DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 06. 12. 2009.   #1
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default Svinjski grip, vakcinacija itd.

Interesuje me sta mislite o celokupnom desavanju u vezi svinjskog gripa? Da li cete se vakcinisati? Pogotovo me zanima odluka kolega koji imaju malu decu da li ce ih vakcinisati (nije lose da napisete i koliko vam godina imaju deca)?

Moja zena se verovatno necemo vakcinisati i kada to bude bilo dostupno za nas, a u velikoj smo nedoumici da li da vakcinisemo sina koji je nedavno napunio godinu dana. Nisam ni od koga jos cuo da ce vakcinisati malu decu a pedijatri nam sami govore da ne treba.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2009.   #2
AG.RS
Banned
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 182
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
AG.RS is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za AG.RS Pošaljite poruku preko MSN za AG.RS Pošaljite poruku preko Yahoo za AG.RS Pošaljite poruku preko Skype™ za AG.RS
Default

šta možemo da mislimo? Namerno pušten kao i svi prethodni iz laboratorije. U Srbiji dobro došao da se agresivnom medijskom kampanjom narodu skrene pažnja od ekonomske propasti. Bar na jedno pola godine.

Prvo su nas tri meseca svako veče ubeđivali da prihvatimo gej-populaciju (jun -oktobar).I oni koji su po tom pitanju liberalni pukli su od tolike medijske buke i postali nasilni. E onda je 7 dana bilo zatišje. A onda je dr.Predrag Kon iskočio na društvenu i političku scenu. Još ćemo ga i sanjati koliko se trpa na tv. Sa saradnicima svakodnevno seje paniku i pomaže opstanak nesposobne vlade. Sada opet nema kolektivnog ugovora radnicima zbog gripa verovatno?

Ovo je po meni jedna farsa i obmana. Svih ovih godina kao da ljudi nisu umirili od upale pluća, pa niko nije govorio o tome. Sada svakog umrlog starca prikazuju kao žtrvu novog gripa.

Ja neću primiti tu vakcinu i po cenu streljanja. A posebno neću ići u ambulante i bolnice da se zarazim.

Ja ću se truditi da sačuvam svoje 4 mačke. Jer kada u jesen 2010 potroše svinjski grip i gej paradu, krenuće hajka na sirote mačke, pod imenom mačji grip. Krave, svinje i ptice su već poludele.

Poslednja izmena od AG.RS : 06. 12. 2009. u 17:11.
AG.RS je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje AG.RS za poruku:
Staro 06. 12. 2009.   #3
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

brrr, nama izgleda treba vakcina protiv paranoje, a ne gripa... :/
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje ivanhoe za poruku:
Staro 06. 12. 2009.   #4
oksite
Damir Trninic
Expert
 
Datum učlanjenja: 22.04.2006
Poruke: 463
Hvala: 42
63 "Hvala" u 44 poruka
oksite će postati "faca" uskoro
Default

Necemo se vakcinisati, kao ni nase petogodisnje dete.
__________________
dooConsult
oksite je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2009.   #5
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Bas sam dosta citao iz domacih i stranih izvora na ovu temu. Takodje, pitao sam i sestru od tetke i prijateljicu koja zivi u DE, tamo doktori ne savetuu vakcinaciju deci ispod 4 godine. Cinjenica je da u AT, DE, UK, CH, NO, SE itd. ima mnogo vise obolelih ali se ne pravi ovakva medijska pompa. Medjutim, npr, razlikuje se i jacina samih vakcina pa i same reakcije jer su razlicitog tipa neka ima ceo inaktivisani virus a neke samo delove inaktivisanog virusa tzv. sub-junit vakcina kao sto je Novartisova Focetria.

Vrlo je nelogicno kako se u zavisnosti od toga kako kome i zasto odgovara nekada jako puno pise u medijima o gripu a nedavno kada je bilo ogromno okupljanje i ljubljenje jedne iste slike od mnogih ljudi niko nije apelovao na oprez.

Cini mi se da je jako velika smrtnost u Srbiji s obzirom na broj obolelih/broj ukupnog stanovnistva ali ne znam zasto se ne kaze kako je bilo pre sa obicnim gripom a i cesto se nedeovoljno pise o tome da li su od necega bolovale osobe koje su umrle od gripa.

Ne znam sta je ispravno uraditi.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2009.   #6
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ma mediji su se uhvatili gripa, jer je to sigurnija tema nego skandali politicara/bogatasa, a jednako dobro prodaje tiraze. Uvek se setim onog pomracenja Sunca, kad nikog zivog nije bilo na ulicama, jer su mediji danima blebetali o "opasnostima"

Koliko sam ja obavesten, smrtnost od ovog gripa je (za sada) slicna kao i od svakog drugog gripa, vecina obolelih ima blazi oblik, tako da se zapravo i ne zna tacan broj obolelih. Ono sto je zaista opasno su mutacije virusa koje bi mogle da nastanu, jer je virus gripa generalno sklon mutacijama, i brzo se adaptira na poznate metode lecenja. A i nas jos nije potkacio glavni talas koji se ocekuje u februaru.

Ja cu se vakcinisati cim mi se pruzi prilika, jer sudeci po statistickim podacima koji su objavljeni za vakcinu, daleko su vece sanse da me neki idiot zgazi na ulici nego da imam komplikacije od vakcine.
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2009.   #7
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Ja sam po rođenju kontaš i opozicionar, tako da me je sva ova kampanja i podizanje histerije oko novog gripa čvrsto ubedila u ubeđenju da se ne vakcinišem.

I malo je nekako providno da, čim je potpisan ugovor o kupovini vakcina, količina histerije u medijima i spinovanje cele priče se naglo zaustavilo, sada se samo s vremena na vreme pomene da je neko preminuo od gripa, kao što s vremena na vreme pročitate da je nekog pregazio auto.

Što tako revnosno ne obaveštavaju i spinuju koliko ljudi dnevno u Srbiji umre od raka? Prepolovio bi se broj pušača vrlo brzo.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2009.   #8
srdjan
xyz
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 25.10.2006
Poruke: 893
Hvala: 87
346 "Hvala" u 163 poruka
srdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu aurusrdjan ima spektakularnu auru
Default

Ja cu se vakcinisati jer mislim da tako cinim dobro sebi i drugima...

Mozda je trebalo u temu "hardware", obzirom na cipove u vakcini

Srbija je jedna od medicinskih fenomena, ovde bi grip mogao da se leci Xanax-om
srdjan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 06. 12. 2009.   #9
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Da, bila je neka emisija na HRT pre neko veče kada su doveli neku austrijanku koja tvrdi da je vakcinacija način da se smanji i kontroliše globalna populacija. Kao oni koji ne riknu od vakcine će u svakom slučaju biti kontrolisani jer kroz vakciju svetske vlade ubrizgavaju neke nano-čipove koje služe za kontrolu emocija (što znači svega).

Mislim da bi trebalo prvo zaviriti malo u glavu tim ljudima koji šire takve budalaštine, a možda još više onima koji ih puštaju da lupetaju po televizijama.

Što se samog gripa tiče, meni je muka i da spomenem tu temu. Što se mene tiče ja bih pre zabranio motocikle na ulicama, čitam danas u novinama da je u Srbiji svaki 4 poginuli učesnik u saobraćaju - motociklista, a ne verujem da je udeo motora u saobraćaju veći od 1-2%. To samo znači da je voziti motor otprilike rizičnije nego da odeš na jednu "turu" u Avganistan ili Irak.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Staro 06. 12. 2009.   #10
AG.RS
Banned
Qualified
 
Datum učlanjenja: 16.02.2009
Lokacija: Beograd
Poruke: 182
Hvala: 3
15 "Hvala" u 8 poruka
AG.RS is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za AG.RS Pošaljite poruku preko MSN za AG.RS Pošaljite poruku preko Yahoo za AG.RS Pošaljite poruku preko Skype™ za AG.RS
Default

Baš si ispravno rekao. Svaki dan se skrši neki na motoru i šta vidimo? Odma dojuri grupa "batica" na motorima pre policije..ko divlje horde..Gine svaki Dan po jedan i nikako da se urazume. Juče mi jedna budala trubi na ulici da se pomorim sa trotoara da se on parkira, iako to nije predviđeno tu. Nama grip nije otpreban.

Ja lično ne bih da budem šprican, nisam besan. Neka to drug Tomica nosi u skupštinu, tamo je potrebnije.
AG.RS je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 22:41.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.