DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 14. 12. 2006.   #21
dinke
Super Moderator
Invented the damn thing
 
Avatar dinke
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Poruke: 2.371
Hvala: 370
701 "Hvala" u 194 poruka
dinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamendinke je pravi dragi kamen
Default

Ukrako resenje je jedna rec - (samo)disciplina.

@Dragan
Jel to trebam ja da se pronadjem ili si ipak mislio na nekog drugog pacijenta ?
__________________
Caught in a Web|Blogodak
With great power comes great responsibility!
dinke je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #22
Eniac
troll mode
Wrote a book
 
Avatar Eniac
 
Datum učlanjenja: 06.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.034
Hvala: 56
69 "Hvala" u 46 poruka
Eniac će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Eniac Pošaljite poruku preko MSN za Eniac Pošaljite poruku preko Skype™ za Eniac
Default

ja sam verovatno za vas mala maca sto se posla tice, ali opet imam iste navike... blizina kreveta mi je verovatno rekordna, jer zivim u jednom od studentskih stanova gde imate samo krevet i sto ali dobro imam iste probleme, dakle radim nocu, do ranih jutarnjih sati, sedim po 15 sati sa kompom, niska produktivnost, mnogo chatovanja, forumovanja i sl. opet sa druge strane obim posla kao sto sam napomenuo mi nije toliki da mogu da priustim sebi kancelariju

koje resenje je po meni pametno... ne treba imati kancelariju ali treba imati kutak u kuci koji je namenjen za rad, recimo da se zove office. Tako u podsvesti razvijate sliku da je to mesto na kome radite, i kad sednete za njega to vam je jedino sto tu treba da radite... pomaze, isprobano sa uchenjem... e sad non stop net jeste zeznuta stvar, ali mora se biti disciplinovan... dakle, iskljuciti sve sto vas ometa, i nije vezano za posao, ne praviti besmislene pauze i jesti po unapred planiranom vremenu (inace jedem 7 puta dnevno)... mada realno ovo zvuci nemoguce
Eniac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #23
zark0vac
Rade Joksimović
Professional
 
Datum učlanjenja: 27.10.2006
Poruke: 220
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
zark0vac is on a distinguished road
Default

Iz mog iskustva moguć je ‚‚kvalitetan" rad od kuće (dosta posla za odredjeni vremenski period), samo je potrebno malo organizovanosti i malo požrtvovanja. Odredim od kad, do kad radim, napravim plan svako jutro kad ustanem i pridržavam ga se (no mater what). Ako je potrebno, isključim telefone, laptop koji koristim prevashodno za surfovanje po netu isključim i pokušavam da se nateram da ga ne upalim, ostala dva pcja (za igre i gluposti u slobodno vreme) ne palim nikad u toku ‚‚radnog vremena" a pc za dev jedini ostaje upaljen gde nisam sputan kojekakvim glupostima, i stvarima tipa: Ma samo još ovo da vidim pa ću se baciti na posao. Tako postižem najbolje rezultate, ali mi i vreme kad se fokusiram na jednu stvar (posao) proleti brzo, i nemogu sam sebi da poverujem koliko sam posla uspeo da odradim. Radno vreme koje odredim najčešće nije izjedna vec podeljen na nekoliko grupa od po par sati da ne buljim u ekran po ceo dan..

Uglavnom da sumiram: Pravljenje plana rada, uskladjivanje ostalih obaveza, pridržavanje planu rada. Klasičan radni dan od kuće
zark0vac je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #24
kalkulus
Dusko Petrovic
Professional
 
Avatar kalkulus
 
Datum učlanjenja: 10.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 297
Hvala: 14
1.151 "Hvala" u 9 poruka
kalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished roadkalkulus is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za kalkulus
Default

super je kada ti imash nekoliko racunara pa ti je jedan samo za posao. kada na istom racunaru i radish i zezash se to ume da bude nezgodno. to je jedan od razloga zashto ja ucim u citaonici. ucish sat-dva-tri i onda da se malo odmorish okrenesh se za 15 stepeni ka monitoru i tako presedish ceo bozji dan za stolom, zaboravim da imam noge ponekad

sreca te IM palim vrlo retko, inace nikad nishta ne bih uradio
__________________
I know it all, I just can't remember it all at once
Blog / Pisanije / Best Engagement Rings / Blues DVDs
kalkulus je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #25
zextra
Boris
Grand Master
 
Avatar zextra
 
Datum učlanjenja: 01.12.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 775
Hvala: 5
156 "Hvala" u 2 poruka
zextra is on a distinguished roadzextra is on a distinguished road
Default

Neverovatno koliko covek uspe da odrzi koncentraciju kad nema neke stvari da mu odvlace paznju. Meni su recimo i ikonice na desktopu znale da odvuku paznju... Pomaze mi rad bez interneta, pravljenje liste zadataka na papiru i precrtavanje stavki po obavljenom poslu... Od foruma se svakih toliko odviknem, ali me onda pitaju, citas li forume, ovo ono, i eto mene opet na forumu... A o IM da ne govorim... Skoro uvek je ukljucen... Samo je pitanje jesam li kraj PC-a ili ne

Jel' neko probao tehniku sa dva broja mobilnog? Jedan je work only, dostupan samo u neko razumno radno vreme?
__________________
"It’s important to have goals when you pet. Otherwise you’re just rubbing another mammal for no reason." - Scott Adams
zextra je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #26
oliver
expert
Expert
 
Avatar oliver
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 580
Hvala: 1
0 "Hvala" u 0 poruka
oliver is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za oliver Pošaljite poruku preko Skype™ za oliver
Default

Citat:
Originalno napisao zextra
Jel' neko probao tehniku sa dva broja mobilnog? Jedan je work only, dostupan samo u neko razumno radno vreme?
ne trebaju ti 2 broja/telefona... 1 symbian-powered telefon, 1 broj + blacklist manager (ima scheduler) = dobitna kombinacija
__________________

oliver je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #27
LiquidBrain
Milan Cvejic
Wrote a book
 
Avatar LiquidBrain
 
Datum učlanjenja: 05.09.2006
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.241
Hvala: 32
73 "Hvala" u 56 poruka
LiquidBrain će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Yahoo za LiquidBrain
Talking

Citat:
Originalno napisao Miloje Sekulic
Dom je tamo gde je posao!
Off Topic: Ako su neke fine cice, rado cu im doci na posao...
__________________
http://weevify.com
LiquidBrain je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 12. 2006.   #28
marinowski
Igor Marinović
Expert
 
Avatar marinowski
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Palić
Poruke: 549
Hvala: 31
39 "Hvala" u 17 poruka
marinowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za marinowski
Default

Bila je slična tema ranije, mungos je isto bio autor:
http://www.devprotalk.com/showthread.php?t=613

Tamo sam već napisao svoje mišljenje, ali da ponovim i ovde uz male izmene:

Radio sam od kuće jedno dve godine, been there, done that. Imalo je prednosti, ali nisam znao kada mi počinje, a kada završava posao (kao da sada znam, hehe). Možeš jedno vreme raditi po 20 sati na dan, bez vikenda, ali kasnije se umorite od toga. Sada često nastavim da radim od kuće, ili gasim požar ako se nešto nepredviđeno desi (a desi se). Pokušavam da poštujem vikend, čini mi se da je bolje 5 dana više raditi a 2 dana se posvetiti nečemu drugome.

Office je OK ako vas radi više, osećaj zajedništva i brzina komunikacije su mnogo veći. Sada nas već ima više od 10, pa ne znam kako bi funkcionisalo bez firme. Takođe office deluje ozbiljnije, imaš gde da primiš goste. Gde ćeš u kući da došekaš ako ti dolaze u posetu likovi koje rade Geografski informacioni sistem Štutgarta, ili ako ti na brainstorming o novom projektu dolaze dizajneri iz Londona i Štokholma koji su radili globalni Landrover i Pizzahut sajt ... A nama dolaze takvi gosti.

Dinke je naveo da dobro radi u GMT-5 vremenu. Tu isto može doći do problema: šta ako su klijenti u drugoj vremenskoj zoni? Mi smo do sada radili samo sa Evropljanima, što je ok, samo što nekada Englezi nikako da odu kući, rade k'o blesavi. Od pre par meseci radimo sa firmom iz Seattlea, koji je na zapadnoj obali, pa sam ponekad u ponoć online da se dogovorim nešto sa njima. Naravno, to od kuće, to ne iz officea.

IM: jeste da oduzima vreme, ali moraš nekada pričati i sa partnerima ... nekako ti je lakše raditi sa čovekom koji ti kaže da je bio na pecanju i da mu je bilo super, nego sa nekim ko samo robotski šalje zahteve.

Što se tiče kilaže, to zahteva posebnu temu. Dok sam radio kod kuće, u otprilike sličnoj garderobi kao Nixa, ugojio sam se 10kg. Sada sam smršao 6kg, ovih 4kg viška nikako da ode.
marinowski je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Dokle ? deda Istine i zablude 22 23. 11. 2009. 15:23
Studenti i radno iskustvo Milija Veljovic Opušteno 42 02. 09. 2008. 02:02
Konkurs za radno mesto PHP Developer Biser Holding Poslovne ponude i zapošljavanje 1 25. 03. 2008. 22:32
MySQL: Više tabela, više baza ili? Ilija Studen SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 22 22. 10. 2007. 23:24
Da li je balon 2.0 pravo vrijeme za start novog biznisa? mungos e-Business 14 28. 03. 2006. 20:21


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 13:44.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.