DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Hardware
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Hardware Hardware reviews i preporuke

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 28. 01. 2010.   #11
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

pa i sad je revolucionaran, Apple nema nista takvo.. a ljudi koji ce to kupiti ionako ne kupuju nista sto nema jabuku na sebi, i sto ne dolazi u kutiji koja podseca na pakovanje skupocenog parfema (ali je plasticna)...

Inace, smesna mi je prica o kindle killeru, jer je kindle potpuno druga tehnologija napravljena sa idejom lakseg citanja, znaci babe i zabe. Kome ne smeta da cita na obicnom ekranu moze to da radi na iPadu, ili na bilo kom netbooku, ali vecina nas to bas i ne voli...

Inace, ko sto rece bluesman mozda bih i ja kupio tako nesto, kao jos jednu ne previse potrebnu igracku, mada meni licno je malo sumnjiv ovaj format .. prevelik je za dzep, a premali za rad... takodje kucanje bilo kakvog duzeg teksta je pretpostavljam neudobno, nema ozbiljnijih igrica, znaci zapravo nemam pojma kad bih ja to koristio uopste?
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.

Poslednja izmena od ivanhoe : 28. 01. 2010. u 17:48.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ivanhoe za poruku:
Staro 28. 01. 2010.   #12
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Nisam ga držao u ruci da bih bio siguran, ali mi se čini da je baš format ok. Ne znam kakav rad si planirao na takvom uređaju ali je po meni baš dobra veličina za surfovanje, gledanje filmova, čitanje ... mislim da ovoi nije namenjeno za neki rad, osim evenutalno za neki prezentaciju klijentu ili nešto slično.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2010.   #13
STELLANOVA
expert
Master
 
Avatar STELLANOVA
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: EU
Poruke: 609
Hvala: 47
51 "Hvala" u 37 poruka
STELLANOVA će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za STELLANOVA Pošaljite poruku preko AIM za STELLANOVA Pošaljite poruku preko MSN za STELLANOVA
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
pa i sad je revolucionaran, Apple nema nista takvo..
Kada sam rekao revolucionaran mislio sam na neku novu tehnologiju, a ovo nista novo nije. Software je iz iPhone-a, samo malo jaci harware i to je to... OK format uredjaja je novi ali to je samo u pitanju velicina, ja vec sve to imam na iPod touch-u.
STELLANOVA je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2010.   #14
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

@stellanova: ja sam bio sarkastican, za slucaj da nisi primetio..

@blues: Pa zapravo, razmisljao sam gde bih ja to koristio, ne toliko kako. Kod kuce mi ne treba, a za napolju ne znam koliko je interesantan jer bih morao da nosim ranac, torbicu sta vec, a onda isto tako mozes da poneses i neku vecu masinu. Naravno, treba videti kako izgleda uzivo, mozda gresim. Jedna stvar koja bi me jako privukla je ako baterija drzi dosta duze od klasicnih netbookova, to bi onda bilo jako zgodno...

Off Topic: Da imam $3000 viska, ja bih si radje kupio ovo http://www.audiocubes.com/product/Ak...bby_Robot.html
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2010.   #15
jablan
VD IT Direktora
Invented the damn thing
 
Avatar jablan
 
Datum učlanjenja: 08.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.118
Hvala: 503
1.307 "Hvala" u 282 poruka
jablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamenjablan je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao dinke Pogledajte poruku
Ni iPhone ne pruza nista posebno u odnosu na ostale telefone pa je dominantan na trzistu. Postoje razlozi zasto je to tako, a zbog tih razloga ce i iPad uspeti. A za 500 bucks ... mozda i ja uzmem jedan
Postoji jedna bitna razlika. Mobilni telefon svako ima i svakom treba, i nije bilo teško da se Apple kombinacijom zaista dobrog proizvoda, besomučne reklame i velike količine aplikacija ugura na tržište. Sa tabletima je potpuno druga situacija - oni postoje već 10-ak godina, ali lično ne poznajem nikog ko ima jedan. Svako normalan će kupiti nešto što ima tastaturu i što može da stoji na stolu pod uglom. Sad Stevo ima prvo zadatak da nas ubedi da nam to treba (vidim tebe je već ubedio, doduše ), pa da krene da nam uvaljuje.

Hebote, ljudi, u pitanju je običan netbook bez tastature (plus Apple specific gluposti tipa bez multitaskinga, USB-a i sl).

Poslednja izmena od jablan : 28. 01. 2010. u 18:51.
jablan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2010.   #16
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Ne vidite ovde širu sliku, ne samo da trenutno imaš 130 k aplikacija ( za šta zamisliš ) , već možeš da radiš širok dijapazon stvari na njemu, i vrlo lako mogu da ga vidim da se široko prihvati u školskom sistemu Amerike.

Ono što će kod njega biti revolucionarno je korišćenje content-a, nešto što mi iz it sveta definitivno nismo ciljna grupa, ali zato 95 % ostalih jesu ( i to je nešto gde Jobs gadja )


Za razliku od predstavljanja iPhone-a, ovo je ispoliran uredjaj po svemu sudeći do najvećih detalja, što govori da su oni jako jako ozbiljni oko market pozicije gde ovaj uredjaj treba da ispuni "rupu".

Cena od 500$ je "taman". Amazon Kindle je 259, što je jako mala razlika u odnosu na to šta iPad donosi ( bar iz mog ugla )
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2010.   #17
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

^Ne znam, ja mislim da je cena previsoka za ono što su prikazali. U stvari, čak i da je cena manja, npr. $400, opet ne znam, jer ako ne mogu da poteram ni 2 aplikacije u isto vreme..??

Kindle i iPad nisu nekako za poređenje, jer Kindle ima ekran koji je potpuno drugačiji, *mnogo* bolji za tu osnovnu namenu uređaja (čitanje), kako već reče ivanhoe. Teško da će da pridobiju tu publiku, a pošto Kindle aplikacija već postoji za obične PC (uskoro i Apple) sisteme, ne znam onda..

Citat:
Originalno napisao nixa
i vrlo lako mogu da ga vidim da se široko prihvati u školskom sistemu Amerike.
Ha? U situaciji kad Obama upravo donosi odluku o zaleđivanju javne potrošnje na 3 godine, škole će da troše na Apple uređaje (za koje je uvek problem uklopiti na postojeće Windows mreže)? Ne znam nešto, pogotovo ako se pojave slični ChromeOS i Win uređaji sa Tajvana sa manjom cenom, itd.

Živi bili pa videli.

(BTW, razlika između $500 i $259 nije mala, al ajd da ne ulazimo jer zaista zavisi od potreba, itd)
__________________
Commercial-Free !!!

Poslednja izmena od degojs : 28. 01. 2010. u 19:22.
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2010.   #18
nixa
Nikola Denić
Sir Write-a-Lot
 
Avatar nixa
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.694
Hvala: 160
458 "Hvala" u 164 poruka
nixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu aurunixa ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za nixa
Default

Kao što je više puta pomenuto, Jobs je egocentrični manijak a ovo mu je "najbolje delo ikada".Očigledno znaju šta rade jer je Apple bio prvi All time high posle recesije, dok ovi ostali još uvek kaskaju.

Videćemo šta iPad sve donosi, jer ja ovo ne vidim samo kao čitač, već i kao viewer raznolikog sadržaja ( serije, filmovi ) i fenomenalnu gaming konzolu ...

Živi bili pa videli ...
__________________
Do not ask yourself what the world needs. Ask yourself what makes you come alive, and then go do that. Because what the world needs is people who have come alive
nixa je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2010.   #19
degojs
I'm a PC too.
Wrote a book
 
Avatar degojs
 
Datum učlanjenja: 05.06.2005
Lokacija: Kanada
Poruke: 1.354
Hvala: 82
130 "Hvala" u 89 poruka
degojs će postati "faca" uskorodegojs će postati "faca" uskoro
Default

O, slažem se da će biti kupaca (eno Dinke već naručio 2 komada ), i da će Apple da puni džep i dalje dobro (pa kako ne bi kad prodaju isti PC za duplo više od ostalih?), nego gledam kako ja što bolje da prođem i šta ostali ovde kažu vredi li, pošto se bavimo sličnim stvarima, itd.
__________________
Commercial-Free !!!
degojs je offline   Odgovorite uz citat
Staro 28. 01. 2010.   #20
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kakvu fenomenalnu gaming konzolu? Za tetris? Aj' ne zezaj, bre, čak ni flash ne podržava

Činjenica je da će puno ljudi da se isprsi za ovo, ne zato što je super već zato što je Apple. I već vidim gomile zealota kojima je vilica pala na sto kada su videli kako se "automatski rotira ekran kada okreneš uređej ... i booom", pa ima i mala biblioteka, baš je superiška ... i kupili bi ovo čak da košta i 5000 USD.

Ja pokušavam da budem objektivan, meni je interesantan koncept uređaja koji je veličine A4 sveske i možeš da ga muljaš po rukama, super je za putovanja (sa decom), prezentacije ili čisto da se uvališ u fotelju i odradiš šta imaš od obaveza online. Ja bih rado kupio takav uređaj ali mora da ima nešto više od ovoga, ili ako već kupujem igračku - onda ne želim preskupe igračke.

Na kraju ovo podiže čitanje novina na WC šolji na viši nivo
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!

Poslednja izmena od bluesman : 28. 01. 2010. u 19:37. Razlog: uvalio mi se degojs dok sam pisao @nixa
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
iOS (IPhone/IPad/IPod) developer za stalno (Beograd) Gruja Poslovne ponude i zapošljavanje 0 20. 07. 2010. 11:42
Ipad u skupstini. iki_xx Opušteno 7 01. 07. 2010. 00:05


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:29.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.