DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 01. 2010.   #1
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default Sirite dalje! Spread the word!

Hello!

Hocu da iskoristim ovu priliku da vas obavestim o trenutnom statusu. Naime, uveliko smo krenuli sa prikupljanjem materijala, vredno se radi na dizajniranju identiteta i postavljanju prve radne verzije (Feb/Mart).

Medjutim, treba nam mala pomoc u vidu sirenja informacije dalje! Shodno tome, bilo bi odlicno ukoliko bi ste na forume koje posecujete, drustvene mreze, svoje blogove, twitter naloge, itd - objavili tekst o projektu. U prilogu je predlozeni tekst, slobodno ga blago modifikujte ukoliko to bude potrebno!

***********

Pozdrav svima!


EnterSerbia je projekat ciji je cilj da utice na nacin na koji se Srbija percepira u inostranstvu, a namenjen je svima koji zele da saznaju vise o nasoj zemlji.


Planiramo da na lokaciji EnterSerbia.com postavimo mnogo lepih i zanimljivih prica o Srbiji ciji bi autori bili prvenstveno stranci koji su krace ili duze ovde boravili ili jos uvek borave ovde, imaju lepo misljenje o nasoj zemlji i rado bi ga podelili s drugima.


Ako znate nekoga ko je postove takve sadrzine vec negde objavio, ili ko jos nije ali bi rado napisao nesto interesantno o Srbiji, postavio neke lepe fotografije ili neki zanimljiv video materijal, zamolite ga da to ucini (i) na adresi www.enterserbia.com. Mi cemo se potruditi da ih vidi sto vise ljudi, sirom sveta.


Ukoliko zelite da se ukljucite u projekat, preporuke o formi i karakteristikama sadrzaja pogledajte na stranici www.enterserbia.com/preporuke/, a sve materijale (ili link na njih) mozete poslati na info@enterserbia.com.


Hvala unapred!


***********
kai je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 01. 2010.   #2
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

ja sam pasivni (i neredovni) citaoc razvoja projekta
koliko vidim, ovo je jos uvek poziv za ... saradnju koautorima, saradnicima i sl?


ne volim da se mesam u sta se ne razumem ( a da nije moj projekat )
zato se i ne javljam u vezi PRojekta
ipak, ucestala aktivnost na forumu me golica pa moram malo

po meni, ne trebaju vam trenutno takvi izjave i pozivi
lepo je to, ali je isti taj poziv mnogo jaci kad je sajt podignut (kakav/takav) i kad tamo vec imate 10 clanaka ( a koliko shvatam samo od DPT clanova ima materijala za, recimo, toliko)
kad budete imali about stranicu, gde ce pisati ko to radi i zasto
pa

P.S.
ukoliko to bude logican postupak (ucinite da bude) i ukoliko imam kako, pomocicu da sajt stigne i do lokalnih poznatijih blogera i slicno (Bugarska)
sama ideja je lepa, i lagano cu je progurati ovde, ako ne zgob cega drugog a ono na ideju: pazi sta rade komsije, svaka im cast
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 01. 2010.   #3
AG.RS
Banned
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 182
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
AG.RS is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za AG.RS Pošaljite poruku preko MSN za AG.RS Pošaljite poruku preko Yahoo za AG.RS Pošaljite poruku preko Skype™ za AG.RS
Default

Razglasićemo. Ja sam obavestio našu veliku zajednicu na Skyscrapercity.com i još neke forume. Vidite za ES forum.
AG.RS je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje AG.RS za poruku:
Staro 14. 01. 2010.   #4
kai
profesionalac
Professional
 
Avatar kai
 
Datum učlanjenja: 21.06.2005
Poruke: 292
Hvala: 12
29 "Hvala" u 11 poruka
kai is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao robi-bobi Pogledajte poruku
ja sam pasivni (i neredovni) citaoc razvoja projekta
koliko vidim, ovo je jos uvek poziv za ... saradnju koautorima, saradnicima i sl?
U principu ovo je poziv za slanje materijala (pocetnog content-a), namenjen siroj zajednici. Dosta ljudi se prijavilo/pomenulo da zele doprinesu sa po par tekstova, fotki, itd - i verujemo da ima jos takvih ljudi, kako bi pocetni content bio sto veci. Ovaj poziv je dakle namenjen siroj ciljnoj grupi, kao neki prvi javni buzz koji ce malo podici svest da ljudi rade na projektu. Inace Viktor, koji je zajedno sa Pedjom zaduzen za content, vec uveliko pravi sistematizaciju do sada prikupljenog.

Sto se tice aktivnosti na samom forumu, u poslednje vreme ova sekcija miruje iz razloga sto sve diskusije organizujemo interno, na pm platformi. Vecina novih tema ima formu obavestenja. Kako se sama ideja o projektu ovde konkretizovala, ja licno mislim a verujem da i drugi dele moje misljenje, korisno je da se ovde objavi status update.

PS: www.enterserbia.com
kai je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 01. 2010.   #5
AG.RS
Banned
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 182
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
AG.RS is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za AG.RS Pošaljite poruku preko MSN za AG.RS Pošaljite poruku preko Yahoo za AG.RS Pošaljite poruku preko Skype™ za AG.RS
Default

Ne mogu da verujem da su naši na Skyscrapercity obrisali temu. Sramota me što sam Srbin. Isto kao i ono ćapanje domena Serbiaopen ili kako već u decembru.

Na ES računam da vi odavde znate gde postaviti.
AG.RS je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 01. 2010.   #6
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

To što radite se zove SPAM ako nije u dogovoru sa vlasnikom sajta, ne znam zašto se isčuđavaš - to što nešto ima predznak "srbija" ne mora da znači da moraš po defaultu da ga podržiš. Ne znam šta ste napisali u poruci niti znam šta je skyscrapercity ali po onome što mi se čini da radite ja bih to nazvao spam, a to nije dobro i pored svih dobrih namera.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 01. 2010.   #7
SSpin
profesionalac
Qualified
 
Avatar SSpin
 
Datum učlanjenja: 30.03.2008
Poruke: 152
Hvala: 139
15 "Hvala" u 11 poruka
SSpin is on a distinguished road
Default

Brate bluesman, znaci...

Izvini, ali moram da te pitam, zasto bi bio spam, ako kao covek (vanzemaljac, indijanac, kinez) otvorim na forumu uljudno temu, i kazem "ljudi tako i tako stoje stvari, radimo to i to, ko zeli nek se prikljuci", pa majku mu, zasto je i to SPAM, molim te mi objasni.

Priznajem, ne znam. Nije sramota ako neko prizna da ne zna, evo ja priznajem da mi u ovom slucaju nije jasno zasto je to spam. Bio bih ti veoma zahvalan kada bi mi objasnio. Hvala.
__________________
.:: biZbuZZ - IT Seminar ::.
SSpin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 01. 2010.   #8
Vukašin
član
Certified
 
Datum učlanjenja: 13.03.2008
Poruke: 50
Hvala: 6
7 "Hvala" u 4 poruka
Vukašin is on a distinguished road
Default

^ recimo ako je u nekom forumu koji nije namenjen za tu temu ili vec, al da ne idemo u off preveliki, ako su obrisali nije strasno, trenutno nam od foruma trebaju oni poput ES-a, DZ-a (kai pokriva), Bureka, MyCity i sl.
__________________
http://twitter.com/vukasin
Vukašin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 01. 2010.   #9
AG.RS
Banned
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 182
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
AG.RS is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za AG.RS Pošaljite poruku preko MSN za AG.RS Pošaljite poruku preko Yahoo za AG.RS Pošaljite poruku preko Skype™ za AG.RS
Default

Stavio sam na Sk.rs, nisu brisali, stavio na moj gradjevinarstvo.eu, caskanja, onlajneri.com stavio kolega i još neke..ma ovde je u Srbiji i da napišeš ajmo ljudi hraniti gladne mačke neko bi dreknuo reklama!!!!

Sve se svodi na to da svi uniformno misle i da se neko ne daj Bože ne obogati.

Poslednja izmena od AG.RS : 14. 01. 2010. u 22:42.
AG.RS je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 01. 2010.   #10
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Postoji 2 glavne grupe vlasnika sajtova:

1. grupa: ljudi kojima ništa ne smeta, zarad jednog dodatnog page view bi prodali i stolicu na kojoj sede, zarad jednog dodatnog dinara bi dozvolili svakome da radi šta hoće na sajtu. Kasnije su našli fensi ime za takve sajtove - social networks

2. grupa: ljudi kojima je stalo do kvaliteta sajta i nisu spremni da trpe ljude koji će da spamuju sa svakakvim linkovima totalno nevezanih za temu sajta. Ovde se pojavila nedavno i tema za jedan sajt koji mi se sviđ i svakodnevno ga koristim, ali nema ama baš nikakve veze sa ovim, ne može čak ni u "opušteno" da se stavi jer je to najobičniji oglas i još napisan u tonu koji omalovažava inteligenciju od strane nekog "dobronamernog korisnika" koji usput nije zaboravio da stavi svoj referal link. Ja takve stvari brišem.

E sad, kada neko dođe kao normalan čovek i javi mi se privatnom porukuom "jel mogu da okačim jednu temu ... znam da nema veze sa ovim ali mi treba pomoć ... bla bla bla", u 99% slučajeva sam rekao "ok, naći ćemo neko rešenje i uvalićemo negde". Ja volim tako da komuniciram i retko odbijem da pomognem nekome, ali me jako nervira kada vidim da je nekome prvi i jedini post - link ka nekom njegovom sajtu ili sajtu od kojeg zarađuje.

Sad ćete da kažete da je ovo neprofitni sajt i kako to nije isto.... treba samo videti suštinu toga što stavljate, a ne sadržaj ili emocije, pa onda razmislite da li je to spam ili nije.

Zamisli da ja odem recimo na vukajliju i napravim definiciju "devprotalk" - najbolji forum na svetu, ako ste pravi srbin - registrovaćete se ... da Bog da vam uvenuo fikus ako se ne registrujete ... ne ide bre tako, ako ćete da radite te stvari - bar pošaljite mail nekome i pitajte za dozvolu da to uradite - siguran sam da će vam skoro svi dozvoliti, šta više - staviće i banner za dž.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje bluesman za poruku:
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Na obicnom CD-u 4,5 GB, i dalje mi nije jasno... Sasa Kostic Istine i zablude 9 24. 01. 2010. 15:05
non-www -> www i odmah redirekcija dalje... blackshtef Regular expression i htaccess 4 25. 07. 2008. 19:01
Spread Internet Explorer dinke Opušteno 13 23. 11. 2005. 04:43


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:20.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.