DevProTalk

Forumi IT profesionalaca
web development, web design, e-business, SEO


Idite nazad   DevProTalk > Poslovanje, održavanje i marketing > Marketing i SEO
Želite da se reklamirate ekskluzivno na ovoj poziciji? Javite se

Marketing i SEO Marketing tehnike i Search Engine Optimization

Odgovori
 
Alati teme Način prikaza
Staro 31. 08. 2010.   #11
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Citat:
Originalno napisao Miljana Pogledajte poruku
Naša statistika upravo ide u prilog tome da skoro samo muškarci tragaju za gumama na internetu, i to preko 95%. Tako da bi tom logikom vizuelni identitet za oglase koji predlažete imao smisla. Sa druge strane, previše odudara od poslovnog imidža kome težimo, tako da ne verujem da ćemo ići u tom pravcu.

Ali ako imate još neki kreativan predlog, slobodno pucajte
recimo dve gole ribe obmotane jednom velikom gumom?


Edit: Peco, u pravu si za facebook, ali imaju stroziju kontrolu za oglase, ne primaju cak ni sve sajtove, adult ne moze, i takodje oglas i slika mora da bude primerena.Sto opet ne znaci da i neka "pristojna" slika, dubok dekolte, halteri, ne moze da odise erotikom.

Poslednja izmena od Ekvador : 31. 08. 2010. u 16:52.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 08. 2010.   #12
3banchi
branislav mandic mando
Wrote a book
 
Avatar 3banchi
 
Datum učlanjenja: 30.10.2009
Lokacija: NS
Poruke: 1.241
Hvala: 261
486 "Hvala" u 189 poruka
3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru3banchi ima spektakularnu auru
Default

Ja sam dugogodisnji sofer i vec sam se napalio od ovih vasih predloga iako takve slike gledam svaki dan u mojoj soferskoj kabini.
Zato bi ja da kupim tih guma al' ne znam gde mu ga dodje taj Internet!?

Hvala ko pomogne,
Majstor S. Sarkazmic
__________________
...
Ej, živote, teško ovo jebote,
mani me se živote, ti ga nabijem!
3banchi je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" 3banchi za poruku:
Staro 31. 08. 2010.   #13
Peca
Super Moderator
Knowledge base
 
Datum učlanjenja: 02.10.2006
Lokacija: Niš
Poruke: 1.618
Hvala: 263
275 "Hvala" u 104 poruka
Peca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoroPeca će postati "faca" uskoro
Default

Citat:
Originalno napisao Ekvador Pogledajte poruku
Edit: Peco, u pravu si za facebook, ali imaju stroziju kontrolu za oglase, ne primaju cak ni sve sajtove, adult ne moze, i takodje oglas i slika mora da bude primerena.Sto opet ne znaci da i neka "pristojna" slika, dubok dekolte, halteri, ne moze da odise erotikom.
ne mora halteri, znam recimo da zensko lice [ili samo zenske ochi] imaju takodje odlican CTR
__________________
Vesti | MyCity | Igrice | Zaštita od virusa
Peca je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 08. 2010.   #14
chux
profesionalac
Qualified
 
Avatar chux
 
Datum učlanjenja: 07.04.2006
Lokacija: Subotica
Poruke: 172
Hvala: 31
13 "Hvala" u 9 poruka
chux is on a distinguished road
Pošaljite ICQ poruku za chux
Default

U reklami obavezno da bude recimo "za kupljene 4 gume poklon kalendar za 2011" (znate kakav). Verujem da je taj deo u tekstu reklame trigger. Pa neka muški okače u svojim garažama...
__________________
A gde ima? | Mustra bečka
chux je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 08. 2010.   #15
japan
novi klan
Professional
 
Avatar japan
 
Datum učlanjenja: 03.02.2007
Poruke: 326
Hvala: 43
427 "Hvala" u 50 poruka
japan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskorojapan će postati "faca" uskoro
Default

...i svakom 100-tom kupcu poklon blowjob...


Preteraste ga baš...
__________________
We professional we dealin' with business
japan je offline   Odgovorite uz citat
Staro 31. 08. 2010.   #16
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Da, sex sve prodaje, ali glupo je da sada sirimo nekome vidike ko sigurno to zna, i jasno kaze da ne zeli na taj nacin da pravi brend.
Ali posto znamo da svi kupuju emocijama, i svako kupuje stvari zbog osecaja koji ce imati sa istim, za mene recimo solidna reklama bila, neka pustinja, pukla guma, muskarac ocajan, a zena nesto zvoca sere . Znaci da se kaze kroz sliku, ako ne kupis novu gumu, osramotices se, ili slicno.
Naravno opet nista bez zena, i ta riba opet mora obavezno mora da je doobra, u drugacijem slucaju, opet ne bi uzeo novu gumu, zalepio bih staru i vozio dalje
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Ekvador za poruku:
Staro 31. 08. 2010.   #17
ppavlovic
expert
Expert
 
Avatar ppavlovic
 
Datum učlanjenja: 27.11.2005
Poruke: 543
Hvala: 47
57 "Hvala" u 31 poruka
ppavlovic će postati "faca" uskoro
Default

Stavi slicicu [3000 dinara] koliko ce da te kosta kazna ako ne budes imao sve cetiri zimske gume u predstojecoj sezoni (jerbo je zakon blago izmenjen). Bezbednost i ostalo ne pali, ljudi sve rade zbog manjka u novcaniku (pa i svi istrenirano vezuju pojas).
__________________
MojNoviAuto.com - Tvoj prvi sajt za kupovinu novog automobila
ppavlovic je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" ppavlovic za poruku:
Staro 01. 09. 2010.   #18
Miljana
it wasn't me
Certified
 
Avatar Miljana
 
Datum učlanjenja: 07.07.2010
Lokacija: Pirot
Poruke: 60
Hvala: 78
12 "Hvala" u 8 poruka
Miljana is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Miljana
Default

E, baš me nasmejaste, hvala vam na tome!
A i predlozi su odlični, priznajem da meni fali ta muška perspektiva promišljanja kada su gume u pitanju
Što se tiče novog pravilnika koji bi trebalo da reguliše šta se sve pod zimskom opremom podrazumeva, mislim da on još uvek nije donet? Ili sam ja malo zbog sezone GO neobaveštena na tu temu
Miljana je offline   Odgovorite uz citat
Staro 01. 09. 2010.   #19
Ekvador
old school
Professional
 
Datum učlanjenja: 12.02.2009
Poruke: 322
Hvala: 22
57 "Hvala" u 41 poruka
Ekvador is on a distinguished road
Default

Problem kod It scene i sistema prodaje je taj, sto ljudi uglavnom misle, imam sajt , imam kontakt formu, sve sam ja lepo napisao, ako neko zeli, kupice proizvod/uslugu. Ili ce poslati pismo ako mu nesto nije jasno, imam sajt koji je vidljiv 24/7 . Pricam o svom iskustvu, gde recimo ovaj sistem pali na uslugama koje imam na hot line servisima, gde okacim par slika, neki smesan text i telefon i to je to. Ovo je najlaksi posao, gde direktno udaras najveci nagon.
Ali kada pocnem da prodajem nesto "normalno" tu se vec susreces sa problemom, kako udariti na emocije i nagone, a da to ne bude suvise ocigledno?
Postoji nekoliko nagona i najtananijih emocija, preko kojih se vrsi 99% prodaje.
Recimo, imam odlicna iskustva prodaje preko programa livezilla, to je besplatni program za online podrsku. Program ima mogucnost da pratis posetioce koji su trenutno na sajtu i da u zavisnosti od njihove reakcije, sam uskocis i pokrenes chat. ako vidis da se dugo zadrzavaju na strani , na primer,
gume za kamione preko 5 tona, mozes sama da izbacis mogucnost za chat tipa " strucna operaterka za gume za kamione Vam je online, ako zelite da saznate sve mogucnosti , mozete da kliknete na ovaj link"
Ako dobro kamufliras reklamu , a opet udaris na njih, povecava se sansa da ces prozivod /uslugu i prodati. Niko ne kupuje recimo kola, gomilu lima i gvozdja za 10.000-15.000 e zato sto voli lim i gvozdje, vec zbog osecaja koji ce imati sa njim. Zbog sigurnosti porodice neko ce zeleti jaka kola, neko da bi bio cenjen u drustvu i pokazao da je "uspeo", neko da bi lmpresionirao devojke.
Recimo ja, ja vozim izuzetno mala kola, imam fobiju zbog parkiranja, pun mi je ***** guzve i sto moram da se parkiram 50 km od firme. Isao sam da uzmem kola , normalna, znaci neka fensi. Odlicni prodavac , je iz par pitanja saznao moje emocije , i pitao me je " Da li zelite kola sa kojima cete se moci parkirati gde zelite, i sa kojima necete imati problema u gradskoj voznji?
-Covece, DA. to zelim. Fensi kola mi ne trebaju, hocu TO.
Mozda sam sada nabacao nekoliko tema, ali nadam se da si shvatila sta sam zeleo da kazem.
Ekvador je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Ekvador za poruku:
Staro 30. 09. 2010.   #20
Miljana
it wasn't me
Certified
 
Avatar Miljana
 
Datum učlanjenja: 07.07.2010
Lokacija: Pirot
Poruke: 60
Hvala: 78
12 "Hvala" u 8 poruka
Miljana is on a distinguished road
Pošaljite poruku preko Skype™ za Miljana
Default

Inspirisana vašim pogledima na tematiku guma i idejama koje ste ovde izneli, napravila sam baner koji se od danas nalazi na portalu Vrele gume, odmah ispod ankete. Malo sam bila ograničena vremenom i veličinom, ali se nadam da je dobro ispao. Nema indiskretnih detalja, ali se nadam da je dama u nevolji sa slike dovoljna da proradi "basic instinct".
Miljana je offline   Odgovorite uz citat
"Hvala" Miljana za poruku:
Odgovori



Pravila pisanja
Možete ne započinjati nove teme
Možete ne slati odgovore
Možete ne slati priloge
Možete ne izmeniti svoje poruke
vB kôd je Uključen
Smajliji su Uključen
[IMG] kod je Uključen
HTML kôd je Isključen
Pogledajte forum

Slične teme
Tema Početna poruka teme Forum Odgovori Poslednja poruka
Fejsbuk fan stranice Vlado_V_km Sva početnička pitanja 3 16. 07. 2010. 15:34
Modifikacija skripte za oglase (classified ads) oglas Poslovne ponude i zapošljavanje 1 11. 03. 2009. 18:13
[that is the question] Komentari na oglase? Gargoyle Poslovne ponude i zapošljavanje 4 14. 01. 2008. 20:59
CMS rešenja za tzv. "male oglase" _eW Web aplikacije, web servisi i software 4 03. 11. 2007. 20:45


Vreme je GMT +2. Trenutno vreme je 23:18.


Powered by vBulletin® Verzija 3.6.8
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © DevProTalk. All Rights Reserved.
Mišljenja, saveti, izjave, ponude ili druge informacije ili sadržaji nastali na Sajtu su vlasništvo onoga ko ih je kreirao, a ne DevProTalk.com, tako da ne morate da se oslanjate na njih.
Autori poruka su jedini odgovorni za ovakve sadržaje. DevProTalk.com ne garantuje tačnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo čijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju između registrovanih članova.
Web sajt može sadržavati linkove na druge web sajtove na Internetu ili neke druge sadržaje. Ne kontrolišemo niti podržavamo te druge web sajtove, niti smo pregledali bilo kakve sadržaje na takvim sajtovima. Mi nećemo biti odgovorni za legalnost, tačnost ili prikladnost bilo kog sadržaja, oglasa, proizvoda, usluga ili informacije lociranim na ili distribuiranih kroz druge web sajtove, niti za bilo kakvu štetu nastalu kao posledica takvih informacija. DevProTalk.com drži i čuva druga prava vlasništva na web sajtu. Web sajt sadrže materijale zaštićene copyright-om, zaštitne znakove i druge informacije o pravu vlasništva ili softver. Članovi mogu poslatu informacije zaštićene pravima vlasništva njihovih nosilaca i ona ostaju zaštićena bez obzira da li su oni koji prenose te informacije to naveli ili ne. Osim informacija koje su u javnom vlasništvu ili za koje dobijete dozvolu, nemate pravo da kopirate, modifikujete ili na bilo koji način menjate, objavljujete, prenosite, distribuirate, izvršavate, prikazujete ili prodajte bilo koju informaciju zaštićenu pravima vlasništva. Slanjem informacija ili sadržaja na bilo koji deo DevProTalk.com, Vi automatski dozvoljavate i predstavljate garanciju da imate pravo da dozvolite DevProTalk.com ili članovima DevProTalk.com bespovratnu, kontinualnu, neograničenu, globalnu dozvolu da koriste, kopiraju, izvršavaju, prikazuju i distribuiraju takve informacije i sadržaje i da iz takvih sadžaja koriste bilo koji deo u bilo koje svrhe, kao i pravo i dozvolu da koriste gore navedene sadržaje. Svi zaštitni znakovi (trademarks), logotipi, oznake usluga, firme ili imena proizvoda koji se pominju na ovom web sajtu su vlasništvo kojim raspolažu njihovi vlasnici.