DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Showroom i poslovne ponude > Linkovi
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Linkovi Linkovi do interesantnih sadržaja. NO SPAM! Svaka nova tema zahteva odobravanje pre prikazivanja

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 26. 08. 2009.   #21
borstale
A joint a day
Master
 
Avatar borstale
 
Datum učlanjenja: 16.08.2005
Lokacija: Bor
Poruke: 728
Hvala: 170
47 "Hvala" u 30 poruka
borstale će postati "faca" uskoroborstale će postati "faca" uskoro
Pošaljite ICQ poruku za borstale
Default

Off Topic: Eh, kad bi znao samo kakva je frka u mom kraju oko pitanja da li su Vlasi - Vlasi, Srbi ili Rumuni. I to oni sami raspravljaju i nema šanse da se dogovore. Gori su od Srba kad počnu da se raspravljaju, što nije tako lako.
__________________
RainDog
borstale je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 08. 2009.   #22
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

gledam sr wikipediju pa mi malo .. khm cudno
http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A8%...B0%D1%82%D0%B0

jel neko odatle?
da mi kaze dali tamoshnji Shopovi sebe smatraju tvorcem ove salate

ne kazem da ovo nije tacno, jer nisam bio tu kad su smishljali sopsku salatu
samo kazem da je ovo veliko iznenadjenje za mene, koji sam Shop


edit:
inace, ne znam koga citiram, ako ne gresim Ivo Andrica (popravite me ako gresim, mozda je bio i Tesla ... ) :
Citat:
ako uspem, svi ce pricati kako sam njihov
ukoliko ne, kako sam od onih drugih
tako nekako

Poslednja izmena od robi-bobi : 26. 08. 2009. u 15:08.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 08. 2009.   #23
lurker
profesionalac
Qualified
 
Datum učlanjenja: 21.01.2009
Poruke: 154
Hvala: 3
34 "Hvala" u 22 poruka
lurker is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao robi-bobi Pogledajte poruku
edit:
inace, ne znam koga citiram, ako ne gresim Ivo Andrica (popravite me ako gresim, mozda je bio i Tesla ... ) :

tako nekako
Albert Anstajn
lurker je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 08. 2009.   #24
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Da, tako se zove, šopska, sto je manje vise isto sto i srpska i opet manje vise sto i grcka salata. Ukratko, balkanska , samo se uvode manje promjene sastojaka, prije svega vrste sira. Inace, vjerujem da je originalna "salata" koju su Šopi stočari na planini jeli sigurno bila drugačija... npr paradajz se počeo koristiti u Evropi tek krajem 19. vijeka, a on je danas jedan od osnovnih sastojaka ovih salata
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 08. 2009.   #25
zira
Vladan Zirojević
Grand Master
 
Datum učlanjenja: 09.06.2006
Lokacija: Beograd/Trebinje
Poruke: 903
Hvala: 106
183 "Hvala" u 82 poruka
zira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auruzira ima spektakularnu auru
Pošaljite ICQ poruku za zira Pošaljite poruku preko Skype™ za zira
Default

Inače, vrlo je zanimljiv i kratki dokumentarac "Čija je ovo pjesma?"

http://www.youtube.com/watch?v=6uNerbTGc2Q

Tema je pjesma koja (praktično ista) postoji kod svih naroda na Balkanu i naravno, svi su jako sigurni da je to njihova narodna pjesma
__________________
Donesi.com SrediMe
zira je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" zira za poruku:
Staro 26. 08. 2009.   #26
Milos Micic
magla diler
Qualified
 
Avatar Milos Micic
 
Datum učlanjenja: 13.02.2007
Poruke: 168
Hvala: 69
18 "Hvala" u 13 poruka
Milos Micic is on a distinguished road
Default

A orginal pesma potice iz spanije =). Inace makedonci jako ozbiljno shvataju svoje korene stare preko 5000godina koje vuku jos od starih kraljeva makedona pa je planirano uredjenje skoplja u stilu grcke (sa sve stubovima ) , njih je zahvatio zakasneli nacionalizam hranjen crkvom. Mozete izguglati video spotove koji su isli na nacionalnoj televiziji ove godine nista se ne razlikuju od nas iz 90-tih.
Milos Micic je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 08. 2009.   #27
robi-bobi
expert
Grand Master
 
Avatar robi-bobi
 
Datum učlanjenja: 05.10.2005
Lokacija: Sofia, Bulgaria
Poruke: 805
Hvala: 222
958 "Hvala" u 68 poruka
robi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu aururobi-bobi ima spektakularnu auru
Pošaljite poruku preko Skype™ za robi-bobi
Default

da, Ajnstajn


disclaimer: poslednje sto zelim je da solim pamet nekome kako on jeste ili nije makedonac (ili kako smo Mi a ne Vi napravili neku tamo salatu (stvarno, nije mi to cilj))
vidim i da nikome ovde to nije cilj


ono sto me JAKO nervira je sledece ...
lose stvari iz istorije se stalno spominju
jedni od drugih (ma ko bili jedni, a ko drugi) stalno 'krademo' i prisvajamo sta je moguce )
a opet, delimo se i distanciramo

vidimo samo jednu stranu medalje itd

ovo se odnosi ne samo na srbe, niti samo na ex-yu, niti samo na balkan
evropa vs USA (mi smo pametniji, artisticniji, vitkiji)
steta sto jos uvek nemamo vanzemaljce pa da pokazemo kako smo mi, ugljenik jedinjenja, mnogo blizi Bogu, nego taj njihov glupi silicij

ono sto hocu ustvari da dodam, je sledece (uvek ima izuzetaka, no ovde pricam o pravilima i masama):

o susedima znamo samo najgore
mediji forsiraju negativne vesti (globalno pogledato)
ali dok lokalno stanje mozemo i sami videti (pa nesta ili jeste ili nije kako pise) onda ono sto nam se servira za inostranstvo i nije bas pred nasim ocima

ovde ima ljudi iz cele ex-yu, takodje, ja i stelanova (jos neko?) smo u bugarskoj, vidim da ima i pripadnika drugih naroda
nije li vreme za sajt, gde cemo pisati lepe i interesantne stvari o drzavi (s kojom smo upoznati)
jos uvek imam malo don-kihotizma u sebi
siguran sam da nisam jedini

tipican primer clanka na takvom sajtu:
primer 1)
bugari pod pojmom: "srpska muzika" podrazumevaju srpski turbo folk
ne zato sto je to jedina srpska muzika, vec zato sto je to jedino sto od sr muzike stize do njih (zasto je to tako i zasto i Rok (recimo) grupe ne saradjuju meni nije jasno)
i obrnuto, srbi od bugarske muzike uglavnom cuju bugarsku verziju iste muzike (recimo na letovanju)
bugari imaju svetski poznate operne pevace, imaju jaaako interesantnu folklornu muziku i pevanje (hint: kod bregovica pevaju bugarke, tipicnom polifonijom za narodne pesme kod njih)
dakle, jedan clanak bi mogao biti o bugarskoj folkornoj muzici
samo kratki opis, linkovi ka nekim relevantnim sajtovima

jeste znali da u 90 minuta muzike zapisanoj na zlatnom disku, koji je poslat zajedno sa Vojadzer brodom, nalazi se i jedna bugarska pesma
http://en.wikipedia.org/wiki/Voyager...n_Record#Music
(kratak, jasan, i tacan)

ili recimo clanak i Nikoli Tesli
ili recimo clanak o Dzon Atanasovu (http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%8F%...81%D0%BE%D0%B2)

nisam ja stavio roze naocare i sve mi je lepo i fino
nego mi je dojadilo da stalno trazimo nedostatke drugih (i uvek cemo ih nalaziti jer svi ih imamo)

bas preterah ...
odoh sad da kuckam ono od cega kupujem 'leba


edit: @zira
da, gledao sam na brzaka ovaj film
ovde je bas bilo polemika oko njegove teme
iako film i nije pootpuno ispunio moja ocekivanja, jeste pokazao neke stvari i ako nista drugo, to ovaj trejler treba koristiti za malo mozganja

Poslednja izmena od robi-bobi : 26. 08. 2009. u 16:34.
robi-bobi je offline   Odgovorite uz citat
2 članova zahvaljuje robi-bobi za poruku:
Staro 26. 08. 2009.   #28
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao robi-bobi Pogledajte poruku
ovde ima ljudi iz cele ex-yu, takodje, ja i stelanova (jos neko?) smo u bugarskoj, vidim da ima i pripadnika drugih naroda
nije li vreme za sajt, gde cemo pisati lepe i interesantne stvari o drzavi (s kojom smo upoznati)
Сасвим разумем фрустрацију. Веровао или не, ако побегнеш на трули запад (или бар амерички континент) одједном све изгледа другачије. Ето, ми (Срби у Бостону) делимо цркву са Бугарима и идемо једни другима на концерте (био је један сјајан концерт бугарске народне музике прошле године). Босанци су још бољи - друже се једни са другима као да је Маршал у најбољим годинама а кад дође "Чола" сви заједно иду на његов концерт. Скоро је био и Бајага па су жене свих националности ишле да се подсете младости.

Додуше, Срби нису још чули да је завршен други светски рат, па још има оно партизани вс четници, али чак и то је више на нивоу гунђања него физичких обрачуна.
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 08. 2009.   #29
Dragi Tata
dinosaurus
Master
 
Avatar Dragi Tata
 
Datum učlanjenja: 29.12.2005
Lokacija: Nova Engleska
Poruke: 636
Hvala: 79
263 "Hvala" u 66 poruka
Dragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoroDragi Tata će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao degojs Pogledajte poruku
^To je još i za razumeti pošto je to za vreme rata za nezavisnost, ali stvari između njih još dugo su bile na tom nivou: Englezi su u više navrata dolazili iz Kanade u kaznene ekspedicije sve do Vašingtona (mislim da su više puta zapalili i Belu Kuću), nakon što bi Ameri malo "zalutali" na sever pa zapalili npr. (današnji) Toronto . Sve to dobrih 30 godina posle pomenutog rata
Говориш о рату из 1812? Јесте, Енглези били заузети са Наполеоном, а Амери хтели да им мазну Канаду али су добили спаљен Капитол.

Прошле године сам био у Рокпорту (пар десетина километара од Бостона) и ту још стоји утврђење које су подигли да се бране од Енглеза; додуше, није им много помогло - ови се искрцали једне ноћи и заробили целу посаду, али онда цивили из Рокпорта кренули да их гађају камењем а они се покупили и збрисали. Још мало па ко у Словенији 1991...

Баш леп осећај кад видиш да је цео свет луд, а не само ми
Dragi Tata je offline   Odgovorite uz citat
Staro 26. 08. 2009.   #30
bluesman
Goran Pilipović
Sir Write-a-Lot
 
Avatar bluesman
 
Datum učlanjenja: 18.05.2005
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.450
Hvala: 288
1.247 "Hvala" u 446 poruka
bluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušatibluesman je osoba koju treba slušati
Pošaljite ICQ poruku za bluesman
Default

Kada bolje razmisliš, ko zna kakva smo mi genetska supa, mislim da bi se i neki ultranacionalisti šokirali kada bi saznali da im je recimo neki turčin, mađar ili bugarin navrdeda. Iskreno čisto sumnjam da na bilo kojoj strani ima genetski čistih potomaka nekog "plemena", osim ako vekovima nisu silazili sa neke planine a druge je mrzelo da se penju.
__________________
Goran Pilipović a.k.a. Ugly Fingers Bradley f.k.a. bluesman
I don't always know what I'm talking about but I know I'm right!
bluesman je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" bluesman za poruku:
Odgovori


Alati teme
Način prikaza

Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
"Google Energy"...Google trguje strujom? 3banchi Opušteno 7 14. 01. 2010. 10:27
Google to charge businesses for Google Apps Peca Opušteno 10 01. 12. 2007. 16:09
Google vs. Microsoft vs. Yahoo! (was Google placa milijardu dolara za 5% AOL) Dejan Bizinger e-Business 105 04. 12. 2006. 14:06
Google Analytics - Urchin from Google bluesman Marketing i SEO 26 20. 12. 2005. 19:38
novo od google inc -> google print nixa Linkovi 2 06. 08. 2005. 15:21


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 11:55.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.