DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web development i web aplikacije > Web aplikacije, web servisi i software
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Web aplikacije, web servisi i software Frameworks, web servisi, programi, plugin-ovi, ekstenzije korisni za razvoj web sajtova. Sponzor: vivvo

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 11. 02. 2006.   #11
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

da smirimo malo strasti

@bluesman,
da, nisam od onih koji chat-uju (osim IM - al to je drugo) tako da ne znam kako izgleda ...
ja tebi verujem na rec, ali ne mogu da prokljuvim sta je tu tako server-heavy pa zato pitam

inace, koliko sad gledam po netu - postoje 2 opcije za server:
1) java server
2) Macromedia flash media server + malo koda
ono sto je mozda interesantnije je da ima dosta hosting-a, koji daju pakete sa gotowim flash reshenjem za recimo 20$/month (za 10 korisnika, khm) i onda 1 korisnik vise=1$
t.j. po meni flash verzija gde ja imam flash media server otpada

sad idem da nadjem neke forume gde se okupljaju JAVA devs
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2006.   #12
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

@Ilija, ako si tvrdoglav nisi slep Napisao sam ti zašto u prethodnoj poruci.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2006.   #13
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Off Topic: Ne znam na šta misliš. Ako misliš na ovo:

Citat:
Originalno napisao bluesman
Ne mogu da tvrdim da je nešto dobro ili loše zato što sam čuo ili pročitao negde.
onda OK (s tim da je to odustajanje od tvrdnje, ne odgovor). Ako je nešto drugo u pitanju molim te pokaži pošto sam izgleda slep koliko sam tvrdoglav

Nego, da mi više čoveku ne kvarimo temu...
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2006.   #14
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kad odraslom čoveku moraš da nacrtaš... nc nc nc
Pitanje:
Citat:
Originalno napisao Ilija
Pa dobro sad, ono za šta sam ja zapeo je zašto si rekao da je Java + Flash klijent savršeno kad postoji ogroman niz kombinacija koje isto, ako ne i bolje, mogu da odgovore zadatku?
Odgovor:
Citat:
Originalno napisao bluesman
Ja govorim Ilija, o stvarima koje sam ili probao ili svojeručno napravio.
Drugim rečima: od stvari koje sam lično pravio, ovo se pokazalo kao najbolja kombinacija. Za drugi "ogroman niz kombinacija" ne znam jer nisam probao, pa sam ti zato napisao:
Citat:
Originalno napisao bluesman
Ne mogu da tvrdim da je nešto dobro ili loše zato što sam čuo ili pročitao negde.
ok?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2006.   #15
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

Cak ni Java nije najbrze resenje, najidealnije ako treba brzina je C/C++ i FastCGI (lepo moze bas sve ukljucujuci i server side 3D rendering u Flash). Ovde su me ljudi pitali zasto bashujem web tehnologije - to je razlog - dobre su za nesto, ali ogranicavaju. Flash ima manja ogranicenja.
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2006.   #16
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao bojan_bozovic
Cak ni Java nije najbrze resenje, najidealnije ako treba brzina je C/C++ i FastCGI (lepo moze bas sve ukljucujuci i server side 3D rendering u Flash).

dobro ako bi bas hteo da koristis 3D rendering onda ok, ali brzina C/C++ (narocito C++ koji je malkice sporiji od starijeg brata) u normalnim uslovima u odnosu na skript resenja je precenjena... recimo za Perl ovo znam pouzdano, jer sam video vise testiranja na tu temu, a verovatno je slicna prica i za druge skript jezike...

perl je sporije resenje od C/C++ u normalnom radu zbog vremena potrebnog da se skripta kompajlira, ali jednom kad se kompajlira i pokrene perl skripta radi zanemarljivo sporije od ekvivalentnog C programa, pre svega zato sto perl za svoj kod koristi iste sistemske C-biblioteke koje bi i ti koristio direktno u C-u, plus ceo perl kod prevodi u asemblerske i C rutine, ali ne C kod koji pisemo ja, ti ili Pera Peric, nego C rutine koje su pisali C guru-i i koje su godinama usavrsavane i optimizovane, i pola stvari rade u asembleru direktno(mislim da sam procitao neki benchmark gde je razlika bila oko 1-2% u korist C-a i to za relativno jednostavan program..a za slozenije programe ta razlika moze samo da pada..)..

tako da za deamon aplikacije (sto je za chat najbolja varijanta, ako postoje uslovi) ili ako se koristi mod_perl (cuva prekompajlirane verzije biblioteka, pa ubrzava pokretanje) Perl uopste nije mnogo sporije resenje za pisanje servera ovog tipa, a razvoj je brzi nego u C-u, i rad sa socketima je potpuno isti kao u C-u...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2006.   #17
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Ja sam inace na zahtev svog klijenta pre paar dana dao oglas bas na ovom forumu, za Flash Media Server Programere. Licno sam video taj neki video chat koji je radjen sa njim, i meni je radio sjajno.

Pogledaj takodje ovaj link: http://ivideochat.com/
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2006.   #18
bojan_bozovic
expert
Master
 
Avatar bojan_bozovic
 
Datum učlanjenja: 20.12.2005
Poruke: 730
Hvala: 0
0 "Hvala" u 0 poruka
bojan_bozovic is on a distinguished road
Default

@ivanhoe

Tj. ocemo da neko drugi odradi (hint: ceo Flash Media server ekvivalent se isprogramira na C/C++ i FastCGI), a kad je tako ili se odresi kesa za Flash Media Server ili se unajme programeri. Nema treceg Video kompresija u Flash ne moze u Perlu da se radi
bojan_bozovic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2006.   #19
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Da se nadovezem na (text) chat resenje: perl kao server, amfphp kao flash gateway, i flash kod klijenata bi trebalo da rade dosta dobro. Perl moze a ne mora koristiti stalnu konekciju sa bazom, a jednostavno uopste ne mora perl server da bude u pitanju - preko PHP-a moze da se poveze na bilo koji IRC server, sto ce reci da mozes da poteras neki mali IRC server i zavrsio si pricu sa chatom (nakon sto naucis kako amfphp resenje radi samo za sebe i u kombinaciji sa Flash-om, naravno).

@blues: to sto si govorio za veliki broj korisnika i razlike u brzini veze pojedinih korisnika, to je problem koji postoji i na IRC-u... A prica mysql/php/flash: znam da postoje database-driven IRC serveri (ovaj database-driven deo se odnosi pre svega na konfigurisanje istog i na servise - eventualno logovanje saobracaja vrsi se direktno u fajlove), ali nisu u pitanju php/mysql resenja; rade dosta dobro, jer se poruke nigde ne cuvaju, samo se prosledjuju klijentima.

Meni je pre izvesnog vremena trebalo live video streaming resenje, ne bih se ljutio ni na flash soluciju, ali bi mi izvor slike bila prava kamera povezana na SVIDEO ili kompozitni ulaz (dakle, VFW video source), i ne mogu da se pohvalim da sam nasao nesto konkretno na tu temu...

@bojan: nikad ne reci nikad http://search.cpan.org/search?query=video&mode=all

@robi-robi: hosting provajderi uglavnom cepaju po usima zbog vrste usluge - video streaming, koji pravi nezanemarljiv protok. Izracunaj sam: recimo da imas tih 20 aktivnih klijenata, i nek svaki od njih pravi 64kbit/s saobracaja (mada nisam siguran da je 64kbit/s dovoljno za video chat, ali ajde...). Da li znas koliko protoka ce potrositi nakon jednog dana? Prakticno, ako su klijenti povezani 1:1 (a ne video konferencija), onda isti podaci idu KA serveru i OD servera, dakle imas 20 upload streamova, i 20 download streamova (jer svi ti streamovi idu nazad do odgovarajucih klijenata). Racunica:

20 x 8kb/s x 60 sek x 60 min x 24 h =~ 13.2 GB saobracaja za jedan dan, i to u jednom smeru, dakle jos toliko u drugom smeru. Pomnozi to sa 30 (za prosek 30 dana) i jos sa dva (za oba smera), dobijes nekih 792GB saobracaja za mesec dana. Iako su ovo samo teoretske cifre, deluju pomalo deprimirajuce... U pocetku neces imati problema ni sa nekim osrednjim hostingom, jer verovatno neces imati puno video chatera, ali kad se servis omasovi, ne sumnjam da ces imati 24/7 zauzece dobrog dela resursa..

@ivanhoe: sam znas da je uz IO::Socket::INET mnogo brzi rad sa socketima nego kroz C-equiv pozive...

[edit]e sad sam svima odgovorio [/edit]
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams

Poslednja izmena od zextra : 11. 02. 2006. u 11:50.
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 11. 02. 2006.   #20
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

@zextra:
ova racunica bogami skrece stvari ka nekom resenju gde video protok nece ici na i od serevra, vec user-user

@dinke, evo njihovog odgovora na moje pitanje kolko kosta integracija njihovog chata na moj sajt:
iVideochat is a one time fee of $18,500 and our setup time usually takes 5-7
business days depending on how complex your design work will be.
+ sto moram i flash media server da kupim da bi njihov server radio

sitnica
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
[Python] AttributeError: 'module' object has no attribute 'xxx' Ivan Programiranje 4 25. 01. 2009. 23:39
New Google Video Chat? bluesman Web aplikacije, web servisi i software 2 13. 11. 2008. 11:08
Smarty plugin: module cvele Code snippets 11 07. 11. 2008. 13:36
Chat ili Instant messanger bluesman Poslovne ponude i zapošljavanje 5 30. 09. 2005. 18:27
2 sata ICQ chat-a bluesman Planiranje i usability 7 19. 07. 2005. 13:13


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:04.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.