rasčistio to sve pa makar im toliko nalupao kazni (sve po zakonu) da im se jedino isplati da daju otkaz. A oni koji rade savesno i kvalitetno (ima ih dovoljno za početak, a ostali bi se uklopili) bi dobijali sve što mogu da dobiju.

Problem je rešiv sam kada bi bilo više rada a manje politikanstva u školi.

Tesko.
Zato cu da gledam da zapalim iz skole iako volim taj posao.
__________________
http://oliver.glogonj.net
oliver78 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2006.   #83
djoca
kockar
Qualified
 
Avatar djoca
 
Datum učlanjenja: 28.09.2005
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 146
Hvala: 51
83 "Hvala" u 20 poruka
djoca is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za djoca
Default

Citat:
Sve je to tačno što se stanja tiče osim što kod mene na primer ne bi mogao da radi čovek protiv koga je podnete krivična prijava zbog pedofilije. Pa da vidim koji će to sud da ga vrati do završetka sudskog procesa.
Aha...osnovna skola u Knicu...pre godinu dana....osoba koja je lezala u zatvoru zbog silovanja (a zimedju ostalog par puta izmlatila koleginice, decu, etc...) vracena na mesto domara u skoli odlukom upravo suda....nakon toga se organizovali roditelji ucenika i dve nedelje deca nisu isla u skolu da bi se covek nekako sklonio na drugo mesto van skole.

Osnovna u Kragujevcu....covek za koga ceo grad zna da je pedofil, ali nikad nije dospeo do suda. Ozenio svoju ucenicu i pre par meseci napao 12-godisnju devojcicu nakon casa fizickog koji je drzao. Sudija ga izmedju ostalog kaznila i zabranom rada u prosveti na godinu dana nakon izlaska iz zatvora :-) Prilicno sam ubedjen da ce u zalbenom postupku da dobije i da ce morati da ga vrate na posao kad odlezi godinu, dve zatvora. Inace, to je bila prva presuda u Srbiji koja je branila rad u prosveti osudjenom pedofilu.

Elem...cak i tu bi pao, a da ne pricam o drugom. Otkaz moze direktorka da da nekom ko ne dodje na posao...ali tek kad ne dodje 5 dana vezano....a to znaju i oni koji ne dolaze. Povreda radne discipline...proveri koliko je takvih (uglavnom sve) sud vratio na posao uz isplatu svih zarada za period u kom nije radio bas kao da je radio. Stimulacije su ogranicene, kao i kazne. Ma bre, smislili ljudi sistem bez greske...da ne poverujes.
djoca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2006.   #84
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

vidim, raspisali ste se
citam vas neko vreme i skoro svi pishu pametno

najpre da podelim moje iskustvo
ziveo u malom gradu, koji ima jednu osnovnu i jednu srednju skolu
od malih nogu VOLEO da uci, da razume, nikad bubao (ko rece opstanak, posle 2000 ...)
zvanicno najbolji djak gimnazije
predstavljao opstinu na mnogim takmicenjima (i, ruku na srce, samo jednom presao dalje od okruznog. ustvari i jednom stigao do republickog, ali su onda pocela neka bombardovanja ...)
ucestvovao u mladalackoj radio emisiji, recitalu, folkloru, pohadjao skoro sve vannastavne aktivnosti
imao svoj bend
pomagao u kucnim poslovima
pomagao bratu
itd. itd

u sve ovo ja sam sam i dobrovoljno ulazio, jer sam voleo da znam i da budem bolji

od malena sam bio odgovoran kad je trebalo, ali sam voleo i da se igram sa drustvom

moja generacija je bila bolja od dosta prethodnih (a, cini mi se i poslednja tog tipa)

znao sam da nisam nikakaw wunder kid, i to zato sto sam dosta radio da bih imao ove rezultate

e, sad, da je bilo specijalnih odeljenja za bolje ucenike, ja bih bio tamo, jelte
pravo da vam kazem, gledajuci unazad, ne bih voleo da sam bio.

jedan od mojih najboljih drugova je bio uzasan ucenik
a najbolji drug je bio onako, srednje dobar



sa druge strane, gledam sadashnju decu
i mislim da ukoliko bih morao da budem u skoli gde [bluesman]'ucenik kaze "necu", kad uciteljica kaze da izvade knjige'[/bluesman], onda bih mozda i razmislio
a ovaj primer sa "necu", je i onako, dosta blag
sta sam sve cuo da se radi po skolama...
takodje, nediscipline je bilo i u moje vreme (jao, ispadoh da imam godina kolko i No1), svasta sam slusao od mojih vrsnjaka (samo jedan primer: pishanje za vreme casa mat. u ugao ucionice - tek koliko da uciteljica poludi)


a, da, posto je neko pitao
mogu slobodno reci da sam u osnovnoj i srednjoj imao bar 5 profesora cija su predavanja sa interesovanjem slusali i oni koji su vukli jedinice


------------------------------------------
da li bih bio bolji strucnjak da sam isao u neku bolju skolu (za talente)
moguce

da li bih bio bolji covek da sam tada isao u neku bolju skolu?
ne znam , ne verujem

evo opet se secam BBC filma: 'The hapiness factory'
(btw. i dan danas obozavam da gledam naucno popularne filmove, da citam knjige, da polemisem sa odredjenim krugom prijatelja ..)
dakle, u filmu posecuju jednu srednju skolu, koja nema za cilj da decu nauci koliko riba uhvati japan godisnje, vec da ih nauci da se manje-vise orijentiraju u zivotu i da budu happy.
t.j. ne uce prave i beskonanosti (wtf. drugi razred???), niti istoriju
deca maltene nista ne uce, osim ako im nije interesantno
casovi su ponekad napolju, ucitelji pricaju dok sede na podu okruzeni ucenicima

pitaju direktora skole da li njegovi ucenici dobro prolaze u zivotu
odgovor: 'pa, ako hocete da znate, sigurno je da neki od njih prolaze gore nego sto bi prosli da su isli u normalne skole, ali su zato svi mnogo srecniji'

NIKAKO ne mislim da je ovo pravilan nacin

ali je korak ka pravilnoj skoli
bar za osnovnu

ZASHTO dete sa 8 godina treba da zna koliko prava prolazi kroz 2 tacke!!!

GLUPOSTI!!!

deci u osnovnoj treba najpre objasniti sta je istorija npr
a ne, terati ih da bubaju
(istorija je jedini predmet koji mi se nije dopadao, bas iz tog razloga)

zasto svu decu terati da rade integrale?
evo, nakon nekoliko godina u fakultetu, i josh vise integrala - opet mi ne trebaju

ukoliko dodjem do projekta gde ce mi trebaci puno matematike, uzecu matematicara za konsultanta


u osnovnoj skoli treba zabraniti tesko gradivo
raditi eksperimente, pricati sa decom (a ne diktirati im)
treba vratiti igru u skole
TERATI decu da se socijalizuju, jer danashnja deca ne umeju to sama
uciti ih nekim vrednostima

treba vratiti dodatnu nastavu - i tu raditi sa naprednijom decom

-----------------------------

nista od ovoga ne moze da uspe bez ucesca i roditelja i skole


edit:
da dodam: treba razvijati kreativnost kod dece, jer se na tome ne radi nikako
treba nauciti decu da misle svojom glavom - ko nije imao slucaj da spori oko analize nekog stiha sa profesorom?

Poslednja izmena od robi-bobi : 16. 12. 2006. u 14:22.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2006.   #85
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Odličan post, robi-bobi, moram samo da dodam zbog lakšeg razumevanja situacije, ovo dete koje je učiteljici reklo "neću da izvadim knjige" pa se još posle toga 10 minuta šetalo po učionici i prkosilo učiteljici je dete u prvom razredu. Da je neko starije dete, pa da razumem i pubertet i ko zna šta. Šta će taj mali da radi kada bude "najpametniji" u nekom tamo 7. ili 8. razredu.

A što se gradiva tiče i danas se sećam odgovaranja iz Geografije u 7. razredu "Privreda Velike Brianije" kada sam jedva dobio trojku jer nisam znao koliko tona uglja, bakra... ko zna čega, proizvode godišnje u GB. Takve gluposti su morali svi da znaju, a siguran sam da ne postoji više od par uspešnih ekonomista u Srbiji koji znaju takav podatak i još važnije - kojima je uopšte i potreban taj podatak.

Ako će neko da uči takve stvari - odlično - neka se upiše na geografsku sekciju pa neka uči i godišnju proizvodnju slonovskog izmeta u Zimbabwe-u.

Ja sam mrzeo istoriju baš iz tog razloga koji ti navodiš, danas je obožavam jer je učim na način na koji mi odgovara, gde osim suvoparnih podataka imaš i dodatne informacije kao što su istorijske okolnosti, opšta shvatanja u tom periodu, uticaju sa strane... mnogo se lakše pamti i daleko je interesantnije kada se uživiš u taj period a ne iz neke današnje perspektive samo deklamuješ godine i cifre. To i nije istorija.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2006.   #86
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

evo da dodam
sakupio sam nekoliko naucno popularnih filmova, koje prvom prilikom nosim u moju srednju

znam da ima profesora koji ce to iskoristiti na pravi nacin, i NADAM se da ce biti i ucenika kojima ce to biti interesantno

P.S. od svih filmova ovde cu predloziti samo jedan: Kosmos od Carl Sagan-a. Must see
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2006.   #87
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Koliko puta ste se zapitali, zasto decu ne uce u skolama kako treba da uce, umesto da im samo daju "naucite to i to za sledeci cas" ili sta vec? Zasto ih niko ne nauci kako da brze citaju, pa samim tim brze i savladavaju gradivo?

Na stranu to sto je gradivo preobimno i neprilagodjeno za uzrast dece koja treba da ga savladaju.

Neko ce vrlo lako povezati ovo pitanje sa uvodnim semiranima vezanim za mape uma (Mind Maps, Tony Buzan). Ne zagovaram ja taj sistem (mada nemam nista lose da kazem za njega), samo nekad pomislim da je stvarno prava steta decu dok su mala ne nauciti boljim metodama ucenja od prostog podvlacenja po knjizi, i ponavljanja. Samo zamislite koje su granice decijeg uma i decije maste, pa jos kada primenite to na, recimo, gore pomenuti metod rada (koji se oslanja na i istovremeno podstice kreativnost)...

U osnovnoj sam bio odlican, ali nikad skroz odlican - sredina mi nije dala da padnem ispod nekog razumnog nivoa. Kroz srednju sam se isprovlacio kroz iglene ushi - sredina me nije vukla napred, nego sam uocio koji je minimum koji moram da pruzim, i pratio sam taj minimum... Faks - i tako i tako, ono sto me zanima, ucim vrlo rado, a ono sto me smara, odradim radi reda...

Ono sto je zajednicko za kompletno moje dosadasnje skolovanje je da nam NIKO NIKAD nije rekao JEDNU JEDINU REC o tome kako treba da se uci. Posebno mi je krivo zbog toga sto sam dosao do fakulteta, bez vestine kako da knjigu od 500+ strana naucim za relativno kratko vreme, ali sa razumevanjem. Sve sto sam naucio o tome, preneli su mi roditelji.

U osnovnoj smo, jelte, radili sva slova, pa smo vezbali citanje, ali se nase izucavanje te preko potrebne vestine zavrsilo sa poslednjim latinicnim slovom. Sve ostalo se svelo na onu - ako hoces da bolje citas, moras vise da vezbas.

Da li se nesto promenilo po tom pitanju u poslednje vreme?

Sta neki od vas, koji su roditelji, rade po tom pitanju sa svojom decom? Da li im dajete savete kako da lakse nauce gradivo? Ili se svodi na onaj stari metod da moras "dobro da zagrejes stolicu", i naucices?
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2006.   #88
kodi
133t
Master
 
Avatar kodi
 
Datum učlanjenja: 07.01.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 714
Hvala: 16
37 "Hvala" u 28 poruka
kodi is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kodi
Default

upravio sam obrisao ogromni post koji sam pisao...

Jednostavno ne vredi, totalno sam skeptican kada je nas obrazovni sistem u pitanju. I ne vidim da ce se u neko dogledno vreme stvari drasticno promeniti na bolje. (govorim o generalnom stanju, ne o nekim tamo skolama koje se razlikuju od drugih a ukupno cine < 5%)
__________________
kodi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2006.   #89
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

zaboravih i ovo (al sam zaboravan):
to sto je neko slab djak ne znaci da je glup ili slicno
to sto neko nema 5 iz matematike ne znaci da sutra nece biti najbolji teoretski matematicar
to sto neko ....

a, nije stvar samo u oceni, t.j. proceni profesora.

recimo da se neko stvarno ne snalazi sa brojevima, ali zato ume da vizualno predstavi N dimenzija i da radi operaciju u prostoru ( (nije bas dobar primer, ali) steven hawking, npr)

recimo da je neko uzasan u analizi stihova, ali to je mozda zato sto se njegovo misljenje ne poklapa sa nicijim i zato sto ce on osnovati potpuno nov pravac u poeziji


stvar je mnogo kompleksnija


sto se ucenja tice, mogu podeliti kako sam ja ucio

Citat:
Originalno napisao zextra
Neko ce vrlo lako povezati ovo pitanje sa uvodnim semiranima vezanim za mape uma (Mind Maps, Tony Buzan). Ne zagovaram ja taj sistem (mada nemam nista lose da kazem za njega), samo nekad pomislim da je stvarno prava steta decu dok su mala ne nauciti boljim metodama ucenja od prostog podvlacenja po knjizi, i ponavljanja. Samo zamislite koje su granice decijeg uma i decije maste, pa jos kada primenite to na, recimo, gore pomenuti metod rada (koji se oslanja na i istovremeno podstice kreativnost)...
u pocetku jesam mnogo grejao stolicu, kasnije sam valjda istrenirao mozak da popija
zato, pak, vrlo brzo zaboravim sve sto mi ne treba

imali smo kontrolne iz celog gradiva iz istorije za skolsku
ja sam ucio ovako:
gradivo sam znao, ali nisam pamtio godine, imena, gradove ... (i dan danas tesko pamtim imena ljudima i cesto gresim kad spominjem na cijem sam blogu procitao nesta )
dakle, osnova je ta
dalje: citam celo gradivo josh jednom, podvlaceci najvaznije
zatim citam podvuceno
pauza
pokusavam da u glavi sklopim celu pricu
pauza
pregledavam gradivo, posebno tamo gde nisam siguran/ne znam
samoispitivanje
obicno je to dovoljno da imam celo gradivo u glavi bez godina i slicnog
dalje, izvadim sve godine, datume, rodjenja, zenidbe, ratove, gradove ... na poseban list (bez nikakwe dodatne informacije)
gledajuci papir idem LAGANO od godine ka godini, objasnjavajuci samom sebi ZASHTO se to i to desilo bas tada (nekada sam se sluzio trikovima. hint: Taj i taj se opet ozenio, jer mu nakon 3 godine braka zena nije rodila sina. Nije bas najbolji primer, ali je bitno da postoji prica. Najbolje je da se ona proizilazi iz realnog gradiva, npr: taj i taj se ozenio kcerkom vladara susedne te i te drzave, i na taj nacin dobio vise uticaja. To se desilo 3 godina nakon njegove prve zenidbe, koliko je bila i razlika izmedju njegova dva sina. A ta dva njegova sina su se zvali ....... )

3 dana dooobrog ucenja i nema sanse da ne popijete ceo udbenik
naravno, bitan je dobar san, a ne 3 dana i noci ucenja i posle zombi

(to se radi na fakultetu, jelte )

kasnije sam naucio da sam izmislio toplu vodu (yepeee) i da je to poznata tehnika za zapamcivanje slucajnih stvari
(izmislite pricu koja ce vam povezati pojmove), samo sto je meni bilo lakse jer sam vec imao 'dobru pricu', t.j. znao teoriju


sto se knjiga od 500str. tice - zavisi od gradiva (i citaca, naravno)
nazalost, ucio sam takve knjige, t.j. matematiku u njima i gorepomenuta tehnika nije pomogla
treba raditi zaista dugo, shvatiti stvar do srzi i onda nema problema
problem je sto covek ima josh 5 slicnih predmeta pa nema vremena
(a uz to je mladic, pa josh i radi )

opet, podcrtavanje i OBJASHNJAVANJE samom sebi ne izbacujem
naravno moze da se ubaci i pisanje, cesto je bolje jer se teze gubi koncentracija


to be continued ... (moram da idem)
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 12. 2006.   #90
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Off Topic:
Citat:
Originalno napisao bluesman
Odličan post, robi-bobi, moram samo da dodam zbog lakšeg razumevanja situacije, ovo dete koje je učiteljici reklo "neću da izvadim knjige" pa se još posle toga 10 minuta šetalo po učionici i prkosilo učiteljici je dete u prvom razredu. Da je neko starije dete, pa da razumem i pubertet i ko zna šta. Šta će taj mali da radi kada bude "najpametniji" u nekom tamo 7. ili 8. razredu.
Podsjeti me to setanje po ucionici na mog mladjeg brata, on je isto u prvom razredu osnovne setao po ucionici Doduse, nije prkosio uciteljici, vec samo povremeno ustajao, setao i odlazio do drugih ucenika. Uciteljici to nije smetalo, rekla da je to OK, da ce se navici on da sjedi mirno. A bio je odlican djak kasnije, ovih dana ce magistrirati.
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Stanje online tržišta fit Marketing i SEO 10 10. 09. 2007. 10:56
Stanje srpskih web prezentacija bluesman e-Business 31 12. 10. 2006. 16:52
Pratiti "stanje" ? [nq] Marketing i SEO 8 10. 09. 2005. 18:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 08:03.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.