DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > e-Business
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

e-Business Elektronsko poslovanje, e-Commerce, poslovanje uopšteno. Sponzor: www.poslovnaznanja.com

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 23. 01. 2011.   #1
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default Nalazenje nise

Mislio sam da bi mogli da prodiskutujemo malo na temu koji tipovi sajtova/servisi nedostaju na nasem Internetu a koji postoje ali su nedovoljno dobri ili postoji prostora za nove. Mozda ova diskusije neke inspirise da pokrenu tip projekta naveden ovde.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Dejan Bizinger za poruku:
Staro 23. 01. 2011.   #2
metaphysic
old school
Expert
 
Avatar metaphysic
 
Datum učlanjenja: 09.04.2009
Poruke: 465
Hvala: 80
72 "Hvala" u 46 poruka
metaphysic is on a distinguished road
Default

Aa, koliko sam primetio,
to neće niko da kaže (iznese) javno
metaphysic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 01. 2011.   #3
blackholemix
Banned
Na probnom radu
 
Datum učlanjenja: 23.04.2010
Poruke: 20
Hvala: 2
0 "Hvala" u 0 poruka
blackholemix is on a distinguished road
Default

Pa neće to da kažu jer svi to kao čuvaju za sebe pa će oni da naprave. Problem je što je ovde tržište malo, mislim u odnosu na ino. i onda neke oblasti koje su totalno slobodne neće da rade jer su u fazonu, ma šta to, da uzmem 200-400e mesečno, nema poente da se za to malo cimam. A to za naš standard nije malo, gomila je nezaposlena, valjda bolje da toliko uzmu nego ništa.

Po meni nema sajtova u vezi nauke, imaju pojedini deo za to, ovi veći, ali nema baš samo za to (ne računam wiki i sl.) Možda kada bi imali više takvih sajtova, ljudi bi malo više to čitali, a manje gledali Farmu i Dvor!
blackholemix je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 01. 2011.   #4
vidak
Banned
Expert
 
Datum učlanjenja: 29.09.2007
Poruke: 458
Hvala: 131
71 "Hvala" u 44 poruka
vidak is on a distinguished road
Default

Ajd', kada već niko neće da krene sa idejama.


1. Klopomer.com (Na dnevnom nivou: sabiranje kalorija unete hrane, sabiranje fizičkih aktivnosti, praćenje kretanja kilaže)
2. Knjigovodstveni software, za mala, malecka i srednja preduzeća koja ne mogu sa priušte SAP a muče se sa WINGS
3. Human Resource software ali ne za zamlaćivanje poslodavaca sa 6 biografija kao što je na infostud već samo jedna biografija sa detaljnim analitičkim podacima pomoću kojih bi se filtrirala prva i druga grupa kandidata. Treća, ona najuža ipak mora doći na razgovor. Software bi bio namenjen i prilagođen HR menadžerima i njihovim potrebama
vidak je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje vidak za poruku:
Staro 23. 01. 2011.   #5
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Mislim da je bolje da popisemo sta uopste postoji, jer sve ostalo nedostaje...
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
7 članova zahvaljuje ivanhoe za poruku:
Staro 23. 01. 2011.   #6
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Kontam i ja da su mnogi u fazonu "necu da kazem, hocu to ja da napravim a nikako da krenem".

Dok sam bio u osnovnoj i na pocetku srednje skole sam mislio da je ideja jako bitna, da je zapravo najbitnija. Posle sam shvatio da to nije bas tako. To ce isto i da potvrde investitori. Mnogi hoce da dobiju neku investiciju za projekat pa onda traze da investitor potpise NDA itd da se kao obezbedi da mu nece "ukrasti" ideju. Ideja u najvecem broju slucajeva precenjen parameter a implementacija u najvecem broj slucajeva potcenjen parametar.

Cak i da neko napise ovde svoju ideju koju hoce da realizuje a neko to drugi isto odluci da realizuje to nista ne znaci bez mnogih drugih faktora.

Ono sto smatram da nedostaje na srpskom Internetu je:

1. Kvalitetan servis za uporedjivanje cena proizvoda i usluga kao i nivoa kvaliteta istih. To su vrlo popularni servisi u inostranstvu. Kontam da ce vrlo skoro da krene vise takvih servisa s obzirom da se polako ali sigurno e-commerce zahuktava i kod nas. Ima vec nekih sajtova za uporedjivanje cena, ali koliko sam skontao ne jos na ozbiljnom nivou.

2. Nedostaje dobar sajt za nekretnine. Ima puno sajtova za nekretnine ali ne postoji sajt za nekretnine sa takvom prepoznatljivoscu kao npr. Infostud poslovi. Kod velikih medija koji bi to mogli napraviti nekako mi se cini da je to i dalje u sekundarnom planu a manji nisu dovoljno profesionalni.

3. Slazem se sa Vidakom za finansije i knjigovodstvo, nesto tipa Kashflow.com i Mint.com servisa

4. Nezavisna produkcija sadrzaja je dosta slaba kada je rec o razvoju sadrzaja vecina je copy/paste, cak i kod vecih medija se cesto tekstovi preuzimaju u dogovoru sa drugim medijima da bi oni dobili promociju

5. Slaba ili nikakva ponuda servisa sa tehnicko zahtevnim sadrzajima legalnog sadrzaja, znaci video i audio.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 01. 2011.   #7
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 20.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao Dejan Bizinger Pogledajte poruku
1. Kvalitetan servis za uporedjivanje cena proizvoda i usluga kao i nivoa kvaliteta istih. To su vrlo popularni servisi u inostranstvu. Kontam da ce vrlo skoro da krene vise takvih servisa s obzirom da se polako ali sigurno e-commerce zahuktava i kod nas. Ima vec nekih sajtova za uporedjivanje cena, ali koliko sam skontao ne jos na ozbiljnom nivou.
Vidim da je krenuo Ceger.rs kao obećavajući proizvod, doduše samo kao search trenutno.

Svojevremeno sam razmišljao oko ovakvog servisa u Srbiji. Najveća mana je što se biznis model ovakvih servisa zasniva na affiliate programima prodavnica koje za sada još uvek nisu dovoljno razvijeni.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 01. 2011.   #8
Dejan Bizinger
Moderator
Wrote a book
 
Avatar Dejan Bizinger
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.165
Hvala: 71
175 "Hvala" u 58 poruka
Dejan Bizinger će postati "faca" uskoroDejan Bizinger će postati "faca" uskoro
Default

Ima i Kojacena.com i Cena.rs.

Ocekujem da ce ih biti jos, da ce to biti neki sledeci talas "istih tipova sajtova", kao sto je vec bio slucaj sa poslovima, nekretninama, agregatorima, drustvenim mrezama itd.
__________________
Flirtic.rs - social dating baziran na testovima i anketama | Karike.com - upoznaj nove osobe
Dejan Bizinger je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 01. 2011.   #9
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Citat:
Originalno napisao vidak Pogledajte poruku
2. Knjigovodstveni software, za mala, malecka i srednja preduzeća
U izradi je već neko vrijeme, biće uskoro
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 23. 01. 2011.   #10
nn.nn
nobody
Expert
 
Avatar nn.nn
 
Datum učlanjenja: 19.04.2007
Poruke: 537
Hvala: 14
705 "Hvala" u 106 poruka
nn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoronn.nn će postati "faca" uskoro
Default

Izgleda da, kad o tome počne da se priča, već je kasno. Npr, e-računi i fiposoft, a sve mi se čini da sam i treću negde video. Mada, po onome što se vidi, reklo bi se da ima mesta za još. Jedino što su knjigovođe dosta konzervativni ljudi i teško menjaju softver u kome rade, a on-line je već ekstremni sport za njih.
nn.nn je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 15:03.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.