DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 21. 04. 2007.   #1
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default Utisci sa eTrgovina 2007

Za sve one koji su bili na eTrgovini bilo bi lepo da na jednom mestu ostavite utiske.

Ja sam sveukupnom pričom i organizacijom jako lepo zadovoljan;Sa jedne strane sam se odmorio, lepo sams se proveo , a sa druge napravio par poslovnih kontakta kao i video ljude koje ne bih video ovako dosta dugo ....
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 04. 2007.   #2
istok
profesionalac
Qualified
 
Avatar istok
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Poruke: 124
Hvala: 5
61 "Hvala" u 18 poruka
istok će postati "faca" uskoro
Default

Dobra je konferencija, najbolja u Srbiji definitivno.
istok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 04. 2007.   #3
Vladimir Nikolic
član
Certified
 
Avatar Vladimir Nikolic
 
Datum učlanjenja: 18.02.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 61
Hvala: 2
4 "Hvala" u 4 poruka
Vladimir Nikolic is on a distinguished road
Default

Prvi put da sam na e-trogvini i stvarno je zaslužila svoju reputaciju.
Da krenem:
  • interesantne teme (dobro ne baš sve ali veliki procenat)
  • odlična ekipa
  • lako upoznavanje i saradnja sa učesnicima
  • prvo sam se začudio što je Palić izabran, ali je odluka pametna. Idealno da se čovek malo isključi od gradske gužve
  • dobra klopa (možda bi trebao donesi.com sa njima da sarađuje)
  • tehnički su se lepo pripremili, tu mislim na WiFi, SMS obaveštenje, praćenje skupa preko TV-a (jedino je bilo problema kod prezentacija videti film na beamer-u)
  • malo je smetalo što je veliki deo (pogotovo ljudi iz malo jačih kompanija) debelo probijao rok
  • vino broj 5 je najbolje
  • best presentation: Istok
  • second: Mungos (isto odlično odrađeno ali su neki elemnti meni poznati od Guy-a Kawasakija)
  • rezime: prijavljujem se za 2008.
__________________
Limundo (Srpski za aukcije) / Kupindo (Tvoja robna kuća)
Limundo Cash (Jedna briga manje)

Poslednja izmena od Vladimir Nikolic : 22. 04. 2007. u 14:57.
Vladimir Nikolic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 04. 2007.   #4
mungos
Knowledge base
Wrote a book
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 1.123
Hvala: 26
319 "Hvala" u 22 poruka
mungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished roadmungos is on a distinguished road
Default

Evo i mene u Laktašima, vratio sam se rano jutros sa turneje po Srbiji i Austro-Ugarskoj. Izuzetno sam zadovoljan ovogodišnjom E-trgovinom, ono što je primjetno da je po nekim nezvaničnim informacijama broj učesnika za trećinu bio veći od prošle godine i da u jednom momentu zbog navale i ograničenja kapaciteta organizatori su prestali više da primaju prijave. To se moglo vidjeti i na svečanoj večeri (na koju se btw dolazi u casual izdanju) gdje je bilo duplo više ljudi nego prošle godine i gdje je sala bila dupke ispunjena stolovima. Na ovom mjestu bih čestitao organizatorima jer su uradili dobar posao. Kako je ovo moja druga E-trgovina, sve mi je nekako i prošlo u znaku dvojke: Izašli smo u drugi najbolji lokal u Subotici; Nixa, Flajko i ja smo bili smješteni u drugoj najboljoj Villi na Paliću, Zigor nas je vodio na ručak u drugi najbolji restoran u Vojvodini (prema izboru Blica, prenio Varaga na blogu)...

E-trgovina je prilično širok događaj i samim tim identifikovanje nekih konkretnih trendova prvenstveno zavisi od krugova u kojim se krećete. Po meni najbitnija stvar koja se mogla vidjeti na Paliću ove godine jeste definitivno formiranje čvrstog jezgra sastavljenog od nešto mlađe generacija Internet preduzetnika i preduzetnica za koje mislim da će da uradi odrade neke bitne stvari do 2010. Naravno rječ je o ekipi sa DPT-a i sa Ilijinih slika
Ono što bih poručio ljudima, pogotovo mlađim, koji nisu bili ove godine da definitivno trebaju već da planiraju odlazak na sledeću E-trgovinu, u suprotnom vrlo se lako može desiti da izgube korak.

Predavanja: Ono što sam ispratio je bilo onako dosta linearno, izuzev npr. lika iz Linkmedia. U ovom "startup bloku na ijekavici" smo možda čak i prebrutalno pokušali da razdrmamo atmosferu. Sad koliko smo uspjeli u tome, vidjeće se. Reče mi Zira da je bilo učiteljskog "no-no" mahanja kažiprstom u publici kad sam pričao. Varagić je imao dobro predavanje, sa 100% fresh materijalom kojeg nisam čuo do sada. Od Steve Majstorovića standardno uvijek ima dosta toga da se nauči, tako je bilo i ovaj put, nažalost stigao sam tek na drugu polovinu predavanja. Jako mi je krivo što nisam čuo Istoka, Nixa je noć prije malo napijao klijente, pa smo prespavali kompletan treći dan. Tako da se nismo uopšte ni pojavili u Maloj gostioni i bukvalno se nismo niskim ni pozdravili na rastanku.

Oni Poljaci što su imali keynote prvi dan su definitivno najveci promasaj konferencije, lik je 14 minuta pričao o osnovama PPC (i to užasno loše objasnio priču) i jedno možda minut o svojoj firmi. To samo ilustruje koliki smo baksuzi zbog svih dešavanja na Balkanu kroz 90-te i zašto mogu takvi "istocnoevropski" likovi da nam prosipaju neku kvazi priču samo na konto toga što su im Ameri došli malo ranije i što su dobili VC kapital prije nas par godina. I najzad, definitivno najbolji nastup ove godine je imala Gorana Tomanović.

P.S. Zahvalnica: Hvala Nixi što me je trpio gotovo nedelju dana, fala gospođi Milki na ustupljenom sakou za potrebe spuštanja u ladne podrume vina i hvala svim prijatnim ljudima sa kojima se druzio zadnjih nedelju dana

Vidimo se opet ovako kolektivno na jesen u Nišu (powered by Flylord Events)

Poslednja izmena od mungos : 22. 04. 2007. u 16:08.
mungos je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 04. 2007.   #5
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Najbolje predavanje po meni je održao Istok. Prosto sam bio zapanjen jer je čovek izneo zastrašujuću činjenicu: Valter pivo je izmišljotina. Bedax. Bilo je zanimljivih diskusija na temu VC-a sa čovekom koji stoji iza www.flowers24hours.co.uk kao rezultat predavanja koje je Gorana održala na tu temu. Izuzetno poučna i zanimljiva diskusija. Plus je uvek dobro čuti iskustva nekog ko je napravio uspešan posao, posebno na tržištu kao što je englesko.

Stvarno mi je drago što sam upoznao neke nove ljude, a i što sam video ekipu koju znam sa ranijih skupova (Pogodak, Limundo, VETŠ, Infostud, ekipa iz Niša, izvinjavam se ako sam zaboravio nekog...) Tu je bilo i DPT-ovaca koje sam po prvi put upoznao što mi je bilo jako drago.

Palić je super. Za razliku od Niša posle koga mi je trebalo 2 nedelje da se oporavim (tempo je bio strašan, u pozitivnom smislu), na Paliću sam se fino i odmorio. Pošto sam plan predavanja izgubio prvi dan, a i elektronsko bankarstvo i trgovina nisu moj fah, najviše vremena sam proveo u gostioni

I za kraj savet za sledeću godinu: ko je solo tražio smeštaj najbolje je prošao (bar duplo jeftinije). Agencija Mungos je ove godine nagovestila da će sledeće godine možda pružiti uslugu smeštanja učesnika, ali ništa nije bilo zvanično

Poslednja izmena od Ilija Studen : 22. 04. 2007. u 17:03.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 22. 04. 2007.   #6
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Ja sam na žalost izostao ove godine, nisam se mogao pripremiti zbog operacije koju sam imao, makar sam tu, takoreći domaći.

Svejedno sam se odlično proveo na Majkinom salašu sa mungosom, nixom, flylordom ("niste mogli da nađete zabačeniju kafanu?")

Sledeće godine se vidimo.

PS promenio sam nickname zigor u marinowski. Jednostavno je bilo jače od mene.
__________________
marinowski.com
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2007.   #7
Gorana Tomanović
Petit cervelle
 
Avatar Gorana Tomanović
 
Datum učlanjenja: 23.10.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Gorana Tomanović is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Gorana Tomanović
Default

Kolege,
posle Plaica sam nastvaila svoje putovanje.
Malo sam se odmarala pa evo tek sad mojih utisaka:
  • Mjesto za odmor i sticanje novih kontakata,
  • Bilo je zanimljivih predavanja ali i onih koja sam svesno zaobisla,
  • Organizacija je bila odlicna, savak cast Nebojsi i njegovoj ekipi.

Inace, Marku ce biti sigurno drago kada cuje da su se 2 devojke i 1 decko raspitivali o pokretanju startup-a. Jos nisam sigurna koliko su ozbiljni ali sigurna sam da ce im iskustva nekih od nas sa DPT biti od koristi.

Mozda je malo brutalnosti "nas ijekavaca" ipak imalo dobar efekat!

Bilo je izuzetno prijatno druziti se sa vama.

Jedva cekam Nis i staru ekipu
Gorana Tomanović je offline   Odgovorite uz citat
Staro 25. 04. 2007.   #8
Aleksandar.Ilic
old school
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.04.2006
Poruke: 464
Hvala: 39
48 "Hvala" u 28 poruka
Aleksandar.Ilic is on a distinguished road
Default

Definitivno je bilo super Ovo mi je prvi put da sam otisao na tudju konferenciju i da se nisam smorio (na sinergiji sam umro od dosade, a sa telfora sam pobegao odmah posle moje prezentacije, a i dosao sam neposredno pre moje prezentacije ). Mesto je fantasticno za rad , a da se covek ne umori. Nasao sam nove predavace za Nish, malo promovisao Nish, dobio nove ideje za posao, i naravno navatao novi posao. Sve u svemu, jedan veliki zacin C.
Za predavanja, pojma nemam kakva su bila, bio sam na prva 2-3 i zadnje
Ostalo vreme sam gnjavio ljude
Any way, ako me ne zgazi tramvaj u Nisu, dolazim i dogodine.

I naravno, vidimo se u Nisu.
__________________
Vesti sa juga --- BizBuzz
--- Vas mali oglas
Aleksandar.Ilic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 04. 2007.   #9
Gorana Tomanović
Petit cervelle
 
Avatar Gorana Tomanović
 
Datum učlanjenja: 23.10.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 8
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
Gorana Tomanović is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za Gorana Tomanović
Default Jos malo fotki

Da bi se upotpuni utisci sa E- trgovine 2007 evo jos nekih fotki.

Mislim da ih ima jos kod kolege Stokica.
Gorana Tomanović je offline   Odgovorite uz citat
Staro 29. 04. 2007.   #10
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

A... znači nije bilo samo business, već i pleasure? Vidim i neke rvačke zahvate, nadam se da to nije bio ples Da li sve to možete da podnesete?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
WebGazda vasi utisci, da li nestaju klikovi? mikki Marketing i SEO 88 04. 02. 2009. 23:16
eTrgovina 2006 Dragan Varagić e-Business 156 10. 04. 2006. 21:47
Vasi utisci o dizajnu - OŠ "4. oktobar" Glogonj oliver78 Web site, dizajn i multimedia 4 06. 09. 2005. 17:23


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 05:02.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.