DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Hardware
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Hardware Hardware reviews i preporuke

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 18. 06. 2008.   #21
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Za razvoj isključivo desktop, za "kancelarijski" posao (sastanci, itd) laptop, kući desktop.

Baš sam kupio destkop HP Pavillion za 390 USD - makina kao zmaj Za laptop sličnih performansi bi mi otišlo otprilike 4-5 puta više.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 06. 2008.   #22
Ilija Studen
Direktor Kombinata
Invented the damn thing
 
Avatar Ilija Studen
 
Datum učlanjenja: 07.06.2005
Poruke: 2.669
Hvala: 44
119 "Hvala" u 64 poruka
Ilija Studen će postati "faca" uskoroIlija Studen će postati "faca" uskoro
Default

Na poslu 24" iMac sa 4GB RAM-a. Razmazi te dijagonala i dosta RAM-a da tera XP u Unity modu, a da ne štucne ni na sekund.

Kada sam u stanu ili u pokretu tu je 13" MacBook, 1GB RAM-a. Radio sam na njemu neko vreme bez većih problema, ali je desktop ipak bolji zbog veće dijagonale i više memorije.

Tastatura na oba je ista. Apple Wireless Keyboard prikačena na desktop je identična ovoj na 13" laptopu. Nemam apsolutno nikakav problem sa prebacivanje - sve je isto.

Rešenje za sinhronizaciju: WebDav disk (Bingo disk) za dokumente i SVN za kod.

Što se filmova tiče, štekenš laptop na TV i mali Mac postaje media centar sa sve softverom i daljinskim. Muzika ide na zvučnike bežično kroz AirTunes.

Poslednja izmena od Ilija Studen : 18. 06. 2008. u 17:04.
Ilija Studen je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 06. 2008.   #23
Dragan Babić
Designer guy
Wrote a book
 
Avatar Dragan Babić
 
Datum učlanjenja: 06.06.2005
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.373
Hvala: 55
42 "Hvala" u 22 poruka
Dragan Babić će postati "faca" uskoro
Pošaljite poruku preko Skype™ za Dragan Babić
Default

Citat:
Originalno napisao MaxMagnus Pogledajte poruku
meni interesuje da li neko ima iskustva u korišćenju laptop-a u vozu ili busu, naravno ne gradskom, svakodnevno i sa prosečnim trajanjem putovanja od 1-2 časa i tako dva puta u toku dana... koliko problem predstavlja veličina (17, 15, 13) i težina sprave, i takođe iskustva u svakodnevnom nošenju laptop-a i kvalitetu torbi koje dolaze uz iste ili imate neki svoj brand u koji se kunete
Ja imam u kolima (u voznji naravno), vrtelo mi se u glavi jako posle jedno sat vremena kucanja.
Dragan Babić je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 06. 2008.   #24
mileusna
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 21.03.2006
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.878
Hvala: 291
1.345 "Hvala" u 355 poruka
mileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobarmileusna je jednostavno dobar
Default

Citat:
Originalno napisao MaxMagnus Pogledajte poruku
meni interesuje da li neko ima iskustva u korišćenju laptop-a u vozu ili busu, naravno ne gradskom, svakodnevno i sa prosečnim trajanjem putovanja od 1-2 časa i tako dva puta u toku dana...
Ja sam nedavno kuckao sasvim fino u minivenu pri povratku iz Hrvatske, no čim smo prešli granicu, prosto je neverovatno kako se osetio "kvalitet" našeg autoputa, sve je krenulo da skakuće, tako da nije bilo šanse da dalje gledam tekst na monitoru a da mi se ne smuči, niti sam mogao normalno da kucam.

Osim loših puteva, najveći problem je dijagonala ekrana, odnosno koliko možeš da otvoriš notebook zbog sedišta ispred tebe. Ja nisam baš mogao skroz da otvorim 14" wide screen, pa mi ugao gledanja u monitor i nije bio baš najbolji, ili ga skroz zarotiraš pa da ti tastatura bude na stomaku a ekran u krilima?!

Tako da, što manje to bolje, a zavisi i kako su šarke postavljene na samom notebooku.

Citat:
@draganbabic Ja imam u kolima (u voznji naravno)
Valjda nisi i vozio u isto vreme?

Poslednja izmena od mileusna : 18. 06. 2008. u 17:31.
mileusna je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 06. 2008.   #25
blackshtef
profesionalac
Qualified
 
Avatar blackshtef
 
Datum učlanjenja: 27.09.2007
Lokacija: Grubišno Polje - Varaždin
Poruke: 104
Hvala: 10
3 "Hvala" u 2 poruka
blackshtef is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za blackshtef Pošaljite poruku preko Skype™ za blackshtef
Default

Ja imam doma desktop mašinu, 22" wide monitor i to mi je ono što trebam. No, kako u zadnje vrijeme imam sve više posla, a manje vremena, dobro bi mi došao laptop. Gledam kolege s faksa, svaki drugi ima laptop i radi na faksu, pod predavanjima (onim dosadnim) itd, dođe doma, dovrši posao i ide spavat. Ja dođem doma pa tek počnem s radom

Ali sumnjam da bih ikad koristio laptop kao primarno sredstvo rada. Nema meni do moje KeyTronic tastature
__________________
I, blackshtef
blackshtef je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 06. 2008.   #26
bNasty
profesionalac
Professional
 
Datum učlanjenja: 06.10.2006
Lokacija: Big Smoke
Poruke: 281
Hvala: 0
17 "Hvala" u 12 poruka
bNasty is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko MSN za bNasty
Default

Citat:
Originalno napisao Ilija Studen Pogledajte poruku
Na poslu 24" iMac sa 4GB RAM-a. Razmazi te dijagonala i dosta RAM-a da tera XP u Unity modu, a da ne štucne ni na sekund.

Kada sam u stanu ili u pokretu tu je 13" MacBook, 1GB RAM-a. Radio sam na njemu neko vreme bez većih problema, ali je desktop ipak bolji zbog veće dijagonale i više memorije.

Tastatura na oba je ista. Apple Wireless Keyboard prikačena na desktop je identična ovoj na 13" laptopu. Nemam apsolutno nikakav problem sa prebacivanje - sve je isto.

Rešenje za sinhronizaciju: WebDav disk (Bingo disk) za dokumente i SVN za kod.
Slichna situacija i kod mene (osim shto ne menjam Parallels ).
Kuci iskljucivo MacPro i PowerMac G5 (koji je na Fedori) sa slichnim periferijama (Apple-ova wireless tastaturica je fenomenalna).
iBook (12") imam vec godinama i nema razloga da investiram u neki MacBook (chudo jedno koliko je stari G4 PowerPC i dalje sasvim dovoljan za day-to-day computing). Supruga je na iMac-u i sve to nekako integrishemo preko svn-a i sambe. Zbog prirode posla josh uvek nisam imao problema sa statichnom prirodom svog tog hardvera.

Na poslu je vec druga pricha i nadam se da mi nikada ne daju laptop (jer bi to impliciralo mitingovanje/smaranje )

Lichno nalazim desktop varijantu komfornijom za rad, mada bi MacBook Pro verovatno odradio podjednako dobar posao uz obavezan eksterni monitor.
Nemam iskustva sa ne-Apple laptopovima tako da ne znam kakva je situacija sa te strane ograde.
__________________
PHP <del>Rul</del>LOLez!
bNasty je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 06. 2008.   #27
DejanVesic
old school
Professional
 
Avatar DejanVesic
 
Datum učlanjenja: 15.06.2005
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 448
Hvala: 21
70 "Hvala" u 46 poruka
DejanVesic će postati "faca" uskoro
Default

Desktop, naravno Više komada

Nagledao sam se raznih docking stanica i laptopova i ubeđivan više no jednom da je to ono što mi treba. No, teško je parirati Core2Duo sa 4 GB Ram-a + 2 x 500 Gb u Raid 0 (stripe) vezanim diskovima

I na poslu i kod kuće imam zveri od desktop mašina, sa dva (posao) ili jednim 22"+ LCD wide monitorom.

Kod kuće imam i Win Home Server (file storage, SQL server, SVN repo, night backup, scheduled tasks itd)

Za mobilnu varijantu Dell XPS M1330 - jaka mašinica, laka, velika autonomija. Zbog malog ekrana praktično služi za support kada sam odvojen od desktop računara.

Prosto se trudim da sebi priuštim maksimalno udobno okruženje - velika, komforna tastatura, veliki miš, velika radna površina ekrana - naravno, to je najviše diktirano tipom posla; moj primarni je razvoj .Net aplikacija (VS 2005 / VS 2008).

(nemam problema sa kablovima - da se rešiti tako da ostane čist sto za rad)
__________________
http://www.vesic.org | Blog: http://www.vesic.org/blog/ | Fina kolekcija programa: http://www.vesic.org/programi/
DejanVesic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 06. 2008.   #28
misk0
majstor
Wrote a book
 
Avatar misk0
 
Datum učlanjenja: 30.01.2006
Lokacija: Lugano - Switzerland
Poruke: 1.251
Hvala: 219
106 "Hvala" u 67 poruka
misk0 će postati "faca" uskoromisk0 će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za misk0 Pošaljite poruku preko Skype™ za misk0
Default

Citat:
Originalno napisao DejanVesic Pogledajte poruku
Prosto se trudim da sebi priuštim maksimalno udobno okruženje - velika, komforna tastatura, veliki miš, velika radna površina ekrana
Upravo tako i ja kontam. Imam ergonomsku tastaturu zadnjih 10 godina, kvalitetan i velik mish i slicno. Nekako mi laptop djeluje ogranicavajuce, napunim disk necim - ne mogu dodati jos jedan, trebam dodati jos memorije a vec imam oba slota puna, prospem pepsi po tastaturi - kupim drugu, a o velicini monitora nema smisla pricati.

Sad, kad nakacis na laptop monitor, tastaturu, mish, napajanje i mrezu - gdje si ti tu 'za laptopom' i 'mobilan'?

btw. imam laptop i kuci i na poslu ali ih koristim samo kad idem negdje.
misk0 je offline   Odgovorite uz citat
Staro 18. 06. 2008.   #29
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Zakljucak je jasan - svi su sretni sa svojim izborom, bez obzira da li je osnovni racunar prenosan ili ne. Hvala svima
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 24. 06. 2008.   #30
[nq]
web dude
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2005
Poruke: 912
Hvala: 46
24 "Hvala" u 21 poruka
[nq] is on a distinguished road
Default

^ e pa moram i ja da kazem nesto,...

Laptop je majka. Najbolja stvar da se siromasni studenti skupe i rade nesto, ili se umreze i igraju.
[nq] je offline   Odgovorite uz citat
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Laptop se restartuje hypo Hardware 11 11. 06. 2010. 00:00
Preporuka za laptop do 60.000 din [nq] Hardware 32 05. 09. 2008. 12:49
Help Me Buy a Laptop! Petar Marić Opušteno 13 25. 11. 2006. 09:05
Laptop memorija od 1GB jasmanac Opušteno 10 05. 05. 2006. 16:57


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 09:41.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.