DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > DevProTalk > Opušteno
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Opušteno Trenutak za pauzu - Ćaskanje. Sponzor: blogodak

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 14. 03. 2008.   #81
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

Citat:
Originalno napisao LiquidBrain Pogledajte poruku
if (price > 20e) then
plati_carinu()
/me stupid :P
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 08. 2008.   #82
Anime
novi član
 
Avatar Anime
 
Datum učlanjenja: 14.08.2008
Lokacija: Beograd
Poruke: 4
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Anime is on a distinguished road
Default

Citat:
Ima li neko sa DPT-a neka iskustva sa knjigama i sl. iz inostranstva u poslednjim par dana/nedelja?
Pa evo, ja danas slučajno nabasah na ovaj sajt, kakva koincidencija! Moj shippement sa Amazon.com - a upravo treba da stigne. Naime, narucila sam Visa karticom jedan DVD u iznosu od 19.25 dolara, sto je negde oko 12.03...eura valjda, i listam ovaj forum, naletim na ovu priču...ne mogu da verujem, jer mi je ovo prva kupovina sa Amazona i pomislih...možda je zastarela tema...i moj DVD je koštao manje od 20 eura, neće to mene zakačiti, kad...telefon zvoni, javljam se, umilni glas sa druge strane: "Dobar dan da li je to...ta i ta..."
"Da, ja sam"
"Zovem vas iz D..glt..."
"Odakle me zovete?"
"...iz d...pt, stigao vam je nekakav CD, treba da platite carinu..."
"Eh zamislite, a ja baš nešto o tome i čitam sad na netu, kakvu carinu, pa moj DVD je koštao manje od 20 e zašto biste ga carinili?"
"...a...pa...zato što su nam rekli da pročitamo poslednju cifru na..."
"To je šiping koji sam već platila karticom, zar ne vidite da je cena robe 19.25 dolara, to je oko 12 eura..."
"...a..da...ali...mi moramo da vam naplatimo zato što vam to šalje firma a ne privatno lice..."
" A šta to da mi naplatite?"
"...pa...carinu."
"Aha, a koliko to košta?"
"Na ceo iznos, cena CDa i shipping...Oko...5, ne 6 hiljada..."
"Dinara?!!"
"...a...da."
"Pa da li ste vi normalni?! Pa to je preko 100 dolara! DVD kosta samo 19! Uz to sam i shipping već platila!!!"
"pa, ja sad ne znam, ovaj...tako su nam rekli..."
"...ko vam je to rekao?"
"Pa...nadležni, ne možemo vam dati CD ako ne platite carinu."
"E pa ja necu da vam platim "carinu""
"Onda morate da vratite CD"
" Pa i nije kod mene, kod vas je"
"Onda cemo ga mi vratiti"
"Pa vratite ga, ja necu ništa da vam platim! Sram vas bilo!"
"..."
KRAJ.

I evo, sad popunih povratni formular na Amazonu...i nek ide sve dodjavola!

Poslednja izmena od Ilija Studen : 14. 08. 2008. u 17:28.
Anime je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 08. 2008.   #83
xippi
xippster
Master
 
Avatar xippi
 
Datum učlanjenja: 16.06.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 681
Hvala: 102
138 "Hvala" u 84 poruka
xippi će postati "faca" uskoroxippi će postati "faca" uskoro
Default

btw kome se uopste zaliti oko ovog kretenizma ? ovaj zakon ce ostati na snazi sve dok neko ne digne halabuku
xippi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 08. 2008.   #84
Nemanja Avramović
emperor Selassie
Grand Master
 
Avatar Nemanja Avramović
 
Datum učlanjenja: 20.10.2006
Lokacija: Mladenovac
Poruke: 754
Hvala: 361
576 "Hvala" u 88 poruka
Nemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoroNemanja Avramović će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko MSN za Nemanja Avramović Pošaljite poruku preko Yahoo za Nemanja Avramović
Default

@Anime: Dobrodošla u Srbiju na internetu Odnosno u offline Srbiju u vezi sa internetom... jer Srbija na netu je još i ok :S
__________________
Moj portfolio sajtić | wat?
Nemanja Avramović je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 08. 2008.   #85
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Ono sto ce se desiti nakon dovoljnog broja povrata robe je da ce Amazon i slicni prodavci fino prestati da rade isporuku za Srbiju i problema vise nece biti...
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 08. 2008.   #86
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

^ He, he, tačno tako će i biti. A da kontaktiramo Božu Đelića, on se jadan polomi sad oko nauke i tehnološkog razvoja, pa da vidimo kako se u tu modernu sliku Srbije uklapaju carine na knjige sa Amazona?
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 08. 2008.   #87
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

A da se neko zali upravi DHL-a za Srbiju ili kontaktira nekoga visheg od te tjurke sa telefona?
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 08. 2008.   #88
ivanhoe
Ivan Dilber
Sir Write-a-Lot
 
Avatar ivanhoe
 
Datum učlanjenja: 18.10.2005
Lokacija: Bgd
Poruke: 5.320
Hvala: 104
2.344 "Hvala" u 583 poruka
ivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svimaivanhoe je ime poznato svima
Pošaljite poruku preko Skype™ za ivanhoe
Default

ne mogu da naplate carinu na CD koji kosta manje od 20 evra.. mogu eventualno da naplate "troskove" shpedicije, ali carinu nikako ne mogu..
__________________
Leadership is the art of getting people to want to do what you know must be done.
ivanhoe je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 08. 2008.   #89
Anime
novi član
 
Avatar Anime
 
Datum učlanjenja: 14.08.2008
Lokacija: Beograd
Poruke: 4
Hvala: 0
1 "Hvala" u 1 poruci
Anime is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao ivanhoe Pogledajte poruku
ne mogu da naplate carinu na CD koji kosta manje od 20 evra.. mogu eventualno da naplate "troskove" shpedicije, ali carinu nikako ne mogu..
Eto, meni ona kaze da mogu da naplate, sto su bili i spremni da urade i...kome sad da verujem???

Citat:
Originalno napisao Nemanja Avramović
@Anime: Dobrodošla u Srbiju na internetu Odnosno u offline Srbiju u vezi sa internetom... jer Srbija na netu je još i ok :S
Na moju žalost ja sam pre tri godine radila u knjizara.com, i mislila sam da smo za te tri godine prebrodili "drugu ruku" i da možemo direktno kupovati sa neta...No izgleda da je dug put pred nama...
Anime je offline   Odgovorite uz citat
Staro 14. 08. 2008.   #90
Milos Vukotic
Knowledge base
Wrote a book
 
Avatar Milos Vukotic
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Lokacija: Neđe ođe...
Poruke: 1.197
Hvala: 339
688 "Hvala" u 178 poruka
Milos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamenMilos Vukotic je pravi dragi kamen
Default

Off Topic: Anime, odlično napisan dijalog, kao da sam bio tamo
__________________
Чак Норис може да си ги врзе врвките на чевлите со стапалата.
Milos Vukotic je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Koja banka za preduzetnika? mLAN e-Business 68 02. 02. 2011. 13:22
koja je ova aplikacija (dnevnik.hr video player) Nemanja Avramović Sva početnička pitanja 1 10. 04. 2008. 03:19
Baza drzava i gradova kodi SQL baze podataka - Sponzor: Baze-Podataka.net 6 11. 10. 2007. 22:16
Funkcija koja pretvara Š u S ? Peca PHP 2 12. 10. 2006. 15:33


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 01:40.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.