DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Web dizajn i usability > Planiranje i usability
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Planiranje i usability Planiranje, legalnost, privatnost, arhitektura, principi

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 12. 11. 2005.   #11
shoba
profesionalac
Qualified
 
Avatar shoba
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 165
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
shoba is on a distinguished road
Arrow

Citat:
Originalno napisao ddz
Sanbox korisnici mogu da pišu poruke, ali te poruke niko ne vidi osim njih samih, sve dok ih moderator ne odobri.
Ako sam dobro razumeo on napise poruku ali ce ona biti objavljena tek kad je moderator pregleda. Kad su privatne poruke u pitanju onda je odlucno - on pise i misli da ga onaj tamo ignorise i ne odgovara mu pa smarac posle nekoliko pokusaja ode. Ovde (na primeru foruma) on napise poruku za koju zna da li je 'stigla ili nije' jer je u pitanju javna poruka. Hocu da kazem da se bojim da u ovom slucaju mozda nece tako lako otici a da ne primeni jos po neku smaracku tehniku.

Ja sam imao posla sa ovakvima, pokusao sam i lepim - da porazgovaramo preko mejla zasto to radi ... na kraju nikad mi nije odgovorio na mejl nego je u svom webmailu falsifikovao (sam napisao) mejl koji sam navodno ja poslao, uradio screenshot, objavio na netu i krenuo u novu akciju opstrukcije sajta, sada uz 'materijalni dokaz' zasto sve to radi. Sacuvaj Boze!!!

Nadam se da cemo naci najefikasniji i najbrzi nacin za neutralisanje zlonamernih!
__________________
Natalna karta
shoba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2005.   #12
Goran Aničić
Moderator
Expert
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 538
Hvala: 10
40 "Hvala" u 20 poruka
Goran Aničić će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao shoba
...
6. Jedan alternativni nacin - obicno ljudi koji zatrpavaju sajt raznim glupostima, ne postuju pravila itd ne znaju mnogo o tome kakve tragove ostavljaju pa bi mozda resenje bilo da mu u mejlu napises sta sve znas o njemu (ako nadjes telefon, kucnu adresu i jos poneku takvu pikanteriju bice bolje) i kulturno ga zamolis da se 'mane corava posla'...
Mislim da je ovo jedini delotvoran način.
__________________
..................................
Kompjuterski e-zine
Personal magazin
..................................
Blogovi
Svakodnevnica Auto blog
Goran Aničić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2005.   #13
blogowski
Pušelja Predrag
Professional
 
Avatar blogowski
 
Datum učlanjenja: 12.08.2005
Lokacija: Strasbourg, France
Poruke: 339
Hvala: 22
40 "Hvala" u 13 poruka
blogowski is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za blogowski Pošaljite poruku preko Skype™ za blogowski
Default

Za ove sto spamuju sa sopstvenim forumima ( od celih 2,5 clana) cuo sam od jednog ortaka (mod na http://forum.hardware.fr/) sta on radi. Ode na taj forum i zaspe ga sa sopstvenim spamom tipa " forum ti je bulja" kao object stavi "pozdrav sa "xx foruma" i posalje adminu PP da obrise sam sve spamove inace ce mu oboriti taj sugavi forum. Kaze da u 99% to funkcionise i da sami likovi dodju i obrisu postove. E sad to je onako malo neelegantno resenje ali izgleda da pali sto se tog problema tice. Kod njih takodje da bi se registrovao mora na password da cekas min. 24 sata da ti posalju na mail. Kaze da su tako smanjili za 80% spamove.
blogowski je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2005.   #14
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kod mene je na forumu malo specificno. Besplatni clanovi imaju pravo na 4 poruke u toku 12 sati, a oni koji placaju nemaju ogranicenja. A ako je platio, obicno koristi SMS, pa mu tako znam i broj telefona Ako je platio preko racuna ili CC - onda mu znam i kucnu adresu

Ma imao sam ja svakave budale, niko nije pretio da ce oboriti forum, ali su jednom clanovi provalili neki sajt na kojem su bile njihove slike sa Romance Cafe i ispod svake slike neki nebulozan tekst. Nasao sam klinca za 20 minuta, zvao ga telefonom i rekao sam mu da mu necu nista ali cu da objavim na sajtu adresu i broj telefona, pa ce da mu se javi par hiljada besnih clanova. Odmah je ne samo obrisao slike nego oborio svoj sajt.

Na zalost to je ponekad jedini nacin, narocito u Srbiji. Medjutim, mislim da nemem vremena i zivaca tako da resavam problem. Evo sinoc sam bio na chatu i pojavio se neki sandi koji je sta god ko kaze samo pisao "pusi", "duvaj"... upozorio sam ga jendom i kada je nastavio - izbacio. Obrisao sam mu i profil, pa sam onda 1/2 sata proveravao nove korisnike. Registrovao se jos 4 puta i svaki put sam ga obrisao "po vidjenju"... kasnije je odustao.

U ovoj kategoriji sajtova u koji spada Romance Cafe, vlasnici su uglavnom teski moroni (naravno izuzimam sebe) jer su neverovatno alavi i zbog dinar-dva bi dali sve. Ja sam imao likove, vlasnike drugih slicnih sajtova koji su se registrovali i slali clanovima poruke "ovaj sajt je sranje, dodjite na ... ". Onda su namerno pravili frke na forumima, pa sam par puta bio u opasnoj raspravi sa nekima. Zatim su se registrovali i slali clanovima razne vulgarnosti, i primetim da su poceli neki da traze brisanje profila kao "mnogo budala je pocelo da se skuplja ovde"... Ja proverim, a ono samo 3 budale, i to sve 3 su u stvari jedna osoba koja je slala stotine nasumicnih poruka istog sadrzaja - uglavnom vulgarnosti...

Tako,... ima svacega... na kraju se zapitas da li sam ja spreman za ovo. Medjutim, naucio sam da iskuliram i nikada ne odgovaram odmah na mail ili bilo kakvu provokaciju, uglavnom ih brisem uz osmeh, zadovoljan sto ja nisam postao takva budala (još).
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Staro 12. 11. 2005.   #15
shoba
profesionalac
Qualified
 
Avatar shoba
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 165
Hvala: 0
3 "Hvala" u 3 poruka
shoba is on a distinguished road
Default

Vrlo dobra stvar je kada se pristup ili ucestvovanje naplacuje. Veoma veoma je mali broj ljudi koji ce nesto lose uraditi cak i ako je malo platio. U takvoj situaciji kockaju se samo oni koji agresivno reklamiraju svoj sajt. Misle da je svakakva reklama dobra reklama.

Izuzetno elegantan i pametan nacin je ono sto je ddz naveo i za taj deo problema je najboji.

Jedan smarac koji mi vise nije mogao nista poceo je da salje mejlove potpisane mojim imenom i adresom sa nekim glupim exe fajlom koji pravi hiljade praznih foldera. Sto je najgore i u Replay polje je stavio moju adresu pa mi je jedan korisnik uzvratio mejl. Tako sam ja video sta mi se radi iza ledja, zamolio onog sto mi je uzvratio mejl da mi posalje citav header originalnog mejla i za 20 minuta nasao cak i telefon i kucnu adresu pa cak i kako mu se zena zove Naravno ovo je bila idealna situacija jer je taj 'napadac' poslao mejl sa svog sajta (!!!) pisalo je lepo konkurentskisajt.com pa ja preko whois i amrickog telefonskog imenika (gde on zivi) dodjem do svoh podataka. Krvnu grupu nisam uspeo da nadjem

Zakljucak: zlonamernih uvek ima i uvek ce ih biti. Ima onih koji ce govoriti o tvom sajtu sve najgore, da si lopov itd cak i ako radis najpostenije moguce...ne treba se nervirati.
__________________
Natalna karta
shoba je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 11. 2005.   #16
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

jedna od ideja je da ne zna da si banovao, varijacija na vec predlozeno:

dodas flag poruci, i ako je gleda onaj ko ju je pisao pokazi mu, ostalima nemoj... on misli da ga drugi ignorisu, drugi misle da je odustao, svi srecni...
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 11. 2005.   #17
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Umm... pa to je ono što sam napisao u poruci #7
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 11. 2005.   #18
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

pa jeste, s tim sto si ti uveo u pricu i banovanje za ceo IP opseg, pa registraciju novih korisnika kojima treba nadgledanje od moderatora...

to ima par ozbiljnih problema jer,prvo zahteva da neko moderise poruke, zatim samo IP opseg nije bas narocito efikasna zastita, a uz to ces da smaras i nove korisnike koji nisu nista pogresili. Ako imas neku foru sa placanjem, to je vrlo nezgodno, jer ljudi dodju, vide da im niko ne odgovara par dana i naravno odu dalje...a lik zbog koga to radis naprosto uzme neki anonimni proxy i napravi novi virtualni lik i smara iz pocetka...

ja sam mislio naprosto, umesto da lika banujes skroz, napravis da mu poruke budu nevidljive ostalima na forumu (ili samo na delu foruma gde smara). On nema pojma da se bilo sta dogodilo jer on sve poruke vidi, pa su manje sanse da dobije ideju da pravi svoje klonove po forumu...
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 20. 11. 2005.   #19
Dušan Dželebdžić
Nekad bio ddz
Expert
 
Avatar Dušan Dželebdžić
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 590
Hvala: 88
402 "Hvala" u 51 poruka
Dušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoroDušan Dželebdžić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko MSN za Dušan Dželebdžić Pošaljite poruku preko Skype™ za Dušan Dželebdžić
Default

Istina.
Doduše, jedini pravi lek protiv smarača je armija (plaćenih) moderatora koji rade u smenama :|
Dušan Dželebdžić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 21. 11. 2005.   #20
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe
ja sam mislio naprosto, umesto da lika banujes skroz, napravis da mu poruke budu nevidljive ostalima na forumu (ili samo na delu foruma gde smara). On nema pojma da se bilo sta dogodilo jer on sve poruke vidi, pa su manje sanse da dobije ideju da pravi svoje klonove po forumu...
Ovo je više "titranje" nego "banovanje"

Zvuči kao ok ideja, međutim mislim da je takvim korisnicima potrebno reći da su nepoželjni. Ljudi koji zaslužuju da budu banovani će teško tek tako da odustanu, čak mislim da svesno ili nesvesno ignorisanje od strane drugih članova može samo da ih "razbesni" pa još više rade ono što ne treba da rade.

Tu treba imati malo živaca i vremena i jasno im staviti do znanja da su nepoželjni. Ono što sam ja primetio da funkcioniše je konstatno brisanje svih poruka, onda se malo razbesne, malo email prepiske uz tvoje blago ignorisanje tipa "radi šta misliš da treba da radiš samo znaj da će ti sve biti obrisano"... jednostavno odustanu. Neki odustanu posle sat vremena, za neke je potrebno i nedelju dana, ali se trud na kraju isplati.

Dok god im nije 100% jasno da su nepoželjni neće shvatiti da ne smeju da rade to što rade. A onda samo lagano nestanu...
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Zabrana pristupa direktnim linkom slavkan PHP 10 19. 11. 2010. 03:46
Kontrola pristupa fileu blackshtef Sva početnička pitanja 20 22. 08. 2010. 00:06
Blokiranje pristupa senegalcima i ostalim spamerima bluesman Regular expression i htaccess 6 01. 10. 2007. 14:01
zabrana upisa spec. znakova u bazu robi Sva početnička pitanja 8 14. 06. 2007. 15:11


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:35.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.