DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

(X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS Client scripting tehnologije, Dynamic HTML, Cascading Stylesheets, XML i standardi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 07. 06. 2012.   #11
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

Da i moja greska u kodu mi jquery postavlja u ul element class="token-input-list" a ne id="token-input-list"...mada ne vidim sto bi to bio problem.
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2012.   #12
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

Meni ovaj tvoj primer radi lepo. Evo i sređene verzije koja koristi jQuery.inArray koji je neko već pomenuo. Ono što sam ja ubacivao je apsolutno nepotrebno kad već imamo jQuery: http://jsbin.com/ugigem/11/edit#javascript,live
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?

Poslednja izmena od Nemanja Avramović : 07. 06. 2012. u 17:44. Razlog: radi!
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2012.   #13
Br@nkoR
banned
Professional
 
Avatar Br@nkoR
 
Datum učlanjenja: 04.06.2005
Poruke: 371
Hvala: 0
738 "Hvala" u 83 poruka
Br@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoro
Default

http://api.jquery.com/jQuery.inArray/
Citat:
The $.inArray() method is similar to JavaScript's native .indexOf() method in that it returns -1 when it doesn't find a match. If the first element within the array matches value, $.inArray() returns 0.

Because JavaScript treats 0 as loosely equal to false (i.e. 0 == false, but 0 !== false), if we're checking for the presence of value within array, we need to check if it's not equal to (or greater than) -1.
__________________
Don't look at me; I'm lost too.
“If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bul*s**t.”
Br@nkoR je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2012.   #14
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

Off Topic: Evo videh i sam. Na kraju sam posle 10 minuta ipak odlučio da pročitam šta piše na toj stranici pa sam zaključio da ne vraća true/false. Ispravio sam svoj kod. Hvala!
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat
Staro 07. 06. 2012.   #15
Br@nkoR
banned
Professional
 
Avatar Br@nkoR
 
Datum učlanjenja: 04.06.2005
Poruke: 371
Hvala: 0
738 "Hvala" u 83 poruka
Br@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoro
Default

@Zero-Cool: Postavi link do stranice gde ovo koristiš, ukoliko problem i dalje postoji.
__________________
Don't look at me; I'm lost too.
“If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bul*s**t.”
Br@nkoR je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 06. 2012.   #16
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

Malo je komplikovana situacija kod mene, ovo se sve vrti pod Sharepoint-om na nekom izolovanom serveru, tako da je nemoguce da okacim stranicu...mogu samo da vam opisem sta radim, mozda cete skontati nesto iz toga....

Ovako: Imam text box sa autocomplete=om koji je multiple, znaci moze da se izabere vise vrednosti (tako je napravljen da koristi jquery i na svaki izbor on uradi neki postback i smesti vrednosti u hiddenfield a u ovo text box-u prikaze vrednost, uokviri je i postavi 'x' za brisanje vrednosti...to je upravo ono <li class="token-input-token">nesto</li><span class="nesto">x</span>...znaci za svaki dodat element on napravi jedan ovakav element kroz postback.

Kada selektujem sve potrebne elemente, ja tada na neko drugo dugme hocu da proverim da li selektovani (u ovom slucaju su to useri iz Sharepoint-a) se nalaze stvarno prisutni u AD i ako se neki od njih ne nalazi da se taj ukovireni deo Li elementa oboji u crveno. Ovo radim u Code Behindu, imam metod koji sve to lepo pregleda i vrati mi niz usera koji se ne nalaze u AD-u, ja taj niz prosledim javascript metodi koju sam pre toga definisao u ASPX stranici ili nekom eksternom js fajlu i pozovem tu javascript metodu kroz ScriptManager.RegisterStartupScript....

Kada pustim kroz debug, on lepo udje u ovaj highlight(hajlajt) metod ali nikad mi ne prodje ovaj .each, odnosno kad stavi breakpoint na var txt = $(this).children('p:first').text(); nikad ne dodje do toga...

Tacno je da ovaj kod sto ste ovde napisali radi, to sam isprobao ovako bezveze, ali u okviru ovog mog solutiona ima neki problem.
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 06. 2012.   #17
Br@nkoR
banned
Professional
 
Avatar Br@nkoR
 
Datum učlanjenja: 04.06.2005
Poruke: 371
Hvala: 0
738 "Hvala" u 83 poruka
Br@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoro
Default

Deluje kao da jQuery selektor nije ispravan i ne selektuje se nijedan elemenat, dakle u primeru koji je postavio @Nemanja Avramović $('.input-token-list').find('li'). Pokušaj to u conzoli da uneseš i vidiš da li selektuje neki elemenat ili ukoliko možeš postavi samo html kod tog dela (ul elmenat). Mada vidim da ti pominješ, u prethodnoj poruci, drugačiji class atribut token-input-list, zatim obrati pažnju na to da . u jQuery selektoru predstavalja class, a # id.

Zatim možda je bolje da menjaš classu tih elemenata a ne css background osobinu tih elemenata, lakše ti posle ukoliko želiš da menjaš dizajn, menjaš u CSS kodu osobine za tu klasu, a ne u JavaScrip.
__________________
Don't look at me; I'm lost too.
“If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bul*s**t.”

Poslednja izmena od Br@nkoR : 08. 06. 2012. u 11:47.
Br@nkoR je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 06. 2012.   #18
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

Da upravo sam shvatio da je bolje da menjam klasu a ne poseban stil, tako da sam to vec napravio pre nego sto sam video tvoj post...u medjuvremenu gledam ovaj kod pa sve mislim da se mozda ne pregazi ova promena sto pozivam sa onom nativnom koju sama kontrola poziva pri renderu

Takodje ono sto sam zaboravio da napomenem (moja greska), ali mislim da to ne bi trebalo toliko da utice je, da je ta kontrola u UpdatePanelu, ali ona radi sve ok. Jedini pravi problem je sto na FullPostBack (klikom na dugme) ja ne mogu da dohvatim te elemente koji su kreirani i da im promenim stil...
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 06. 2012.   #19
Zero-Cool
profesionalac
Qualified
 
Avatar Zero-Cool
 
Datum učlanjenja: 13.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 185
Hvala: 9
16 "Hvala" u 12 poruka
Zero-Cool is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Zero-Cool
Default

Funkcija koja je trenutno:
Kôd:
function highlight(list, fraze, bg_color) {
        if (bg_color === undefined)
            bg_color = "token-input-token-facebook-red";

        $(list).find('li').each(function () {
            var txt = $(this).children('p:first').text();

            if ($.inArray(txt, fraze) !== -1)
                $(this).removeClass('token-input-token-facebook').addClass(bg_color);
                });
    }
Poziv funkcije:
Kôd:
highlight('ul.token-input-list-facebook'," + _usersNotExisting + ",'token-input-token-facebook-red')
Deo koda iz ASPX stranice u kome se nalazi kontrola koja pri renderu pravi UL listu sa LI elementima o kojima sam pricao
Kôd:
<asp:Panel ID="pan_FindUsers_User" runat="server" Visible="false" CssClass="nis-taskdetails-zone-row">
                    <span class="nis-taskdetails-zone-row-title">User</span>
                    <div class="nis-taskdetails-zone-row-value" style="clear:both;">
                        <asp:UpdatePanel ID="up_FindUsers_Value" runat="server" UpdateMode="Conditional">
                            <ContentTemplate>
                                <ati:ASPTokenInput ID="pe_FindUsers" runat="server" OnListChanged="pe_FindUsers_ListChanged" RequestHandlerPath="/_layouts/NIS.TaskManagement/pages/ItemList.aspx" PostbackOnItemAdded="True" PostbackOnItemRemoved="True" Theme="facebook" HintText="Start Typing User Name ..." Width="530px" />
                            </ContentTemplate>
                        </asp:UpdatePanel>
                    </div>
                </asp:Panel>
i na kraju renderovani kod izgleda ovako:
Kôd:
<UL class=token-input-list-facebook jQuery164001925506440042457="315">
<LI class=token-input-token-facebook jQuery164001925506440042457="318">
<P>Ime i Prezime, Poslovođa</P><SPAN class=token-input-delete-token-facebook jQuery164001925506440042457="317">×</SPAN></LI>
<LI class=token-input-token-facebook jQuery164001925506440042457="320">
<P>Ime i Prezime, Specijalista za održavanje remontnih postrojenja</P><SPAN class=token-input-delete-token-facebook jQuery164001925506440042457="319">×</SPAN></LI>
<LI class=token-input-input-token-facebook><INPUT style="OUTLINE-STYLE: none; OUTLINE-COLOR: invert; OUTLINE-WIDTH: medium; WIDTH: 30px" id=token-input-ctl00_ctl23_g_e95b3a1e_efe8_4b15_8ff5_2909cd47abf9_ctl00_pe_FindUsers_ctl00 type=text autocomplete="off" jQuery164001925506440042457="313"><tester style="POSITION: absolute; WIDTH: auto; LETTER-SPACING: normal; FONT-FAMILY: Tahoma; WHITE-SPACE: nowrap; FONT-SIZE: 12px; FONT-WEIGHT: 400; TOP: -9999px; LEFT: -9999px"></tester></LI></UL>
__________________
Mess with the best die like rest!!!
Zero-Cool je offline   Odgovorite uz citat
Staro 08. 06. 2012.   #20
Br@nkoR
banned
Professional
 
Avatar Br@nkoR
 
Datum učlanjenja: 04.06.2005
Poruke: 371
Hvala: 0
738 "Hvala" u 83 poruka
Br@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoroBr@nkoR će postati "faca" uskoro
Default

Ne znam, i ovo radi kod mene kada testiram ovako:
HTML kôd:
<!DOCTYPE html> 
<html lang="en"> 
  <head>
    <title>test</title>
    <meta charset="utf-8"> 
    <style>
     .token-input-token-facebook-red {
       background-color: red;
     }
    </style>
    <script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.5.1/jquery.js"></script>
    <script type="text/javascript">
      function highlight(list, fraze, bg_color) {
        if (bg_color === undefined)
            bg_color = "token-input-token-facebook-red";

        $(list).find('li').each(function () {
            var txt = $(this).children('p:first').text();

            if ($.inArray(txt, fraze) !== -1)
                $(this).removeClass('token-input-token-facebook').addClass(bg_color);
                });
      }
      
      $(function() {
        highlight('ul.token-input-list-facebook',  ['Ime i Prezime, Specijalista za održavanje remontnih postrojenja'], 'token-input-token-facebook-red');
      });
    </script>
  </head>
  <body>
    <UL class=token-input-list-facebook jQuery164001925506440042457="315">
      <LI class=token-input-token-facebook jQuery164001925506440042457="318">
        <P>Ime i Prezime, Poslovođa</P>
        <SPAN class=token-input-delete-token-facebook jQuery164001925506440042457="317">×</SPAN>
      </LI>
      <LI class=token-input-token-facebook jQuery164001925506440042457="320">
        <P>Ime i Prezime, Specijalista za održavanje remontnih postrojenja</P>
        <SPAN class=token-input-delete-token-facebook jQuery164001925506440042457="319">×</SPAN>
      </LI>
      <LI class=token-input-input-token-facebook>
        <INPUT style="OUTLINE-STYLE: none; OUTLINE-COLOR: invert; OUTLINE-WIDTH: medium; WIDTH: 30px" id=token-input-ctl00_ctl23_g_e95b3a1e_efe8_4b15_8ff5_2909cd47abf9_ctl00_pe_FindUsers_ctl00 type=text autocomplete="off" jQuery164001925506440042457="313">
        <tester style="POSITION: absolute; WIDTH: auto; LETTER-SPACING: normal; FONT-FAMILY: Tahoma; WHITE-SPACE: nowrap; FONT-SIZE: 12px; FONT-WEIGHT: 400; TOP: -9999px; LEFT: -9999px"></tester>
      </LI>
    </UL>
  </body>
</html>
__________________
Don't look at me; I'm lost too.
“If you can't dazzle them with brilliance, baffle them with bul*s**t.”
Br@nkoR je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:36.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.