DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 22. 09. 2010.   #11
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Imaj u vidu da ce te kao pausalca u Intesi tretirati kao poslednju rupu na svirali. Na kreditnu karticu kod njih slobodno zaboravi posto ti je kao pausalcu bez obzira na tvoje prihode nece odobriti.

Ne znam kakve su druge banke, ali kontam da se sve manje vise ponasaju isto.
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 09. 2010.   #12
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

U Intesi ti ni kao firmi prve godine nece odobriti karticu bez zaloga fizickog lica. (ne moze da se koristi zalog firme, jer on po zakonu moze da se iskoristi u slucaju likvidacije, tj. banci ne znaci nista).
Mada ne vidim sta ce pausalcu kreditna. Placati i samo 24e godisnje (koliko je najjeftinija business kreditna kod Intese recimo) da bi se ustedilo 30e za konverziju valuta.. nije vredno smaranja sa papirologijom.
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 09. 2010.   #13
stOrm
lelemud
Na probnom radu
 
Avatar stOrm
 
Datum učlanjenja: 11.09.2010
Poruke: 49
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
stOrm is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao mLAN Pogledajte poruku
Bilo je par tema koje su pokrivale osnivanje firme i mnogo se iz njih može naučiti ali čini mi se da ova tema nije dovoljno pokrivena ili nema šta da se pokriva jer su sve iste?

U procesu sam osnivanja agencije (paušalac) i interesuje me sa kojom je bankom najpovoljnije/najlakše raditi kad su u pitanju uplate iz inostranstva?

Pre svega bih fakturisao usluge kompanijama iz inostranstva pa mi pre svega bitno da to glatko funkcioniše.

Fizički mi je najbliža Vojvođanska banka a imam već račun otvoren u RF. Vidim da mnogi koriste Intesu na forumu...

Koje su razlike i ima li ih? Kakva su Vaša iskustva?

Preporucujem Banka Intesa bez predrasuda, fenomenalni su. Prvo kada su provizije u pitanju, potom kreditiranje, sigurnost sredstava... Ljubaznost, makar su to neke pozitivne strane na koje sam ja naisao u mom poslovanju sa njima poslednje 3 godine !
stOrm je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2010.   #14
zverko
Green Design
Na probnom radu
 
Avatar zverko
 
Datum učlanjenja: 04.09.2010
Poruke: 36
Hvala: 10
0 "Hvala" u 0 poruka
zverko is on a distinguished road
Default

Pa da nije tako Banka Intesa ne bi bila "najbolja" (po više kriterijuma) već preko 3 godine. Ali, sa druge strane, čuo sam da je Vojvođanska (verovali ili ne) potpuno ok i solidna banka za poslovanje sa pravnim licima. I na tu listu bih dodao i NLB banku sa kojom i sam poslujem.
__________________
"Zašto dobiti jednu ideju, kada možete mnogo više?"
Kreirajte konkurs na www.greendesign.rs za sve Vaše dizajnerske potrebe
zverko je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2010.   #15
mnebojsa
novi član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 17.04.2009
Lokacija: Beograd, Zemun
Poruke: 15
Hvala: 10
1 "Hvala" u 1 poruci
mnebojsa is on a distinguished road
Default

Jos jedna preporuka za Intesu.

Kao pravno lice (u pdv-u sam, ali imam mali promet godisnje) sam vrlo zadovoljan njihovim uslugama.

Cesto imam placanja prema inostranstvu, znaci kupujem devize, i kurs im je OK, placanje prodje istog dana uglavnom.

Web banking im takodje radi dobro.
mnebojsa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2010.   #16
drdrksa
novi član
Na probnom radu
 
Avatar drdrksa
 
Datum učlanjenja: 21.07.2005
Poruke: 24
Hvala: 12
0 "Hvala" u 0 poruka
drdrksa is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za drdrksa
Default

Imam racune i u Intesi i u RF i mogu preporuciti RF svakom ko zeli da mu kartice ne budu odbijene na dosta inostranih (a poznatih) sajtova. Ko ima Intesa Visa Internet zna o cemu pricam.
drdrksa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2010.   #17
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Ako jos neko posalje poruku u kojoj hvali Intesu, daleko bilo njihov home(e)banking pocecu obilato da koristim svoje moderatorske privilegije. Slucajno imam racun u Delti (Intesi) od 2000 godine i znam dobro o kakvoj se banci radi, pogotovo kakav je krs FxClient.

Hvala
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
3 članova zahvaljuje dinke za poruku:
Staro 06. 10. 2010.   #18
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Oni još koriste taj FxClient? Pa to je najgori e-banking software koji sam ikada video. I ja sam zbog toga odustao od Intesa (i pre nego što je postala Intesa) ... znači sve isto?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2010.   #19
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Nista bolja nije ni ProCredit banka. Imam racun firme i u Intesi i u ProCredit banci. Intesa je definitivno bolja od ProCredit banke na osnovu mog iskustva.

E sada, ono sto planiram jeste da otvorim racun firme u Unikredit banci. Imaju neki svoj online banking koji radi nezavisno od platforme tako da im je to veliki plus.

Sa druge strane, kada platim nesto karticom online a njihov sistem detektuje tu transakciju kao moguci fraud posle par minuta me zovu da provere da li sam ja inicirao transakciju. Sto je prilicno dobra stvar.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 10. 2010.   #20
jasmanac
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar jasmanac
 
Datum učlanjenja: 24.06.2005
Poruke: 1.109
Hvala: 76
390 "Hvala" u 53 poruka
jasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskorojasmanac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za jasmanac Pošaljite poruku preko MSN za jasmanac Pošaljite poruku preko Skype™ za jasmanac
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Oni još koriste taj FxClient? Pa to je najgori e-banking software koji sam ikada video. I ja sam zbog toga odustao od Intesa (i pre nego što je postala Intesa) ... znači sve isto?
Da, jos uvek njega rolaju i iskreno, mislim da su ugovorili dugorocnu saradnju tako da se tu nista nece menjati dugo vremena.
__________________

jasmanac je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Banka Intesa Internet Placanje - Info sa eTrgovine nixa e-Business 65 02. 05. 2007. 17:10
Raiffeisen Banka uvodi IBAN kai e-Business 10 12. 01. 2006. 16:45
Delta Banka e-banking bluesman e-Business 18 28. 09. 2005. 21:56


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 03:43.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.