DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Web site, dizajn i multimedia
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web site, dizajn i multimedia Galerija web sajtova, recenzije i kritike. Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 03. 2011.   #41
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

I za koliko vremena si pročitao 60GB ebooksa?
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 03. 2011.   #42
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Video tutorijala, dragi kolega, ne ebooksa. Ko još danas čita knjige?
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 03. 2011.   #43
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

nikad mi nije bilo jasno to sa video tutorijalima za programerske stvari.. razumem video kako da zavaris nesto, ili spremis rucak, ali gledati kako neko klikce ili kuca, a bez ikakve mogucnosti da preskocis dosadne delove, ili prekopiras primere da ih licno probas, to mi je nekako skroz pogresno...

mislim da nisam u zivotu uspeo da odgledam ni jedan video tutorial od pocetka do kraja, kad krenu sa onim: "and then we, aaa, sort of, click here, aaa, oops, I typed this wrong, let me correct it... so where was I... aaa, ohh yes, we now click..." - prodje ti mladost dok on uopste otvori editor... a ako premotavas onda u sustini nikad ne znas da li je rekao nesto bitno sto si promasio, sto celu stvar cini blago besmislenom...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 11. 03. 2011. u 10:13.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 11. 03. 2011.   #44
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

Ne uči se web design & development iz tutoriala...
webarto je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 03. 2011.   #45
april ethereal
novi član
 
Datum učlanjenja: 22.02.2011
Poruke: 3
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
april ethereal is on a distinguished road
Default

@ivanhoe

ima nekih davitelja u pravu si..ali ima i ekstremno efikasnih tipova kao sto su npr Erik Fadiman i njegov tutorijal "Photoshop to HTML"..6GB kursa gde on objasnjava u detalje proces nastanka nekoliko njegovih sajtova,od Photoshopa,preko HTML/CSS zajebancije do JavaScript-a..
uz svaki tutorijal sam dobijao i "Project Files",tako da sam mogao da probam upravo ono sto rade..
trudim se da svaki dan odgledam bar po sat do dva.. na svakom,pored osnovnih stvari sto im je zajednicko,u daljem toku ima nesto sto nema na onom drugom tutorijalu..
ostati isklucivo na tutorijalima,naravno da nije preporucljivo..
gledati druge sajtove i njihov kod uz pomoc npr,Firebug-a je mocna stvar..
imam i neke ebooks,ali me mrzi da ih gledam u ovom trenutku..

@webarto
ja ucim ovako,ne znam koji je tvoj metod..
ako te ne mrzi podeli ga samnom
mislim na metod..

Poslednja izmena od april ethereal : 11. 03. 2011. u 14:22.
april ethereal je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 03. 2011.   #46
webarto
expert
Grand Master
 
Avatar webarto
 
Datum učlanjenja: 11.04.2010
Poruke: 998
Hvala: 141
959 "Hvala" u 153 poruka
webarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished roadwebarto is on a distinguished road
Default

Pa eto ja sam za godinu naučio PSD2HTML, CSS, JS i PHP, znači ono haj'mo reći osnovno, i nije uopšte nemoguće... nemoguće je kad te neko usmjerava i govori ti šta da radiš, još ako to i pogrešno radi, onda si propao u početku. Ne kažem da su te škole loše, ali da im se ne isplati prodavanje magle, ne bi je ni držali.
webarto je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 03. 2011.   #47
april ethereal
novi član
 
Datum učlanjenja: 22.02.2011
Poruke: 3
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
april ethereal is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao webarto Pogledajte poruku
Pa eto ja sam za godinu naučio PSD2HTML, CSS, JS i PHP, znači ono haj'mo reći osnovno, i nije uopšte nemoguće... nemoguće je kad te neko usmjerava i govori ti šta da radiš, još ako to i pogrešno radi, onda si propao u početku. Ne kažem da su te škole loše, ali da im se ne isplati prodavanje magle, ne bi je ni držali.
ali uz pomoc cega si naucio sve to sto si naveo?u skoli?na kursu?uzimao privatne casove?samostalno uz knjige?

i ja verujem da se osnove svega toga mogu nauciti za godinu dana..ali vecina ljudi koja tako radi,znace sve ali nece biti strucnjak nizasta..
ako gresim u tvom slucaju,ispravi me..

kao sto sam naveo,to sto oni pokazuju na tutorijalu,mozes da sam proveris uz pomoc "Project Files-a" koji ti se skinu zajedno sa tutorijalom..nema greske,sto se toga tice..

za prodavce magle se slazem..mene su zajebali..(ako mislis na nase skole za web dizajn)
april ethereal je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 03. 2011.   #48
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
gledati kako neko klikce ili kuca, a bez ikakve mogucnosti da preskocis dosadne delove, ili prekopiras primere da ih licno probas, to mi je nekako skroz pogresno...
Hehe.. http://asciicasts.com/about
__________________
blog
jablan je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" jablan za poruku:
Staro 11. 03. 2011.   #49
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Off Topic: hehe, a imaju i oni vga ascii drajveri za linux, pa pustis video tutorial u ascii modu
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 05. 2011.   #50
sttipee
novi član
 
Datum učlanjenja: 19.04.2011
Poruke: 2
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
sttipee is on a distinguished road
Default

Da upravo to jedino i rade web programeri u Srbiji. Naravno postoji i sacica malobrojnih koji su rodbinskim ili politickim vezama dosli na pozicije da odrzavaju sajtove drzavnih institucija za ogromne plate za nase uslove ali oni su zanemarljiv broj
sttipee je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
SMF dizajn invest Web design, Layout, User Interface 3 18. 04. 2009. 19:37
dizajn "portala" + dizajn sajta GaVrA Web design, Layout, User Interface 4 01. 02. 2009. 16:06
jos jedna skola oliver78 Web site, dizajn i multimedia 15 22. 02. 2006. 12:51


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 14:02.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.