DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Sva početnička pitanja
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Sva početnička pitanja Sva početnička pitanja bi trebala da se postavljaju u ovom forumu, a ako se pretvori u kvalitetnu diskusiju interesantnu svima - prebacićemo je u odgovarajući forum. Molimo "znalce" da ne omalovažavaju početnike, ako žele da pomognu svi ćemo biti zahvalni, ako ne žele, neka preskoče ovaj forum.

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 16. 08. 2010.   #11
blackshtef
profesionalac
Qualified
 
Avatar blackshtef
 
Datum učlanjenja: 27.09.2007
Lokacija: Grubišno Polje - Varaždin
Poruke: 104
Hvala: 10
3 "Hvala" u 2 poruka
blackshtef is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za blackshtef Pošaljite poruku preko Skype™ za blackshtef
Default

Došlo je do nesporazuma, JovanT je odgovarao vezano uz eclipse-ov problem
Al dobro, vidjet ćemo šta bi se može MVC organizacijom eventualno dobiti, hitnije mi je da riješim projekt, a kasnije ako se zainteresiram više za programiranje - nastojat ću da bude i profesionalnije
__________________
I, blackshtef
blackshtef je offline   Odgovorite uz citat
Staro 16. 08. 2010.   #12
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
Savet: batali Windows, pređi na Linux. Tako ćeš vremenom mnogo bolje razumeti celu problematiku.
Volim ovaj forum jer uvek može da se nađe pravi savet, da se lakše otkrije krivac za sve probleme. Mister, imaš možda još neki dobar savet?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 18. 08. 2010.   #13
blackshtef
profesionalac
Qualified
 
Avatar blackshtef
 
Datum učlanjenja: 27.09.2007
Lokacija: Grubišno Polje - Varaždin
Poruke: 104
Hvala: 10
3 "Hvala" u 2 poruka
blackshtef is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za blackshtef Pošaljite poruku preko Skype™ za blackshtef
Default

Citat:
Originalno napisao kickloop Pogledajte poruku
Dodaš u index.php

define("INCLUDE_CHECK", true);

a u file (npr. menu.php):
if(!defined('INCLUDE_CHECK')) die('You are not allowed to execute this file directly');
hm, iako ovo radi u redu s ostalim fileovima, sa formularima izgleda da neće :/
Imam
PHP kôd:
define("INCLUDE_CHECK"true); 
u formular.php koji sadrži registracijsku formu koja ima action="procesor.php" (između ostalog ima i include headera i menija, koji su isto zaštićeni i fino se prikažu)

procesor.php ima na početku odmah ovaj if uvjet, i kad se stisne submit na formularu, procesor kao da ignorira to što je konstanta definirana i baci mi grešku.
Ako zakomentiram to, sve radi super, al džaba mi onda define()
__________________
I, blackshtef
blackshtef je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2010.   #14
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Volim ovaj forum jer uvek može da se nađe pravi savet, da se lakše otkrije krivac za sve probleme. Mister, imaš možda još neki dobar savet?
Kaži koji problem imaš. Ako znam da ti pomognem, reći ću ti kako mislim da se problem reši.
Ako ti se sviđaju moji saveti, slobodno mi se zahvali klikom.
Nema potrebe da me zoveš mister. Na forumu se predstavljam svojim imenom.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2010.   #15
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Mister Vidak, vi ste neki doktor ili psiholog? Prvo dajete savete kako da nam bude bolje a onda ste odmah provalili da imam problem i već imate rešenje. Svaka čast
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2010.   #16
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Mister Vidak, vi ste neki doktor ili psiholog? Prvo dajete savete kako da nam bude bolje a onda ste odmah provalili da imam problem i već imate rešenje. Svaka čast
Nisam doktor a ni priholog, a nisam ni mister .
Bluesman, tebi nisam ni jedan savet dao. Pitao si me da li imam još neki dobar savet i ja sam ti odgovorio da kažeš koji problem imaš pa ako znam da ti pomognem, reći ću ti kako da se problem reši. Nije li bilo tako?
... iskreno, tvoje postove sa uživanjem čitam tako da je verovatno malo oblasti gde bih ja mogao nekim savetom da ti pomognem.
... 'oćemo dalje na PP?
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2010.   #17
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Pa ne znam, ako ne umeš da mi pomogneš oko mog problema što ne umem da prećutim pa makar i na lakat progovorio - onda ništa. Svi moji drugi problemi su ušuškani i sakriveni pa nisu toliko očigledni

Aj sada bez zezanja, pogledaj svoj "savet" pa kaži koliko je primenjiv ... da ne bih nikoga prozivao upotrebiću sebe kao primer. Eto kažeš i sam da sa i ja naučio ponešto, a taj isti "ja" radi već skoro 20 godina na windows-u, kako objasniti tu kontradiktornost sa tvojim savetom da se "batali windows ako imaš nameru nešto da naučiš"? Razumeš šta hoću da ti kažem? Sada valjda i razumeš zašto moram da prokomentarišem takav savet?
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 08. 2010.   #18
blackshtef
profesionalac
Qualified
 
Avatar blackshtef
 
Datum učlanjenja: 27.09.2007
Lokacija: Grubišno Polje - Varaždin
Poruke: 104
Hvala: 10
3 "Hvala" u 2 poruka
blackshtef is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za blackshtef Pošaljite poruku preko Skype™ za blackshtef
Default

vidak, problem je u ovome:
ja tražim problem za rješenje sada, ne za ubuduće. Dugoročno, možda bi mi prelazak na linux bio dobra stvar, ali mi sada stvarno nije do ikakvih promjena, nego do toga da završim ovaj projekt.

Tvoj savjet da pređem na linux da bih nešto pravo naučio je u konkretnom slučaju koristan == 0 - zato jer u ovom topicu pričam o programiranju i kako izvesti nešto s PHP-om.

To ti je kao da čovjeku na autocesti pukne guma i zamoli te za pomoć, a ti mu odgovoriš - majstore, ako ne želiš više imati ovakvih problema, kupi tenk...
promijeni čovjeku gumu, a onda mu možeš predložiti tenk
__________________
I, blackshtef
blackshtef je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" blackshtef za poruku:
Staro 19. 08. 2010.   #19
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

@bluesman & @blackshtef Pogledao sam detaljno postove i našao objašnjenje zašto je za @blackshtef-a moj savet "koristan == 0". User eclipse je postavio pitanje o Unix permisijama nad fajlovima i pristupu fajlovima na različitim sistemima. Moja greška je što sam ukačio da je blackshtef ostavio taj post pa je komentar o prelasku na Unix delom bio u tom smislu.

Smatram da je prelazak sa Win na Lin često težak i zahteva dosta nerava. Dosta stvari oko podešavanja samog sistema ide teže nego na Win pa se samim tim mnogo korisnih stvari brže i detaljnije nauči. To sve utiče na razumevanje logike sistema, t.j. kako sve to funkcioniše a to bi bleckshtef-u pomoglo oko razvoja projekta(moje mišljenje i iskustvo - ne mora se niko složiti sa tim).
Smatram i da su MS proizvodi koncipirani da programeru olakšaju život, poboljšaju produktivnost ali ceo taj koncept, od samog začetka DOS-a i ukidanja permisija i root pristupa, koliko god da je ubrzao razvoj IT industrije isto toliko je nevolja doneo. Moje mišljenje je da je najveći nedostatak celog MS koncepta i njihovih alata mogućnost izrade proizvoda uz nizak nivo razumevanja međuzavisnosti delova sistema i uz uspavljivanje programerovog kritičkog uma, mada to ne mora biti pravilo kod svakog programera.

@bluesman to što ne umeš da prećutiš za mene nije problem. Više volim ljude koji su otvoreni, kažu šta misle pa makar i na lakat progovorili nego onu drugu, podmuklu varijantu. Moj komentar na to "da si ti ponešto naučio i ako radiš na Win" je da čitajući tvoje postove postoji bitna razlika u nivou znanja između nas dvojice, u tvoju korist.

@blackshtef - koliko je poređenje sa gumom i savetom da kupiš tenk korisno videćeš kako se sve više budeš mučio sa organizacijom fajlova i pokušajima da osiguraš sistem na način koji sada radiš. Takve aplikacije su odlične za reverzni inženjering a vremenom ćeš i sam zaključiti da ne treba menjati gume na oštećenim felnama. Sve u svemu, blackshtef, izvini na mom pokušaju da pomognem. Neću te više smarati i voleo bih da ne ulazimo u dalje diskusije.
vidak je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 08. 2010.   #20
eclipse
član
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 06.02.2010
Poruke: 43
Hvala: 22
0 "Hvala" u 0 poruka
eclipse is on a distinguished road
Default

Da bi omogućio korisnicima postavljanje slika, permisije trebaju biti 777 ili makar 766?
ps. je li generalno ovo dobar pristup: slike spremam u direktorije, a u bazu sve podatke o slici?
eclipse je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zabrana pristupa direktnim linkom slavkan PHP 10 19. 11. 2010. 02:46
Kontrola deviznog poslovanja jasmanac e-Business 140 22. 10. 2009. 22:47
Predlog za .RS registra? (kontrola nad DNS) DejanVesic Domain Name Service (DNS) 16 06. 02. 2009. 19:52
Autocomplete SelectBox kontrola ppavlovic (X)HTML, JavaScript, DHTML, XML, CSS 2 27. 11. 2007. 12:15
Ban-ovanje korisnika - zabrana pristupa sajtu bluesman Planiranje i usability 19 21. 11. 2005. 05:44


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 00:52.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.