DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Komunikacije
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Komunikacije VOIP (Voice Over IP), handheld, Instant Mesengers, protokoli, P2P...ICQ, Jabber, MSN, ...

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 13. 12. 2009.   #11
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ma uopste nuditi servis tog tipa, gde se naplata vrsi bez direktne akcije korisnika, je debilno od strane operatera, to je otvoren poziv na probleme... moze se lako pretpostaviti da operateri tu zaradjuju debele pare i da im je zapravo u cilju da ne kontrolisu previse kako to sve funkcionise..

kad sam uzeo novi VIP postpaid broj, imao sam par poziva u inostranstvu, nekih 900 din extra troska, i odmah su me kontaktirali da mi kazu da moram da uplatim "avans" inace ce mi blokirati nalog (?!) jer kao svez je broj, pa sam im sumnjiv (naravno nisam nista platio, ali to je druga prica). A ovamo neki sumnjivi servis krene da pravi hiljade dinara troskova ljudima, a operateri prstom ne mrdnu....
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 13. 12. 2009.   #12
SSpin
profesionalac
Qualified
 
Avatar SSpin
 
Datum učlanjenja: 30.03.2008
Poruke: 152
Hvala: 139
15 "Hvala" u 11 poruka
SSpin is on a distinguished road
Default

offtopic je, ali ipak vrlo korisno (mozda ne toliko posetiocima ovog foruma, ali siroj populaciji sigurno!)

http://lifehacker.com/5420356/the-co...-and-relatives
__________________
.:: biZbuZZ - IT Seminar ::.
SSpin je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 12. 2009.   #13
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

^ prevedi ga i postavi na svoj blog pa da bude i za nas interesantno.
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 13. 12. 2009.   #14
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Molio bih ako neko ima linkove ka servisima, besplatnim ili placenim, koji pruzaju web arhiv tipa Waybackmashine da ih postavi ovde. Imao sam nalog koji je istekao na Domaintools gde se mogao videti arhiv za trazene web stranice. Ako neko ima slicno i da je aktivan, da mi potrazi prikaz sajta ovih prevaranata.

Na ES smo ustanovili da su inicijalne sms poruke od prethodnih nekoliko nedelja bitno razlicitog sadrzaja od ovih koje salju sada. Zato me zanimaju eventualne promene na samoj web stranici.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2009.   #15
Markok
expert
Expert
 
Datum učlanjenja: 14.11.2008
Lokacija: Srbija
Poruke: 539
Hvala: 142
129 "Hvala" u 67 poruka
Markok će postati "faca" uskoroMarkok će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao 3banchi Pogledajte poruku
....vise u pravcu, kako se organizovati i stati na put ovakvim lopuzama...
Za početak nije loše da sastaviš krivičnu prijavu sa svim elementima koje znaš i podneseš je MUP-u. Oni bi trebali nešto da preduzmu po službenoj dužnosti.

Veći je problem što će ovakvi servisi nići kao pečurke posle kiše ako provajderi mobilne telefonije ne preduzmu nešto i ne onemoguće ovakav tip radnji.
Markok je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2009.   #16
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

^ ispravno zboris...to sam vec uradio! i to ne policiji nego nadleznom tuzilastvu.
A zakacio sam i odgovorne u sva tri provajdera.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2009.   #17
razno
Miljenko Rebernišak
Qualified
 
Avatar razno
 
Datum učlanjenja: 05.03.2009
Lokacija: Jagodina-Beograd
Poruke: 191
Hvala: 4
25 "Hvala" u 22 poruka
razno is on a distinguished road
Default

Operateri /nadprovajderi u svojim uslovima imaju definisanu stavku po kojoj na svim reklamnim materijalima, pred postupkom naplate itd. mora da stoji cena poruke napisana istim fontom i velicinom kao i sto je broj/keyword. Koliko sam primetio to ovde nije uradjeno.

Drugo losa praksa je i dodavati korisnika u club bez njegova akcije na telefonu.

Sto se tice tuzbe protiv operatera mislim da neces nista uraditi jer oni ovde nisu odgovorni, ugovor je prekrsila firma koja je organizovala servis.
razno je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2009.   #18
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@banchi: mozete da se obratite i Googlu direktno, da im blokiraju AdWords i reklame, to ce da ih zaboli vise od svih tuzbi. Google generalno zna da progleda advertizerima kroz prste za svasta, ali nista ne kosta da probate...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2009.   #19
miljant
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.09.2007
Poruke: 48
Hvala: 0
510 "Hvala" u 7 poruka
miljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished roadmiljant is on a distinguished road
Default

Ja sam pre dva dana čitao o ovome, a juče na email dobijem poruke
Citat:
molom da odmah prekinete slanje servisnih poruka na mob. te. 063 398 *** i time prekinete NEDOYVOLJENU naplatu istih sa moje strane.
s postovanjem, H, g********
Citat:
STOP

063 398 ***
Poruke su poslate preko kontakt forme na mom sajtu. Ne znam da li se neko šali, spamuje ili neki očajnik misli da ja imam nešto s tim.
miljant je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2009.   #20
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Citat:
Originalno napisao razno Pogledajte poruku
Operateri /nadprovajderi u svojim uslovima imaju definisanu stavku po kojoj na svim reklamnim materijalima, pred postupkom naplate itd. mora da stoji cena poruke napisana istim fontom i velicinom kao i sto je broj/keyword. Koliko sam primetio to ovde nije uradjeno.

Drugo losa praksa je i dodavati korisnika u club bez njegova akcije na telefonu.

Sto se tice tuzbe protiv operatera mislim da neces nista uraditi jer oni ovde nisu odgovorni, ugovor je prekrsila firma koja je organizovala servis.
Nista ja necu da tuzim ili da vodim neku parnicu za naknadu stete...ovo nije taj tip postupka. Podnesene su krivicne prijave za ucinjeno krivicno delo prevare a gonjenje preduzima nadlezno tuzilastvo, koje ce prethodno naloziti istraznim organima da prikupe dokaze. Dakle to je krivicni postupak...ovo je stvar koja se goni po sluzbenoj duznosti ako tuzilastvo nadje da ima elemenata K.D i dokaza.
Gradjani samo svojim formalnim aktom kao sto je krivicna prijava ili bilo kojim neformalnim, usmenim,pismenim, mailom i sl. obavestavanjem - iniciraju postupak. Tuzilastvo i samo moze da pokrene postupak ako na nilo koji nacin dodje do informacija da bi se moglo raditi o k.d.
Sto se operatera tice...ako se dokaze da su omogucili uslugu protivnu propisima i pravilima ratela o oglasavanju...itekako ima mesta za odgovornost - firme za statu, a odgovornih lica i krivicno.
Zato je bitno uznemiriti javno mnenje.
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!

Poslednja izmena od 3banchi : 14. 12. 2009. u 09:51.
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
DOO i plaćanje putem interneta Petar Marić e-Business 11 27. 08. 2010. 13:41
Potpisivanje ugovora elektronskim putem Gargoyle e-Business 4 08. 04. 2008. 12:38
Provjera korisnika putem SMS-a zira Planiranje i usability 9 18. 09. 2006. 12:10
O oglašavanju putem Interneta u Politici Dragan Varagić Marketing i SEO 10 04. 10. 2005. 12:51


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 21:34.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.