DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 09. 10. 2010.   #31
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

A niko ne razmislja o kupovini deonica koje isplacuju dividende?
Mozete kupiti neku od blue chip kompanija koja isplacuje u odnosu na cenu deonice 5-7% godisnje i jos postoji mogucnost da cena ode gore dole. Pare su dostupne uvek ako hocete da prodate a ukoliko cena za 20 godina ode tipa 50% gore + 5% x 20 imate verovatno blizu +200% na ono sto ste na pocetku stavili.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2010.   #32
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
A niko ne razmislja o kupovini deonica koje isplacuju dividende?
Mozete kupiti neku od blue chip kompanija koja isplacuje u odnosu na cenu deonice 5-7% godisnje i jos postoji mogucnost da cena ode gore dole. Pare su dostupne uvek ako hocete da prodate a ukoliko cena za 20 godina ode tipa 50% gore + 5% x 20 imate verovatno blizu +200% na ono sto ste na pocetku stavili.
jel mogu kupovati na berzama koje su zasnovane na eur? posto ne zelim imati dinarski rizik u svemu tome?
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2010.   #33
Dzordz
Diskutabilni diskutant
Wrote a book
 
Avatar Dzordz
 
Datum učlanjenja: 09.04.2006
Lokacija: Brno
Poruke: 1.113
Hvala: 36
103 "Hvala" u 74 poruka
Dzordz is on a distinguished roadDzordz is on a distinguished road
Default

Da naravno, jedino sto ne znam da ti preporucim neku trading kompaniju

Jedan problemcic je sto u svakom trade-u treba nesto da platite pa nije pametno bas svaki mesec kupovati.

Za akciju koju sam se ja nameracio (iz vise razloga): AT&T daju ~$0.40 po akciji po kvartalu. Sto izadje 5.6% na godisnjem nivou.
Moja logika je vijati kompanije sa realnim monopolom. AT&T je ulozio u 2009 18 bil $ u infrastrukturu u USA i to im je geografski glavni izvor prihoda tako da problemi u EU nece uticati na njih. Opet eno dolar pada pa za eure moze da se dobije $1.38.
Sta bih jos kupio... Microsoft, mozda Apple i Google ali njih drzim kao brend akcije na koje jako utice desavanje po novinama i sl.
Dzordz je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2010.   #34
alfaunits
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 28.05.2010
Poruke: 296
Hvala: 4
36 "Hvala" u 30 poruka
alfaunits is on a distinguished road
Default

@bluesman, uopste se ne slazem oko zivotnog... ako vec placas kredit za stan, sigurno si nategnut, pa ces 100eur mesecno itekako dodatno osetiti a osigurane sume ili duple/troduple jako tesko dobiti (ne samo u smislu da se za malo slucajeva isplacuju vec se to cekaju provere i cesto ima zackoljica!).
Ako imas KREDIT (a ne lizing), tvoja porodica ne gubi stan... ona moze da ga proda i time vrati kredit.
__________________
http://www.alfasp.com
alfaunits je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2010.   #35
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Dzordz Pogledajte poruku
Da naravno, jedino sto ne znam da ti preporucim neku trading kompaniju

Jedan problemcic je sto u svakom trade-u treba nesto da platite pa nije pametno bas svaki mesec kupovati.

Za akciju koju sam se ja nameracio (iz vise razloga): AT&T daju ~$0.40 po akciji po kvartalu. Sto izadje 5.6% na godisnjem nivou.
Moja logika je vijati kompanije sa realnim monopolom. AT&T je ulozio u 2009 18 bil $ u infrastrukturu u USA i to im je geografski glavni izvor prihoda tako da problemi u EU nece uticati na njih. Opet eno dolar pada pa za eure moze da se dobije $1.38.
Sta bih jos kupio... Microsoft, mozda Apple i Google ali njih drzim kao brend akcije na koje jako utice desavanje po novinama i sl.

da ali u odnosu na orocavanje ovo tvoje nosi sa sobom gomilu rizika... valutni rizik (za one koje platu primaju u eur i jos vise za one koji primaju u din), trzisni rizik poslovanja te kompanije itd....
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2010.   #36
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao raindog Pogledajte poruku
Pa nije bas isto.berza i stednja berza nosi mnogo veci rizik ali naravno i vecu zaradu ako uspe....
Pa to upravo i govorim, naravno da nije isto. Ja samo kažem, ko ima nameru da od osiguranja ZARADI taj neka ovo i ne gleda, a ako hoće neku zaradu onda neka pokuša na berzi - to je tamo moguće (uz rizik) a osiguranje je štednja (u normalnim uslovima bez rizika).

@alfaunits hajde molim te objasni mi ponovo, nešto ne uspevam da razumem šta hoćeš da kažeš a čitam već 3. put.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2010.   #37
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao bluesman Pogledajte poruku
Pa to upravo i govorim, naravno da nije isto. Ja samo kažem, ko ima nameru da od osiguranja ZARADI taj neka ovo i ne gleda, a ako hoće neku zaradu onda neka pokuša na berzi - to je tamo moguće (uz rizik) a osiguranje je štednja (u normalnim uslovima bez rizika).

@alfaunits hajde molim te objasni mi ponovo, nešto ne uspevam da razumem šta hoćeš da kažeš a čitam već 3. put.
mislim da cu naci neko osiguranje i placati odredjeni iznos koji me ne opterecuje kao sigurnost za zlu netrebalo a ostalo ce ici u druge vidove dal stenja ili nesto drugo
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2010.   #38
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

U tome i jeste lepota, niko ne kaže da treba da daješ 100eur mesečno, ti možeš i 5 eur ako misliš da ti je to dovoljno.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2010.   #39
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Slazem se sa Bluesmanom da je zivotno osiguranje bolje nego penziono. I ja sam se informisao oko tih stvari. Bluesman, ne znam gde si se osigurao ali ja koliko znam dupla suma od osigurane u slucaju smrti se isplacuje samo u slucaju nesrecnog slucaja a inace ugovorena osigurana suma i do tada ostvarena dobit. Mozda je kod tebe takav slucaj ali sam uglavnom nalazio na takvo pravilo.

Takodje - ne znam kod koga si se osigurao ali isto ona konstatacija da kada uplacujes zivotno osiguranje ti mozes da prekines kad hoces i uzmes pare koje si uplatio isto ne bih rekao da je tacna. Opet zavisi od tvog slucaja ali u praksi je najcesce da npr. prve 2-3 godine ti ne dobijes nista ako hoces da prekines a nakon toga mozes da dobijes umanjeni iznos koji je znatno umanjen ako do ugovorenog roka ima jos dosta godina. Ukoliko si se odlucio da prestanes sa placanjem npr. posle duzeg vremena placanja a nije ostalo previse do kraja osiguranog perioda onda se moze isplatiti skoro priblizno uplacenim sredstvima.

Takodje, postoji opcija da u slucaju nemogucnosti placanja osiguranja posle nekog vremena "zamrznes" placanje, ono sto si uplatio ti stoji i to mozes podici posle isteka osiguranja.

Nisam isto siguran ni u to da su jako mali dobici - objasnila mi je jedna zena koja je rukovodilac u finansijskom sektoru jedne poznate osiguravajuce kuce. Ta ocekivana dobit od 50-70% moze da bude ali niko ne zna sta ce biti za 10-20 godina, a takodje, sto domaca predstavnistva osiguravajucih kuca za zivotno osiguranja prakticno i ne posluju ovde jako dugo. Pod "jako dugo" smatram onoliko koliko posluju u zapadnim zemljama pa informacije u pogledu ranijih isplata nije takvo kao u zapadnim zemljama gde se placa jos mnogo ranije. Prvih godina je pripisana jako mala iz razloga sto npr. kada neko uplati x eura godisnje u momentu kada pocinje pripis dobiti (u nekim osiguravajucim kucama se ne pripisuje dobit u prve dve godine) se samo na mali iznos racuna dobit jer se preostali veci iznos nije investirao u te sigurne fondove. Npr. uzmimo za primer da placate 50 eura mesecno zivotno osiguranje, 600 eura godisnje. U prvim godinama osiguravajuca kuca nece da ulozi svih 600 eura u svoje investicije, obveznice itd, samo mali deo jer uvek moraju da imaju sredstava da isplate klijente. Sto duze vreme prolazi, sve veci deo od tih 600 eura ulazu, zato ta dobit nije jednaka svake godine. Npr. jedne godine moze biti 5 eura, a posle par godina pripisana dobit moze biti 50 eura.

Pored klasicnog zivotnog osiguranja postoji i tzv. riziko osiguranje sto mnogi znaju a to je da ste osigurani samo u slucaju smrti. Uzmete npr. osiguranje na 20 godina, placate svih 20 godina i ako sve bude u redu u toku tih 20 godina, tj. ako ste ih doziveli vi te uplacene pare ne dobijate nazad. Medjutim, stvar je u tome sto npr. ako se osigurate na 20 000 evra sa klasicnim zivotnim osiguranjem i 20 000 evra na riziko rate se bitno razlikuje od ta dva slucaja jer u prvom slucaju osiguravajuca kuca isplacuje novac, samo se iznos koji se isplacuje utvrdjuje prilikom isplate a u drugom slucaju uplaceni novac uopste ne mora da bude isplacen.

U svakom slucaju - glavni razlog zasto uzeti zivotno osiguranje nije zarada vec stednja i sigurnost.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe

Poslednja izmena od Dejan Bizinger : 09. 10. 2010. u 22:16.
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 09. 10. 2010.   #40
raindog
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 23.04.2007
Poruke: 151
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
raindog is on a distinguished road
Default

tu sa isto postavlja pitanje a nigde nisam video da pisu morao bih videti u ugovoru sta znaci to "nesrecan slucaj"?

dal je to samo pala cigla na glavu, saobracajna nesreca itd. ili je i ako vas neko skine na ulici sa pistoljem i tako neke stvari
raindog je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Privatni tehnološki park srdjan e-Business 77 11. 05. 2011. 22:20
Privatni torrent tracker Jonssquire Web Hosting, web serveri i operativni sistemi 4 30. 08. 2010. 15:53
service koji otkriva koji je font koriscen u nekom logo-u robi-bobi Linkovi 3 09. 09. 2009. 14:47
Etika...po ko zna koji put boccio Opušteno 23 10. 02. 2009. 02:20
Najviše šansi za privatni biznis u elektronskom poslovanju Dragan Varagić e-Business 0 13. 08. 2008. 07:06


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 07:27.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.