DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 08. 02. 2006.   #11
noviKorisnik
Dejan Katašić
Wrote a book
 
Avatar noviKorisnik
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.017
Hvala: 129
86 "Hvala" u 43 poruka
noviKorisnik će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic: hehe, a kad reče da je Kalendar pocetnik ... hmmm - "početnik" ??? ne, nego "podsetnik"
noviKorisnik je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #12
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Goran Aničić
...prosto upoređivanje nema smisla.
Nije mi jasno zašto? Forumi se međusobno mogu porediti bez problema, posebno ako se stvari gledaju iz perspektive posetioca.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #13
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Upravo to sam dodao u mom prethodnom postu. A tvoj pred-prethodni post govori detaljnije o mom stavu da sam "više očekivao od akademskih radova" / ti si to malo plastičnije opisao

Pozivam sve studente da se uključe u diskusije, siguran sam da će im to pozitivno uticati na akademski vokabular.

[edit]Dok sam pisao, Ilija se "uglavio" ispred, moja poruka se odnosi na Goranovu poruku[/edit]
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 08. 02. 2006. u 14:53.
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #14
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Nije mi jasno zašto? Forumi se međusobno mogu porediti bez problema, posebno ako se stvari gledaju iz perspektive posetioca.
Upravo zbog te prespektive i samih posetioca (njihovih ciljeva, očekivanja, iskustava, nivoa znanja i dr.), se ne mogu porediti - sadržajno. Tehnički - da (ali to je manje bitno u ovom slučaju).
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #15
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen
Nije mi jasno zašto? Forumi se međusobno mogu porediti bez problema, posebno ako se stvari gledaju iz perspektive posetioca.
Pazi Ilija, vrlo je jednostavno... Čovek kaže "ne može prosto da se poredi" i totalno je u pravu.

Kada prosto porediš, imaš tamo web teme, imaš ih i ovde.

Kada detaljnije porediš, videćeš da pokušavamo da izbegnemo većinu tema koje tamo dominiraju, kao što je na primer: Kako da u Dreamveaweru ubacim sliku i slično. Kada tamo pogledaš broj poruka, stvarno je neverovatno ogroman, ali je 90% tih poruka nešto što SVI članovi ovog foruma smatraju da je pre za neki basic web design kurs, ili recimo kada roditeljima želiš da objasniš šta to u stvari ti radiš na računaru.

Zatim, tamo je ubedljivo najpopularniji i najinteresantniji forum Mad Zone. To privlači sve one koje generalno i ne interesuje originalna tematika ES (setite se raznih pandora i sl. )

Zato Goran kaže da se ne može porediti prostim pogledom na statistiku.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #16
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

OK, kako god. Moj stav je da se svi forumi mogu porediti iz perspektive posetioca. Ti stavovi nisu objektivni, ali su bitni.

Primer: posećujem Zonu i DPT i smatram da je DPT bolji forum i da mi više odgovara. Dva foruma koja se tematski i po obimu razlikuju, a opet ja kao posetilac mogu da ih uporedim i odaberem favorita (teme, kvalitet diskusije, stručnost učesnika...). Mislio sam poređenje u tom smislu...

S druge strane, ES i DPT se mogu bez problema "objektivno" porediti AKO SE UZMU U OBZIR RAZLIKE što sam naglasio u jednom od prethodnih postova. Jednostavno su uporedivi, a to silno isticanje razlika i "unikatnosti" (odnosi se na Nixin komentar) me pomalo nervira. Rezultat tog poređenja bi bio da je DPT po kvalitetu i odnosu signal - šum šije ES, ali to je sad već neka druga priča.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 08. 02. 2006. u 15:43.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #17
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Čekaj ,ja nisam mislio da toliko na unikatnost koliko sam mislio na to da generalno ne želimo da budemo upoređivani ... ne hrlimo nigde,ne žurimo za slavom,posetama i slično.

Moto kojim smo počeli,ostaće !

U tom smislu, TI možeš da porediš ...( u suštini,nekom logikom sve može da se poredi - ali praksa je nešto drugo ) ali to nema veze sa suštinom ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #18
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

Ja sam ocekivao puno vise u ovim radovima, a ne po 4-5 stranica pisanih krupnim fontom, screenshot-ove i povrsan "usability test" koji ima jako slabu vezu sa temom.

K'o sto rece bluesman, cini mi se da je ulozeno manje od 10 minuta
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #19
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@Ilija: sorry, ali ne moze se porediti ni DZ i ES a narocito ne DZ i DPT. Jednostavno tema ja potpuno drugačija. Ja bih pre rekao da su DZ i DPT komplementarini forumi - nadopunjuju se. Neko ko je striktno grafički orijentisan, verovatno mu je dosadno ovde. Neko drugi, ko je striktno dev orijentisan, verovatno, osim onih opštih tema, neće ni pogledati bilo šta drugo na DZ.

Sasvim je legitimno da prvi kaže da mu je dosadno na DPT a drugi isto to samo za DZ.

Ali za nekoga ko je "a little bit of this and a liitle bit of that", odnosno nekoga koga interesuje i jedno i drugo mora da posećuje oba foruma i ne može da kaže ovaj je bolji... ne može da se kaže "forum je forum", to je kao da kažeš auto je auto, neko bi te "roknuo" zbog toga . Neko voli sportske automobile, neko limuzine i teško da se mogu naći najvalitetniji predstavnici obe grupe na istom mestu.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 02. 2006.   #20
conica
Pilece krilce(reš)
Master
 
Avatar conica
 
Datum učlanjenja: 12.01.2006
Lokacija: Little boy's playground
Poruke: 604
Hvala: 47
61 "Hvala" u 27 poruka
conica će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za conica Pošaljite poruku preko MSN za conica Pošaljite poruku preko Skype™ za conica
Default

Sto se radova tice...sturo..jako jako sturo, ali to su vec i ostali napomenuli. Ocekivala sam argumentaciju a ne prosto navodjenje. Ocekivala sam primere, razradu analize, if...then...else
Sto se duzine i strukture radova tice, primetila sam velike slicnosti, pa me to navodi na zakljucak da je zahtev bio jako lose zadat i prenesen studentima. Mislim rad od 5-6 strana gde su prva i druga gotovo blanko strane je za ikakvu analizu apsolutno smesno. Moja prva analiza doduse kategorija sajtova imala je oko 35 strana sitno kucanog teksta (font 10) i sa suzenim marginama, dok su detalji na slikama koje treba da istaknem bili wrap-ovani tekstom i iseceni sa ekrana.

Sa druge strane, ja smatram da se dva foruma mogu uporedjivati, ali samo ako se u pojedinim segmentima analize uzmu u obzir i neke cinjenice i njihov uticaj.
Dovoljno je zapoceti sa sledecom pretpostavkom
  • posetilac foruma trazi odgovor na svoje pitanje (ne ulazim da li ga nalazi ili ne, samo ga trazi - inace bi tu relevantni uticaj bio vreme postojanja, kategorije foruma itd.)
Po meni je ta pretpostavka dovoljna iz razloga sto u sebi sadrzi smisao postojanja jednog foruma, i sa stanovista posetioca moze da se uradi jedna sasvim lepa analiza.

Konkretno mogu se uporedjivati:
1. boje (uz obrazlozenje zasto je dobro koristiti neke boje a zasto ne)
2. funkcionalnosti (ogradjivanje - tu vec utice koliko dugo neki forum postoji i sta se stiglo razviti, cak za kojom funkcionalnoscu postoji potreba, a za kojom ne. Potrebno je detaljno sagledati sa ugla korisnika koje su mu funkcionalnosti neophodne i analizirati njihovu postavku)
3. struktura stranice (konkretno bih tu navela zamerku da elite ima OGROMAN header, ali...tu je potrebno sagledati koliko su jasno istaknuti elementi i gde se na strani nalaze)
4. struktura foruma (opet ne mislim na sadrzajnu strukturu, vec na navigacionu)
5. naravno nezaobilazni elemenat po meni - dizajn informacija ili ti kako je neki element-informacija-funkcionalnost prikazan (boja, da li se istice, zasto je to dobro a zasto ne, sta se ocekivalo, sta se tesko uocava, predlog kako bi se moglo poboljsati itd)

Ne mogu se uporedjivati:
1. da li je pronadjen odgovor na temu
2. opseg sadrzaja
3. broj korisnika
4. upotrebna vrednost sadrzaja (mada to cini veliku razliku izmedju bilo koja dva foruma i iz toga moze puno da se zakljuci, ali je to mac sa dve ostrice. treba biti jako jako oprezan kod ove tacke, posto analiticar bez greske treba da se postavi u ulogu posetioca kojeg zanima konkretan forum)
...i jos mnoge tacke da ne navodim sve...

eto...ukratko...

Poslednja izmena od conica : 08. 02. 2006. u 16:50.
conica je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DevProTalk Twitter bluesman Web aplikacije, web servisi i software 13 31. 10. 2009. 10:40
DevProTalk T-shirts bluesman Obaveštenja, predlozi i pitanja 27 18. 03. 2008. 00:11
DevProTalk majice nixa Opušteno 214 12. 10. 2007. 16:04
Je l' to EliteSecurity opet puko? Pedja Opušteno 7 29. 11. 2006. 22:35


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:09.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.